Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hasan neyin özünden bahsediyorsun adam öyle demiş olsa bile çizdiği çok farklı şey diyorum, gönderme yapıyorum adama, sen niye bu kadar çok savunuyorsun onu anlamadım. Luffy'nin o çizimlerinde kalkıp gidecek hal gibi bir şey yok. Ha sen dersin ki adam gider demiş ben kabul ediyorum sana karışamam ama ben yemedim diyorum. Bunu illa söylediği şekilde kabul etme gibi bir zorunluluğum mu var ? O durumu bana yansıtamamış çizimleriyle diyorum ve dalga geçiyorum elemanın yaptığıyla, bunun neresini anlamıyorsun :of:
Arkadaş herhalde bunu adamın yazdığı , söylediği şeye göre yorumlama zorunluluğun var. Tartışırken senin canın ne istediğine göre mi tartışacağız. Hayretle okuyorum vallahi...

Arkadaş herhalde bunu adamın yazdığı , söylediği şeye göre yorumlama zorunluluğun var. Tartışırken senin canın ne istediğine göre mi tartışacağız. Hayretle okuyorum vallahi...
Manga'yı çizen adam yapabilir demiş. O noktadan sonra tartışma bitiyor. Sen yersin yemezsin bilmiyorum. Mangaka yapardı demiş. Bak senden ya da burdaki herhangi başka birinden bahsetmiyorum. Bu seriye çizen ,yaratan, oluşturan, kaleme alan, hikayesini çizen artık daha ne denebilir aklıma gelmiyor ama bu serinin çizeri yapabilir demiş. Paşa paşa kabul etmekten başka bir yolun yok.
Bu kendimi beşinci tekrarım olacak ama alıştım artık lastik fanlarıyla tartışırken böyle olmasına :oleyo:

Adam Luffy kaçmaya çalışabilirdi demiş ama bunu manga sayfasına yansıtamamış diyorum şimdi benim yorumum bu, bunun hangi kısmını, bahsettiğin paşa paşa kabul etmem gereken yerlerle değiştirmem lazım :hmm:

Bu kendimi beşinci tekrarım olacak ama alıştım artık lastik fanlarıyla tartışırken böyle olmasına :oleyo:

Adam Luffy kaçmaya çalışabilirdi demiş ama bunu manga sayfasına yansıtamamış diyorum şimdi benim yorumum bu, bunun hangi kısmını, bahsettiğin paşa paşa kabul etmem gereken yerlerle değiştirmem lazım :hmm:
Lafı ne güzel çeviriyon Ferit bir kez daha hayran kaldım.

Burda çalışabilirdi kısmı nerde varmış?

If he wanted to move but couldn’t use Haki during that time, he could still run from place to place to hide.

Eğer hareket etmek istese ama o zaman boyunca haki kullanamasa bile hala daha gizlenmek için kaçabilirdi. Burda denemeye çalıştığı kısmı göremiyorum. Başından beri tartışılan sizin zamanınızda hareket edemeyeceğini söylemenizdi. Burda ise adam haki kullanamasa bile hareket etmek istese yapabilirdi demiş. Bak bu kadar basit. Evirip çevirmeye gerek yok.

Ya adam rezil etmiş senin karekteri saklanmak için elenden geleni yapar demiş. Saklanabilir yada kurtulur falan yok. Hatta o ingilizce çeviri yani elinden gelenin en iyisini yapar olayı tamamen sakat bir söz. Böyle ümitsiz insanların kullandıkları bir şey, tamam biliyoruz kafamıza vuracaklar ama elimizden gelenin en iyisini yapacaz gibi bir şey.

Neyse Luffy'nin karakterine uygun davranışlar bunlar, benim söylemek istediğim ise adamın açıklaması ve çizdiği manga arasındaki farkla alakalıydı. Sağolasın gene uzattın uzatabileceğin kadar :bilmem:
Siz çıkın elinizden geleni yapın, 5 de yesek önemli değil. Eski milli takım maçları gibi.:D

Lafı ne güzel çeviriyon Ferit bir kez daha hayran kaldım.

Burda çalışabilirdi kısmı nerde varmış?

If he wanted to move but couldn’t use Haki during that time, he could still run from place to place to hide.

Eğer hareket etmek istese ama o zaman boyunca haki kullanamasa bile hala daha gizlenmek için kaçabilirdi. Burda denemeye çalıştığı kısmı göremiyorum. Başından beri tartışılan sizin zamanınızda hareket edemeyeceğini söylemenizdi. Burda ise adam haki kullanamasa bile hareket etmek istese yapabilirdi demiş. Bak bu kadar basit. Evirip çevirmeye gerek yok.
Şimdi iki şeyi bir birinden ayıralım Hasan biz o sıra Luffy'nin başkaları olmasa Dof'tan kurtulamayacağını söylüyorduk. Sen ise başkaları olmasa bile kurtulurdu diyordun.

Oda duruma el koymuş saklanmak için kaçar elinden geleni yapardı demiş. Biz kurtulamaz derken o zamanki çizimlerine bakıp hareket dahi edemez demiştik, hareket edebileceği çıktı ortaya. Ve bunu uzun zaman önce kabul ettik ama ortada o zaman yaptığımız tartışmayı tamamen geçersiz kılan bir şey yok çünkü ancak saklanmak için kaçabileceği söyleniyor ve bunu başarıp başaramayacağı da muamma hatta çevirideki sözlere göre başaramaması daha olası.

Gerçi şimdi düşünüyorum da eğer konu kaçmaksa Luffy, kaçmayı başarabilirdi eee sonuçta uzmanlık alanı :hhh:

Siz çıkın elinizden geleni yapın, 5 de yesek önemli değil. Eski milli takım maçları gibi.:D
Buyur beş tane atılmışı var

Şimdi iki şeyi bir birinden ayıralım Hasan biz o sıra Luffy'nin başkaları olmasa Dof'tan kurtulamayacağını söylüyorduk. Sen ise başkaları olmasa bile kurtulurdu diyordun.

Oda duruma el koymuş saklanmak için kaçar elinden geleni yapardı demiş. Biz kurtulamaz derken o zamanki çizimlerine bakıp hareket dahi edemez demiştik, hareket edebileceği çıktı ortaya. Ve bunu uzun zaman önce kabul ettik ama ortada o zaman yaptığımız tartışmayı tamamen geçersiz kılan bir şey yok çünkü ancak saklanmak için kaçabileceği söyleniyor ve bunu başarıp başaramayacağı da muamma hatta çevirideki sözlere göre başaramaması daha olası.

Gerçi şimdi düşünüyorum da eğer konu kaçmaksa Luffy, kaçmayı başarabilirdi eee sonuçta uzmanlık alanı :hhh:

Tanrı tokatlamanında bir sınırı var işte. :a:

Vallaha sıvama gördüm de seninki gibisini görmedim. İyi sıvacı olurmuşsun hacı.:S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık