Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İşte olay Zoronun aldığı rakiplere geldiği zaman Pika>Vergo olay.. Zoro vs Law karşılaştırması olunca Zoronun aldığı rakip Pica ama Law dan her türlü üstün olan da Zoro bende bunu anlamıyorum. Hadi kılıç kullanımı üstün dersin tamam ya da dersin ki fiziksel olarak yukarıdadır ki ? Bana göre pek olası değil.

Ben daha bir şey demiyorum. Maksat çıkarım yapıp karşılaştırmaksa bir diğer adamın aldığı rakibe bakacaksın ya da şimdiye kadar ne yapmış diye baştan sona bir düşünceksin... Hayalimde olan şeyleri bende buraya döksem Law çoktan kkydi.
Boşver bunlara laf anlatmaya hiç değmez. Bunlar bencesi ile konuşsun biz Oda'nın yaptıklarına bakıp anlatmak istediğini anlıyoruz. :sapkali:

Ayrıca zaten bu tarz konuşmaları çok saçma buluyorum. Karşılaştırma yapılacak madem seride gerçekleşmesi mümkün olanlarla karşılaştırın da bir mantığı olsun.

Law bir kere Hasır Şapkalarla vs atmak zorunda kalsa bu sadece Luffy olur. Ne Zoro ne Sanji karışmaz. Eee o zamanda galip belli oluyor ya neyse. :hhh:

Law koca bir balondur. Zoro ile bir tutulması bence mantıklı değil.

Kaptan olması da güçlü olduğu anlamına gelmiyor çünkü kafadan Zoro dediğimiz adam zaten korsanları ve korsanlığı seven bir adam değil, yani adam korsan olmak istemiyordu o yüzden kaptan olmaması normal. Ama bir çok yerde kaptan olabilecek bir adam olduğu söylenmiştir.

Ve Luffy ana karakterse, Zoro da ana karakterdir. Hatta Naruto mangasında, manga’nın adı bile ana karakterin adı olmasına rağmen, 2.ana karakter Sasuke yıkmıştır ortalığı, o yüzden bu işler öyle dönmüyor pek.

Son bir şeyde Vergo ile Pica arasında çok büyük bir fark olduğu nerede geçti acaba? Ben görmedim öyle bir ima? Belki Vergo, pica dan güçlüdür ama bu ikisi arasında büyük fark olduğu anlamına gelmez ki Zoro da zaten Pica’ya tek atıp geçti.

Law kılıç tekniği, irade, haki ve fiziksel olarak Zoro dan üstün olamaz. Ee geriyede başka bir şey kalmadı zaten.
Taktiksel geri çekilmede üstün işte. Daha ne olsun. :ehe:

Burasını nereden anladın? Fiziki olarak Law a zayıf diyorsanız yuh derim... O kadar yer çekimini üstüne aldı, Dof tarafından tellendi,kurşunlandı o yetmedi kolu koptu ama fiziki güç olarak zayıf tamam. :confused: Hız konusunda adam ışınlanıyor zaten Zoro dan nasıl başarısız oluyor? Asıl hız konusunda zayıf olan Zoroydu. Kılıç konusu ise Law kılıç ustası aksine ama kılıç kullanmak konusunda herkes Zoro gibi olmak zorunda değil. Kılıç kullanmada meyve kombine ediyor. Asıl soru şurada? Law ın gücünü yani meyvesini ve kılıç kullanma stilini nötrleyecek kim var?
Tamam, dayanıklı olsun, bu konuda hemfikiriz ama dayanıklı olması fizik gücünün üst seviyede olduğu anlamına gelmez, şöyle ki meyve yeteneğini kullanmadan yaptığı tek bir saldırısı yok, varsa göster, göster ki Law'ın fizik gücü üst seviyededir diyeyim. Adam room açmadan nefes almıyor, sen bana fizik güçten, hakiden bahsediyorsun :D Bunun yanı sıra, Zoro'dan daha da hızlı olsun, buna da kabul...

Sorduğun soru ise, @Densetsu no Samurai 'de değinmiş, üst seviye haki kullanan, mesela Katakuri gibi bir savaşçı karısında Law çok fazla dayanamaz.
Kılıç yeteneği ve fiziki güç bir ihtimal kabul edilebilir de b. hakide nasıl bir üstünlük var onu anlamadım. Vergonun bhakisi picadan daha mı zayıftı da bu sonuca vardın hocam?
Law, yaptığı bütün saldırıları meyve yeteneğiyle desteklerken Zoro sadece fizik güç, kılıç yetenekleri ve hakisini kullanıyor. Buradan yola çıkarak, Zoro'nun Law ile arasındaki meyve farkını bu üç güç unsuruyla dengeleyeceğini hatta Law'ın önüne geçeceğini düşünüyorum. Bir de Pica'yı kestikten sonra araya giren fb'de Mihawk'ın kendisini haki üzerine eğitmesi var, buradan gelen bir yatkınlıkta bekliyorum.

İşin zevkini sen baştan kaçıyorsun zaten... İnsan senle tartışırken baştan sonunu biliyor. O yüzden istediğini diyebilirsin.
Argüman sun(a)madan insanlara fan damgası vurmaya devam o halde :byee:

Neyse.. Bir Allah'ı kulu Law şu konuda(güç unsurları) Zoro'dan üstün diyorsa buyursun argümanını ortaya koysun. Dediğim gibi sen zaten Zoro fanısın kafasıyla gelinecekse ben yokum :sapkali:

Argüman sun(a)madan insanlara fan damgası vurmaya devam o halde :byee:

Neyse.. Bir Allah'ı kulu Law şu konuda(güç unsurları) Zoro'dan üstün diyorsa buyursun argümanını ortaya koysun. Dediğim gibi sen zaten Zoro fanısın kafasıyla gelinecekse ben yokum :sapkali:
Fan damgası vurmadım ki? Kendi kendine bu çıkarımı sen yaptın. Ben sana Law ile Zoro nun olan farkını yazdım sen bunun üstüne hala Zoro üstün diyeceksin dedim. Zoro üstün dedin.... Alakasız bir şekilde Mihawk a bağladın oradan da Luffy ve Kid Kaidou ile dövüşürken Law ne yapıyordu dedin?Law diğer ikisi gibi beyinsiz değildi girip tek yemedi? Bunlar alakasız konuyla ... Hem konuyu saptıyorsun hemde üstüne tahrik ediyorsun.

En bariz ergümanı koydum... Zoro vs Pica, Law vsDof,Fuji Manga da olan bunlar Zoronun Law dan üstün olduğunu gösteren herhangi bir manga sayfası mevcut değil. Gerisi senin hayal ürünün.. Bunlarla bana geleceksen bende yokum. :sapkali:

Fan damgası vurmadım ki? Kendi kendine bu çıkarımı sen yaptın. Ben sana Law ile Zoro nun olan farkını yazdım sen bunun üstüne hala Zoro üstün diyeceksin dedim. Zoro üstün dedin.... Alakasız bir şekilde Mihawk a bağladın oradan da Luffy ve Kid Kaidou ile dövüşürken Law ne yapıyordu dedin?Law diğer ikisi gibi beyinsiz değildi girip tek yemedi? Bunlar alakasız konuyla ... Hem konuyu saptıyorsun hemde üstüne tahrik ediyorsun.

En bariz ergümanı koydum... Zoro vs Pica, Law vsDof,Fuji Manga da olan bunlar Zoronun Law dan üstün olduğunu gösteren herhangi bir manga sayfası mevcut değil. Gerisi senin hayal ürünün.. Bunlarla bana geleceksen bende yokum. :sapkali:
Ha bunlar Mihawk'tan eğitim aldı diye mi hep. o_O Allah Allah, Luffy'de Rayleigh'ten eğitim aldı ama tek yedi. Demek ki Rayleigh'te iş yok. :hoo:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık