Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hunter x Hunter (Anime)

Saitama-sama'nın karşısına kimin çıktığı önemli değil. Çok çok çok çok çok çok çok ciddi yumruğuna bakar tek yemesi. :cool:

AperionRyoku

Yuyu Hakusho'dan bir kesit :

Bu arada Murata Yuusuke çizimleri çılgın derece harika cidden. Adama Çizimin Tanrısı diyorlar. Vaktiniz varsa youtube'dan seyredin. Ondan da bir iki örnek verelim raw formatta :

Animeyi yeni bitirdim çok şey yazacağım.

Seri genel olarak güzel.Dövüş fazla olmasa da verdiği tat iyi.
Avcılık sınavının olduğu başlangıç baya iyiydi.Sonra o macera tadı kayboldu biraz ama şehir arcı da güzeldi.Adada geçen arc biraz sıkıcıydı fakat orada baya ipucu olduğunu düşünüyorum.O kartların hepsi gerçek oyun falan değil.Oyun da gerçek dünyada geçiyor zaten oyun diye birşey de yok aslında.Mesela Melek kartı vardı almadılar o olsaydı Gon için bu kadar uğraşmayabilirlerdi.

Kimera arc çok iyi demişlerdi ama diğer arclardan daha iyi gelmemişti bana.Ancak Netero dövüşünden Meruem ölene kadar muhteşemdi.Serinin zirvesi bu arası olmuş bence.

Anlamadığım çok şey var.Mesela Kite nasıl geri döndü.Koala karınca ile alakası tam olarak neydi.Ölü bedene ruhu mu girdi şimdi yani ?

Alluka'nın gücünü tam anlayamadım karakterler de anlamaya çalışıyor zaten.Niye bu kadar güçlü ve Killua nasıl kontrol altına aldı ?

Gon bu men olayını ne ara yaptı dönüşürken biz niye göremedik.Önceden nerede bahsedilmişti ?
Gon galiba orta yaş haline dönüştü birden.Gelecekteki haline mi dönüştü ?

Birde benim anlamadığım bu Nen gücünde koşul sağlandığı zaman oldu bitti mi yani.Ne kadar güçlü olursan ol kurtulmak mümkün gözükmüyor.Meruem inanılmaz güçlü aurası var falan ama Alluka istedi diye öylece ölecek mi yani bu mudur ?

Yada mesela Knuckle ile Bukalemun kombine oluyor.Orada ciğerleri Morel gibi olsa inanılmaz taktik var orada.Rakip anlamıyor bile.Bununla Meruem bile yenilir.Law + Sugar gibi olmuş valla one piece için laf ediyorduk ama. :D

Animeyi yeni bitirdim çok şey yazacağım.

Seri genel olarak güzel.Dövüş fazla olmasa da verdiği tat iyi.
Avcılık sınavının olduğu başlangıç baya iyiydi.Sonra o macera tadı kayboldu biraz ama şehir arcı da güzeldi.Adada geçen arc biraz sıkıcıydı fakat orada baya ipucu olduğunu düşünüyorum.O kartların hepsi gerçek oyun falan değil.Oyun da gerçek dünyada geçiyor zaten oyun diye birşey de yok aslında.Mesela Melek kartı vardı almadılar o olsaydı Gon için bu kadar uğraşmayabilirlerdi.

Kimera arc çok iyi demişlerdi ama diğer arclardan daha iyi gelmemişti bana.Ancak Netero dövüşünden Meruem ölene kadar muhteşemdi.Serinin zirvesi bu arası olmuş bence.

Anlamadığım çok şey var.Mesela Kite nasıl geri döndü.Koala karınca ile alakası tam olarak neydi.Ölü bedene ruhu mu girdi şimdi yani ?

Alluka'nın gücünü tam anlayamadım karakterler de anlamaya çalışıyor zaten.Niye bu kadar güçlü ve Killua nasıl kontrol altına aldı ?

Gon bu men olayını ne ara yaptı dönüşürken biz niye göremedik.Önceden nerede bahsedilmişti ?
Gon galiba orta yaş haline dönüştü birden.Gelecekteki haline mi dönüştü ?

Birde benim anlamadığım bu Nen gücünde koşul sağlandığı zaman oldu bitti mi yani.Ne kadar güçlü olursan ol kurtulmak mümkün gözükmüyor.Meruem inanılmaz güçlü aurası var falan ama Alluka istedi diye öylece ölecek mi yani bu mudur ?

Yada mesela Knuckle ile Bukalemun kombine oluyor.Orada ciğerleri Morel gibi olsa inanılmaz taktik var orada.Rakip anlamıyor bile.Bununla Meruem bile yenilir.Law + Sugar gibi olmuş valla one piece için laf ediyorduk ama. :D
Kite olayında kraliçe çok fazla sayıda insan yiyor ve bazen birileri ön plana çıkabiliyor.Bunun başka bir nedeni de Kite'ın kullandığı silahtaki nen yeteneğinden olabileceğini Gin söylemişti.

Alluka'nın gücünün ise şu anlık sınırı yok gibi gözüküyor ama 2 tarafı da keskin bıçak olduğu için Zoldyck ailesi onu herkesten saklamış.Nanika için ise başka dünyadan bir varlık gibi söz ediyorlar.Belki öyledir belki de Zoldyck ailesinin karanlık tarafının bir yansıması olarak ortaya çıkmıştır.Killua'nınki kontrolden çok onunla anlaşabilmesi.Alluka ve Nanika ile arasındaki bağdan dolayı.

Gon Pitou kolunu iyileştirirken 'Artık bana ne olacağı umrumda değil.Pitou'yu öldüreceğim.' gibi şeyler söylüyordu ya da buna benzer şeyler.O andan sonra bir daha nen kullanamama karşılığında öyle bir bedene büründü.

Nen kovucular da var.Bu yüzden üzerinden kaldırabilirler ama Gon'unki çok büyük bir men olduğundan yapamamışlardı.

Kite olayında kraliçe çok fazla sayıda insan yiyor ve bazen birileri ön plana çıkabiliyor.Bunun başka bir nedeni de Kite'ın kullandığı silahtaki nen yeteneğinden olabileceğini Gin söylemişti.

Alluka'nın gücünün ise şu anlık sınırı yok gibi gözüküyor ama 2 tarafı da keskin bıçak olduğu için Zoldyck ailesi onu herkesten saklamış.Nanika için ise başka dünyadan bir varlık gibi söz ediyorlar.Belki öyledir belki de Zoldyck ailesinin karanlık tarafının bir yansıması olarak ortaya çıkmıştır.Killua'nınki kontrolden çok onunla anlaşabilmesi.Alluka ve Nanika ile arasındaki bağdan dolayı.

Gon Pitou kolunu iyileştirirken 'Artık bana ne olacağı umrumda değil.Pitou'yu öldüreceğim.' gibi şeyler söylüyordu ya da buna benzer şeyler.O andan sonra bir daha nen kullanamama karşılığında öyle bir bedene büründü.

Nen kovucular da var.Bu yüzden üzerinden kaldırabilirler ama Gon'unki çok büyük bir men olduğundan yapamamışlardı.
Valla Kite meselesi hakkında tahminlerim var ama net olarak ne olduğunu göremedim belki hızlı izlediğim için.
Büyük ihtimalle uzaydan gelmiştir.Zaten benim tahminime göre Nen olayı da uzaydan gelmiştir ileride açıklanır.Sonra insanlar kullanmaya başlamıştır.Öyle izlenim edindim.

Nen yetenekleri çok fena.Bu yetenekler karşısında ne kadar güçlü olduğunun Meruem falan olduğunun önemi yok bence doğru kullanılırsa.O yüzden serinin en avantajlı ismi yetenek çalan Chrollo bence.En potansiyellisi o.İsterse herkesi yenmenin yolunu bulur uygun olanı kullanarak.Mesela gider en korkunç yeteneği çalar sonra rakip tanımaz artık.

Bir One'ın çizdiği Onepunch-Man var, bir de Murata'nın çizdiği Onepunch-Man var. Bu ikisi arasında yeryüzü ile cennet kadar fark var. Senaryo One'ın olsa bile sanatını konuşturup alkışı alan burada Murata'dır, adam şaheser çıkarıyor bildiğin. Mangayı okutan çizimdir, çizim iyi değilse, hikaye okumak istiyorsan manga yerine roman oku daha iyi. Eski serilerin çizimlerinin çirkin olduğu da doğru değil, her bir mangakanın ayrı bir tarzı var.
Manga mı okuyoruz, çizim dersi mi görüyoruz, herkesin tarzı farklı ise Togashi'ninde böyle. Eski serilerin çizimlerin çirkinliği değil, sadeliği ve basitliği. Ayrıca olay sadece çizimde değil, animasyon tarzıda önemli eğer işi animeye dökersen.

Valla Kite meselesi hakkında tahminlerim var ama net olarak ne olduğunu göremedim belki hızlı izlediğim için.
Büyük ihtimalle uzaydan gelmiştir.Zaten benim tahminime göre Nen olayı da uzaydan gelmiştir ileride açıklanır.Sonra insanlar kullanmaya başlamıştır.Öyle izlenim edindim.

Nen yetenekleri çok fena.Bu yetenekler karşısında ne kadar güçlü olduğunun Meruem falan olduğunun önemi yok bence doğru kullanılırsa.O yüzden serinin en avantajlı ismi yetenek çalan Chrollo bence.En potansiyellisi o.İsterse herkesi yenmenin yolunu bulur uygun olanı kullanarak.Mesela gider en korkunç yeteneği çalar sonra rakip tanımaz artık.
Youpi de diyordu zaten "Bu nen cidden başa bela bir şey" tarzında. O yüzden seri strateji yoğunluklu. Ama bazen nen yeteneğin de kifayetsiz kalabiliyor tabi. Meleoron'un yeteneği beladan kurtulmak için çok kullanışlı. Ama gördük ki daha nefesini tutamadan bile Meruem bilincini söktü aldı onun. Soifon'un Aizen karşısında düştüğü duruma benzetmiştim bunu.

Kite'ın olayı nen yeteneğinde saklı. Ging bizzat dedi, Kite'ın nen yeteneğini tam anlamıyla biliyor olmalı ki böyle bir şey dedi. Tabi ne zaman açıklanır muamma.Seri devam edecek de Kite'a sıra gelecek de. :D

Alluka'nın olayı da kara kıta ile ilgili %89. Silva'nın Killua'ya "Onu ailenden biri olarak düşünme" demesi, Alluka'nın içinde Nanika diye ayrı bir varlık olması, Alluka'nın öldürdüğü insanların Kara Kıta ile ilgili cesetlerle benzeşimi felan. Nanika Kara Kıta'dan bir şekilde insan dünyasına geldi, parazit veya cin :)S) türü bir varlık olabilir, Alluka'nın bedenine musallat oldu ve tek bedende çift kişilik oldular. Benim düşüncem böyle.

Men ve yemin olayında da benim düşüncem ortaya çıkardığın güç= yeminin boyutu+potansiyelin ve potansiyelinin neresinde olduğun+psikolojik durumun. Böyle düşundüğümüzde Gon'un ulaştığı güç pek de şaşırtıcı olmuyor. Aynı durumda Killua olsaydı taş-kağıt-makas değil de şimşek hızında Pitou'nun bedeninin parçalara ayrılmasını görürdük. Yine böyle düşününce; Netero'nun men ve yemin kullanmamasını-kullanamamasını anlamış oluyoruz. Netero zaten "delirmesine yol açabilecek" türden bir eğitim yaparak sınırlarının da ötesine geçiyor. Men ve yemin yaparak kazanabileceği bir şey yok. Potansiyelinin neresinde olduğun çok önem taşıyor bu bakımdan bence.

@Millennium Wizard
Buradaki ve MT'deki hxh konusunu baştan okusan, soru işaretlerinin çoğu giderilir. Senin şansızlığın seri devam ederken başlamamış olman ve bu yüzden konularla ilgili tartışmalardan uzak kalmış olman. Animeyi bitiren herkeste aynı soru işaretleri kalacaktır büyük ihtimal:(

Nanika ile ilgili arkadaşa katılıyorum, kara kıta ile ilgili bir şey çıkabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 20)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık