Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hunter x Hunter (Anime)

Ben bu mantığı çoğaltan olanlara göre yaptım. Gon mesela şartlı şurtlu yaptı ama 10 küsür senede kral kadar güçlü olabileceğini gösterdi. Netero amca o kadar yıl bir kral edememiş mi yani? Bana mantıklı gelmiyor çoğaltan ise.

şöyle bakarsan mantıklı bu
kıvırcık saçlılar saçını düzletir düz saçlılar kıvırcık yapar :D
Netero karınca arca ilk girdiğinde Pitou'ya bile denk değildi ve orada eski gücümün yarısına bile sahip değilim dedi. Sonra karınca birlikleriyle antrenman yapıp ısındı ve 10 gün boyunca inzivaya çekildi. Döndüğünde Kral ile denk dövüşüyordu Netero. Yani en iyi halinde Meruem'den çok daha güçlüdür. Esasında Meruem vs Netero'yu iyi işleyemedi mangaka. Kral Netero'dan daha güçlü dedi ama o güç farkını hiç betimleyemedi. Netero binlerce tokat attı Meruem'e hiçbir şey olmadı. Sözde daha güçlü olması gereken Meruem ise Netero'nun yanına bile yaklaşamadı ve açık aramakla uğraştı durdu.

Diğer husus dediğin gibi değil işte, altıgenin mantığı kıvırcık saçlının daha da kıvırcık olması üzerine. :D

Netero karınca arca ilk girdiğinde Pitou'ya bile denk değildi ve orada eski gücümün yarısına bile sahip değilim dedi. Sonra karınca birlikleriyle antrenman yapıp ısındı ve 10 gün boyunca inzivaya çekildi. Döndüğünde Kral ile denk dövüşüyordu Netero. Yani en iyi halinde Meruem'den çok daha güçlüdür. Esasında Meruem vs Netero'yu iyi işleyemedi mangaka. Kral Netero'dan daha güçlü dedi ama o güç farkını hiç betimleyemedi. Netero binlerce tokat attı Meruem'e hiçbir şey olmadı. Sözde daha güçlü olması gereken Meruem ise Netero'nun yanına bile yaklaşamadı ve açık aramakla uğraştı durdu.

Diğer husus dediğin gibi değil işte, altıgenin mantığı kıvırcık saçlının daha da kıvırcık olması üzerine. :D
Iste kimse oyle ugrasmiyor. Ben kivircigim dahada kivircik olursam daha iyi olur diyen yok.Kivircigim ama ille saclarimi duzlestirecem diyolar. Tam performans alamiyolar bu yuzden.
ps. Bu sac mevzusunu kim cikardi ya
:D

Zaten Netero genç olsaydı Kral'ın yüzlerce darbe alma lüksü olmazdı. Mangadaki yeni arc'ta Netero'nun gençliğinden sahneler görmemiz muhtemel. O zaman daha iyi idrak edebiliriz belki Netero'nun en güçlü hali nasıl olurdu'yu.

Iste kimse oyle ugrasmiyor. Ben kivircigim dahada kivircik olursam daha iyi olur diyen yok.Kivircigim ama ille saclarimi duzlestirecem diyolar. Tam performans alamiyolar bu yuzden.
ps. Bu sac mevzusunu kim cikardi ya
:D
Bak Reiper, bu yorum açıklamış demek istediğimi :)
ps: ben çıkardım :ehe:

Ben orayı pek öyle algılamamıştım ama böyle okuyunca mantıklı geldi.

Roronoa Zoro

Bu son veledin gücü ne lan böyle, hayatımda bu kadar berbat bir tutarsızlık görmedim.
Eski başkan bizzat gidip Killua'nın kardeşinden isteseymiş karıncaları öldürmesini, en kötü ihtimalle en sevdiği kişi ile kendi ölürmüş. İnsanlık söz konusu sonuçta.
Ne yani, ben gidip "Destroy Mankind" desem yok mu edecek? Bu ne len, hahahahha. Yazacağın senaryoya sıçayım. İlk filler sandım, değilmiş ahahahahahaha. LOL.

Bu son veledin gücü ne lan böyle, hayatımda bu kadar berbat bir tutarsızlık görmedim.
Eski başkan bizzat gidip Killua'nın kardeşinden isteseymiş karıncaları öldürmesini, en kötü ihtimalle en sevdiği kişi ile kendi ölürmüş. İnsanlık söz konusu sonuçta.
Ne yani, ben gidip "Destroy Mankind" desem yok mu edecek? Bu ne len, hahahahha. Yazacağın senaryoya sıçayım. İlk filler sandım, değilmiş ahahahahahaha. LOL.
Netero'yla sevdiğinin ölmesine de gerek yok. Netero, Alluka'nın yanına gidip kucağına al - indir - yedir gibi isteklerini yerine getirse ve tüm karıncaları öldür dese, dilek gerçekleştikten sonra Alluka'yı kapatsalar şimdiki yerine, bir daha dilek de dileyemez, kimse de ölmemiş olur. :D Zoldyckler dünyadan gizlemişler Alluka'yı, o yüzden kimse bilmiyor var olup olmadığını.

Ama HxH için sıvama sayılmaz bence bu durum. Hayal gücünün seviyesine ve o gücün çalışması için koyacağın şarta göre güçlü oluyorsun. Misal Feitan, bir yeri kırıldığında güneş yaratıyor. Adamdaki hayal gücüne bak. :D Cheetu diye bir dingil vardı misal, 8 saat içinde beni yakalarsan çıkarsın bu odadan şartıyla bir oda yaratmıştı ama yakalayamama durumunun sonucunu düşünememişti. Alluka daha bebe olduğu için hayal gücü tavan yapmış durumda ve şart da o derece basit. :D

Dileğin büyüklüğüne göre ölen kişi sayısı da değişiyor. O dilekten sonra şartları yerine getirecek kişi getiremezse tüm insan ırkı bile göçebilir.

O kadar büyük bir istekle kaç kişi ölür kim bilir. Karıncaları yok edecem diye insan ırkının yüzde kaçı gider acaba. Sırf milyoner olmak bile 67 kişinin ölümüne yol açmış. Kral ve muhafızları ortadan kaldırmak öyle böyle bir istek değil. Evet çok tutarsız. Diledin oldu bitti :)

O kadar büyük bir istekle kaç kişi ölür kim bilir. Karıncaları yok edecem diye insan ırkının yüzde kaçı gider acaba. Sırf milyoner olmak bile 67 kişinin ölümüne yol açmış. Kral ve muhafızları ortadan kaldırmak öyle böyle bir istek değil. Evet çok tutarsız. Diledin oldu bitti :)
İyi de milyoner olmak istiyorum deyince 67 kişi ölmüyor ki. Bu dilek yerine getirildikten sonra Alluka diğer insanlara yönelttiği istekleri ağırlaştırıyor. İnsanlar bu istekleri yerine getiremeyince ölüyor ve bir sonrakine de aynı ağırlıkta istek yöneltiyor, o da bilemeyince ölüyor vs diye gidiyor olay. Öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki karıncaları öldür deyince, tüm insanlık ölecek gibi. Alluka'ya istek şansı tanımazsan kimseye bir şey olmaz. Misal en son Killua'nın abisi en iyi bilgisayarı istemiş ve Alluka'yı bir dilek dilemeden hapsetmişler. :)

Alluka'nın gücünü tam anlayamamışsın, üç dilek gerçekleştirildikten sonra dilenen dilek sorunsuz şekilde yerine getiriliyor, kimse ölmüyor yada bir felaket olmuyor, ama olay ondan sonraki kişiye patlıyor Alluka'dan dilenen dilek ne kadar büyükse Allluka'nın sonra ki üç dileği de o kadar büyük oluyor ve bu dilekler gerçekleştirilemezse dilenen dileklerin büyüklüğüyle orantılı olarak ölen insan sayısı artıyor, yani bu denklemde Alluka'dan karıncaları yok etmesini isteyip Alluka'yı öldürürsen ölen tek kişi Alluka olur, yada Alluka'nın da ölmesini istemiyorsan Alluka'yı bir daha dilek dileyemeyeceği bir yere kapatırsın ve kimse yaralanmadan olay bitmiş olur, ama Reiper'in de dediği gibi muhtemelen Alluka'yı Zoldyck'ler dışında kimse bilmediği için öyle bir yöntem kullanılmamıştır,

Master of Puppets bir bakıma haklı sayılır, Alluka'dan insan neslini yok etmesini istersen yok edebilmesi gerekir bu yetenekle, yani şuana kadar görünen bu, ama şöylede bir ayrıntı var ki bu yetenek muhtemelen sınırsız değil, hizmetçi milyoner olmak istediğinde yoktan para yaratmadı Alluka, olan parayı onun önüne döktü, bu da yeteneğin belirli bir noktada sınırlı olduğunu gösterir,

Netero başta da sonda da Pitou'dan güçsüzdü ve hiçbir şekilde Meruem ile denk dövüşmedi, tek yaptığı yeteneğinin alan etkisini kullanarak bir süre oyalamak oldu, Meruem açığı yakaladığı anda Netero'nun kolunu bacağını ayırarak güç farkını gösterdi zaten,

----------------

Netero'nun çoğaltan olduğuna dair bir şeyler yazılmış ama bence değildi, Gon ve Killua'nın aşamayacağı kadar sert bir vücudu olması çoğaltan olduğunu göstermez, ve bunun dışında da Netero'nun çoğaltan olabileceğine dair hiçbir belirti yok animede,

----------------

Gon'un büyümüş hali belki darbe gücü olarak Meruem'in standart halini aşmış olabilir ama muhtemelen yinede yenilirdi Meruem'e, Gon 10 kere vursa anca yaralayabilecekken Meruem tuttuğu yerde kolunu bacağını ayırırdı Gon'un, vücut dayanıklılığı arasında büyük fark var..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık