Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hunter x Hunter (Anime)

Efsun veyahut Salgıç yeteneğinle yarattığın şeyleri kontrol etmek için idareci olmakmı gerekiyor? ilk defa burda duydum bunu ben.
Mesela Salgıç yeteneğiyle Netero Buddha yı yaratıyor ama kontrol etmesi için idarecimi olması gerek diyorsunuz siz ?
Efsun için konuşacak olursak benim anladığım şu, eğer bir kılıç efsunlayıp onu kullanmak istersen idareci yeteneği gerekmez (Kite gibi) ama Kurapika ve Netero'nun yaptığı gibi üretilen cismi dokunmadan kontrol etmek istiyorsan idareci yeteneği de gerekir,

Salgıç pek görünmediği için onun hakkında konuşmak zor ama onun içinde şöyle bir ayrım olabilir eğer Razor gibi avucunda top yapıp fırlatırsan idareci yeteneği gerekmez, ama videodaki gibi bir şey yapmak için idareci yeteneği gerekebilir,
[YOUTUBE]-eaCRYd_4ro[/YOUTUBE]

Bence Netero'nun Buda'sı efsuncu özelliğidir. Salgıç kamehameha gibi nen topu atılmasıdır. Zeon, Razor gibi adamlar salgıç. Netero bence Çoğaltan + Efsuncu + İdareci. Çok vs olmadığı için seri içinde yeteneklerin örnekleri çok az oluyor. O yüzden açıklanmayan şey hakkında yorum yapıyoruz.
Şimdi benim anladığım insanın kendi nen ini kontrol etmesi için idareci olmasına gerek yok. Çünkü diğer idareci örneklerine baktığımızda hiçbiri sizin dediğiniz gibi kullanmıyor gücünü. Zaten insanlar kendi nenlerini kullanabiliyorlar onun için idareci olmaya gerek yok. İdareciler başka nesneleri kullanıyorlar.

Netero ise aura sını salarak bir buddha oluşturuyor. Tamam efsuna benziyor ama tam değil. Öncelikle büyük ihtimalle o Buddha saf aura dan oluşma. Yani diğer efsuncuların yaptıklarının aksine nen kullanamayan insanlar onun buddha sını göremez. Aynı zenonun ejderhasını göremeyeceği gibi.

Efsun için konuşacak olursak benim anladığım şu, eğer bir kılıç efsunlayıp onu kullanmak istersen idareci yeteneği gerekmez (Kite gibi) ama Kurapika ve Netero'nun yaptığı gibi üretilen cismi dokunmadan kontrol etmek istiyorsan idareci yeteneği de gerekir,

Salgıç pek görünmediği için onun hakkında konuşmak zor ama onun içinde şöyle bir ayrım olabilir eğer Razor gibi avucunda top yapıp fırlatırsan idareci yeteneği gerekmez, ama videodaki gibi bir şey yapmak için idareci yeteneği gerekebilir,
[YOUTUBE]-eaCRYd_4ro[/YOUTUBE]
Şimdi Netero nun olayı tek saldırılara yönelik. Yani o Buddhayı çıkarıp hiç kaybolmamazlık yaptırmıyor. Her seferinde yeniden aurasını salıyor.
Salgıçların idareciyle birlikte kontrol ettikleri çok daha farklı şeyler. Mesela
Tocino : şu 11 tane balondan savaşçı yapan varya kurapikanın bulduğu.
Goreinu : 2 Goril yapıp onları kontrol edioyor
Razor: Bununda şu yakartopda yaptığı canavarlar keza aynı şekilde.

Herneyse neteronunki öyle değişik bi yetenekmişki kendisine dünyanın en güçlüsü ünvanını getirmiş işte :|

Efsun veyahut Salgıç yeteneğinle yarattığın şeyleri kontrol etmek için idareci olmakmı gerekiyor? ilk defa burda duydum bunu ben.
Mesela Salgıç yeteneğiyle Netero Buddha yı yaratıyor ama kontrol etmesi için idarecimi olması gerek diyorsunuz siz ?
Netero'nun idareci olmasını gerektirecek bişi yok. Ya da ben de sen gibi göremiyorum. Kendi nenini kontrol etmek için idareci olmasına gerek olması da burada ortaya çıktı heralde.

Netero'nun idareci olmasını gerektirecek bişi yok. Ya da ben de sen gibi göremiyorum. Kendi nenini kontrol etmek için idareci olmasına gerek olması da burada ortaya çıktı heralde.
Hisokanin kulede rakibi olan buyucu mu neydi adi. O kendi kuklasini yaratiyordu neni ile ve onu kontrol etmek icin idareci yetenegini gerekiyordu.

Ikiside kendi neninden yarattiklari varliklari kontrol ediyorlar. Biri budhayi digeri kuklasini.
Kastro kukla çıkarmıyor. Kendinden bi tane daha efsunluyor. Bağımsız bir varlık yani. Nen bilmeyenler de görebiliyor bu varlığı.
Netero ise salgıç yeteneği ile buda yayıyor. Nen bilmeyen farkında değil budanın.
Netero idareci kullanmıyor kontrol için. Kastro kullanıyor.
Gerçi Kurapika da zincir efsunluyor ama Kastro gibi idareci yeteneği kullanmıyor. Bi eksiklik var bi yerde ama çıkar elbet.
Wikide salgıç kontrol için idareci kullanmak zorunda diyor ama efsun için bu şart yok. Efsunlayan Kastro idareci kullanıyor.

Kastro kukla çıkarmıyor. Kendinden bi tane daha efsunluyor. Bağımsız bir varlık yani. Nen bilmeyenler de görebiliyor bu varlığı.
Netero ise salgıç yeteneği ile buda yayıyor. Nen bilmeyen farkında değil budanın.
Netero idareci kullanmıyor kontrol için. Kastro kullanıyor.
Gerçi Kurapika da zincir efsunluyor ama Kastro gibi idareci yeteneği kullanmıyor. Bi eksiklik var bi yerde ama çıkar elbet.
Wikide salgıç kontrol için idareci kullanmak zorunda diyor ama efsun için bu şart yok. Efsunlayan Kastro idareci kullanıyor.
Netero'nun oluşturduğu buda statüsünün salgıç yeteneği olduğunu sanmıyorum, bana direkt olarak heykeli efsunluyor gibi geldi, ve wiki'de ki ifadeler çok çelişkili, bir dedikleri diğerini tutmuyor, Togashi'den tüyo almadılarsa onların yaptığı yorumun bizimkinden daha gerçek olması için bir sebep yok..

Netero'nun oluşturduğu buda statüsünün salgıç yeteneği olduğunu sanmıyorum, bana direkt olarak heykeli efsunluyor gibi geldi, ve wiki'de ki ifadeler çok çelişkili, bir dedikleri diğerini tutmuyor, Togashi'den tüyo almadılarsa onların yaptığı yorumun bizimkinden daha gerçek olması için bir sebep yok..
Wiki karman çorman resmen ve Togashi den bi bilgi alacağımız konusunda ciddi endişelerim var. Bu tartışma da bi yere varmaz gibi. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık