Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Aslında hiç bir sorun yok ama her ağzını açan bakın bu yaşında böyle yapıyor falan dedikçe durum buna geldi. Yoksa 25 bile çok erken bir yaş. Yani, sonuçta bu açıklama Luffy'i yaşı üzerinden yüceltenler için yeterince can sıkıcıdır. Tabi illa çevirecem, dürecem başka yerlere sıkıştıracam diye diretirlerse yapacak bir şey yok.
Luffy 6 ayında Ace'in 3 yılda yapamadığını yapmıştır.:D Sen buna Emre'nin yaptığı donlardan bir don kap gel bak iyi uyar.:D

Aslında hiç bir sorun yok ama her ağzını açan bakın bu yaşında böyle yapıyor falan dedikçe durum buna geldi. Yoksa 25 bile çok erken bir yaş. Yani, sonuçta bu açıklama Luffy'i yaşı üzerinden yüceltenler için yeterince can sıkıcıdır. Tabi illa çevirecem, dürecem başka yerlere sıkıştıracam diye diretirlerse yapacak bir şey yok.
Olum Luffyi gömmüş felan diyonuz bende ona takıldım :D Bişi olsa da vursak havası hissettim ne diyim.

Adam sanki 2 yıllık arayı sadece Luffy için verdi? La adam Enel döverken sizin sevdiğiniz karakterler ona secde ediyordu :D Ne çabuk unuttunuz:hhh: Tabi kötü anılar çok çabuk unutuluyor maalesef.

Bir de Oda demişki ''Yonko gibi güçlü düşmanları indirtmek için '' demiş. Adamın güçlü gördüğü kişiler bunlar. Doff fanları iptal, Ace fanları ölü :D Olum ne sevindim bu açıklamaya ya :D:hhh:

2 değilde 5 olsa ne değişecek yani? Luffy 24-25 yaşında olsaydı şuan mesela. Adam gene genç yaşında öttürüyor olacaktı.
12 yıl ne lan 12 yıl ara hangi seride gördün ayarsız herif :/ Yok 30 yıl eğitim yapsın anasını.

Benim anladığım 17 çok küçüktü bu kadar kısa süreçte yonkou vs si olmaz zaman koydum diyor. Ama çok da koymak istemedim çünkü shounen manga sonuçta diyor.
12 benim uydurmam da, shounen olayı genç zaten. İtirazım yok. Hem isterse 14 yaşında başlatır 17 yaşında kral yapardı. Ama Oda'nın içine sinmemiş. Şimdi 5 yıl olsa çok şey değişir. Bak şimdi misal Sanji bile novalardan üstün görülüyor, yaşı genç falan diye. Law kaç yaşında bu kadar ancak gelişmiş Sanji daha genç deniliyor. Bunların önüne geçilirdi. Novalar da durdu durdu ayarsız güçlendi. Sanji diyorum.:D

Ufak çaplı zaman atlası yine olacaktır. Yonkou devirirken eğitim mi yapar bilemem. Zaman işi de kendi beceriksizliği, bir adadan diğer adaya 3-4 ay da gitseler kurtardıkları ada da 2 ay dinlendik diye zaman atlaması çaksa bu sorunlar ortaya çıkmazdı.

Bu arada misal Wano'ya Ace'den geç ulaşmıştı olacaktı. Hem novalardan rakibi olma şansı olurdu. Şimdi Lufy vs hangi nova desen gülerler. Sanji demiş miydim?:D

12 benim uydurmam da, shounen olayı genç zaten. İtirazım yok. Hem isterse 14 yaşında başlatır 17 yaşında kral yapardı. Ama Oda'nın içine sinmemiş. Şimdi 5 yıl olsa çok şey değişir. Bak şimdi misal Sanji bile novalardan üstün görülüyor, yaşı genç falan diye. Law kaç yaşında bu kadar ancak gelişmiş Sanji daha genç deniliyor. Bunların önüne geçilirdi. Novalar da durdu durdu ayarsız güçlendi. Sanji diyorum.:D

Ufak çaplı zaman atlası yine olacaktır. Yonkou devirirken eğitim mi yapar bilemem. Zaman işi de kendi beceriksizliği, bir adadan diğer adaya 3-4 ay da gitseler kurtardıkları ada da 2 ay dinlendik diye zaman atlaması çaksa bu sorunlar ortaya çıkmazdı.

Bu arada misal Wano'ya Ace'den geç ulaşmıştı olacaktı. Hem novalardan rakibi olma şansı olurdu. Şimdi Lufy vs hangi nova desen gülerler. Sanji demiş miydim?:D
Diğer novaların yaşla alakası yok ki. Birine ''yonkou'' benzetmesi yapılmış diğerleri ''kaido baba bana kızmasın'' diye kapı bekçiliği yapıyor. Tabi gülünür. Sınıf farkı var. Böyle Sanji laflarıyla beni kandıramazsın Selim :)

Luffy'nin shounen mantığından dolayı 20 yaşında kk olucağı belli bir şey değil miydi zaten ? Çokta şaapmamak lazım.Luffy'nin olayının mantığı en baştan beri potansiyel değil shounen mantığıydı.
Peki bu güçlenmeyi ne üzerine kuracak? Adamda potansiyel olmasa bu kadar güç şeyini nasıl oturtacak? Ayrıca orda Şonun mantığı dediği şey: Luffy'nin yetişkin gibi görünmemesi falan. Güç şeyi değil yani. Yani 5 yıl ara versem falan Luffy'yi daha yetişkin çizmek durumunda kalacaktım vs. vs.

Selim zaten olayın shounen kısmı olduğu için Luffy bu kadar erken yaşta bu kadar güçlü oluyor.

İşin kurgu kısmı zaten başından beri biliniyor. Buna itiraz eden yoktu ki? Gerçekte bu karakterler var Luffy'de emeğiyle bu tarzda çiziliyor diyen olmadı ki? Kurguyu nasıl yorumluyonuz anlamış değilim ben.

Açıklamada şaşılacak bir durum yok. Hikaye açısından yorumlarsak Luffy bu kadar kısa sürede bu işleri başarmış. Mantığınıza kurban.:D

@Millennium Wizard

Sen kurguyu yorumlamak ile hikayeyi yorumlamak arasında gidip geliyorsun.

Hikaye içinde WB aldığı yaralar yüzünden ölmüştür. Kurguda ise ölmesi gerekiyordu Oda bu yüzden onu MF'ye sokup bu şekilde yaralar almasını sağldı dersin. Luffy'nin hikayede eğitim almasının sebebi bu. Kurguda ise herhalde belli bir amaç için bunu yaptıracak. Size bunu açıkladığıma inanamıyorum şu an.:D
Bak sen kurgu nedenleri açısından bu kadar kabullenmiş durumda iken madem Ace ve Wb kurgu yüzünden öldü ölmeselerdi luffy kk olamayabilirdi dediğimizde bu durumu niye kabullenmiyordun ? Bizim böyle yorum yapmamızın sebebi luffy çok potansiyelli ondan erken yaş dediğiniz için.Hikaye içinde saçmalıklarla böyle kurgu yönünden de shounen olduğu için.Birinde müdahale varken hikayede saçmalıklar olmaması olanaksız bunu kabullenmek işinize gelmiyordu.Ayrıca eğitim muhabbetinizin de sonuna gelmiş bulunduk.Hikaye içinde kimse ölmesin diye bahane üretse de asıl sebebi erken yaşta kk olması içinmiş.Hikaye içinde de öyle.O yoğun eğitimi almasa erken yaşta kk olamaz.Güçlü adamlarla dövüşüp güçlenmek yetmez bunu yaparken de sağlam haki temelin sağlam gear formun olacak o da 2 sene içinde geldi.Yani erkenden hamuru verdi yoğurmasını hızlı yapacak.O hamur bile normal şartlarda oluşması çok daha uzun sürerdi.

Olum Luffyi gömmüş felan diyonuz bende ona takıldım :D Bişi olsa da vursak havası hissettim ne diyim.
Hacı son bir kaç aydır dönen tartışmalardaki yaş durumundan haberdarsın. Her ağzını açan yaş diyordu ve şimdi bu çıktı :oleyo2: Büyük açıklamaymış ama göz ardı etmemek lazım :a:

@Alpamis altı ayda yaptıkları ile ilgili bir sıkıntım yok hatta iki yılın ardından gelenler olmasa yani Oda her zaman aynı türden Luffy dövüşleri yapmasa hiç sıkıntım olmazdı.

Oda, mevcut tutan durumu devam ettirme ihtiyacı duyduğunu defalarca söyledi. Özellikle bu ay içinde yapılan açıklamalarının tamamı bu durum üzerineydi. Her zaman Luffy'nin aynı türden fazla uzatılmış, gereksiz dış etkenlerle dolu dövüşleri olacak. Bunlar seni ne kadar mutlu edecekse umarım bir kaç misli daha da artar alacağın zevk ama bana zevk vermiyor. Oda'yı bu konuda yermiyorum, tutan senaryoyu bozma riskine girmemesini de anlıyorum ama dediğim gibi sevmiyorum bu durumu.

Yaş konusuna değinmek gibi bir amacım yok zaten adam söyleyeceklerini söylemiş. Alışkanlık olduğu için, karakterlerin karakterlerini merak ettiğim için devam ediyorum seriye. Arada sana laf atmakta fena olmuyor :hhh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık