Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kral hakinin üst seviye kullanımlarından birinin, rakibin hakisini enmek olduğuna dair kısa bir teori okumuştum. WCI'da, Luffy'nin Bm'ye saldırısından sonra g4'ten çıkmasını ve bitkin düşmesini de buna bağlıyordu. Yani BM orada Luffy'nin hakisini emdi diyor.
Rakibin hakisini bastırmak olduğunu düşünüyorum ben hatta teori kısmına daha da açarak teori yazabilirim bir ara.Haliyle rakibin vücudundaki haki etkisini azaltmış oluyor bu savunma ve saldırı anlamında.Kral haki çarpışmasında alanlar birbirini zorluyor özellikle Kata dövüşünde çizdi sanki o tarz bir gösterim.

Hyogo'nun yaptığında aura olayı var. Gereksiz hakiyi tek yerde topluyor olması gerekiyor. Yani bu da bir teknik.
İşte sadece ayırmak için yapmış bizim bildiğimiz haki vardı daha güçlüsü var diye siyah çizmeye başladı.
Gereksiz hakiyide toplarsan çok güçlü haki elde edersine çevirdi onuda aura ile gösterdi.
Hepsi aynı sertlik verip saldırı ve savunma yapmanı sağlıyor.

Birde tekniğini çizdi bu aurayı istediğin gibi kullanabilirsin bak diye onada içten patlamalı haki dedi.
En son hariç diğer 3'ü birbirinin devamı.Seviyene göre savunma ve saldırı ekstra bir teknik katmıyorlar.

Ray falan da yapabildiğine göre geleceği görmek gibi çok azınlıkta çıkmayabilir. O yüzden ben de yapabileceğini düşünüyorum. Tabi Roger'dan başka şekilde kullanacaktır.
slasha haki eklemek ilginç olacak cidden hiç hoşuma gitmiyor :S belki daha ileri bi kullanım olacaktır. önce bedeni haki ile koruma gördük, sonra haki ile kaplayıp sertleştirme, sonra bedenden materyale aktarma, sonra bedenden/materyalden başka bedene. en son da bu slasha ekleme de artık bedenden/materyalden doğrudan uzayda süzülmesine imkan vermek uzaya fırlatmak gibi olacak herhalde :S artık o slash dediğimiz enerji neyse etrafını saracak veya etkisini artıracaktır. sende farklı beklenti uyandırma sebebi bu herhalde.

Tam olarak öyle yapıyor haki'ni güçlendiriyor o haki'de akış şekline geçiyor.
Bildiğimiz hakiden başka ne farkı var ki benim kaçırdığım.
Normal haki'den tek farkı güç seviyesi.
Normal haki ile yaptıklarının daha güçlü halleri işte.

Birinci seviye normal haki diyelim,koka 2'inci seviyesi akış ise 3'üncü seviyesi haki aynı haki.
İçten patlatması ise işin teknik kısmı oluyor.
Haki'den tek farkı güç seviyesi değil sadece teknik işin içine giriyor. Hakinin gücü ayrı, hakiyi daha ektili kullanmak farklı şeyler bence. Luffy hakisi daha güçlendiği için bu tekniği yapmıyor , Luffy şu an daha da uzmanlaştığı için bu tekniği kullanabiliyor.

İçten patlama aynı hakinin farklı şekilde kullanılmasıyla oluyor.

Rakibin hakisini bastırmak olduğunu düşünüyorum ben hatta teori kısmına daha da açarak teori yazabilirim bir ara.Haliyle rakibin vücudundaki haki etkisini azaltmış oluyor bu savunma ve saldırı anlamında.Kral haki çarpışmasında alanlar birbirini zorluyor özellikle Kata dövüşünde çizdi sanki o tarz bir gösterim.
Bence bastırma kısmı en basit kullanımı. Bu yüzden zayıf olanlar bayılıyor. İradesi/ruhu baskılanıyor ve bilincini kaybediyor. BM'nin yaptığı eğer kral haki ise, daha üst bir kullanım olabilir.

Bence bastırma kısmı en basit kullanımı. Bu yüzden zayıf olanlar bayılıyor. İradesi/ruhu baskılanıyor ve bilincini kaybediyor. BM'nin yaptığı eğer kral haki ise, daha üst bir kullanım olabilir.
Bana göre haki denen şey her insanın içinde kıvılcım kadar bile olsa var.Kral haki bunu bastırınca bu kıvılcım sönüyor adam da bayılıyor.Haki kullanıcısına ise bunu yapınca adam hakiyle kendini savunurken savunmasını azaltmış oluyorsun diye düşünüyorum.Örneğin hakiyle normalde az hasar alarak karşılayacakken savunmasının etkisini azaltmış oluyorsun ve çok hasar alıyor.

Amirallerin bu kadar terleyip konuyu ciddiye almalarının nedeninin bu olduğunu düşünüyorum.

Luffy Croco gibi rakiplere mesela böyle yapmış olabilir 2 yıl önce.Croco %100 b.haki kullanıyordur ama bastırılmış olabilir birde işin içinde su ve kan olunca aciz duruma düştü belki de Storm saldırısında.

Haki'den tek farkı güç seviyesi değil sadece teknik işin içine giriyor. Hakinin gücü ayrı, hakiyi daha ektili kullanmak farklı şeyler bence. Luffy hakisi daha güçlendiği için bu tekniği yapmıyor , Luffy şu an daha da uzmanlaştığı için bu tekniği kullanabiliyor.

İçten patlama aynı hakinin farklı şekilde kullanılmasıyla oluyor.
-Etkili kullanınca hakin güçleniyor işte boş yere enerji harcamamış oluyorsun onuda kullanıp daha güçlü aura çizimli haki elde ediyorsun.
-O enerji'yi çok iyi kullanman sayeside haki'ni hareket ettirebiliyorsun savunmayı aşıp iç organlara saldırıyorsun.

Bana göre haki denen şey her insanın içinde kıvılcım kadar bile olsa var.Kral haki bunu bastırınca bu kıvılcım sönüyor adam da bayılıyor.Haki kullanıcısına ise bunu yapınca adam hakiyle kendini savunurken savunmasını azaltmış oluyorsun diye düşünüyorum.Örneğin hakiyle normalde az hasar alarak karşılayacakken savunmasının etkisini azaltmış oluyorsun ve çok hasar alıyor.

Amirallerin bu kadar terleyip konuyu ciddiye almalarının nedeninin bu olduğunu düşünüyorum.

Luffy Croco gibi rakiplere mesela böyle yapmış olabilir 2 yıl önce.Croco %100 b.haki kullanıyordur ama bastırılmış olabilir birde işin içinde su ve kan olunca aciz duruma düştü belki de Storm saldırısında.
Bu dediklerine katılmakla birlikte, her hakide olduğu gibi kral hakide de daha üst seviye ve farklı kullanımlar da bekliyorum.

-Etkili kullanınca hakin güçleniyor işte boş yere enerji harcamamış oluyorsun onuda kullanıp daha güçlü aura çizimli haki elde ediyorsun.
-O enerji'yi çok iyi kullanman sayeside haki'ni hareket ettirebiliyorsun savunmayı aşıp iç organlara saldırıyorsun.
Yani ben şöyle açıklayayım. Bir hakinin gücü var bir de etkili kullanımı. Diyelim ki Luffy 100 birim gücünde hakiye sahip, X kişisi de 50 birim gücünde. Ama ikisi de bu akış tekniğini kullanıyor. Haliyle Luffy'nin ki daha güçlü olacak aynı kullanım olmasına rağmen. Buradaki 100-50 haki birimi dediğim de hacim değil. Doğrudan nitelik anlamında bahsediyorum.. Hani daha güçlü aura anlamında.

Bunun dışında 2 tane 50 birim hakilik gücüne sahip iki kişi var diyelim. Birisi bu akış hakisini kullanamıyor normal koka ile vuruyor ya da Hyo Amca'nın öğretmeye çalıştığıyla, diğeri de akış hakisiyle. Bu anlamda da akış hakisini kullanan daha güçlü bir teknik yapmış olacak.

Bunlardan hareketle şöyle bir şey söyleyebiliriz. 30 birim haki gücüne sahip olup akış hakisi kullanabilen birinin tekniği 50 birim haki gücüne sahip olup da sadece koka kullanabilen birinin tekniğinden daha güçlü bir saldırıya sahip olabilir.

Böylelik hem hakide uzmanlığın hem de haki gücünün önemi ortaya çıkıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık