Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Çünkü Kurgu Luffy'nin KK olması. Onlar yaşasa bile Luffy her türlü KK olacaktı. Aradan çıkarılmaları doğrudan Luffy ile ilgili değil. Çünkü WB'nin yerine göz koyan Teach idi. WB ve Ace indi yerine ''TEACH'' geldi. Her ölen karakter Luffy için öldü diyebiliyorsan buyur tutan yok seni.:D

@RedTeroR

O değilde Ace yaşasa KK olur muydu ne diyon? :D

@Çörekçioğlu Luffy

Boşver fazla üstlerine gitme.:D
Vereceğin en iyi cevap bu mu yani şimdi ? Çok yetersiz yine cevap veremeyip arasından seçtiğin kısımları yanıtlamışsın.Wb konusunda haklısın diyeyim sebep teach.Ama Ace ? Ace'in ölüp ölmemesi Teach açısından sorun oluşturmuyor yükselecek adam yine yükselir.Ace'in ölmesi tamamen Luffy'nin korsan krallık yarışına sekte vurmamak için.Bir güçlü aday daha olsa luffyi bal bile kurtarmayabilirdi.Korsan kralın oğlu bu.Babası durmuş durmuş seneler sonra birden coşmuş hasta olunca.Aynısını oğlu niye yapamasın ihtimali yüksek.

Vereceğin en iyi cevap bu mu yani şimdi ? Çok yetersiz yine cevap veremeyip arasından seçtiğin kısımları yanıtlamışsın.Wb konusunda haklısın diyeyim sebep teach.Ama Ace ? Ace'in ölüp ölmemesi Teach açısından sorun oluşturmuyor yükselecek adam yine yükselir.Ace'in ölmesi tamamen Luffy'nin korsan krallık yarışına sekte vurmamak için.Bir güçlü aday daha olsa luffyi bal bile kurtarmayabilirdi.Korsan kralın oğlu bu.Babası durmuş durmuş seneler sonra birden coşmuş hasta olunca.Aynısını oğlu niye yapamasın ihtimali yüksek.
Ace ölmese? Teach'in peşinden mi giderdi? Luffy'nin peşinden mi giderdi?

Sen sadece bu soruya cevap ver yeter. Ya Ace aradan çıkacaktı ya Teach?

Bu dediğinin her zaman farkında olundu zaten.

Olayı hikaye açısından yorumlarsan ne diyeceksin? Oda hikaye açısından bunu bir mantığa oturtmak için ne söyleyebilir? Potansiyel kavramını sana söyler. Bu açıklamada ise sana herhalde hikaye açısından işin ne renkte olduğunu söylemeyecek. Adam kurgu açısından sana ne yaptığını söyler. Hikaye zaten önünde. Ona da mantığını sen bulursun. Seri içindeki karakter ne diyecek? Oda arkasında geri durun 20 yaşında KK olacak mı diyecekler? :D
Ben her şeye hem hikaye hem kurgu olarak açıklama getirmeye çalışmıyorum.Bana göre bazı şeyler vardır sadece kurgu olarak sorgulanır.Çünkü hikaye açısından bi mantık getirtmeye çalışınca o mantık doğru bir mantık olmuyor.Al işte kendinde diyorsun bu dediğinin farkında olundu diye.Madem farkındasın o zaman Luffy'nin durumunu potansiyel diye kabul etmek sana nasıl mantıklı geliyor ? Eğer bana bu dediğinin farkında olundu diyorsan mantıklı gelmemesi lazım.Çünkü ortada bi mantıksızlık var.:/

Bu açıklamada ne varmış yahu ben onu anlamadım? Görünen şey bu değil mi zaten? Bu seriyi az bi' okuyan insanın çıkarabileceği bir yorum yahu bu :D

Ölçtün mü? :D
Yaptığı icraatlere bakmak hoşa gitmeyince işte... Ace 20 yaşındayken 100'lük adammış WB'nin gemisine girene kadar, tabii o kıyılara hiç girmiyorsun :D
Ace için bir sıkıntı yok, Reis'in kibarlığı bile potansiyelini gösteriyordu :cool:

Ha bu arada unutmadan bizim Reis ilk tam kapasite dövüşünde bir Shicbukai'yi kıvrak bir şekilde değil adam adama beş gün dövüşerek alıyor bilmem anlatabiliyor muyum :hhh:

Artık Ace olayını bırakalım bence dostlar. Son bölümde Hawkins ne dedi? Ya yonkounun boyunduruğu altına gireceksin ya da öleceksin. Eğer KK olmak istiyorsan özgür adam olman lazım. Peki, Ace ne yaptı? Yonkou boyunduruğu altına girdi. Hepimiz bu yonkou Beyazbıyık olduğu için bu olayı görmüyoruz ama olayın özeti bu... Maalesef.

Üye silindi 1004

Ace için bir sıkıntı yok, Reis'in kibarlığı bile potansiyelini gösteriyordu :cool:

Ha bu arada unutmadan bizim Reis ilk tam kapasite dövüşünde bir Shicbukai'yi kıvrak bir şekilde değil adam adama beş gün dövüşerek alıyor bilmem anlatabiliyor muyum :hhh:
Benim kaçırdığım bi kısım mı var? Yoksa Ace Shicbukai'yi mi indirmiş? Baya berabere biten dövüş hani?

Ace ölmese? Teach'in peşinden mi giderdi? Luffy'nin peşinden mi giderdi?

Sen sadece bu soruya cevap ver yeter. Ya Ace aradan çıkacaktı ya Teach?
Şimdi bir kere Ace ölmeyecek olsa ne Teach ile kapışma hikayesi ne idam olurdu.Hadi bunları geçelim mangaka savaşta son anda öldürmekten vazgeçti diyelim. Marco adalar için nasıl dövüştüyse ace de dövüşürdü.Yenilirdi wb tayfası.Marco nasıl ölmediyse acede ölmezdi wb tayfasıyla birlikte başka alana göç ederdi ama tayfayı tamamen dağıtmazdı.Ace'in yakalanma sebebi tek başına karasakal ve tayfası karşısına çıkmasıydı zaten.Daha sonra intikam hırsıyla yanıp tutuşan ace karasakalı indirmek için farklı bölgelerde gelişimini sürdürebilirdi.Bir shanks gibi güçlü olup basamakları hızlı çıkıp intikam için gelmemesine ne engel olabilir korsan kralın oğluydu bu.Babasının gücünü uyandırmayı başarırsa da bir gün karasakalı indirir intikamını alırdı ilerleyen yıllarda.Fakat mangaka ana karakter ekseninde bir hikaye anlatmak istediği için böyle bir şey yapmadı ve işin kolayına kaçtı seriden çıkardı bu adamı.

Bu açıklamada ne varmış yahu ben onu anlamadım? Görünen şey bu değil mi zaten? Bu seriyi az bi' okuyan insanın çıkarabileceği bir yorum yahu bu :D
Daha ne desin la, lufy genç yaşında bunları yapamazdı demiş. Alt metni inceleyelim. Lufy'ye vs aldıracağım diye 40 takla atıyorum yoksa bende isterim vs çizmek ama kucak falan derken çok yoruluyorum gibi şeyler işte.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık