Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hunter x Hunter (Anime)

Kurapika'nın Uvogin kadar nen salabilmesi, kendisine hüküm hançerini doğrultmasıyla alakalı bir şey. Olağanüstü bir şey yani, normalde hiçbir efsuncu hiçbir çoğaltanı nen seviyesinde geçemez. Altıgenin olayı Nen zaten. Çoğaltan, kişinin Nen'ini çoğaltıyor. Haliyle senin Nen'in benden çoksa daha güçlü ve dayanıklı oluyorsun. O açıdan nen gücünün büyüklüğü ile sınıfların alakası yok demek mümkün değildir.
Altta arkadaş da belirtmiş ama ben de yazayım.Çoğaltanlar nen gücünü artırmıyorlar.En iyi örnek Killua ile Gon arasında.Bisky bunları eğitirken Killua formunu Gon'dan daha uzun süre koruyabildi.Üstelik Gon da çoğaltan Killua ise dönüştürücüydü.Çoğaltan grubu kendi vücutlarını sertleştirerek saldırı-savunmada daha iyi oldukları için yakın dövüşte en avantajlı gruptur.Bu dediklerinin nen miktarıyla alakası yok.

Sen "çoğaltan" ismini çok yanlış anlamışsın, aurayı çoğaltmak diye bir şey yok, çoğaltan olarak tabir edilen kişiler maddelerin/canlıların yetenekleri veya özellikleri çoğaltıyorlar, yani elindeki sopayı yada kolunu daha sert bir hale getirebiliyorsun, onların zaten var olan sertlik özelliğini çoğaltıyorsun ("arttırmak" aslında daha uygun bir tabir ama çeviren böyle uygun görmüş nedense)..
Ben öyle düşünmüyorum. Animede anlatılırken şöyle dendi; su bardağının içindeki su sizin neninizdir. Üstündeki yaprak ise maddedir. Dönüştürücü olan Killua maddeyi yani yaprağı dönüştürmüyor, kendi nenini, yani suyu dönüştürüyor. Çoğaltan olan Gon, yaprağı etkilemiyor, kendi neni olan suyu çoğaltıyor. İdareci olan velet ise kendi neni ile yani su ile maddeyi döndürüyor. Bu açıdan çok net bence olay ve sizin dediğiniz gibi maddesel değil doğrudan nene ilişkin.

Ben öyle düşünmüyorum. Animede anlatılırken şöyle dendi; su bardağının içindeki su sizin neninizdir. Üstündeki yaprak ise maddedir. Dönüştürücü olan Killua maddeyi yani yaprağı dönüştürmüyor, kendi nenini, yani suyu dönüştürüyor. Çoğaltan olan Gon, yaprağı etkilemiyor, kendi neni olan suyu çoğaltıyor. İdareci olan velet ise kendi neni ile yani su ile maddeyi döndürüyor. Bu açıdan çok net bence olay ve sizin dediğiniz gibi maddesel değil doğrudan nene ilişkin.
http://hunterxhunter.wikia.com/wiki/Nen#Enhancement

"Enhancement is the ability to use aura to increase the natural abilities of an object or one's own body."

Çoğaltma, aurayı kullanarak bir nesnenin yada kişinin vücudunun doğal yeteneklerini arttırma yeteneğidir.

Abi çoğaltanlar doğal olarak baya yüksek bir nene sahip oluyorlar, çoğaltmalarına gerek yok. Doğası gereği bi'şey yani. O yüzden Reiper'ın dediği gibi bir efsuncu çoğaltan kadar nen salamaz.

Kişiye göre değişir o, çoğaltan ezik efsuncu güçlü olabilir..
Efsuncu istediği kadar yetenekli olsun nenle fazla bi işi yok efsunlayıp-çağırmaktan başka, çoğaltan dersen defansın yanında ataklarında da full nen kullanmak zorunda tabii ki efsuncudan daha çok nene sahip olacak. O zaman Alluka doğa üstü nene sahip yapacaklarının sınırı yoksa, o sadece neniyle yarattığı şeyin özelliği, kendi neniyle bağlantısı yok bence.

Nen seviyesinin nen tipiyle alakası yok. Enhancer oldun diye transmuter'den daha fazla nen'e sahip olmak zorunda değilsin.

Efsuncu istediği kadar yetenekli olsun nenle fazla bi işi yok efsunlayıp-çağırmaktan başka, çoğaltan dersen defansın yanında ataklarında da full nen kullanmak zorunda tabii ki efsuncudan daha çok nene sahip olacak. O zaman Alluka doğa üstü nene sahip yapacaklarının sınırı yoksa, o sadece neniyle yarattığı şeyin özelliği, kendi neniyle bağlantısı yok bence.
Ben de böyle düşünüyorum. Çoğaltanlar, sadece bedenlerini sertleştirebildikleri için bu yönde nen kullanmıyorlar, hayvani nene sahip oldukları için bedenlerini sertleştirmeyi tercih ediyorlar. Bu nedenle Uvogin ve Netero'nun bedeni çelik gibi. Aynı nedenle Uvogin, bir efsuncuda nen akışı görünce nasıl bu kadar nene sahip olabiliyorsun diyor. Nen seviyesi bakımından Çoğaltan > Efsuncu işte.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık