Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Alpamis

Bu arada bölüm konusunda tartışılmış. Ben slash'a haki eklemeyi Luffy'nin yaptığı içten patlamalı haki olarak görmüyorum.

Zaten farkı burada gösteriyor.

Bana göre daha çok Hyo'nun yaptığı teknik gibi geliyor. Oklardan farklı görme nedenim ise slash dediğimiz şeyin ok gibi somut bir materyalden oluşmaması. Roger'ın yaptığı ise net bir şekilde içten patlamalı olandı.
Bende kaılıyorum ve şöyle de bir şey eklemek istiyorum; Bu saldırıyı Roger’ın kılıçla yapması bana şunu düşündürdü, Zoro eğer gelmiş geçmiş en iyi kılıç ustası olacaksa bunu yapmalı, acaba diyorum Enma ile aldığı p.upla beraber böyle bir saldırı gelir mi Zoro’ya.

@Alpamis

Bu arada bölüm konusunda tartışılmış. Ben slash'a haki eklemeyi Luffy'nin yaptığı içten patlamalı haki olarak görmüyorum.

Bana göre daha çok Hyo'nun yaptığı teknik gibi geliyor. Oklardan farklı görme nedenim ise slash dediğimiz şeyin ok gibi somut bir materyalden oluşmaması. Roger'ın yaptığı ise net bir şekilde içten patlamalı olandı.
Yani ben de buna yakın düşünüyorum ama inşallah zaman ile daha açıklayıcı veriler elde ederiz..

Bende kaılıyorum ve şöyle de bir şey eklemek istiyorum; Bu saldırıyı Roger’ın kılıçla yapması bana şunu düşündürdü, Zoro eğer gelmiş geçmiş en iyi kılıç ustası olacaksa bunu yapmalı, acaba diyorum Enma ile aldığı p.upla beraber böyle bir saldırı gelir mi Zoro’ya.
Ray falan da yapabildiğine göre geleceği görmek gibi çok azınlıkta çıkmayabilir. O yüzden ben de yapabileceğini düşünüyorum. Tabi Roger'dan başka şekilde kullanacaktır.

@Alpamis

Ben bu içten patlamalının kullanımı kral hakiye bağlıyorum. Bunun sebebi haki maddeye dokunulmasını sağlarken içten patlamalı hakinin maddenin ruhuna hasar vermesini sağlaması. Zaten bu içten patlamalı hakileyi kullananların hepsi kral haki sahibi kişiler olarak gördük.

Shanks'ın WB'nin gemisine hasar vermesinin sebebi de bu hakiye bağlıyorum.

Telefon da yazmaktan nefret ediyorum o yüzden çok açıklayamadım ama ana fikir anlaşılmıştır umarım. Karantina bitip evimde bilgisayarımın başına otururabilirsem bu düşüncemle ilgili bir başlık oluşturmayı düşünüyordum.

Ben bu içten patlamalının kullanımı kral hakiye bağlıyorum. Bunun sebebi haki maddeye dokunulmasını sağlarken içten patlamalı hakinin maddenin ruhuna hasar vermesini sağlaması. Zaten bu içten patlamalı hakileyi kullananların hepsi kral haki sahibi kişiler olarak gördük.

Shanks'ın WB'nin gemisine hasar vermesinin sebebi de bu hakiye bağlıyorum.

Telefon da yazmaktan nefret ediyorum o yüzden çok açıklayamadım ama ana fikir anlaşılmıştır umarım. Karantina bitip evimde bilgisayarımın başına otururabilirsem bu düşüncemle ilgili bir başlık oluşturmayı düşünüyordum.
Olabilir. Kral hakinin illa ki farklı bir yanı çıkmalı. Uyanış bile kral hakiyle ilgili olabilir.

Hyo'nun yaptığı öyle bir şey yapmıyor.
Tam olarak öyle yapıyor haki'ni güçlendiriyor o haki'de akış şekline geçiyor.
Bildiğimiz hakiden başka ne farkı var ki benim kaçırdığım.
Normal haki'den tek farkı güç seviyesi.
Normal haki ile yaptıklarının daha güçlü halleri işte.

Birinci seviye normal haki diyelim,koka 2'inci seviyesi akış ise 3'üncü seviyesi haki aynı haki.
İçten patlatması ise işin teknik kısmı oluyor.

Tam olarak öyle yapıyor haki'ni güçlendiriyor o haki'de akış şekline geçiyor.
Bildiğimiz hakiden başka ne farkı var ki benim kaçırdığım.
Normal haki'den tek farkı güç seviyesi.
Normal haki ile yaptıklarının daha güçlü halleri işte.

Birinci seviye normal haki diyelim,koka 2'inci seviyesi akış ise 3'üncü seviyesi haki aynı haki.
İçten patlatması ise işin teknik kısmı oluyor.
Hyogo'nun yaptığında aura olayı var. Gereksiz hakiyi tek yerde topluyor olması gerekiyor. Yani bu da bir teknik.

Olabilir. Kral hakinin illa ki farklı bir yanı çıkmalı. Uyanış bile kral hakiyle ilgili olabilir.
Kral hakinin üst seviye kullanımlarından birinin, rakibin hakisini enmek olduğuna dair kısa bir teori okumuştum. WCI'da, Luffy'nin Bm'ye saldırısından sonra g4'ten çıkmasını ve bitkin düşmesini de buna bağlıyordu. Yani BM orada Luffy'nin hakisini emdi diyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık