Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Evet Oda korudu değil mi beden değişiminden. :) Mantığa bak bir kerede Zoro'nun beden değişimini zaten yemeyeceği için orada olmasına gerek yoktu diye kabul etseniz. Cidden yiyeceğine inanan var mı? Yese bile karizmasının çizileceğine? Oda ne korkak adamsın :/ Cidden ne klişe laf oldu bu Zoro'yu korumak için ortamlara sokmuyor. Hani Kaido'dan falan koruyor, Zoro sanki tek yese karizması gidecek :/

Tamam Law'dan ne gibi bir fiziksel güç gördük? Bak Zoro daha kötü anlarında bile Oars karşısında neler yaptı fiziksel güç olarak. Law'dan örnek verebilecek miyiz? Kim yener bilemem ama net bir şekilde Zoro fiziksel olarak daha güçlü diyebilirim. İsteyene de rahatlıkla mangadan sayfalarla kanıtlayabilirim.
Lawı fiziksel olarak sınanırken sadece bir arc boyunca gördük. Koca seri Zoro ile dolu. Gördüğümüz kısımlarda kurşunlanan, kolu kesilen bir law ve türlü türlü badireler atlatmış bir zoro var. Nasıl bir ispat yapacaksın merak ediyorum hocam. Yapamayacağını düşündüğümden falan değil. Ama armut ve elma kıyasına girmeden nasıl bir kıyas olacak merak ediyorum.

He oldu. KK Law olsun o zaman. O kadar basitleştirir mi Oda? Ona varana kadar Law room açsın bir shambles tüm meyve kullanıcıları hop denize. KK yine Law. Bana kalsa atsın. Kaido'yu versin Big Mom a Big Mom ı da Kaido ya kafalar rahat. :hhh:Ama yok böyle olursa Luffy e iş kalmıyor işte. Böyle olursa kimseye iş kalmaz. Bu en kolay senaryo herkese iş düşmesi için zora sürmek en iyisi seriyi.
Bende onu diyorum işte :D öyle güçlü adamlara atamaz Law beden değiştimeyi :D

Ben de şey diycem. Luffy korsan olmayıp denizci olsaydı şimdi Amiraldi.

Valla aga okuduğumu anladım da anladığım şeyler beni çok büyük sorgulamalara itti. Zoro korsan olmasaydı ne demek lan, serinin başını çöpe atmak demek :D Zoro'nun güçlenmek adına serüvene katılmasını bile çöpe atıyorsun. Anca korsan avlayıp east blueda takılırdı işte.

Aga size bişi demiyorum ya. Şu cidden mantıklı bişey mi :S

Kaptan olması da güçlü olduğu anlamına gelmiyor çünkü kafadan Zoro dediğimiz adam zaten korsanları ve korsanlığı seven bir adam değil, yani adam korsan olmak istemiyordu o yüzden kaptan olmaması normal. Ama bir çok yerde kaptan olabilecek bir adam olduğu söylenmiştir.

Hem Zoro korsanlıkla ilgilenmiyordu diyorsun, hem de isteseydi kaptan olurdu diyorsun, kaptan olunca da bi anda Law'ın seviyesine çıkarıp daha da üstün tutuyorsun. Zoro'nun zaten buralara gelebilme nedeni korsan olması. Madem istediğinde kaptan olabilirdi Usopp gibi tavrını koyup kaptanlığa yürüseydi abi :D Luffy korsan kralın tayfasına da en güçlü kılıç ustası yakışır dediğinde eyvallah çekmezdi :D Ne dediğinizin farkında değilsiniz galiba ya ben anladım ahah
Karşı taraf, sırf Law kaptan olduğu için Zoro'dan üstün diyor. Kardeşim de diyor ki; kaptanlıkla bunun alakası yok. Bunda hemfikiriz sanırım?
Gelelim Zoro'nun korsan olması meselesine. Biliyorsun ki; Zoro, korsanları sevmiyordu. Korsan olmayı da asla düşünmüyordu. Hikaye gereği Luffy ile karşılaştı ve onu desteklemeye karar verdi. Burada Luffy'nin insanları etkileme gücünü de gördük. Zoro'yu da etkiledi bir şekilde ve ikna etti. Hikaye farklı bir şekilde işleseydi Zoro'da kaptan olacak kalibre vardı. Bunu da hikayede birçok kez; ''kaptan bu olmalı,'' tarzı repliklerle gösterdi Oda bize. Göstermedi mi?
Nereye gülüyoruz?:flaugh:

Karşı taraf, sırf Law kaptan olduğu için Zoro'dan üstün diyor. Kardeşim de diyor ki; kaptanlıkla bunun alakası yok. Bunda hemfikiriz sanırım?
Gelelim Zoro'nun korsan olması meselesine. Biliyorsun ki; Zoro, korsanları sevmiyordu. Korsan olmayı da asla düşünmüyordu. Hikaye gereği Luffy ile karşılaştı ve onu desteklemeye karar verdi. Burada Luffy'nin insanları etkileme gücünü de gördük. Zoro'yu da etkiledi bir şekilde ve ikna etti. Hikaye farklı bir şekilde işleseydi Zoro'da kaptan olacak kalibre vardı. Bunu da hikayede birçok kez; ''kaptan bu olmalı,'' tarzı repliklerle gösterdi Oda bize. Göstermedi mi?
Nereye gülüyoruz?:flaugh:
Hikaye farklı bir şekilde işleseydi Zoro şuan Buggy'nin adamıydı. Bak Buggy şanslı adamdır, onunla yenilmez Zoro olabilirdi.:hhh:

K. Haki ve hız konusunda Law'ın kesin üstünlüğü vardır. Fiziki güç ve dayanıklılık konusunda ise Zoro kesin üstünddür.

Olay Law'un meyve,B. Haki kombosu Zoro'nun B. Haki ve silahlarını kesip kesememesine kalıyor, kesi bir şey söylemek zor.

3 ihtimalli maç.
Law'ın gözlem hakisi Zoro'dan iyi mi ? Hemen aklıma bir sahne geldi ama senin bu konuda neden böyle düşündüğünü sorayım önce.

Law'ın hızı meyvesine bağlı. Yani fiziksel yeteneklerinden kaynaklı bir hız değil. Bu nedenle hızla tükenmeye muhtaç ve gözlem hakiyle önlemi alınabilecek bir hız bu. Biraz daha açayım. Mesela Law hızını kullanmak için sürekli room açmak zorunda. Aksi bir sahne vuku bulmuş değil zira. Bu yüzden hızlanmak, ani bir atak yapmak için kullanmak zorunda olduğu şey room tekniği. Yani sürekli meyve kullanımı Law'ın mutlak dezavantajı olan bir durum. Kendi ağzından ifade ettiği üzere bunu biliyoruz ve defalarca gördük de.

http://tortuga-ceviri.com/okuma/read/one-piece/tr/91/918/page/9

Bu sayfada Law'ın bahsettiğin maksimum hızı bu. Hawkins geyik üstünde olmasına rağmen Law'ın atağını bir başkasına aktaracak kadar tepki/refleks/hız gösterebiliyorsa Zoro gibi fiziksel yetenekleri üst düzey olan biri Hawkins gibi fiziksel olarak hiçbir unsuru, hiçbir zaman öne çıkmamış ve tamamen meyveden ibaret olan bir karakterin verdiği tepki/refleks/hızı gösteremez mi ? Zannediyorum ki en azılı Law fanı bile Zoro o saldırıyı yer demez :)

Lawı fiziksel olarak sınanırken sadece bir arc boyunca gördük. Koca seri Zoro ile dolu. Gördüğümüz kısımlarda kurşunlanan, kolu kesilen bir law ve türlü türlü badireler atlatmış bir zoro var. Nasıl bir ispat yapacaksın merak ediyorum hocam. Yapamayacağını düşündüğümden falan değil. Ama armut ve elma kıyasına girmeden nasıl bir kıyas olacak merak ediyorum.
Dayanıklılık başka fiziksel güç başka. Law zaten dayanıklı birisi meyve gücü dayanıklığını düşürmesine rağmen. Dayanıklılık konusuna girersek olay karışabilir. İşin içine kondisyon, acı eşiği, atıyorum zehre bağışıklı olma gibi bir sürü etmen var. Bana göre hepsi dayanıklığı bir parçasıdır. Bu konuda eminim çoğu kişi Zoro'nun üstün olduğunu kabul eder. Kendi aldığı yaraların üstüne Luffy'nin aldığı tüm acıyı tek seferde alarak hayatta kalmış birisi. Üstüne tüm tayfanın uyanmasını bekliyor ondan sonra bırakıyor kendisini. Neyse bunların güç olarak yakın karakterler çarpıştırmak gereksiz. Sadece Law'ın Gamma Knife gücü yüzünden biraz önde görüyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık