Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tamam Zoro'ya uyguladığı kuvvetin daha az olduğunu göstermiyor. Ayrıca tayfa içinde bile Zoro fiziksel olarak en güçlüsü olabilir. Adam daha zaman atlaması öncesi apartman kaldırıyordu.
Tabi ona bir şey söylemiyorum. Sadece Fuji olayını düzelteyim dedim. :flaugh:

Apartman kaldırıyor da o konu da ironi yapılmıştı hatırlarsan Enies Lobby öncesi Luffy bina arasında Zoro bacada sıkışıp kaldı. Luffy fiziksel güçle gaza gelip kurtulurken onca antreman yapan Zoro sıkışıp kaldı. :hhh:

Law koca bir balondur. Zoro ile bir tutulması bence mantıklı değil.

Kaptan olması da güçlü olduğu anlamına gelmiyor çünkü kafadan Zoro dediğimiz adam zaten korsanları ve korsanlığı seven bir adam değil, yani adam korsan olmak istemiyordu o yüzden kaptan olmaması normal. Ama bir çok yerde kaptan olabilecek bir adam olduğu söylenmiştir.

Ve Luffy ana karakterse, Zoro da ana karakterdir. Hatta Naruto mangasında, manga’nın adı bile ana karakterin adı olmasına rağmen, 2.ana karakter Sasuke yıkmıştır ortalığı, o yüzden bu işler öyle dönmüyor pek.

Son bir şeyde Vergo ile Pica arasında çok büyük bir fark olduğu nerede geçti acaba? Ben görmedim öyle bir ima? Belki Vergo, pica dan güçlüdür ama bu ikisi arasında büyük fark olduğu anlamına gelmez ki Zoro da zaten Pica’ya tek atıp geçti.

Law kılıç tekniği, irade, haki ve fiziksel olarak Zoro dan üstün olamaz. Ee geriyede başka bir şey kalmadı zaten.
Zoro'nun korsanlıkla ilgilenmemesinin Law ile aralarındaki güç seviyesiyle ilgisi nedir :S Zoro Luffy'e katıldığı için korsan oldu, korsan olmasaydı cidden şu anki seviyesine bu kadar erken gelebilecek miydi :S Mihawk'ın dediğini hatırlayalım, dünyayı gör. Adamın günümüzdeki gücünü oluşturan etmenler, korsan olarak yolculuğa çıkması, Luffy ile bağı sayesinde sürekli daha zor çellınclara girmesi, hatta tayfasını korumak kendini zorlamasını bile katabiliriz. Bu nasıl argüman ya :SASÇDsdfkdfg "Zoro zaten korsanlıkla ilgilenmiyordu Law'ın kaptan olması güç seviyesinde Zoro'yu bağlamaz"

Law'dan güçlü olabilir falan ama bu nedir :D:D.d.:DD:Ddfsld

Zoro'nun korsanlıkla ilgilenmemesinin Law ile aralarındaki güç seviyesiyle ilgisi nedir :S Zoro Luffy'e katıldığı için korsan oldu, korsan olmasaydı cidden şu anki seviyesine bu kadar erken gelebilecek miydi :S Mihawk'ın dediğini hatırlayalım, dünyayı gör. Adamın günümüzdeki gücünü oluşturan etmenler, korsan olarak yolculuğa çıkması, Luffy ile bağı sayesinde sürekli daha zor çellınclara girmesi, hatta tayfasını korumak kendini zorlamasını bile katabiliriz. Bu nasıl argüman ya :SASÇDsdfkdfg "Zoro zaten korsanlıkla ilgilenmiyordu Law'ın kaptan olması güç seviyesinde Zoro'yu bağlamaz"

Öyle deme şimdi Law Zoro'ya beden değiştirme atabildi mi? Hayır... Ama tayfanın kalanına attı :S
Ha bu arada Law değişim atarken Zoro neredeydi yahu? Unutmuşum tamamen xD

Bence sen okuduğunu anlamamışsın. O kadar gülmüşsün bir de ya hahaha.

Zorodan lawın üstünde olduğuna dair bir şey göremedik. Yada ben gözden kaçırdım.Fakat görünen kısımlarda haki ve fiziksel olarak net bir üstünlük pek söz konusu değil. Tamamıyla beklenti ve tahminler üzerine olur bu karşılaştırma.
Son cümle durumu özetliyor, bu arc tartıştığımız konu netleşir...

Fiziksel olarak üstün olabilir. Fujitora'nın yer çekiminden çıkartabiliriz. Zoro'ya yaptığı baskı daha fazla olmasına rağmen Zoro'ya dayanıp saldırı yapabildi. Law ise yanlış hatırlamıyorsam Fujitora'nın kendisini bir an bıraktığı zaman kaçmıştı. Şimdi kimse Zoro'ya daha az baskı yaptı demesin. Zoro'ya uyguladığı kuvvetle direk çukur açtı adam. Hatta sonraki Zoro vs Fujitora'da gördüğümüz Zoro kılıç çarpıştırdı Fujitora ile...

Yinede kim yener bilemem ama Law'ın, Zoro ile top gibi oynayamayacağı kesin. Oynar diyenlerin de laf attığı Zoroculardan farkı yok.
O sahnede lawın ağzı yüzü kan içinde. Öncesinde yaşanan sürtünme kovalamaca dövüş artık adına ne demek istersen bir şeyler yaşanmış. Biraz hırpalanmış bizim hasta oğlan. Pek tabiki etrafta boş boş koşturan bir zoroya uyguladığı kadarı gerekmez o durumda.Bir karşılaştırma yapılacaksa öncelikle koşullar birbirine yakın olmalı diye düşünüyorum.

Kafan iyi mi yazdın bu yorumu Twei ciğim? :D Ben de zaten bundan bahsediyorum. Kaptan diye güçlü diyenlere hitaben yazdım anladın mı? Ben sadece Kaptan o yüzden güçlüdür argümanının saçma olduğunu bu şekilde anlattım. Zoro eğer başından kaptan olmak isteyen ve tayfa kurmak isteyen bir adam olsa o da bir şekilde bir yerlere gelirdi yani. Çünkü Luffy’nin de bu mantıkla yola çıkıp yükseldiğini biliyorsun. Yani kaptan o yüzden güçlüdür lafına bir şey demeyip gelipte buna gülmen gerçekten tarafsız bir insansın helallllll.

Öyle deme şimdi Law Zoro'ya beden değiştirme atabildi mi? Hayır... Ama tayfanın kalanına attı :S
Ha bu arada Law değişim atarken Zoro neredeydi yahu? Unutmuşum tamamen xD
Luffy nerdeydi onu da unuttun mu? Bir de gerçekten beden değiştirme atabilir mi Luffy ile Zoro ya? Herkese atabiliyorsa Yonkulara da atsın bitsin olay.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık