Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hunter x Hunter (Anime)

Yapmayın ya, sizin bu listeye göre kurapika hisoka'dan daha mı sağlam :(
Nen mühürleyebilen zinciri kullanabildiği taktirde alır bence Hisoka'yı. O hali öyle böyle değil.
Kurapika sırf intikam arzusu için gözü kara dalacak bir adam da değil. Zaten kafasında tartmıştır ben bu Hayalet takımını nasıl indiririm diye. Alabileceği düşünüp de saldırıyor. Zaten alıyordu da. Sadece Hayalet Takımının prensibini bilmiyordu. O derece güçlü olmuştu yani Kurapika.
Adam nen mühürleyebiliyor, kendini iyileştirebiliyor, kafa zehir gibi, o modda gözleri de kızıl olduğu için fiziksel gücü de yüksek.
Hisoka yener diyebilmem için Hisoka'nın birkaç şey daha göstermesi gerek :D Aslında gerekmez. Ben Hisoka'dan çok büyük şeyler bekliyorum ama görünen Kurapika alır, benim için.

Pouf başlı başına bir istisnadır. Kim bilir kaç bin tane insanın öğütülerek nenlerinin tek bedende toplanmasıyla oluşuyor. Bu yüzden bence sen çoğaltanları aşabilecek başka idareci bulmaya bak. :)
Oo, o istisna bu istisna, Wing'i ele alalım madem, demin saydıklarımın hepsinden yüksek aurası vardır diyosun yani :)..

@Reiper

Hisoka'nın tehlikeli bir adam olduğunu gördün arena ark'ında sihirbaz kurapika'dan daha tedbirliydi,Hİsoka karşısında akıllı insan dayanamaz,psikolojikman çöküyorlar, ya gon gibi deli cesareti olacak öyle dalacak ya da ondan daha fazla savaş tecrübesi olan olacak ,kurapika'da dediklerinin hiçbiri yok
Sihirbaz dediğin Kastro malın önde gideniydi, kusura bakma. Kastro ile Kurapika kıyas kabul etmez. Kastro 1 defa Hisoka'ya karşı savaştıktan sonra sanki Hisoka'nın yeteneklerini ilk defa görüyor gibi 2. maçına çıkıyor ve Hisoka önünde 50 kere nen ipliği kullanıp sihirbaz numarası yapmasına rağmen Gyo kullanmayıp tüm numaraları yiyor. Gyo bilmiyorsa olay daha vahim zaten. Bunun dışında Çoğaltan olduğu halde Efsuncu + İdareci kasacak kadar altıgenden bihaber bir adam. Bana göre serinin bugıdır zaten. Konuşurken elim ayağım titriyor bak. :S

Kurapika dediğin adam ise anlık sinirlenme dışında zaafı olmayan über zeki bir adam. Altıgenin tüm alanlarında usta. Kastro mesela, çeneye darbe alınca ölüp gitmişti. Kurapika Gyo ile zaten o darbeyi almaz, alsa bile o kadar etkilenmez.

@Reiper

Hisoka'nın tehlikeli bir adam olduğunu gördün arena ark'ında sihirbaz kurapika'dan daha tedbirliydi,Hİsoka karşısında akıllı insan dayanamaz,psikolojikman çöküyorlar, ya gon gibi deli cesareti olacak öyle dalacak ya da ondan daha fazla savaş tecrübesi olan olacak ,kurapika'da dediklerinin hiçbiri yok

@kyouka
Tamam da o güç sadece hayalet takım üzerinde yarıyor hisoka şuan hayalet takımda değil ki, zaten kurapika'da biliyor hisoka'nın neden oraya katıldığı yoksa hisoka kurapika'ya vs de söylediği taktirde kurapika öyle sakin kalmazdı,hisoka'da o güç(zincir) bir işe yaramaz
Hayır ben Kurapika'nın o modunu kabul ederim ilk 10'da. Teke tek kapıştırıp turnuva şeklinde, ilk 10'u almıyoruz sonuçta. Kurapika'nın o noktada ulaştığı güç Hisoka'dan fazladır bana göre. Sadece Hayalet Takımına olması önemli değil.

Nen tipinin nen miktarina etkisi yok. Potansiyele bagli. Potansiyeli yuksek bir insan efsuncu olsun idareci olsun yinede neni degismez. Karsisindaki adam yuksek gorur. Illumaya bakin. Idareci hisoka adami 95 goruyor.

Tamam işte adam aklını oynatıyor :D
Normal bir savaşta kurapika bile sakin kalamaz,kaldı diyelim,hisoka düşünmesine fırsat verir mi zannediyorsun hisoka direk dalar zaten adam kan görmeyince gözlerin feri kaçıyor, hisoka'nın ani ve hızlı ataklarına kurapika'nın cevap verebileceği sanmıyorum
Kurapika mevzusuna gelecek olursak. Kurapika 5 farkli zincir kullaniyor. Her parmagi bir zinciri yonetiyor. Biri anlasma zinciri kisinin kalbine gonderiyor. Onu bosver vslerde ise yaramaz. Biri orumcekler icin kullaniliyor. Onuda bosver. Diger zincirlerlede muhtesem guclu. Birde mutehassih yetenegi ile altigenin tamaminda mukemmelesebikiyor. Ayrica zekasida bayaa yuksek. Serideki en zeki adamlardan. Hisokayi kirmizi gozuyle alir.

Oo, o istisna bu istisna, Wing'i ele alalım madem, demin saydıklarımın hepsinden yüksek aurası vardır diyosun yani :)..
ben genel bildiklerimi yazdım.cogunda aslında sende hemfikirsindir.anladıgım kadarıyla sen diger türlerdede, cogaltanlardan üstün nen kapasitesine sahip insanlar olacagını söylüyorsun.buda dogru.

bunuda wing acıkladı.iki cogaltan var biri;wing digeri; gon diyelim.wing milyonda bir bulunan potansiyele sahipse,gon katrilyonda bir potansiyele sahip olarak dogmus.o yüzden aralarında fark oluyor.

yani tabiki diger nen türlerinden, cogaltanları hoplatacak bir sürü adam cıkarırsın,ama ne dedi örümcekler ? uvogin en güclüleri.nelerde ? fiziksel, yani dogal özelliklerde. cogaltanın özelligi bu. bildigin süper insan moduna dönüyorsun ve saldırırken zaafın diger türlere göre az, çünkü nenini daha fazla cogaltıp hem saldırı hem savunma yapabiliyorsun.üstelik ellerinde biriktirebildikleri ve saldıkları nenlerde devasa oluyor,uvoginin o delik acan yumruguyla, gonun,jankeni aynı sey.varmı baska yapabilen ? chrollo ikisini belki aynı anda yener, ama ortaya öyle güc cıkaramaz.tabiki gidip potansiyeli düşük karakterleri örnek verebilirsin ama genel olarak aldıgında, cogaltanlar cidden dogal ve fiziksel özelliklerde cok saglam oluyorlar.

herseyde calısmaya bakıyor,wing gona nen ögretmese ne halta yarardı ? hiç bir sey.killuada tüm gücüyle vursada, o osu diyen velete bir nane yiyemedi.cogaltan olmakla, cogaltanda asmıs olmak aynı sey degil.efsuncu olmakla, kite olmakta aynı sey degil.bu acıdan baktıgında herseyi oturtursun kafanda.çünkü mangaka acıkca winge; killua ve gonun neden diger cocuktan üstün oldugunu nen türleriyle degil, potansiyelleriyle acıkladı.ve neden diger türlerin,baska türlere üstün geldigini ve en iyi kombinasyonlarında nasıl olacagınıda kurapika ve kastro aracılıgıyla iyi acıkladı.

kastro bu konuda en vahimiydi zaten.hisoka hatta dalga gecti.kendine yakın olmayan türe calısarak adam potansiyelini harcadı.herkez netero degil, yıllarca dagda antreman yapıp ustalassın. resmen ömrünü vermiş adam diger uzaktaki iki tür için :ehe:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık