Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çok çok zorunluluk gerektiren durum neymiş? Sırf kardeşi olduğu ve en çok ona güvenebildiğinivdüşündüğü için meyveyi ona yedirip kendisi için kurban olmasını planlıyordu Dof. Derinine indiğinde tayfasında karşı hala bir güvensizlik içinde olduğu anlaşılıyor.

Law Dof ve ailesi için çok güzel bir tabir bulmuştu aslında da unuttum.:)
Monet'in durumu mesela, özellikle örnek verdim ama açıklayayım madem. CC kaçırılmış, Law ihanet etmiş, Luffy sorun çıkarıyor, Vergo kaybetmiş, SAD patlatılmış, Law - Luffy ittifakının sorun çıkarma ihtimali var, G5 her şeye şahit olmuş... Sonra Doffy Monet'e benim için öl diyor. Bundan daha zaruri bir durum olabilir mi ? Monet o düğmeye bassa, G5- Law- Mugiwara tüm adayla birlikte yok olacak, Dressrosada Smile üretildiği için Doffy kaldığı yerden devam edecek, Kaido'yla veya Denizcilerle sıkıntı yaşamayacak. Monet'ten böyle bir konumda fedakarlık istiyor bu adam, tabi ki haklı bir istek bu, güvensizlik falan da yoktu, Dof güvendi, Monet de sen KK olacak adamsın dedi ve düğmeye basacaktı. :)

Gençlik ameliyatında ise kardeşine güvenmesinden daha doğal bir durum yok, kardeşi sonuçta. Tabi Corazon ihanet edince akraba mı akbaba mı anlamadık deyip kan hısımlığını bir kenara koyup ailem dediklerine yöneldi. Dofun ailesinde Vergo dışında meyvesiz kimse yok, Vergo da kilit aktör, binbir zorlukla denizcilere sızdırmışsın hemen harcayamazsın. Corazon meyveli olsa bence Vergoyu düşünürdü Dof, kardeşi yanılttı onu bence. Yoksa ortada kardeş katili, canavar modunda biri yok yani. :)

Yorumlara şöyle bir baktım yine taraflı artniyetli bakış açıları...

Atlananları sıralayım.

1 - Kuş kafesinin bedavadan kullanıldığının sanılması.Hiçbir etkisi yok su yakıyor sanılıyor.
2 - Gammanın etkilerini niye görmedik muhabbeti.Doffy kibirli bir adam zayıflığını göstereceğine ölür parçalanmış organlara ikinci kez dikiş atıyor yine belli etmiyor.

3 - Resimdeki muhabbet.Gerile gerile 1 km uçup geldikten sonra kong vurmakla ayna dünyasında vurmanın aynı zannedilmesi.İkincisi burada Doffy için hızlı değil derken bu yavaşlığının yaralandığı için olduğunun söylenmemesi.

4 - Kata da deşildi derken bunun adil bir olay olduğunun unutulması.O Kata da deşilmiş Luffy ile dövüşüyordu yalnız.Doffy gamma gibi Law'un tüm enerjisini tükettiği saldırıyla kesilirken Luffy kesilmiyor bile Bellamy'den yumruk yiyor.Ve siz bunu kıyaslıyorsunuz.Üstelik Law ile tek ve beraber de dövüşmüşken.

5 - Bu da en önemlisi.Luffy 20 dakika g4 kullanırken tüm enerjisiyle saldırıp vurduğunun es geçilmesi.Luffy bu şekilde yapmak zorunda çünkü en kısa sürede bitiremezse kafes kapanacak.Gücünü saklayıp saatlerce dövüşemez tüm gücüyle yüklenmek zorunda.

Bütün bunları es geçin Snakeman formunun boundman kadar güçlü olmadığını da es geçin üstüne ve ondan sonra aynı ligde değiller diyin.Biraz objektif olsanız imparatordan önce 100 sayı harcadığı adamı amiral yapmasa bile sağ kol olarak tasarlayıp indirttiğini anlarsınız ama nafile değişeceğinizi sanmıyorum.

Sırf amiral karşısındaki tavrından bile Kata ile aynı ligde olduğunu kanıtlarım ama yine anlamazsınız o yüzden burada bırakıyorum.
Aaaaah MW ahhh! Bir karakterin Mingo'dan güçlü olması için mangakanın illa ki "amiral-yonkou" diye not düşmesi lazım sana göre dimi ? Gerçi sen Mingo'yu amiral dengi görüp Fujitora'yı da alır diyordun değil mi ? :oops: Bu anlayışa karşı ne diyebilirim ki ? Wat Ken ay duu :bilmem::fool:

Katakuri ise ağzını gördüler diye kendi karnını doyuran ailesine üye şefleri katlediyor.
Kata'nın olayı da bu işte.Her yönden mükemmel, muhteşem biri olarak düşmana gözdağı vermek, dövüşü daha başlamadan bitirmek. Adamın ustalaştığı konu bu, dövüş tarzı da buna göre gelişmiş hatta. Bu yüzden Luffy dövüşü bana aşırı zorlama geliyor, plot armorun bu kadar kalınlaştığını ben hiçbir serinin hiçbir sahnesinde görmemişimdir herhalde Luffy dövüşündeki kadar. Bütün bunları da tamamen ailenin yararına yapıyor. Başta adamların ağzını gördüğü için kendi menfaati için yaptığını düşünüyorsun ama flashbackte küçükken bunu başta hiç umursamadığını görüyorsun. Tamamen ve tamamen aile için yaşayan ve kendi isteklerini küçücük 1 saate azıcık dinlenerek geçiren bir adam Katakuri. Basit birine indirgemeye gerek yok.Ha Dof kadar komplike değil dersin, olabilir belki ona bir şey diyemem.

Bir de @Jason gibi karakterin serideki önemi ile gücünün aynı şey olduğunu düşünenler de var. Yıllardır o düşüncesi değişmedi.

Mingo yer altı dünyasının lideri, kafadan 2x haki ekleyin abimezee! Mingo kutsal ejder, 3x de dayanıklılık ekleyin abimezee. Yedek pempe pantolunu da bizdeeennn. Yakışır abimeeeehhh :hhh:

Hele şu boa hancock kendisindeki özgüven hic kimsede yok amiraller bı sinirlense adayla beraber kendisini gomer.
Buggy den medet uman bir devletten ne bekliyor isek :D Gerçi akainu ya artislik yapan adam,fuji de bir şeylerden bahsetti.Bu zamana kadar neden beklendi mesela.Fuji toptan temizlik yapsa da şu dof mihovk mevzusundan kurtulsak.

Bir de @Jason gibi karakterin serideki önemi ile gücünün aynı şey olduğunu düşünenler de var. Yıllardır o düşüncesi değişmedi.

Mingo yer altı dünyasının lideri, kafadan 2x haki ekleyin abimezee! Mingo kutsal ejder, 3x de dayanıklılık ekleyin abimezee. Yedek pempe pantolunu da bizdeeennn. Yakışır abimeeeehhh :hhh:
Okuyup bunu çıkardıysan helal kanka.

Okuyup bunu çıkardıysan helal kanka.
Doflamingo’nun yanında esamesi okunmaz Kata’nın. Anca anasını yenecek birini arasın keko, Dof o ara dünyayı yok etme planı kuruyor.

Adamı Impel Down’da bile rahat bırakmıyorlar varlığı korkutuyor hükümeti
Dof tam bir kötü , kötülük ve emelleri için herkesi kurban edebilir .
Onu bu alemde değerli kılanda bu . Ve adamları onun İçin canını hiç düşünmeden verebiliyor bundan büyük yetenek yok
Dof ve Kata güç açısından karşılaştırılırken senin attığın mesajlar hep "değer" anlamında. Zaten değer olarak bakıldığında kimse Kata>Dof demez. Ama sen bu tarz seyleri gündeme getirerek Mingo>Kata'ya malzeme yapiyorsun. Sadece bugün için demiyorum. Mingo konusundaki genel tavrın bu.

Niyetin bu değilse bile öyle anlaşılmasına sebep oluyor.

Dof ve Kata güç açısından karşılaştırılırken senin attığın mesajlar hep "değer" anlamında. Zaten değer olarak bakıldığında kimse Kata>Dof demez. Ama sen bu tarz seyleri gündeme getirerek Mingo>Kata'ya malzeme yapiyorsun. Sadece bugün için demiyorum. Mingo konusundaki genel tavrın bu.

Niyetin bu değilse bile öyle anlaşılmasına sebep oluyor.
Kata vs Dof E.oda çizmedikçe bilinmez. Ben orasına bakmıyorum. Ben Kata ile Dof'u güç olarak yarıştırmadım. Sadece iki karaktere bakış açımı yazdım. Yoksa Law vs Smoker daha çizilmeden bu gözler anketin Smoker alehine olduğunu da görmüştür. Dediğim gibi E.oda çizmedikçe ben birşey demem bu dövüş için. Herşey mümkün bu seride uçuk olmadıkça

Katakuri'nin öyle biri anlamına geldiği için söylemedim.

Ama One Piece dünyasında Doflamingo gerçekten önemli bir karakterdir. Bunu E.oda bize çok güzel yansıttı. Adamın ilk çıkış 207. bölüm ve o bölümden beridir geleceği gösterildi.

Bundan 10 küsür bölüm önce adamı hapishenede bence özellikle gösterdi. IM'in ortaya çıkışı , Marieojos'taki hazine ve Doflamingo arasında ki bağdan bile yürüyüp herifi tekrar seriye dahil edebilir yazar.

Katakuri ise bence amacına ulaştı. Şu an ağzını saklıyor mudur bilmem ama Luffy'i Totland'dan takip edip haberlerini okur.

Katakuri isterse 4 tane Doflamingo'dan güçlü olsun ben okuyucu olarak kesinlikle seri bitince Dof'u hatırlarım onu daha değerli görürürm şahsen
Güçlü diye demiyorum Katakuri'nin hikayesi başka Dof'un başka. Sırf dünyayı kaosa boğmayı istemesinin çok vasıf gerektiren bir şey olduğunu söylemeye çalışıyor gibisiniz. Dof'un karakteri elbette seriye renk katıyor ama Dof bunu amaçlıyor Kata şunu amaçlıyor Dof daha vasıflı bana manasız geliyor.

Ama ortada bir de Dragon gibi bir adam var.:D Onun için denilse bir şey demem.

Yorumlara şöyle bir baktım yine taraflı artniyetli bakış açıları...

Atlananları sıralayım.

1 - Kuş kafesinin bedavadan kullanıldığının sanılması.Hiçbir etkisi yok su yakıyor sanılıyor.
2 - Gammanın etkilerini niye görmedik muhabbeti.Doffy kibirli bir adam zayıflığını göstereceğine ölür parçalanmış organlara ikinci kez dikiş atıyor yine belli etmiyor.

3 - Resimdeki muhabbet.Gerile gerile 1 km uçup geldikten sonra kong vurmakla ayna dünyasında vurmanın aynı zannedilmesi.İkincisi burada Doffy için hızlı değil derken bu yavaşlığının yaralandığı için olduğunun söylenmemesi.

4 - Kata da deşildi derken bunun adil bir olay olduğunun unutulması.O Kata da deşilmiş Luffy ile dövüşüyordu yalnız.Doffy gamma gibi Law'un tüm enerjisini tükettiği saldırıyla kesilirken Luffy kesilmiyor bile Bellamy'den yumruk yiyor.Ve siz bunu kıyaslıyorsunuz.Üstelik Law ile tek ve beraber de dövüşmüşken.

5 - Bu da en önemlisi.Luffy 20 dakika g4 kullanırken tüm enerjisiyle saldırıp vurduğunun es geçilmesi.Luffy bu şekilde yapmak zorunda çünkü en kısa sürede bitiremezse kafes kapanacak.Gücünü saklayıp saatlerce dövüşemez tüm gücüyle yüklenmek zorunda.

Bütün bunları es geçin Snakeman formunun boundman kadar güçlü olmadığını da es geçin üstüne ve ondan sonra aynı ligde değiller diyin.Biraz objektif olsanız imparatordan önce 100 sayı harcadığı adamı amiral yapmasa bile sağ kol olarak tasarlayıp indirttiğini anlarsınız ama nafile değişeceğinizi sanmıyorum.

Sırf amiral karşısındaki tavrından bile Kata ile aynı ligde olduğunu kanıtlarım ama yine anlamazsınız o yüzden burada bırakıyorum.
Okuyan adamsın bilirsin. Bilinç akımı diye bir teknik var yazarların kullandığı. Karakterin düşüncelerini okurla paylaşırlar yazarlar, hikaye anlatımına ve karakterizasyona inanılmaz katkısı vardır. Katakuri dövüşünde Katakuri'nin sürekli zihninin içindeydik, sürekli düşüncelerini tüm çıplaklığıyla duyduk. Otur oturduğun yerde benimle eşit değilsin, neden hala ayağa kalkıyorsun, oha geleceği görmeye çalıştı, hadi tekrar kalkmayı dene vs. sürekli Katakuri'nin zihninden dövüşün gelişimini okuduk, kaygılarını ve kişiliğini anladık. Hatta bi yerde acele etmezsem benim gibi geleceği görmeye başlayacak falan demişti yanlışsam düzelt adamın kaygılarını bir bir gördük. Peki bana bir örnek ver Doflamingo ne zaman ay kuş kafesi çok enerji çalıyor, vay gamma knife fena deşti vış ameliyatlı yerime geldi dedi mi? Ne diyorsun bu konuda? Yoksa yine aşırı sempati kurup Doflamingo o kadar kibirli ki kendine bile itiraf edemedi ne kadar aciz durumda savaştığını diyeceksin :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık