Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hakisi yeterse neden olmasın. Mesela dofi iplerini iğne gibi yapıyor luffy nin karnına saldırıyor luffy de tam o bölgeyi koka yapıyor ve hasarı mümkün oldukça azaltıyor yani koka yapmasa belki karnını delip geçecek o saldırısı. Zırh hakisi neden var çünkü hasarı azaltmak ve bloklamak için. Hakin yettiği sürece her şeyi bloklayabilirsin zaten adı üstünde zırh hakisi. Haki tabi ki biten bir şey ama yonko ve amiral seviyesine gelmiş kimselerin o kadar çabuk haki sorunu yaşayacağını sanmıyorum. Akainu aokiji ile 10 gün dövüştü amadamların acayip bir irade ve kondisyonu var.
Ya tamam da benim demek istediğim şey Akainu'nun bir BM kadar zırh hakisine ihtiyacı yok ya da Shanks , Kaido kadar yok hakisiz WB'ye neler yapabileceğini gördük.

Ya tamam da benim demek istediğim şey Akainu'nun bir BM kadar zırh hakisine ihtiyacı yok ya da Shanks , Kaido kadar yok hakisiz WB'ye neler yapabileceğini gördük.
Hacım orda çoğu kişi haki kullanıyordu. Hatta marco ve vista akainu ya saldırıyor ve sonrasında akainu şey diyor “şimdi de haki kullanıcıları öyle mi” gibisinden bir şey diyor.

Haki 2 sene öncesinden renklendirilmedi ve tam oturmadı. Mf de haki kullanıldı ama.
Hatta bir örnek daha vereyim wb aokijiye saldırırken haki kullanıyor ama aokiji gözlem hakisini meyvesiyle harmanlayıp katakuri gibi saldırıdan sıyrılıyor.

Hatta hakiyle aokijiye saldırdı yani aokiji öldü mü diyorlar ama gözlem hakisi ile aokiji saldırıdan kurtuluyor. Yani mf de çok kez haki kullanıldı hele amirallerin kullandığı çok sahne var. Her amiralin haki sahnesi var mf de.

Akainu’nun zırh hakisi shanks,bm,kaido kadar yoktur zaten ama birisine zarar verebilmek için illa onun kadar zırh hakiye sahip olunması gerekmiyor. Luffy ve kata arasında zırh haki farkı vardı hatta luffy vurunca canı acıyordu ama kataya hasar verebilecek kadar zırh hakiye sahipti luffy.

Hacım orda çoğu kişi haki kullanıyordu. Hatta marco ve vista akainu ya saldırıyor ve sonrasında akainu şey diyor “şimdi de haki kullanıcıları öyle mi” gibisinden bir şey diyor.

Haki 2 sene öncesinden renklendirilmedi ve tam oturmadı. Mf de haki kullanıldı ama.
Hatta bir örnek daha vereyim wb aokijiye saldırırken haki kullanıyor ama aokiji gözlem hakisini meyvesiyle harmanlayıp katakuri gibi saldırıdan sıyrılıyor.

Hatta hakiyle aokijiye saldırdı yani aokiji öldü mü diyorlar ama gözlem hakisi ile aokiji saldırıdan kurtuluyor. Yani mf de çok kez haki kullanıldı hele amirallerin kullandığı çok sahne var. Her amiralin haki sahnesi var mf de.

Akainu’nun zırh hakisi shanks,bm,kaido kadar yoktur zaten ama birisine zarar verebilmek için illa onun kadar zırh hakiye sahip olunması gerekmiyor. Luffy ve kata arasında zırh haki farkı vardı hatta luffy vurunca canı acıyordu ama kataya hasar verebilecek kadar zırh hakiye sahipti luffy
Ben ne diyorum sen ne diyorsun farkında mısın ? Kuzan WB'ın saldırısından nasıl kaçıyor ? Gözlem hakisi ile vücudunun yerini değiştiriyor. Sonuç olarak WB ın bisentosu ile yaptığı saldırıdan hasar almadan kurtulmuş oluyor. Burada Kuzan silahlanma hakisi basıp WB'ı durdurmaya çalışmıyor. Çünkü o bir logia. Ama logia olmayan meyve kullanıcıları ne yapmak zorunda böyle bir saldırıdan kurtulmak için ya çok hızlı olup gözlem hakisi iyi olacak ve saldırıyı atlatmaya çalışacak ya da silahlanma hakisi iyi olacak ve saldırıya karşılık verip saldırıyı bloke edebilecek. Şimdi efsanevi meyveye sahip logiaların bunu yapmasına ihtiyacı yok. Zaten meyveleri de güçlü olduğu için silahlanma hakisinde efsanevi düzeyde olması gerekmiyor. Ortalama olsa yeter. Anlatmaya çalıştığım şey bu.

Ben ne diyorum sen ne diyorsun farkında mısın ? Kuzan WB'ın saldırısından nasıl kaçıyor ? Gözlem hakisi ile vücudunun yerini değiştiriyor. Sonuç olarak WB ın bisentosu ile yaptığı saldırıdan hasar almadan kurtulmuş oluyor. Burada Kuzan silahlanma hakisi basıp WB'ı durdurmaya çalışmıyor. Çünkü o bir logia. Ama logia olmayan meyve kullanıcıları ne yapmak zorunda böyle bir saldırıdan kurtulmak için ya çok hızlı olup gözlem hakisi iyi olacak ve saldırıyı atlatmaya çalışacak ya da silahlanma hakisi iyi olacak ve saldırıya karşılık verip saldırıyı bloke edebilecek. Şimdi efsanevi meyveye sahip logiaların bunu yapmasına ihtiyacı yok. Zaten meyveleri de güçlü olduğu için silahlanma hakisinde efsanevi düzeyde olması gerekmiyor. Ortalama olsa yeter. Anlatmaya çalıştığım şey bu.
her logia için geçerli değil bu örn Smokerin Croconun meyvesi

Hacım öyle şey mi olur. Ben sana o kadar örnek verdim. Silahlanmanın niye gerekli olduğu hakkında bir sürü örnek verdim sana. Sırf magma diye ne olursa olsun delip geçer mantığı bence çok yanlış.
Neyse dostum benim anlatımım buraya kadar iyi akşamlar.

Son düzenleme:
Hacım öyle şey mi olur. Ben sana o kadar örnek verdim. Silahlanmanın niye gerekli olduğu hakkında bir sürü örnek verdim sana. Sırf magma diye ne olursa olsun delip geçer mantığı bence çok yanlış.
Neyse dostum benim anlatımım buraya kadar iyi akşamlar.
Ben gereksiz demedim ki ? Sadece logiaların o kadar da çok işine yaramayacağını anlatmaya çalışıyorum. Neyse iyi akşamlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık