Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
One Piece'in ana çekirdeği Luffy, Zoro, Nami'dir diyen de Oda. Bu 3'ü dışında kimseyi ayırdığını görmedim ben. Sen de işine geldiği gibi alıyorsun bak.
Şimdi bunun konuyla ne alakası var ??? Biz Op un ana çekirdeklerini mi tartışıyoruz ??? Ben sana Law, Kid, Luffy ayrı çizildi dedim bunun bi manası var demek ki demi??? Siz anlamıyorsanız ne yapayım. Sonra argüman nerede ay çok komiksin yok şöylesin diye seviyeyi yere çekiyorsunuz.Yav 2 tane seçeneginiz var biri Mihawk biri de Wano da Zoronun önüne geleni alması bu kadar ,bunlar Zoro yu herkesten üstün yapıyor.

Dayanıklılık başka fiziksel güç başka. Law zaten dayanıklı birisi meyve gücü dayanıklığını düşürmesine rağmen. Dayanıklılık konusuna girersek olay karışabilir. İşin içine kondisyon, acı eşiği, atıyorum zehre bağışıklı olma gibi bir sürü etmen var. Bana göre hepsi dayanıklığı bir parçasıdır. Bu konuda eminim çoğu kişi Zoro'nun üstün olduğunu kabul eder. Kendi aldığı yaraların üstüne Luffy'nin aldığı tüm acıyı tek seferde alarak hayatta kalmış birisi. Üstüne tüm tayfanın uyanmasını bekliyor ondan sonra bırakıyor kendisini. Neyse bunların güç olarak yakın karakterler çarpıştırmak gereksiz. Sadece Law'ın Gamma Knife gücü yüzünden biraz önde görüyorum.
Elimizde zoronun sınırlarının zorlandığı çok net bir durum var bahsettiğin gibi. Fakat Law için o acıyı kaldıramazdı demek biraz tahmin veya beklenti gibi oluyor. Oraya kadar gördüğümüz zoro da kaldıramazdı onu ama mangaka hypelamak istedi ve hypeladı zoroyu. Kaldı ki zoro o acıyı alıp uzun bir süre sakat kalmıştı.
Güç olarak yakınlar o yüzden çarpıştırmak gereksiz bence de. Gereksiz gömüldüğü için savunmak istedim karakteri. İyi forumlar.

Ben de şey diycem. Luffy korsan olmayıp denizci olsaydı şimdi Amiraldi.

Valla aga okuduğumu anladım da anladığım şeyler beni çok büyük sorgulamalara itti. Zoro korsan olmasaydı ne demek lan, serinin başını çöpe atmak demek :D Zoro'nun güçlenmek adına serüvene katılmasını bile çöpe atıyorsun. Anca korsan avlayıp east blueda takılırdı işte.

Aga size bişi demiyorum ya. Şu cidden mantıklı bişey mi :S

Kaptan olması da güçlü olduğu anlamına gelmiyor çünkü kafadan Zoro dediğimiz adam zaten korsanları ve korsanlığı seven bir adam değil, yani adam korsan olmak istemiyordu o yüzden kaptan olmaması normal. Ama bir çok yerde kaptan olabilecek bir adam olduğu söylenmiştir.

Hem Zoro korsanlıkla ilgilenmiyordu diyorsun, hem de isteseydi kaptan olurdu diyorsun, kaptan olunca da bi anda Law'ın seviyesine çıkarıp daha da üstün tutuyorsun. Zoro'nun zaten buralara gelebilme nedeni korsan olması. Madem istediğinde kaptan olabilirdi Usopp gibi tavrını koyup kaptanlığa yürüseydi abi :D Luffy korsan kralın tayfasına da en güçlü kılıç ustası yakışır dediğinde eyvallah çekmezdi :D Ne dediğinizin farkında değilsiniz galiba ya ben anladım ahah

Hayır Zoro Law'dan üstündür demek için bunlara gerek yok ya. Çok dandik bi argüman lan bu.
Şuan ya troll yapıyorsun yada beni hala anlamadın Tweiiiii :D

Bak şimdi Luffy yola ben kk oacağım ve kaptan olacağım diye çıktı değil mi? Sonra tayfa aramaya başladı ve ilk Zoro ile karşılaştı. Sonra Zoro bunun kıçını kaç yerde kurtarıp, diğer üyeler gelene kadar buna yardımcı oldu ve Luffy adam toplamaya devam edip, iradesi ile güçlendi.

Şimdi, Zoro da ise Korsan olma isteği ve kaptan olma isteği yok. Ama irade adam da maşallah akıyor. Şimdi bu adam yola ben kaptan olacağım, kk olacağım diye çıksaydı, Bu da tayfa bulacaktı ve belki de yine Supernovalar dan olacaktı ve zaten Zoro'nun iradesi, ne kadar çalışkan bir adam olduğunu biliyoruz. Yine güçlenecekti yani. He şimdi diyeceksin ki, Luffy olmasa bu kadar güçlenemezdi falan filan. O zaman bende diyeceğim ki Kid, Law ve diğer supernovalar da mı Luffy sayesinde güçlendi? Yada 2 yıllık eğitim aldı, anladın mı? Yani burada kaptan değil diye güçsüzdür sözüne hitaben yazıyorum bunu ki gayette mantıklı.
Zoro için; "bu adam birinin emirlerine uyacak tipte bir adam değil deniliyor" bu ne demek? Evet evet anladın sen ne demek olduğunu :D

Bu arada ben kaptan olmak istemediği için daha güçlü demedim saptırıyorsun :D Benim Zoro'nun, Law dan güçlü olduğunu söylemem için böyle saçma bir lafa ihtiyacım yok. Sadece kaptan diye diğeri güçlü deniliyorsa, bende diyorum ki o zaman; kaptanlık önemli ise bu adamda o irade var ama adam istemiyor. Yani kaptan olmaları veya olamamaları ile alakası yok dedim bu kadar basit.

Ve madem istediğinde kaptan olabilirdi o zaman Usopp gibi posta koysun demişsin, ama bak diyorum ki adam istemiyor hahaha.

Ah ulan ne diye ateş adasındaydı bunlar. Beraber dursalardı görürdün değişiyor mu değişmiyor mu. :hhh: Yalnız bu şekilde de Sanji'yi iyi gömmüş oluyorsunuz.
Hahaha onu biz değil Oda yapıyor, Zoro ile Luffy'i değiştirmeyip, Sanji'yi değiştirtiyor. O zaman bende dalgamı geçerim :D

Buna gülebilirsin bak hahaha. Ancak önceki güldüğün şeyde haksızsın. Gerçi sana güvenemiyorum. Hep bir trollükler peşindesin. :ehe:
Bak cidden Law Zoro güç seviyesi olayına girmiyorum, Zoro'nun tam yerini bilmiyorum çünkü bu denklemde. İsteyen güçlü görür isteyen görmez. Law kaptan diye daha güçlü demek bile bi yerde Zoro'nun hikayede gelişim geçirmek şeklini çöpe atıp konuşmaktan daha iyidir ya.

Ah ah şu seride mantığına oturtamadığınız tek şey de bu zaten. Evet amacıydı. Bu amacı gerçekleştirirken yanında kim vardı? Luffy. Ana karakter olan Luffy varken kim patron olanı yenmiş. Birisi çıkıp söylesin, haklısın der ağzımı kapatır susarım.
Sen oalyı çözmüşsün. Bende biraz zaman alacak kusura bakma. İşte Law yan karakter, misyonunu tamamlayıp çerçeveden çıkacak. Bu hep böyle. Yani çok mühim bir karaktermiş de, biz anlamıyormuşuz gibi davranıyorsun. Senin beklentilerine karışamam, ancak bize gösterildiği kadarıyla amacı Dof'u indirmekti. Flashback verildi, Corazon'la bağı gösterildi. Bunu tek başına da yapamadı. Yancı oldu Luffy'ye. Luffy varken başkasının boss indirip indirmemesi beni ilgilendirmez. Adam yancı Luffy'ye. Seride inanılmaz büyük bir misyonu falan yok. Bizim tayfadan herhangi birinden daha önemli de değil.

Son düzenleme:
Kusura bakma, sen çözmüşsün. Bende biraz zaman alacak kusura bakma. İşte Law yan karakter, misyonunu tamamlayıp çerçeveden çıkacak. Kusura bakma ama bu hep böyle. Yani çok mühim bir karaktermiş de, biz anlamıyormuşuz gibi davranıyorsun. Senin beklentilerine karışamam, ancak bize gösterildiği kadarıyla amacı Dof'u indirmekti. Flashback verildi, Corazon'la bağı gösterildi. Bunu tek başına da yapamadı. Yancı oldu Luffy'ye. Luffy varken başkasının boss indirip indirmemesi beni ilgilendirmez. Adam yancı Luffy'ye. Seride inanılmaz büyük bir misyonu falan yok. Bizim tayfadan herhangi birinden daha önemli de değil.
Benim için önemli olan tek şey şuanda Oda'nın Law için " önemli karakter, önemli rolü var. " demiş olması. Pek ala misyonu olduğunun yoludur bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık