Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Shogun vs Zoro konusundaki mantık nerede tam olarak? Shogun'un adı bile belli değil. Adamın sadece unvanını biliyoruz. Vs konularına denge getirdik işte. Açmadan önce bir sorun, değerlendirelim, uygunsa açılabilir dedik. Dengeyi neye göre getirebiliriz? Şu karakterler için vs konusu açılmaz mı diyeyim?
Sadece ünvan ile açılan konulara tabiki ben de karşıyım o konuda size hak veriyorum zaten. Mesela weevil wb nin oğlu olarak biliniyor ve kizaru tarafından wb nin gençliğine benzetildi ve bu adam en güçlü kılıç ustasıyla karşılaştırılıyor acaba yenebilir mi diye. Mihawkın da birkaç aksiyonlu halini gördük. Yani mihawk hakkında da az çok veri var. Hani bu vs yi tartışmak için ve teori üretebilmek için yeterince veri var bence. Ne bilim o konu da kapatılınca biraz tuhaf oldum. Shogun dediğin gibi adam tamamıyla bir soru işareti olduğu için değerlendirilmesi güç ve öyle konulara izin verilmemeli.

Orda başka işi çıktığı için kaçtı Vergo ağızdan kan gelmesi bu seride o kadar da önemli değil neyse benimle tartışmak isteyenler artık genel tartışmada tartışsın bu Sanji Vergo konusunu.
ben de onu diyorum ya ağızdan kan gelmesi ya da bacağının çatlaması önemli değil burda. ADAM YÜZÜNÜN YARISI YOKKEN VE KARNINDA KAFAM KADAR DELİK VARKEN DÖVÜŞTÜ. sanjinin amacı orda tashigiyi korumaktı korudu mu korudu. bu kadar.

Açıklama yapmaktan yoruldum diyorsun ama sen Fujitora vs Kizaru açılabilir diyorken yöneticiler o konuyu kapatıyor. Bence neyin ne olduğu anlaşılmadı. Hakkında vs konusu açılabilen karakterler diye konu açılsa iyi olur.
Konuyu ben kapattım. Çünkü kuraldan önce açılan tüm vs konuları kapatılacak. Sen istersen yenisini açabilirsin.

Ben yukarıda ne demişim ? Karakterlerin konumları,diğer karakterle olan ilişkileri ya da benzer şeylerden dolayı da bi fikir yürütülebiliyor.Fikrimi söylüyorum sadece ne hemen çıkışıyorsun ? Mesela mihawk konusu.Bu karakterin gücü belli mi ? Değil ama Mihawk'ın seviyesi konusu yüzlerce sayfa tartışılmıştı.Neden ? Karakterin konumuna göre değerlendiren var,görünen gücüne göre değerlendiren var,Shanks'la ilişkisinden dolayı değenlendiren var var da var yani.Herkes başka şekilde değerlendiriyor.Neden bu konuya kısıtlama geliyor ki ? Bırak tartışsın insanlar.Ben kısıtlama getirilmesin demiyorum ama bu kısıtlama da belli bi ölçüde olabilir.Yukarıda shogun demişsin.Mesela onun gibi sadece adını duyduğumuz karakterlerde yasaklama getirilsin sıkıntı değil ama Mihawk gibi fazlaca adını duyduğumuz,azda olsa gücünü gördüğümüz,diğer karakterlerle olan ilişkisini bildiğimiz adam hakkında fikir yürütülebiliyor ve doğal olarak kapanmasın.Mihawk sadece örnekti bu arada.
Zaten o kısıtlama belli bir ölçüde. Hakkında bilgi sahibi olduğumuz karakterler için konu açılabilir. Illa her şeyini bilmemiz gerekmiyor. Ancak karakterin neler yapabileceği hakkında bilgi yoksa, öyle Konu açılmaz. Çok tartışmak isteyen varsa, genel tartışma bölümünü kullanabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık