Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fan damgası vurmadım ki? Kendi kendine bu çıkarımı sen yaptın. Ben sana Law ile Zoro nun olan farkını yazdım sen bunun üstüne hala Zoro üstün diyeceksin dedim. Zoro üstün dedin.... Alakasız bir şekilde Mihawk a bağladın oradan da Luffy ve Kid Kaidou ile dövüşürken Law ne yapıyordu dedin?Law diğer ikisi gibi beyinsiz değildi girip tek yemedi? Bunlar alakasız konuyla ... Hem konuyu saptıyorsun hemde üstüne tahrik ediyorsun.

En bariz ergümanı koydum... Zoro vs Pica, Law vsDof,Fuji Manga da olan bunlar Zoronun Law dan üstün olduğunu gösteren herhangi bir manga sayfası mevcut değil. Gerisi senin hayal ürünün.. Bunlarla bana geleceksen bende yokum. :sapkali:
Bu mesaj ne anlama geliyor ?

İşin zevkini sen baştan kaçıyorsun zaten... İnsan senle tartışırken baştan sonunu biliyor. O yüzden istediğini diyebilirsin.
Sen Zoro fanısın, ne yapsak Zoro'yu haklı çıkaracaksın demek. Ki zaten daha önceki tartışma konularında da bana bu tarz mesajlar atıyorsun. İnkar etmenin bir manası yok yani.

Verdiğim örneklerle herhangi bir bağlantı kuramıyorsan senin verdiğin örnekten haberin yok demektir :) Ki verdiğin örnek de o kadar absürd ki.. Law'ın Mingo'ya karşı dövüşmüş olması Zoro'dan hangi konuda üstün olduğunu kanıtlıyor ? Silahlanma ? Gözlem ? Dayanıklılık ? X faktör ? Ne yani ? Aklında bulunsun da tartışmalara girerken unutma. Bir dövüş güç unsurları ile değerlendirilir. Law gibi X karakterin boyunu aşan bir rakiple dövüşüp bir halt yiyememesi ya da yediği haltın (gamma knife) başka birinin yardımı sayesinde yapması ile elde edilen artistik patinajla değil. Anlatabildim mi ?

Bir de Fuji yazmışsın :D Ya abi... Hani ben mangada görmesem ki Law, Zoro'nun yediği yer çekiminin onda biriyle yerlerde yatmamış olsa, ben mangada görmesem ki Law Fujitora'dan g.tün g.tün kaçmamış olsa diyecem ki Law Fuji'yi yerden yere çaldı :hhh:Hayır bir adamın amiralden kaçmasını bir vasıf, üstün bir meziyet olarak gösterecek kadar argüman sıkıntısı çekiyor olabilirsin ama bu kadar da olmaz yahu :fool:

Tekrar ifade ediyorum. Güç unsuru olarak Law şu yönden Zoro'dan üstündür de tartışalım. Zoro bunu yapamadı ama Law yaptı de konuşalım. Sabo'nun Dressrosa'da amiral karşısında poz kestiği ama Fuji'ye ciddi bir hasar veremediği sahne misali artistik patinaj kontenjanına giren argümanlarla(Law vs. Dof) karakterin gücünü değerlendiremez ve anlayamazsın. Misal Kata vs. Luffy. Kata silahlanmada üstündü dimi ? Bunun gibi diyorum. Bana Luffy'nin yardımıyla yapılan gamma knife'ı örnek gösterip Law vs. Dof deme. Mingo dalga geçti Law'la. Hangi Law vs. Mingo'dan bahsediyorsun :hmm: :hoo:

Law kid ve luffy ile kaidoya girer ve zoro kinge girerse gene tartışma netleşemeyebilir yalnız:)
Zoro, tek başına King'i alırsa benim gözümde Law'dan üstün olduğu tescillenmiş olur. Bunun yanı sıra Wano, klasik bir arc olmıcak gibi baksana ortam şenleniyor onlarca kalburüstü güçlü karakter var ve daha da ötesi adada iki tane yonkou var... Yani, Law & Kid & Luffy vs Kaido gibi bir karşılaşma olması da şu an için pek mümkün gözükmüyor.

Law kid ve luffy ile kaidoya girer ve zoro kinge girerse gene tartışma netleşemeyebilir yalnız:)

Bunun netleşmesi için canım Law vs Zoro gerçekleşmesi lazım ki buda mümkün değil. Olmayacak vsler üzerinden konuşup durmak ne de boş ya.
Gerçi bir kez daha diyorum hasır şapkalardan biriyle vs atmak zorunda olsa bu Luffy olur. Çıkacak filmde bile Luffy ile vs atıyor o vs uzasaydı galip belli Luffy. Malum ana karakterimiz pata küte giriyor her karaktere. :flaugh:

Şurada başlamış olan yada en yakın muhtemel olabilecek vsler konuşulsa tadından yenmez de işte sanırım Kaido vs Kid Luffy dendiğinde tek yedikleri geliyor akla. o_O Ama yenecekler yani öyle yada böyle Kaido inecek nasıl yenecekleri üzerinde konuşulabilinir.

Öyle deme şimdi Law Zoro'ya beden değiştirme atabildi mi? Hayır... Ama tayfanın kalanına attı :S
Ha bu arada Law değişim atarken Zoro neredeydi yahu? Unutmuşum tamamen xD
Evet Oda korudu değil mi beden değişiminden. :) Mantığa bak bir kerede Zoro'nun beden değişimini zaten yemeyeceği için orada olmasına gerek yoktu diye kabul etseniz. Cidden yiyeceğine inanan var mı? Yese bile karizmasının çizileceğine? Oda ne korkak adamsın :/ Cidden ne klişe laf oldu bu Zoro'yu korumak için ortamlara sokmuyor. Hani Kaido'dan falan koruyor, Zoro sanki tek yese karizması gidecek :/

O sahnede lawın ağzı yüzü kan içinde. Öncesinde yaşanan sürtünme kovalamaca dövüş artık adına ne demek istersen bir şeyler yaşanmış. Biraz hırpalanmış bizim hasta oğlan. Pek tabiki etrafta boş boş koşturan bir zoroya uyguladığı kadarı gerekmez o durumda.Bir karşılaştırma yapılacaksa öncelikle koşullar birbirine yakın olmalı diye düşünüyorum.
Tamam Law'dan ne gibi bir fiziksel güç gördük? Bak Zoro daha kötü anlarında bile Oars karşısında neler yaptı fiziksel güç olarak. Law'dan örnek verebilecek miyiz? Kim yener bilemem ama net bir şekilde Zoro fiziksel olarak daha güçlü diyebilirim. İsteyene de rahatlıkla mangadan sayfalarla kanıtlayabilirim.

Zoro, tek başına King'i alırsa benim gözümde Law'dan üstün olduğu tescillenmiş olur. Bunun yanı sıra Wano, klasik bir arc olmıcak gibi baksana ortam şenleniyor onlarca kalburüstü güçlü karakter var ve daha da ötesi adada iki tane yonkou var... Yani, Law & Kid & Luffy vs Kaido gibi bir karşılaşma olması da şu an için pek mümkün gözükmüyor.
Zoro tek başına king'i alırsa sadece lawdan değil aynı zamanda luffyden de üstündür benim için. Dediğin gibi beklenen vsleri yüksek ihtimalle göremeyeceğiz. Savaşlardan çok olaylar daha önemli olacak gibi. İyi forumlar.

Çok haklısın. Lakin şu an bile Law'ın meyvesinden başka Zoro'dan üstün bir yanı yok. Gerçi o da Zoro'nun meyvesinin olmamasından kaynaklı :flaugh:

Kaptan olan kaptan olmayandan üstündür anlayışı 2 sene öncesinde kaldı :byee:

Law, Zoro'nun seri içindeki ağırlığı altında Fujitora'nın yer çekimi altında kaldığı gibi kalır. Kıvranır :) Law'ın hiçbir güç unsuru öğesi Zoro'dan üstün değil. Şu konuda üstündür de tartışalım. Öyle kaptansa üstündür şeklinde bir argüman yok yani; yediremezsin onu kimseye :rolleyes:
Argüman sun(a)madan insanlara fan damgası vurmaya devam o halde :byee:

Neyse.. Bir Allah'ı kulu Law şu konuda(güç unsurları) Zoro'dan üstün diyorsa buyursun argümanını ortaya koysun. Dediğim gibi sen zaten Zoro fanısın kafasıyla gelinecekse ben yokum :sapkali:
K. Haki ve hız konusunda Law'ın kesin üstünlüğü vardır. Fiziki güç ve dayanıklılık konusunda ise Zoro kesin üstünddür.

Olay Law'un meyve,B. Haki kombosu Zoro'nun B. Haki ve silahlarını kesip kesememesine kalıyor, kesi bir şey söylemek zor.

3 ihtimalli maç.

Luffy nerdeydi onu da unuttun mu? Bir de gerçekten beden değiştirme atabilir mi Luffy ile Zoro ya? Herkese atabiliyorsa Yonkulara da atsın bitsin olay.
He oldu. KK Law olsun o zaman. O kadar basitleştirir mi Oda? Ona varana kadar Law room açsın bir shambles tüm meyve kullanıcıları hop denize. KK yine Law. Bana kalsa atsın. Kaido'yu versin Big Mom a Big Mom ı da Kaido ya kafalar rahat. :hhh:Ama yok böyle olursa Luffy e iş kalmıyor işte. Böyle olursa kimseye iş kalmaz. Bu en kolay senaryo herkese iş düşmesi için zora sürmek en iyisi seriyi.

Dövüş içerisinde gelişme diye bir şey var. Law üstün olabilir ama Zoro sınırlarını aşıp yenebilir Law'ı. Veya tersi de olabilir Oda'ya kalmış.

Öyle deme şimdi Law Zoro'ya beden değiştirme atabildi mi? Hayır... Ama tayfanın kalanına attı :S
Ha bu arada Law değişim atarken Zoro neredeydi yahu? Unutmuşum tamamen xD
Ben de şey diycem. Luffy korsan olmayıp denizci olsaydı şimdi Amiraldi.

Bence sen okuduğunu anlamamışsın. O kadar gülmüşsün bir de ya hahaha.
Valla aga okuduğumu anladım da anladığım şeyler beni çok büyük sorgulamalara itti. Zoro korsan olmasaydı ne demek lan, serinin başını çöpe atmak demek :D Zoro'nun güçlenmek adına serüvene katılmasını bile çöpe atıyorsun. Anca korsan avlayıp east blueda takılırdı işte.

Kafan iyi mi yazdın bu yorumu Twei ciğim? :D Ben de zaten bundan bahsediyorum. Kaptan diye güçlü diyenlere hitaben yazdım anladın mı? Ben sadece Kaptan o yüzden güçlüdür argümanının saçma olduğunu bu şekilde anlattım. Zoro eğer başından kaptan olmak isteyen ve tayfa kurmak isteyen bir adam olsa o da bir şekilde bir yerlere gelirdi yani. Çünkü Luffy’nin de bu mantıkla yola çıkıp yükseldiğini biliyorsun. Yani kaptan o yüzden güçlüdür lafına bir şey demeyip gelipte buna gülmen gerçekten tarafsız bir insansın helallllll.
Aga size bişi demiyorum ya. Şu cidden mantıklı bişey mi :S

Kaptan olması da güçlü olduğu anlamına gelmiyor çünkü kafadan Zoro dediğimiz adam zaten korsanları ve korsanlığı seven bir adam değil, yani adam korsan olmak istemiyordu o yüzden kaptan olmaması normal. Ama bir çok yerde kaptan olabilecek bir adam olduğu söylenmiştir.

Hem Zoro korsanlıkla ilgilenmiyordu diyorsun, hem de isteseydi kaptan olurdu diyorsun, kaptan olunca da bi anda Law'ın seviyesine çıkarıp daha da üstün tutuyorsun. Zoro'nun zaten buralara gelebilme nedeni korsan olması. Madem istediğinde kaptan olabilirdi Usopp gibi tavrını koyup kaptanlığa yürüseydi abi :D Luffy korsan kralın tayfasına da en güçlü kılıç ustası yakışır dediğinde eyvallah çekmezdi :D Ne dediğinizin farkında değilsiniz galiba ya ben anladım ahah

Hayır Zoro Law'dan üstündür demek için bunlara gerek yok ya. Çok dandik bi argüman lan bu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık