Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hunter x Hunter (Anime)

Nen potansiyeli nenin turune gore degismez. Kisiye gore degisir. Netero cogaltici olsa neden yakin dovus yerine budha tercih etsin. Kasmayin iste. Netero efsuncu. Keske mangakanin bir aciklamasi falan olsa.
Kasıyom dostum, bundan sanane? Beşkene falan kafa yormadım, kim ne diye de izlerken düşünüp animenin içine etmedim. Sadece benim kafamda olan şeyi söylüyorum. Bana göre o adam çoğaltan yan yeteneği efsuncudur. Çoğaltan hayvani nen salar ve nen potansiyeli türüne göre değişir. Sonrasında Salgıç/Dönüştürücü, evet. Benim gördüğüm bu sadece bir efsuncu veya idareci o kadar nen salamaz kendine şart koşmadan. İzlediğimi söylüyorum, senin bi sahneden örneğin varsa at.

Nen potansiyeli nenin turune gore degismez. Kisiye gore degisir. Netero cogaltici olsa neden yakin dovus yerine budha tercih etsin. Kasmayin iste. Netero efsuncu. Keske mangakanin bir aciklamasi falan olsa.
Çoğaltıcıların hepsi yakın dövüş tercih edecek diye bir kaide mi var? 45 yaşında zirveye çıkan ve şükretmeye başlayan birisi Netero. 5 yıl Budaya şükrediyor. Belki ondan sonra Buda kullanmaya başlamıştır, açıklanmamış konular hakkında çok kesin konuşuyorsunuz. Şahsen nen şovu yapan herkes bana göre çoğaltandır. Adamlardan taşıyor çünkü nen. Hatta nenleri fazla geldiği için genelde saldırı savunma kastıkları söyleniyordu Uvogin anlatılırken.

Arkadaşım wikide çoğaltan yazıyor. Hatta ilk açıklandığında yanlış hatırlamıyorsam burdada muhabbeti dönmüştü. Asıl siz niye kasıyorsunuz. Bu adam buddha yı 50 yaşında bile çıkartamıyor. Daha sonrada uğraşıyorki anca. Normal bir efsuncu olsa bu kadar uğraşırmıydı

Arkadaş bir takıldınız çoğaltanın aurası fazla olur diye gidiyorsunuz, kişiye göre değişen şeyler bunlar, Pouf idareci mesela, kaç tane çoğaltan onun aurasını aşabilir..?

Ayrıca kişilerin yetenekleri konusunda wiki'ye çok güvenmemek lazım, mangada açıklanmış şeyler değil bunlar, açıklanmış olsa yanına not ekleyip kaynak sunulur, bakın bakayım var mı o kaynak, o yüzden orada yazanlar wiki yazarlarının fikridir..

Arkadaş bir takıldınız çoğaltanın aurası fazla olur diye gidiyorsunuz, kişiye göre değişen şeyler bunlar, Pouf idareci mesela, kaç tane çoğaltan onun aurasını aşabilir..?

Ayrıca kişilerin yetenekleri konusunda wiki'ye çok güvenmemek lazım, mangada açıklanmış şeyler değil bunlar, açıklanmış olsa yanına not ekleyip kaynak sunulur, bakın bakayım var mı o kaynak, o yüzden orada yazanlar wiki yazarlarının fikridir..
pouf idareci mi? mütehassıs diye hatırlıyorum.
edit: pitou'yla karıştırdım pardon

- kesinlik hiç birinde yok.ama bazı seyler bariz.mesela cogaltanlar.hem savunma hem saldırı yönünde iyiler.hatırlarsanız biskynin antremanlarını.saldırını bir yöne odakladıgında, savunman zayıf kalıyordu neden ? çünkü nen miktarın ön tarafa yogunlasınca, vucut korumasız kalıyor ,anyayı konyayı görüyordun.o yüzden cogaltanlar önemli. kurapikada o yüzden cogaltan olmak istedi.çünkü yaradılısları geregi, özel vucutlarla doguyorlar ve salabildikleri nen miktarları devasa.o yüzden uvogin bize öyle hayvan oglu hayvan gösterildi.o yüzden tüm nenini, gon morel karsısında topladıgında morel donuna doldurdu.ama cogaltan olmak baska,cogaltanda asmak baska birsey.

cogaltanlar adı üstünde cogaltan.su testse ve nense,bir cogaltan o nenle o suyu tasırıyor.busoshoku haki degilki, bu eline sopa alsın koka yapsın.adamın nenini cogaltıyor.celik gibi bedeni oluyor.normal bir efsuncu yada idareci saatlerce dövse bayıltamaz yetenekli ve iyi bir cogaltanı :D

ama her türünde kendine has özellikleri var.

mesela efsun yetenegi cok güzel bir yetenek.ama efsunlayacagın seye aşina olman lazım.kurapika o yüzden zincirde zincir diye gezdi ortada.mesela iyi bir kılıc ustası, efsuncu olarak ortaya excalibur gibi bir kılıc cıkarıp canına okuyabilir herkezin.mutlaka zenonun bir tane ejderha benzeri figürü falan vardır, aileden kalma.adamda o ejderhayı saf nenle efsunlamıs işte.aynı zamandada bir idareci.ve yine bence en basta orjinal bir nen dönüştürücü.

yukarıdaki tabloya bakarsak en iyi kombinasyonların; mütehassısların efsunlayıcı ve idareci olmasıyla ve cogaltanlarında,aynı anda salgıc ve dönüştürücü olmasıyla ortaya cıktıgını görürsünüz.yine mesela killuada sanslı. oda, mütehassıs bölümünden uzakta tabloda.killua,dönüştürücü olarak,cogaltan ve efsunlama yaptı böylelikle türünde en iyi seviyelere geldi.yani efsuncu ve idareci olmak en kötüleri o tabloda. çünkü yanı basında mütehassıs var, onuda alman lazım,ee oda nadir bir özellik,herkesde yok.yada ne yapıcaksın ? daha uzaktaki özellige cok kasıcakcın.tek istisna gördük bu konuda;kurapika veledi, genleri sayesinde kızıl gözle mütahssısa döndü ve yırttı bu zorluktan,efsuncu olmasına ragmen.

mütehassıs olunca zaten ucuyorsunda,işte diger türlerdede yanı basındaki iki taneyi iyi kasmak lazım.veya uzaktaki iki tanesi için inanılmaz bir calısma lazım.bu tabloya göre bence; netero cogaltan.ama salgıc ve dönüştürücüyle degil,idareci ve efsunlamayla kasmıs.o yüzden anteramanı yıllar sürüyor.buddha heykeli efsunluyor, sürekli dua ettigi nesne olarak ve onu idare ediyor.orjinaldede bir cogaltan,baska türlü o kadar aurası olamaz.

zeno ise bence efsunda yapsada, killua gibi dönüştürücü.oda cogaltan ve efsunlama kasmıs.chakrasını degiştirip türlü ejder saldırıları yaptı,aynı zamnda o ejderhayı efsunluyor ve epey neni var yani dogal özellikleride cok güclü.ben su an böyle düşünüyorum.

ama banada sorsalar ne ol diye bende cogaltan olurdum.çünkü dogal kabiliyetleri cogaltıyor.ve nenin ucuk noktalara ulasabiliyor.gonu örnek alın,iyi hızlanıyor,iyi zıplıyor,iyi duyuyor,iyi görüyor.istedigi kadar yetiştigi ortam farklı olsun bu cogaltanla gelen bir artıs.üstüne birde tas-kagıt-makasta,salgıc ve dönüştürücü kombineleride olusturdu,ilerde korkunc biri olucak bende öyle olurdum belkim :oleyo:

ben şu nen çeşitlerini öğrendiğimden beri çoğaltan ve dönüştürücü kasmak isterdim
dönüştürücüyle nitroya dönüşür çoğaltanla dal :D şart olarakta rakibini kral gibi yemek koyarım dönüşümü yapınca süper olur

Şu seride en güçlü ilk 10 sıralamasında kimler vardır?

Seriye hakim arkadaşlar fikirlerin yazsa çok iyi olur :D

Şu seride en güçlü ilk 10 sıralamasında kimler vardır?

Seriye hakim arkadaşlar fikirlerin yazsa çok iyi olur :D
1- Meruem [Son Hali]
2- Gon [Son Hali]
3- Netero
4- Pitou
5- Youpi
6- Pouf
7- Zeno
8- Chrollo
9- Silva
10-Kurapika

1 vs 1 kimse için kesin değil zaten de nen seviyelerine bakarak şu sıralamayı çıkarabiliriz bence. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık