Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sen iki senelik arada sıkışıp kalmışsın. Benim Oda'nın sözünden anladığım şu: ''Ben Luffy'yi her türlü Doff gibiler karşısına hazırlardım. Enies Loby'deki gibi adama yolda giderken p-up verirdim ve yine onlarla dövüşürdü. Ya da Reyli'nin yanında bir hafta eğitim gösterirdim ve onlara hakiyi öğretirdim, sonrasında onlar hakilerini dövüşte geliştirirlerdi vs. vs. Bunun bir sürü yolu var. Ama bunları ne kadar yaparsam yapayım bir yonko karşısında yeterli gelmezdi.'' Luffy, iki yıllık arayı vermese yine de Yeni Dünya'da bir şekilde ilerlerdi. Adam yonko ile karşılaştığında emin şimdikinden daha çok fb göreceğiz. Çünkü Oda geriye dönüşün altyapısını atmış olacak.

Kaldı ki iki yıllık ara sadece teorik olarak işe yaramış. Luffy yine sanki o teknikleri yeni bulmuş gibi handikaplarını yaşıyor.
Bende diyorum ki, yonkou için eğitim aldı ama bu adamları zar zor geçti. 2 sene önce eğitimsiz ilerlese bu adamları zar zor geçiyorsa eğitimin anlamı ne? Bu adamlardan sonra yonkou geliyor zaten. Lufy bunlardan çok güçlü olsa dediğini kabul ederdim. Sağ kola siz benim rakibim değilsiniz dese yonkou için güçlenmiş 2 sene eğitim olmadan bunları alırmış derdik. Öyle bir şey olmadı ama. O şey Ceaser ve Hordy için geçerli oldu. Lufy eğitim almasa da onları yenerdi, haki gelişirdi falan diye herkes kabul eder ama ya diğerleri..

Oda'ya niye 2 yıl verdi, süre niye az? Olgun Lufy olmazdı ve shounen dedi. Demek ki kendi kurduğu evreninde genç yaşta bu başarıları çok mantıklı bulmuyor. Ben Luy potansiyelsiz zayıf demiyorum ki, 27-28 yaşında bu adamları aşıp 30 yaşında yine k.k. olabilirdi.

2 senede yapamazdı yani.

Bölüm yorumlarına yazdım arada kaynadı burayada yazayım :D Hawkins Luffy'nin kral hakisine maruz kalırsa bütün kukklaları bayılabilir mi?

Diyorum ya sana senin bakış açınla ben herhangi ölen bir karaktere bile seride çok önemli bir rol pay biçebilirim. Sen olmayan rolü karaktere biçiyorsun ve şöyle şöyle olurdu diyorsun. Ben de sana serideki rolü bu adamın buydu diyorum. O yüzden MF'dan canlı çıksa bile yine bir şekilde dediğin rolde oynuyor olmayacaktı. Eğer ki KK olma amacında çizilseydi bu seferdi yine Teach ya da başka biri tarafından aradan çıkarılırdı. Çünkü seride sonda baş rolü oynayacak adamlar belli az çok.
Madem serideki rolü sadece en fazla böyle ölüp gitmek olabilirdi de neden ace öldüğünde iradesi aktarılacak diyip manga karesinde luffye odaklanıyor açıklar mısın ? Emin ol kk amacında çizilmiş olsa teach veya bir başkası tarafından aradan çıkarılamazdı.En kötü olacak şeyi sana söyleyeyim Luffy ile tek rakip olarak kalırlardı onda da Ace'i şimdiye dek bir kez bile yenememiş adam kesin kazanırdı diyebiliyorsan bir şey diyemeyeceğim bu kadar yanlı bakışa.

Üye silindi 1004

Bu Ace artık çok oldu. Ace seri boyunca ne işe yaradı? Ne kattı? Ağzından bir tane anlamlı laf bile çıkmamış bir karakter Ace. Ortalıkta 'Beyazsakal'ı kıral yapıcam' diye geziyordu. Beyazsakal bunu nasıl oğlu yapmış anlamıyorum? Bunun zekasına nasıl tahammül edebilmiş acaba? Şu çocuğu Kral yapayım babasının oğlu potansiyeli de fazla demiş adamcağız. Üç sene boyunca yanında gezdirmiş. Fakat Ace'e üç yıl boyunca hiçbir şey öğretememiş. Muhtemelen Beyazsakal öğretmiştir de bunun kafası basmamıştır. Korsanlar Kralı oğlu olduğu halde Marco'nun gölgesi altında kalıyor bu Ace. O kadar bölüm gözük fakat bir Marco kadar dokunama bize.

Birisi hala şu soruma cevap vermedi. Ace mera mera değil zürafa meyvesi yese sizce başına 100.000 ödül koyarlar mıydı? Ace'in babası hakisiyle her şeyin sesini duyuyormuş sesini. Mera Mera olmasa Ace ne yapabilirdi? O hakiyi geliştirebilir miydi acaba? Muhtemelen geliştiremezdi. Ace problemli biriydi sadece. Onca insan canını hiçe saydı bu kendini şiş kebap yaptı. Şansına Mera Mera gelmeseydi Ace muhtemelen WB korsanlarını rüyasında görürdü.

Madem serideki rolü sadece en fazla böyle ölüp gitmek olabilirdi de neden ace öldüğünde iradesi aktarılacak diyip manga karesinde luffye odaklanıyor açıklar mısın ? Emin ol kk amacında çizilmiş olsa teach veya bir başkası tarafından aradan çıkarılamazdı.En kötü olacak şeyi sana söyleyeyim Luffy ile tek rakip olarak kalırlardı onda da Ace'i şimdiye dek bir kez bile yenememiş adam kesin kazanırdı diyebiliyorsan bir şey diyemeyeceğim bu kadar yanlı bakışa.
Oda'nın kendisi dememiş mi? Öldürmek için yaratılmış bir karakter? Onu geçtim birilerinin iradelerine devam ettirme seride sadece Ace için yok ki. Chopper Hiluluk'un iradeyi alıp götürüyor. D.nin iradesi yüzyıllardır aktarılıyor. Ama hala daha gerçekleştiren olmadı. Bu senin anlatmaya çalıştığın şeyi ifade etmiyor.

Luffy için geçerliyse aynı şey tayfadaki diğer elemanlar içinde öyle değil mi? Hepsi demek ki hedefine 2 yıllık eğitim sonrasında ulaşabilirdi şu an ki güçleri yetmezdi demek ki Mangaka eli değmeliymiş bu eğitim olayı Bleach Naruto DBZ falan alayında vardı niye bu kadar kasıldınız onu anlamıyorum :D

Tamamen ayırmıyorum bende.Sadece dediğim şu.Luffy'nin 20 yaşında kk olması potansiyelden çok ana karakter olmasıyla alakalı bir durumdur.Hani ikisi de etkili ama ana karakter olma faktörü çok daha etkili.Potansiyel etkisi bana göre çok az.Burda biraz ayrılıyoruz sanırım.Çünkü dediğim gibi potansiyelli bile olsa 20 yaşında kk olamaz bana göre.

Edit:Eğer ileride yonkoların 24-25'li yaşlarda yonko seviyesine çıktıkları gibi bir bilgi öğrenirsek o zaman sana daha fazla katılırım.Ama şu anlık yonkoların o yaşlarda o seviyeye çıktığını sanmıyorum.
Big Mom'a bak. Kadın 5 yaşında öyle bir potansiyel göstermiş ki akıllara zarar. Kadın şimdiki imparatorluğunun temellerini taa 5 yaşında atabilmiş. Potansiyelin ortaya çıkışı için belli bir yaş geremiyor.
Sonra Roger'a bak. Adam 3 yılda bütün potansiyelini ortaya koyabilmiş. Bence eğer Luffy bu yaşta bu potansiyeli gösterdiyse o potansiyeli gerçekleştirebilecek imkanı da var.

Adamın demek istediği şu. 2 yıl eğitim aldırmasam belki bir 10 sene içinde standart ilerlemesiyle komutanlar Doflamingo sağ kollar gibi isimleri yenebilecek düzeye geç olsa da ulaşırdı.Genç garpın yavaş yavaş gelişimi gibi olacak işte bunları yapabilmesi aileden dolayı normal.Ancak demek istemiş ki bu bile yonkou indirmesi için yeterli olmazdı gücü yetmezdi demeye getirmiş.Bak ama dikkatini çekerim amiral falan dememiş senin söylem mantığına doffy falan demene göre amiralleri de yenebileceği anlamı çıkıyor. :) Buna ne diyorsun ? :) Çünkü mangaka sadece 4 imparatoru ayrı tutmuş diğerleri olsa onları da söylerdi cümle içinde.Kısacası bu süre dahi yeterli olmadığı için 2 yıllık eğitimle çok hızlı bir gelişim veriyor üzerine de novalar gibi ittifaklar.Luffy de eğitimden gelen üstün gücü hakisini arttırarak katlayacak ve yonkou alacak.Kendinden güçlülerle şu kıvamda dövüşünce hakisi artıp onları yenebilecek düzeye gelecek.
Eğer Luffy'nin 2 yıl önceki Sabaody'ye geliş süresini unutursak sen haklı olabilirsin. Adam 6 ay gibi kısa sürede Yeni Dünya'ya ayak basacak durumu geliyor. Senin mantığına göre bu kadar sürede gelişmemesi ve ilerlememesi gerekiyordu. Çünkü aileden kimse bu kadar hızlı gerçekleştirmemişti olayları. Luffy, ailesindekilerden farklı birisi. Bunu artık kabul etmek lazım. O yüzden Yeni Dünya'ya 2 yıllık ara vermeden gitseydi yine benzer hızda ilerleyecekti. Taa ki Oda'nın da dediği gibi yonkolara kadar.

Gelelim amiral konusuna. Luffy iki yıl önce hep tek başına mı yendi? Misal Moriah karşında gölge eklendi vesaire. Yani müttefik ya da tayfa şeklinde rakibe dalma olayları gösterilmişken neden Yeni Dünya'da sadece Luffy vs Amiral bekliyorsunuz? Ara vermeyip tayfa vs amiral yapsalar alırlardı her türlü.
Oda, KK'lığın önündeki engel olarak kimi gösterdi? Yonko. O yüzden Oda'nın dediklerinden amirali de yenerdi mantığı çıkıyor
Bende diyorum ki, yonkou için eğitim aldı ama bu adamları zar zor geçti. 2 sene önce eğitimsiz ilerlese bu adamları zar zor geçiyorsa eğitimin anlamı ne? Bu adamlardan sonra yonkou geliyor zaten. Lufy bunlardan çok güçlü olsa dediğini kabul ederdim. Sağ kola siz benim rakibim değilsiniz dese yonkou için güçlenmiş 2 sene eğitim olmadan bunları alırmış derdik. Öyle bir şey olmadı ama. O şey Ceaser ve Hordy için geçerli oldu. Lufy eğitim almasa da onları yenerdi, haki gelişirdi falan diye herkes kabul eder ama ya diğerleri..

Oda'ya niye 2 yıl verdi, süre niye az? Olgun Lufy olmazdı ve shounen dedi. Demek ki kendi kurduğu evreninde genç yaşta bu başarıları çok mantıklı bulmuyor. Ben Luy potansiyelsiz zayıf demiyorum ki, 27-28 yaşında bu adamları aşıp 30 yaşında yine k.k. olabilirdi.

2 senede yapamazdı yani.
Luffy ne zaman rakiplerinden güçlü olarak onların karşısına geçti? Hordy hariç hiçbir zaman. Öncelikle bunu halledelim. İkincisi. Luffy 2 yıl eğitim aldı. Peki, Doff karşısında , Cracker karşısında, Kata karşısında belirgin olarak bu 2 yıllık farkı gösterebildi mi? Adamın dövüşleri 2 sene önce g2, g3 bulduğundaki gibi handikaplarla dolu. Sanki adam 2 yıl bir şey yapmamış da her şeyi ilk kez kullanıyormuş gibi.Yani adam iki yıl ara vermeyip her şeyi yolda öğrense de aynı durumu düşmüş olacaktı, 2 yıl eğitim görüp onların karşısına çıktığında da aynı duruma düşmüş olacaktı. O yüzden 2 yıllık ara Doff gibiler için gereksizdi. Bak Oda, 2 yıllık eğitim göstermesine rağmen+ Luffy'yi Doff,Kata gibiler karşısında geliştirmesine rağmen+ bir sürü müttefik bulmasına rağmen yine de ben Kaido'yu nasıl indirtirim diye düşünüyor. Düşün bunlar 2 yıllık eğitimle oluyor. Adamın neden 2 yıllık eğitimi yonko ve ötesi için gerekli gördüğünü hayal et.

Yine söylüyorum, sizin dediğiniz eğer Luffy GL'yi 5 senede geçmiş olsaydı doğru olabilirdi. Ama adam 6 ayda geçiyor. Adam Yeni Dünya'ya eğitimsiz girse yine bu hızda bir ilerleme gösterecekti ama yonko karşısına geldiğinde bu ilerleme durma noktasına gelecekti. Ama şimdi bakıyoruz: 6 ay GL+ 2 yıllık ara+ 6 ayda yonko bölgesi. Gördüğünüz gibi 2 yıllık aranın neden yonko için gerekli olduğu bariz.

Son düzenleme:
Bölüm yorumlarına yazdım arada kaynadı burayada yazayım :D Hawkins Luffy'nin kral hakisine maruz kalırsa bütün kukklaları bayılabilir mi?
Benim Haki bilgime göre , kalmaz. Çünkü haki daha çok dokunmak ve sertleştirmek gibi işliyor.Meyve güçlerini etkisizleştirmiyor.

Üye silindi 1004

Benim Haki bilgime göre , kalmaz. Çünkü haki daha çok dokunmak ve sertleştirmek gibi işliyor.Meyve güçlerini etkisizleştirmiyor.
Benim de merak ettiğim bir şey var bu konuyla ilgili. Karasakal'a hakili yumruk atınca yine x2 hasar mı verirsin yoksa hakiyle dokunduğun için normal hasar mı verirsin?

Benim de merak ettiğim bir şey var bu konuyla ilgili. Karasakal'a hakili yumruk atınca yine x2 hasar mı verirsin yoksa hakiyle dokunduğun için normal hasar mı verirsin?
x2 verirsin yine . Çünkü meyve yeteneklerini değiştirmiyor ,sadece cisimleştiriyor.Ama Smoker'e de bir danış derim , bu işte Haki Master oldu .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık