Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Performansları karşılaştırmıştım.

Belli bi farktan sonra sayı önemsizleşmeye başlıyor. Dourikiye baksan 500-1000 asker edecek adamlar monster trio’yu zorlayabiliyordu. Ama tek başına sanji veya zoro’yu 500 kişi karşısına koysan o kadar zorlanmazlar.

kınlar balyoz bloklayacak güçte değildi. Kaido kime vurduysa uçurdu veya indirdi muhtemelen. 9 kişi beraber bi balyoz bloklayacak değiller. Tek tek indiler kolayca.
________

Yalnız aynı kuralın yamato için de işleyeceğini düşünüyorum. Kral hakili saldırılarını bence yc3 ligi durduramaz. 2-3 kişiye karşı o yüzden şans veriyorum. 9 kın beraber olsa huzur vermezler çabuk tükenir diye düşündüm.

Belki yanlış izlenim de almış olabilirim ama kral haki normal bi power up değil. Kral hakisi olmayan birinin saldırı tokuşturabileceğini sanmıyorum.
Bence Yc3'ler de Yc2'ler kadar güçlü ya. Şu ana kadar aksini görmedim.
Ace - Jozu
Roo - Yasopp
Smoothie - Cracker
Queen - Jack

Üçünün savaşını izledik ve üçü de ,Yc2'den daha çok iş yaptı.

Bence Yc3'ler de Yc2'ler kadar güçlü ya. Şu ana kadar aksini görmedim.
Ace - Jozu
Roo - Yasopp
Smoothie - Cracker
Queen - Jack

Üçünün savaşını izledik ve üçü de ,Yc2'den daha çok iş yaptı.
Bana sorarsan yc1 ve yc3 arasında bile fazla fark yoktur. Saatlerce uğraşırlar en azından. Ama onlarda güç farkına karşı çözümler var. Gelecek görme, anka kuşu, görünmezlik gibi.

Marineford’da yc1 de amiral oyalıyor yc 3 de amiral oyalıyor. Aralarında fark olsa ya yc1 oyalayabilirken yc3 tek yerdi ya da yc3 oyalayabilirken yc1 denk dövüşürdü.

Cracker’i yenemeyen luffy de kenbunshoku geliştirince kata seviyesi oldu (g4 süre sınırını saymazsak).

Fark olarak baksan 3-4 tık değildir. Ama az fark da olsa o fark yamato’ya karşı direnmeye yarayacak bi güç sağlıyordur derim.

Yani şöyle söyleyeyim. Bi sağ kol bence 2 tane yc3 alamaz. Yamato da 2 tane sağ kol alamaz hatta biriyle uğraşır baya. Ama yamato 3 tane yc3 alsa şaşırmam.

Neden dersen bu kız kaido’nun ateşini ateş kesme gibi anti bi teknikle durdurmadı. Aynı seviyede buz atarak nötrledi.

Balyoz gelirken önüne hurdadan duvar koymadı, gelecek görmeyle sıyrılmadı, meyveyle ışınlanmadı, korunup hasar azaltmadı. Kendi balyozunu sallayıp denk çarpıştırdı defalarca.

Buz kalkanı thunder bagua’nın bile hasarını epey azalttı. Yc3’lerle rahat saldırı değiş tokuşu yapacak riske girebilir.

Yani süpernovalar veya kınlar gibi arada uçurum varken değişik çözümler aramadı. Aradaki fark az olduğu için dayandı uzun süre.
Yonkou saldırısıyla çarpışan buzu attığında yc3 ligi dağılır. Thunder bagua bloklayan zırhı kullanınca hasar veremezler. O balyozla çarpışan kendi balyozunu sallayınca bloklayamazlar. Ben bu yüzden yc3 ligine karşı sayı dezavantajı olsa da kazanır diye düşünüyorum.

Karşısında sağ kollar olsa ölümsüzlük, gelecek görme gibi şeylerle kanser ederler. Yc3’lerin öyle bişeyi yok arada fark varsa ezilip giderler.

Anime sahnesi ne alaka deme. Anime ve mangadaki olay bire bir aynı olsa bile tartışmanın şeffaflığı için mangayı tartışıyorsak mangadan paneller, animeyi tartışıyorsak animeden sahneler paylaşılması gerekir.
Bak zaten demişim bire bir aynı olabilir diye. Bunu aşağıdaki gibi nasıl anlayabiliyorsun?
Tartışmanın şeffaflığı ile sahnenin ne ilgisi var? Al aynı sahnenin mangadaki hali. Burada kolu kopmamış ya da başka ek sahne varmış gibi çıkarım yapmaya çalışıyorsun.

Yaptığın açıklamalar resmen facia. Luffy oraya gelmiş, Doflamingo'nun peşine düşmüş. Doflamingo bu durumda ne Law'a meyvesini kullandırmaya ne de onu öldürüp meyvesini almaya uğraşır. Neden, çünkü Luffy orada. Önce düşmanlarını ortadan kaldırır, sonra yapacağını yine yapar.

Doflamingo gibi babasının öz babasının kafasını kesmiş, öz kardeşini kurşunlayarak öldürmüş bir adamın Law gibi onun başına bela olmaktan başka bir şey yapmamış birini öldürmeyeceğini iddia ediyorsun ya, seninle bu konuda tartışılmaz. O yüzden bu tartışmayı noktalayalım.
Doff düşmanlarını ortadan kaldırmaya bu kadar meraklıysa ve buna öncelik veriyorsa ne diye Luffy'nin Kolezyum'da takılmasına müsaade etti? Hani nerede öncelik?
Bu Doflamingo geçmişe dönüşler hariç kimi öldürmeyi başardı? Law'ı mı öldürecek?

Yahu sen "Luffy'ye yancı olmayıp da dayak yemeyen, esir düşmeyen bir tane bile Nova yok" diyorsun. Ben soruyorum "Bana bu novaların kimlerden dayak yiyip, nerede esir düştüğünü yazar mısın? " Sonra sen yazıyorsun ve görüyoruz ki Luffy ile müttefik olmayan ama esir düşmeyen, dayak yemeyen Nova'lar da var.

Benim açıklamalarıma facia diyorsun kendi yaptığın açıklamalara hiç bakmıyorsun.

Tartışmayı noktalamayı gerçekten istiyorsan sadece "Seninle tartışmak istemiyorum. Konuyu kapatalım." Yazman gerekirdi. Sen ne yapmışsın? Yazacağını yazmışsın sonra da tartışmayı noktalayalım demişsin. Ben böyle bir şeyi kabul etmiyorum.

Yc3 seviyesi adama yani Jack'e bir meyvelik power up ver sağ kol seviyesine gelir. Aynı şekilde sağ kol seviyesi adama bir meyvelik güç ver amiral seviyesine gelir. Amiral seviyesi adama da bir meyvelik güç ver KK seviyesine gelir.

Teach aşağı yukarı meyvesiz Yc3 seviyesi adamdı meyve yedi sağ kol seviyesine geldi. İkinci meyveyi yiyince amiral seviyesine gelmiştir. Üçüncü meyve ile de KK seviyesine gelir tabi hepsini tam performans kullanırsa.

Bak zaten demişim bire bir aynı olabilir diye. Bunu aşağıdaki gibi nasıl anlayabiliyorsun?

Doff düşmanlarını ortadan kaldırmaya bu kadar meraklıysa ve buna öncelik veriyorsa ne diye Luffy'nin Kolezyum'da takılmasına müsaade etti? Hani nerede öncelik?
Bu Doflamingo geçmişe dönüşler hariç kimi öldürmeyi başardı? Law'ı mı öldürecek?

Yahu sen "Luffy'ye yancı olmayıp da dayak yemeyen, esir düşmeyen bir tane bile Nova yok" diyorsun. Ben soruyorum "Bana bu novaların kimlerden dayak yiyip, nerede esir düştüğünü yazar mısın? " Sonra sen yazıyorsun ve görüyoruz ki Luffy ile müttefik olmayan ama esir düşmeyen, dayak yemeyen Nova'lar da var.

Benim açıklamalarıma facia diyorsun kendi yaptığın açıklamalara hiç bakmıyorsun.

Tartışmayı noktalamayı gerçekten istiyorsan sadece "Seninle tartışmak istemiyorum. Konuyu kapatalım." Yazman gerekirdi. Sen ne yapmışsın? Yazacağını yazmışsın sonra da tartışmayı noktalayalım demişsin. Ben böyle bir şeyi kabul etmiyorum.
Doflamingo kendi adamlarına güveniyor. Law'un hiçbir şekilde Vergo'yu yenemeyeceğini düşünen bir adam, kendisinin Law'a ya da Luffy'ye yenileceğini düşünür mü? Alev Meyvesi'ni içlerinde İmparator komutanı da olan güçlü savaşçıların katıldığı bir yarışmada Diamante'ye emanet ediyor mesela. Doflamingo, Luffy'nin başarılı olacağına ihtimal verseydi, direkt kendi müdahalede bulunurdu. Fakat bu adam Dördüncü Vites modundan bir araba dayak yemesine rağmen halen Luffy'yi yenebileceğini düşünüyor ve küçümsüyordu. Doflamingo hem Law'un kolunu keserek, hem de onu kurşunlayarak öldürme niyetini açıkça gösterdi. Öldürmek istediğini ve de öldürmeye çalışmasını daha nasıl göstermesini bekliyorsun?

Novaların da hepsini yazdım. Dayak yemeyen Novalar direkt saf değiştirdikleri için yemediler. Law da tek başına kahramanlık yapmaya çalışmasa, o da dayak yemeyecekti Doflamingo'dan. Sebebi ne peki? Bizimkilerin safına geçtiği için.

Wano deyince beklediğim

Gerçekte olan

Lanet olası bir arc okuduk.
Bu kadar rezalet samuray tasarımları olamaz ya. Oden de buna dahil....

Benim beklentim Fujitora tadında böyle paçalardan karizma akacak şekilde daha gerçekçi hatlara sahip samuray tasarımları ama gel gör ki Kawamatsu gibi tipler çıkıyor samuray olarak karşımıza.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık