Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yani ben şöyle açıklayayım. Bir hakinin gücü var bir de etkili kullanımı. Diyelim ki Luffy 100 birim gücünde hakiye sahip, X kişisi de 50 birim gücünde. Ama ikisi de bu akış tekniğini kullanıyor. Haliyle Luffy'nin ki daha güçlü olacak aynı kullanım olmasına rağmen. Buradaki 100-50 haki birimi dediğim de hacim değil. Doğrudan nitelik anlamında bahsediyorum.. Hani daha güçlü aura anlamında.

Bunun dışında 2 tane 50 birim hakilik gücüne sahip iki kişi var diyelim. Birisi bu akış hakisini kullanamıyor normal koka ile vuruyor ya da Hyo Amca'nın öğretmeye çalıştığıyla, diğeri de akış hakisiyle. Bu anlamda da akış hakisini kullanan daha güçlü bir teknik yapmış olacak.

Bunlardan hareketle şöyle bir şey söyleyebiliriz. 30 birim haki gücüne sahip olup akış hakisi kullanabilen birinin tekniği 50 birim haki gücüne sahip olup da sadece koka kullanabilen birinin tekniğinden daha güçlü bir saldırıya sahip olabilir.

Böylelik hem hakide uzmanlığın hem de haki gücünün önemi ortaya çıkıyor.
-Doğru sen haklıymışsın benim aklımda sadece güç olarak kalmış.
-Bunu ayrı teknik saymak daha dogru olur.
-3.seviye olarak değilde boşa giden enerjini kontrol etmek olarak ele almamız lazım.

Hee yani? Bellamy de Luffy'den kan alıyorken Doflamingo alamadı? Daha bir sürü karakterlerden böyle örnekler verebiliriz.

Ayrıca Ashura'nın Jack'ten kan alması onu böcek gibi ezdiğini göstermiyor. ;) Hele King'i tek başına alacağını hiç göstermiyor. Ha ama sana göre Akainu'dan bile güçlü olan Mihawk'ı geçecek olan Zoro, Ashura'nın falan çok gerisindeyse bir sıkıntılar olmalı düşüncelerimizde.
Mihawk Akainudan güçlü müymüş ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık