Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Hunter x Hunter (Anime)

Youpi de diyordu zaten "Bu nen cidden başa bela bir şey" tarzında. O yüzden seri strateji yoğunluklu. Ama bazen nen yeteneğin de kifayetsiz kalabiliyor tabi. Meleoron'un yeteneği beladan kurtulmak için çok kullanışlı. Ama gördük ki daha nefesini tutamadan bile Meruem bilincini söktü aldı onun. Soifon'un Aizen karşısında düştüğü duruma benzetmiştim bunu.

Kite'ın olayı nen yeteneğinde saklı. Ging bizzat dedi, Kite'ın nen yeteneğini tam anlamıyla biliyor olmalı ki böyle bir şey dedi. Tabi ne zaman açıklanır muamma.Seri devam edecek de Kite'a sıra gelecek de. :D

Alluka'nın olayı da kara kıta ile ilgili %89. Silva'nın Killua'ya "Onu ailenden biri olarak düşünme" demesi, Alluka'nın içinde Nanika diye ayrı bir varlık olması, Alluka'nın öldürdüğü insanların Kara Kıta ile ilgili cesetlerle benzeşimi felan. Nanika Kara Kıta'dan bir şekilde insan dünyasına geldi, parazit veya cin :)S) türü bir varlık olabilir, Alluka'nın bedenine musallat oldu ve tek bedende çift kişilik oldular. Benim düşüncem böyle.

Men ve yemin olayında da benim düşüncem ortaya çıkardığın güç= yeminin boyutu+potansiyelin ve potansiyelinin neresinde olduğun+psikolojik durumun. Böyle düşundüğümüzde Gon'un ulaştığı güç pek de şaşırtıcı olmuyor. Aynı durumda Killua olsaydı taş-kağıt-makas değil de şimşek hızında Pitou'nun bedeninin parçalara ayrılmasını görürdük. Yine böyle düşününce; Netero'nun men ve yemin kullanmamasını-kullanamamasını anlamış oluyoruz. Netero zaten "delirmesine yol açabilecek" türden bir eğitim yaparak sınırlarının da ötesine geçiyor. Men ve yemin yaparak kazanabileceği bir şey yok. Potansiyelinin neresinde olduğun çok önem taşıyor bu bakımdan bence.
Sofion olayı gibi değil işte bende onu anlatmaya çalışıyorum.Orada yeteneği aura ile engelliyor ama burada okyanus kadar auranda olsa bir anlam taşımıyor mesela sana sayacı yapıştırdığı zaman.Yada ne bileyim otel kafesi yapan eleman vardı fırsat bulsa Meruem'e de yedirecek yani ne kadar güçlü olduğunun önemi yok yeteneklerde.Vururken aura koruyor falan da buna çare yok.

Valla ben manga bilmiyorum daha yeni bitti zaten.Ama galiba manga da çok ileride değil.

Netero kısmı senin çıkarımın sanırım öyle birşey dediğini duymadım da eğer söylediyse dediğin doğrudur.Yoksa ondan da beklerdim ben Kurapika gibi bir yetenek yada Gon gibi birşey.Niye sadece bombaya güvensin ki öyle bir durumda.Ama belki onun koşulu da kurapika gibi bombaydı işte.Kaybedersem patlasın diye.

Abartı nen yeteneklerinden korunmak diye bir şey yok seride orası biraz karışık oluyor güç dengeleri için. O yüzden serideki en potansiyelli adam Chrollo düşüncesine katılıyorum bende

Sofion olayı gibi değil işte bende onu anlatmaya çalışıyorum.Orada yeteneği aura ile engelliyor ama burada okyanus kadar auranda olsa bir anlam taşımıyor mesela sana sayacı yapıştırdığı zaman.Yada ne bileyim otel kafesi yapan eleman vardı fırsat bulsa Meruem'e de yedirecek yani ne kadar güçlü olduğunun önemi yok yeteneklerde.Vururken aura koruyor falan da buna çare yok.

Valla ben manga bilmiyorum daha yeni bitti zaten.Ama galiba manga da çok ileride değil.

Netero kısmı senin çıkarımın sanırım öyle birşey dediğini duymadım da eğer söylediyse dediğin doğrudur.Yoksa ondan da beklerdim ben Kurapika gibi bir yetenek yada Gon gibi birşey.Niye sadece bombaya güvensin ki öyle bir durumda.Ama belki onun koşulu da kurapika gibi bombaydı işte.Kaybedersem patlasın diye.
Evet yetenekten korunmanın bir yolu yok gibi görünüyor. Çita kırması karıncanın yeteneği de buna örnek verilebilir mesela. Yeteneklere bazı koşullar koyabiliyorsun. Ama tek başına kullanışlı bir yetenekle kendinden çok çok üstün birini yenen bir örnek görmedik veya ben hatırlamıyorum. Knuckle'ın faiz tekniğinde olacaktı ama Knuckle bozdu. Onda bile kaç kişi uğraştılar Youpi ile. Güçlü olan farkını koyuyor bir şekilde. Yine de güçlü olanın tekniği yiyebilmesi de yerinde olmuş bir bakıma. Dövüşlerde esneklik sağlanabiliyor.

Animenin ulaştığı yerden sonra pek fazla manga bölümü yok. Ama kalan bölümler cidden çok iyi. Güzel bir saga başlangıcı oldu gibi ama o kadarla kaldı. :D

Netero'nun olayı dediğin gibi benim çıkarımım. Bomba yerine men ve yemin yaptırıp vücudunu nen bombasına dönüştürüp fukara gülü yerine kullanmak çok da zor değil diye düşünüyorum. Daha farklı şeyler de olabilirdi. Bunun yerine fukara gülünün kullanılmasının nedeninin Netero'nun dediğim sebeplerle men ve yemin'den kazanacağı bir şey olmamasına bağlıyorum. Tabi mangaka sırf felsefe yapmak için bile bomba olayını düşünmüş de olabilir. :D Bombadan sonraki bölümün girişi çok etkileyiciydi.

Şu an kafama takıldı peki bu Kurapika'nın ustası kimdi ?
Onu o kadar güçlü yaptıysa baya sağlam olması lazım ama daha hiç gözükmedi.

Birde bu 3 yıldız meselesi ne oluyor.Ging en iyi deniyor muhtemelen de güçlü ama 2 yıldız almış.Netero'dan güçlü intibası vardı seri başı en güçlü avcı herhalde diyordum da öyle değil galiba.

Unknown

Şu an kafama takıldı peki bu Kurapika'nın ustası kimdi ?
Onu o kadar güçlü yaptıysa baya sağlam olması lazım ama daha hiç gözükmedi.

Birde bu 3 yıldız meselesi ne oluyor.Ging en iyi deniyor muhtemelen de güçlü ama 2 yıldız almış.Netero'dan güçlü intibası vardı seri başı en güçlü avcı herhalde diyordum da öyle değil galiba.
Hatırladığım nen ustalarının Avcı kurumu tarafından sağlanıyor olduğu ayrıca Kurapika'yı güçlü yapan ustası sayılmaz. Ustası sadece temel eğitimi ve tavsiye veriyor. Gon da olduğu gibi.

Yıldız olayı şöyle oluyor.

Bir yıldız eğer iyi bir avcıysan veriliyor ki bundan sonra çırak yetiştirme hakkı kazanıyorsun.
İki yıldız eğer yetiştirdiğin çırak bir yıldıza ulaşırsa sen 2. yıldıza ulaşıyorsun.
Üç yıldız ise çok büyük keşif ve av tarzı bir eylemde bulunursan 3. yıldızı hak ediyorsun. Yani karakter güç seviyesiyle alakası yok. Avcı kurumuna yaptığın yardımlar sayılıyor.

Hatırladığım nen ustalarının Avcı kurumu tarafından sağlanıyor olduğu ayrıca Kurapika'yı güçlü yapan ustası sayılmaz. Ustası sadece temel eğitimi ve tavsiye veriyor. Gon da olduğu gibi.

Yıldız olayı şöyle oluyor.

Bir yıldız eğer iyi bir avcıysan veriliyor ki bundan sonra çırak yetiştirme hakkı kazanıyorsun.
İki yıldız eğer yetiştirdiğin çırak bir yıldıza ulaşırsa sen 2. yıldıza ulaşıyorsun.
Üç yıldız ise çok büyük keşif ve av tarzı bir eylemde bulunursan 3. yıldızı hak ediyorsun. Yani karakter güç seviyesiyle alakası yok. Avcı kurumuna yaptığın yardımlar sayılıyor.
E Ging için şurayı buldu şunu kazandırdı falan deniyordu neden 2 yıldızda kalmış öyle bir durumda.Demek seri başında biraz fazla şişirilmiş gözümüzde öyle bir anlatılıyordu ki Shanks konumuna sokmuştum. :D

Hisoka güç puanlamasını nasıl yapıyor bu arada İllumi için 95 dedi avcılardan daha yüksek.Biraz fazla puan vermiş sanki o 95 ise sınır 100 değil o zaman ? Daha Silva ve Zeno var çünkü.

Unknown

E Ging için şurayı buldu şunu kazandırdı falan deniyordu neden 2 yıldızda kalmış öyle bir durumda.Demek seri başında biraz fazla şişirilmiş gözümüzde öyle bir anlatılıyordu ki Shanks konumuna sokmuştum. :D

Hisoka güç puanlamasını nasıl yapıyor bu arada İllumi için 95 dedi avcılardan daha yüksek.Biraz fazla puan vermiş sanki o 95 ise sınır 100 değil o zaman ? Daha Silva ve Zeno var çünkü.
Büyük dediğim gerçektende büyük onlar sadece tarih severler için etkileyici bir durumdur. Mesela Kimera karınca olayında bulunanlar yıldız alıyordu. Morel 3 yıldız oldu diye hatırlıyorum.

Valla o kadarını bilmiyorum. Gerisi uydurmak olur. Ama en çok zevk alacağı yada potansiyeli en yüksek olana göre veriyordur büyük ihtimal.

Not: 3. yıldızın verilebilmesi için birçok alanda üstün başarın olması gerekiyormuş.
Not2: Morel tek yıldızmış. :(

Hisoka, Chrollo ve netero'nun kendisinden güçlü olduğunu biliyor ama güç fetişi olduğu için yinede dövüşmek istedi onlarla bana kalırsa. Tabii kıvrak zekasınada güveniyor ama el elden üstündür:D

Büyük dediğim gerçektende büyük onlar sadece tarih severler için etkileyici bir durumdur. Mesela Kimera karınca olayında bulunanlar yıldız alıyordu. Morel 3 yıldız oldu diye hatırlıyorum.

Valla o kadarını bilmiyorum. Gerisi uydurmak olur. Ama en çok zevk alacağı yada potansiyeli en yüksek olana göre veriyordur büyük ihtimal.

Not: 3. yıldızın verilebilmesi için birçok alanda üstün başarın olması gerekiyormuş.
Not2: Morel tek yıldızmış. :(

Açıklamalar için teşekkürler Morel bende tek yıldız diye biliyorum mangada değiştiyse bilemem tabii.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık