Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ace'nin potansiyeli Luffy'den yüksek diyordum, falanca yaşta şöyle olur böyle olur demedim hiç bir zaman. Luffy'den çok daha üstün bir potansiyeli olduğunu söylediğim ise doğrudur hala söylüyorum çok daha üstündü potansiyel olarak.
Kesin dememişsindir.:D

@Daredewill

Hani normalde o kadar küçük yaşta bu kadar top seviyede olunmazdı? Ace'in farkı ne?

Peki bu güçlenmeyi ne üzerine kuracak? Adamda potansiyel olmasa bu kadar güç şeyini nasıl oturtacak? Ayrıca orda Şonun mantığı dediği şey: Luffy'nin yetişkin gibi görünmemesi falan. Güç şeyi değil yani. Yani 5 yıl ara versem falan Luffy'yi daha yetişkin çizmek durumunda kalacaktım vs. vs.
Luffy'de potansiyel yok demedim.Bu yaş olayını potansiyele bağlayarak yorumlamak yanlış diyorum.Potansiyelinde bir sınırı vardır.Mesela sence yonkolar kaç yaşında o seviyeye ulaşmıştır ? Benim tahminim 30'dan erken değildir.Şuraya varıcam.Yanlış hatırlamıyorsam sende kk ve yonkolar arasında büyük güç farkı görmüyordun.O zaman Luffy kk seviyesine 20 yaşında çıkacaksa yonkolar neden yonko seviyesine Luffy'den daha geç çıkıyor ? Hani seviye olarak az fark var ama hedefe ulaşma olarak neden daha fazla fark var ? Bunu sadece potansiyelle açıklayamazsın.Ana karakter zorlaması daha fazla var işin içinde.

Üye silindi 1004

Luffy bomboş bir karakter zaten. 2 sene değil o zekayla 22 sene geçse bile Yonkou alamaz ama işte ne yaparsın.

Ace'nin potansiyeli Luffy'den yüksek diyordum, falanca yaşta şöyle olur böyle olur demedim hiç bir zaman. Luffy'den çok daha üstün bir potansiyeli olduğunu söylediğim ise doğrudur hala söylüyorum çok daha üstündü potansiyel olarak.
Ace ve potansiyelin aynı cümle içinde geçmesi bence çok tahlisiz olmuş. Ace'in sahip olduğu potansiyel muhtemelen göğüsüne aldığı delik kadar. Birilerinin altında yaşayıp çalışmaya el verişli aslında korsan olmak istemeyen kendine baba figürü arayan bir çocuktu Ace. Zaten Ace kendine Beyazsakal'ı bulduğu gün amacını ve hayalini gerçekleştirmiş

Moderatör tarafında düzenlendi:
Luffy'de potansiyel yok demedim.Bu yaş olayını potansiyele bağlayarak yorumlamak yanlış diyorum.Potansiyelinde bir sınırı vardır.Mesela sence yonkolar kaç yaşında o seviyeye ulaşmıştır ? Benim tahminim 30'dan erken değildir.Şuraya varıcam.Yanlış hatırlamıyorsam sende kk ve yonkolar arasında büyük güç farkı görmüyordun.O zaman Luffy kk seviyesine 20 yaşında çıkacaksa yonkolar neden yonko seviyesine Luffy'den daha geç çıkıyor ? Hani seviye olarak az fark var ama hedefe ulaşma olarak neden daha fazla fark var ? Bunu sadece potansiyelle açıklayamazsın.Ana karakter zorlaması daha fazla var işin içinde.
Bu dediğinin her zaman farkında olundu zaten.

Olayı hikaye açısından yorumlarsan ne diyeceksin? Oda hikaye açısından bunu bir mantığa oturtmak için ne söyleyebilir? Potansiyel kavramını sana söyler. Bu açıklamada ise sana herhalde hikaye açısından işin ne renkte olduğunu söylemeyecek. Adam kurgu açısından sana ne yaptığını söyler. Hikaye zaten önünde. Ona da mantığını sen bulursun. Seri içindeki karakter ne diyecek? Oda arkasında geri durun 20 yaşında KK olacak mı diyecekler? :D

@Daredewill

Açıklama dediğin yerde güç olarak Yonkou gücündeki karakterleri yenemeyeceği için demiş. 2 yıl aranın ise olgun gözükmesiyle alakası olduğu için kısa tutmuş. O kadar küçük yaşta bu kadar güçlü olamaz diye bir şey demedi adam.

Onu geçtim kendi serisi içinde 5 Yaşında 300 yıllık Devi elinin tersiyle öldürebilecek kadar güçlü çizdiği Lin Lin var? Lin Lin istisna oluyor da serinin ana karakteri niye istisna olamıyor. Onu geçtim Ace gibi bir varlık gösterememiş adamı da istisna için sokuyonuz.:D

Ölçtün mü? :D
Yaptığı icraatlere bakmak hoşa gitmeyince işte... Ace 20 yaşındayken 100'lük adammış WB'nin gemisine girene kadar, tabii o kıyılara hiç girmiyorsun :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık