Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ace - jinbei dövüşü mangada berabere olarak geçiyor.Tamam dövüş berabere bitmiştir ama bir kazanan olacaksa bu ace olurdu bu çok bariz.Berabere bitmesi Ace'in o sıra jinbeiden kıl payı daha güçlü olduğu gerçeğini değiştirmiyor.Adam jinbei yatarken anında uyanıyor kalkıp birde yonkou ile dövüşüyor.Tek yedi deseler bile 5 gün pili bitip yonkouya saldırmak büyük başarı ve güç göstergesidir.Tabii irade de.
Tayfanın yönlendirmesi ve sorumluluk duygusuyla daha akıllı adım atacaktı.İşler farklı olacaktı o da olgunlaşmış olacaktı.Birçok kez denemezdi sadece gereken zamanı geldiğinde.Tıpkı teach shanks için zamanı değil dediği gibi.Ve evet Ace kazanırdı teach değil ace korsan krallık yarışını kazanırdı.Babasının ses duyma yeteneğini şans yada kontrol her ne ise onu açsın teach bile karşısında duramazdı.
Reiper'ın sözü geliyor aklıma.. Halamın ... olsa amcam olmuştu diye. Ya Emre bu adam da o tarz bir sorumluluk duygusu olsa tayfasının ona yalvardığı sırada gidip kafasının dikliğine Akainu'ya saldırmazdı. Tartışmaktan gına geldi aynı şeyleri. Benden bu kadar.

Ace'i ya Luffy aradan çıkarırdı ya Teach. Onu geçtim Ace'in zaten KK olmak gibi bir morali yoktu WB'nin tayfasına girdikten sonra aradığı şeyi buldu. Eğer ki KK olmak isteyecek olsaydı da bu sefer Teach tarafından aradan çıkarılırdı. Zaten MF'un amacı WB ile birlikte Ace'i de aradan çıkarmak.

Yoksa çok daha öncesinde Oda Ace'i Teach'e BANARO adasında yine öldürebilirdi. Siz Hikayedeki rolü o olmayan adama böyle bir rol biçiyorsunuz.:S Adamın kurgusundaki rolleri bu. Bunun için oluşturulmuşlar. Senin dediğin ise Oda'nın bilinci dışında Luffy'e engel olarak yarattığı karakterleri yine kendi kurgusuyla aradan çıkarmak. Luffy için var olan engeller belli zaten. Teach bu rolü üstleniyor. WB ve Ace o rolde olmayacaktı. Rolleri başkaydı.

Oda'nın mangasında paralel yapı varmış gibi konuşuyonuz resmen.:S Olay Ace ve WB ile kısıtlı değil. IM sama diye biri çıktı. Hükümet işin içine karışıyor. Azıcık salıverin şu karakterleri de işin hikayesinde biraz zevk almaya bakın.

İlk paragraf nasıl oluyor ? Oda, açık açık demiş işte. Yonkoları indirebilmesi için bu adamın güçlenmesi lazımdı, diye. Bunun zorlaması olmaz bence. Eğer adam yonkoları ölçüt olarak koyduysa, bu demektir ki yonko ve ötesi için güçlendi, yonko alttaki seviyeler için değil.
Peki ama Lufy kimlerle dövüştü bana söyler misin? yonkou ile mi dövüştü. Yonkou altındaki adamı rahat yendi mi? Senin dediğin olması için 2 sene sonra Sağ kol gibi adamlara Belamy muamelesi çekmesi gerekirdi. Yonkoudan uzak olduğu görüyoruz. 2 sene ile ancak sağ kollara yürüdü. Dövüş başında onlardan güçlü de değildi.

Reiper'ın sözü geliyor aklıma.. Halamın ... olsa amcam olmuştu diye. Ya Emre bu adam da o tarz bir sorumluluk duygusu olsa tayfasının ona yalvardığı sırada gidip kafasının dikliğine Akainu'ya saldırmazdı. Tartışmaktan gına geldi aynı şeyleri. Benden bu kadar.

Ace'i ya Luffy aradan çıkarırdı ya Teach. Onu geçtim Ace'in zaten KK olmak gibi bir morali yoktu WB'nin tayfasına girdikten sonra aradığı şeyi buldu. Eğer ki KK olmak isteyecek olsaydı da bu sefer Teach tarafından aradan çıkarılırdı. Zaten MF'un amacı WB ile birlikte Ace'i de yoldan çıkarmak.

Yoksa çok daha öncesinde Oda Ace'i Teach'i BANARO adasında yine öldürebilirdi. Siz Hikayedeki rolü o olmayan adama böyle bir rol biçiyorsunuz.:S
Şu anki kafa yapısında olacağını iddia etmiyorum zaten.Sabo gibi temkinli stratejik oynayan biri olabilirdi diyorum.Şartlar ölüm ve tayfa başı olması onu değiştirebilirdi kafasına göre hareket edemez.Ve bir gün babasının ruh haline gücüne ulaşabileceğini söylüyorum.Roger ace yaşlarındayken yonkou alacak seviyede miydi hiç sanmam.Bunu amaçlayıp ulaşabilmesi için 2 sene kaç seneyse artık uğraşması hızlı gelişim göstermesi gerekirdi shanks gibi.Wb öldükten sonra babalık beni kk yapmak istiyordu diye kendine amaç edinebilir o mu problem.Banaro adasında öldüremezdi ayrıca çünkü wb gibi adamın hikayeden çıkması için Ace'in hala canlı kanlı ellerinde koz olarak bulunması gerekiyordu.

Ace dişe dokunur bir karakter ama abartılacak kadar değil . Şimdiki Luffy ile kıyaslayan olmuş Luffy Ace’i düşmanı olarak görse hayatının dayağını atardı .

Bunu niye diyorduk biliyor musun? Çünkü Ace'in potansiyelli olduğuna örnek verilirken genç yaşta Jinbei indirdi WB'nin 2.Tümeni oldu yaşasa daha potansiyelliydi diyenler için.

Onun dışında Hikaye açısından ben bunu açıklamak istiyorsam herhadelde seri içinde neler yapabildiğini bakacaksın? Benim için basitti Luffy ana karakter herhalde bu seride Ace'den daha potansiyelliydi diyip kolaya kaçmak.

Onun dışında çoğu kişi Shounen bu seri az çok Luffy'nin bu yaşta KK olması bu konsepte uyan bir şey diyordu. Yoksa Shounen serilerdeki bir çok şey gerçekteki mantığa uymaz. Shounen mantığı içinde değerlendirirsin. Shounenlerde 5 yaşındaki çocuk 20 yıllık dövüşçüden güçlü olabiliyor. Bir çok Shounen serisinde örneğini görmüyor muyuz? E buna neye göre mantıksız mantıklı diyeceğiz?
O zaman sadece karşı tarafın mantığının yanlış olduğunu anlatın.Ama siz s.d.k yarışına giriyordunuz.Sadece Ace öyle övüldü diye demiyordunuz bence.Ciddi ciddi olayı sırf potansiyele bağlıyordunuz ki bana göre yanlış işte bu.

20 yıllık dövüşçü örneği ile bu durum aynı değil yalnız.Yanlış bir örnek olmuş.Evet shounen mantığında tecrübenin önemi kalmıyor ve 5'lik velet 20'lik adamı indirebilir.Buna bende mantıksız demem.Ama Luffy'nin olayında kk ve yonko örneğine kendinde dedin bunun farkında olundu diye.O zaman nasıl Luffy'nin olayına sadece potansiyel olarak bakabiliyorsun ? Bak olaya başka yerden bakınca bi pürüz çıkıyor ama sen yine de kabul edebiliyorsun.Bana ilginç geliyor.Senin dediğine bakarsak her şeye shounen mantığı deyip işin içinden sıyrılabilirize geliyor olay.Bu da yanlış.Shounen mantığı her şeyde yoktur.Alt tarafı bir adamın hayal dünyasını okuyoruz ve illaki birden fazla mantıklı olmayan şeyler olucak.O yüzden senin gibi her şeye hem kurgu hem hikaye olarak açıklama getirmeye çalışmam.Çünkü mantığı yok.Yaptım oldudur tüm olay.

Yaş olayını tamamen potansiyele bağlamak doğru olmaz ama tamamen ayırmak da doğru olmaz. Yaşı küçük diye adam potansiyelini ortaya çıkaramaz demek doğru değil. Bana göre ikisi de birbiriyle bağlantılı. Misal Roger dediğimiz adam yanlış hatırlamıyorsam 3 sene içerisinde sıfırdan başlayıp KK oluyordu. Bak 3 sene içerisinde adam bütün potansiyelini ortaya çıkarabilmiş. Diyebilirsin ki adamın yaşı belli bir noktaya varmıştı. Benim değindiğim nokta potansiyelini ortaya çıkarıp gerçekleştirdiği şeyler. Yani Luffy'nin 3 sene içerisinde buralara gelmesi sadece ana karakter olayı falan değil. Adamda da bir şeyler olduğu için. Dediklerine kısmen katılsam da eksik noktalar olduğu yerler var, bana göre.

Yonko ve KK arasına gelince. Öyle dedim mi demedim mi hatırlamıyorum ama eğer öyle demişsem fikrim değişti diyelim. Eğer yonko olarak genç Wb'yi ölçüt alacaksak çok fark yoktur ama yaşlı Wb ya da şu anki diğer yonkoları ölçüt alacaksak arada fark vardır.
Tamamen ayırmıyorum bende.Sadece dediğim şu.Luffy'nin 20 yaşında kk olması potansiyelden çok ana karakter olmasıyla alakalı bir durumdur.Hani ikisi de etkili ama ana karakter olma faktörü çok daha etkili.Potansiyel etkisi bana göre çok az.Burda biraz ayrılıyoruz sanırım.Çünkü dediğim gibi potansiyelli bile olsa 20 yaşında kk olamaz bana göre.

Edit:Eğer ileride yonkoların 24-25'li yaşlarda yonko seviyesine çıktıkları gibi bir bilgi öğrenirsek o zaman sana daha fazla katılırım.Ama şu anlık yonkoların o yaşlarda o seviyeye çıktığını sanmıyorum.

Peki ama Lufy kimlerle dövüştü bana söyler misin? yonkou ile mi dövüştü. Yonkou altındaki adamı rahat yendi mi? Senin dediğin olması için 2 sene sonra Sağ kol gibi adamlara Belamy muamelesi çekmesi gerekirdi. Yonkoudan uzak olduğu görüyoruz. 2 sene ile ancak sağ kollara yürüdü. Dövüş başında onlardan güçlü de değildi.
Sen iki senelik arada sıkışıp kalmışsın. Benim Oda'nın sözünden anladığım şu: ''Ben Luffy'yi her türlü Doff gibiler karşısına hazırlardım. Enies Loby'deki gibi adama yolda giderken p-up verirdim ve yine onlarla dövüşürdü. Ya da Reyli'nin yanında bir hafta eğitim gösterirdim ve onlara hakiyi öğretirdim, sonrasında onlar hakilerini dövüşte geliştirirlerdi vs. vs. Bunun bir sürü yolu var. Ama bunları ne kadar yaparsam yapayım bir yonko karşısında yeterli gelmezdi.'' Luffy, iki yıllık arayı vermese yine de Yeni Dünya'da bir şekilde ilerlerdi. Adam yonko ile karşılaştığında emin şimdikinden daha çok fb göreceğiz. Çünkü Oda geriye dönüşün altyapısını atmış olacak.

Kaldı ki iki yıllık ara sadece teorik olarak işe yaramış. Luffy yine sanki o teknikleri yeni bulmuş gibi handikaplarını yaşıyor.

Üye silindi 1004

Ace kadar ölü bir yatırım yok. Ace KK olmak isteseydi bile olamazdı. Luffy ve Karasakal potansiyeline tutkusuna sahip bir adam değil. Zaten öyl
Ace dişe dokunur bir karakter ama abartılacak kadar değil . Şimdiki Luffy ile kıyaslayan olmuş Luffy Ace’i düşmanı olarak görse hayatının dayağını atardı .
Net olarak gerçek bu. Geleceği gören Luffy, Ace isimli burnunun ucunu göremeyen potansiyel fakiri ucubeyi temiz döverdi.

Şu anki kafa yapısında olacağını iddia etmiyorum zaten.Sabo gibi temkinli stratejik oynayan biri olabilirdi diyorum.Şartlar ölüm ve tayfa başı olması onu değiştirebilirdi kafasına göre hareket edemez.Ve bir gün babasının ruh haline gücüne ulaşabileceğini söylüyorum.Roger ace yaşlarındayken yonkou alacak seviyede miydi hiç sanmam.Bunu amaçlayıp ulaşabilmesi için 2 sene kaç seneyse artık uğraşması hızlı gelişim göstermesi gerekirdi shanks gibi.Wb öldükten sonra babalık beni kk yapmak istiyordu diye kendine amaç edinebilir o mu problem.Banaro adasında öldüremezdi ayrıca çünkü wb gibi adamın hikayeden çıkması için Ace'in hala canlı kanlı ellerinde koz olarak bulunması gerekiyordu.
Diyorum ya sana senin bakış açınla ben herhangi ölen bir karaktere bile seride çok önemli bir rol pay biçebilirim. Sen olmayan rolü karaktere biçiyorsun ve şöyle şöyle olurdu diyorsun. Ben de sana serideki rolü bu adamın buydu diyorum. O yüzden MF'dan canlı çıksa bile yine bir şekilde dediğin rolde oynuyor olmayacaktı. Eğer ki KK olma amacında çizilseydi bu seferdi yine Teach ya da başka biri tarafından aradan çıkarılırdı. Çünkü seride sonda baş rolü oynayacak adamlar belli az çok.

Sen iki senelik arada sıkışıp kalmışsın. Benim Oda'nın sözünden anladığım şu: ''Ben Luffy'yi her türlü Doff gibiler karşısına hazırlardım. Enies Loby'deki gibi adama yolda giderken p-up verirdim ve yine onlarla dövüşürdü. Ya da Reyli'nin yanında bir hafta eğitim gösterirdim ve onlara hakiyi öğretirdim, sonrasında onlar hakilerini dövüşte geliştirirlerdi vs. vs. Bunun bir sürü yolu var. Ama bunları ne kadar yaparsam yapayım bir yonko karşısında yeterli gelmezdi.'' Luffy, iki yıllık arayı vermese yine de Yeni Dünya'da bir şekilde ilerlerdi. Kaldı ki iki yıllık ara sadece teorik olarak işe yaramış. Luffy yine sanki o teknikleri yeni bulmuş gibi handikaplarını yaşıyor.
Adamın demek istediği şu. 2 yıl eğitim aldırmasam belki bir 10 sene içinde standart ilerlemesiyle komutanlar Doflamingo sağ kollar gibi isimleri yenebilecek düzeye geç olsa da ulaşırdı.Genç garpın yavaş yavaş gelişimi gibi olacak işte bunları yapabilmesi aileden dolayı normal.Ancak demek istemiş ki bu bile yonkou indirmesi için yeterli olmazdı gücü yetmezdi demeye getirmiş.Bak ama dikkatini çekerim amiral falan dememiş senin söylem mantığına doffy falan demene göre amiralleri de yenebileceği anlamı çıkıyor. :) Buna ne diyorsun ? :) Çünkü mangaka sadece 4 imparatoru ayrı tutmuş diğerleri olsa onları da söylerdi cümle içinde.Kısacası bu süre dahi yeterli olmadığı için 2 yıllık eğitimle çok hızlı bir gelişim veriyor üzerine de novalar gibi ittifaklar.Luffy de eğitimden gelen üstün gücü hakisini arttırarak katlayacak ve yonkou alacak.Kendinden güçlülerle şu kıvamda dövüşünce hakisi artıp onları yenebilecek düzeye gelecek.

Diyorum ya sana senin bakış açınla ben herhangi ölen bir karaktere bile seride çok önemli bir rol pay biçebilirim. Sen olmayan rolü karaktere biçiyorsun ve şöyle şöyle olurdu diyorsun. Ben de sana serideki rolü bu adamın buydu diyorum. O yüzden MF'dan canlı çıksa bile yine bir şekilde dediğin rolde oynuyor olmayacaktı. Eğer ki KK olma amacında çizilseydi bu seferdi yine Teach ya da başka biri tarafından aradan çıkarılırdı. Çünkü seride sonda baş rolü oynayacak adamlar belli az çok.
Dikkatli ol o, ölmek zorunda olan bir istisnaydı Ace, açıklaması ilerde canını yakmasın :hhh:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık