Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Basit ya, yeterince bilgi sahibi olmadığın karaktere vs konusu açamazsın, açılanlar da yan sekmede görününce kitleniyor. Genel tartışma konusunda konuşmak yasak değil, isteyen burdan devam edebilir sanırım.
Hacım bir nevi haklısın hani dengesiz vs ler beni de rahatsız etti ama burası bir forum değil mi hani tartışma alanı gibi bir yer olarak düşünmüştüm burayı. Bir de op evreni çok evrensel bir dünya ve karakterlerin gücü devamlı oynuyor. Kesin bilgi sahip olduğumuz karakterler hakkında vs konusu açmak neye fayda sonuçta millet iki karakteri karşılaştırıp
güçleri hakkında teori üretip tartışmak ister. Bilemedim forum böyle değildi neye bakıp böyle bir karar almışlar anlamış değilim. Vs konularına denge getirileceğine kökten kesmek bir çözüm değil bence.

Yerinde bir kural olmamış bence.Eğer gücü bilinmeyen her karakterin vs anketi kapatılacaksa elimizde vs konusu açılacak 5-10 tane falan karakter kalır heralde.Bir vs anketini değerlendirmek için illa karakterlerin yeteneklerini ayrıntılı bir şekilde bilmemize gerek yok.Eğer burası Naruto ya da Bleach forumu olsaydı hak verebilirdim ama op biraz bu işi bozuyor.Opta belli gruplar var ve bu gruplardaki kişilerin güç seviyesi çok yakın veya eşit.Mesela amiraller.Oda'nın bu mertebedeki karakterleri çok yakın bir seviyede tasarladığı çok net bence.Mesela Ryo'nun her ne kadar yüzünü görmesek bile Aok,Kizaru üzerinden bir değerlendirme yapıp sonuca varabiliriz.Ya da şöyle diyim.Bir amiral vs sağ kol konusu açılsa güçlerini bilmeden direk amirale oyumu basarım.Ha Shiryu gibi muhtemel son bossun sağ kolu gibi istisnalar olaya dahil olabilir ama onlarda konu içinde tartışılır.Ya da antilik durumu varsa bunlarda aynı şekilde konu içinde tartışılabilir.Bunu dediğim için yüzeysel değerlendiriyorsun da diyebilirsin ama kendi açımdan bazı konularda böyle konumları gereği genel bi değerlendirme yapmayı doğru buluyorum ve benim gibi düşünenlerde vardır heralde.

Kısacası bi vs anketini değerlendirmek için illa karakterlerin tüm yeteneklerini bilmemize gerek yok.Serideki konumları gereği,diğer karakterlerle olan ilişkilerinden de yola çıkılıp bir fikir yürütülebilir.O yüzden fazla kısıtlama getirmişsiniz.
Evet, kısıtlama getirdik. Ben artık açıklama yapmaktan yoruldum. O yüzden sana açıklama yapmayacağım. Sadece ismi geçen adamlar için karşılaşma konusu açılmasından sıkıldım.

Hacım bir nevi haklısın hani dengesiz vs ler beni de rahatsız etti ama burası bir forum değil mi hani tartışma alanı gibi bir yer olarak düşünmüştüm burayı. Bir de op evreni çok evrensel bir dünya ve karakterlerin gücü devamlı oynuyor. Kesin bilgi sahip olduğumuz karakterler hakkında vs konusu açmak neye fayda sonuçta millet iki karakteri karşılaştırıp
güçleri hakkında teori üretip tartışmak ister. Bilemedim forum böyle değildi neye bakıp böyle bir karar almışlar anlamış değilim. Vs konularına denge getirileceğine kökten kesmek bir çözüm değil bence.
Shogun vs Zoro konusundaki mantık nerede tam olarak? Shogun'un adı bile belli değil. Adamın sadece unvanını biliyoruz. Vs konularına denge getirdik işte. Açmadan önce bir sorun, değerlendirelim, uygunsa açılabilir dedik. Dengeyi neye göre getirebiliriz? Şu karakterler için vs konusu açılmaz mı diyeyim?

Shogun vs Zoro konusundaki mantık nerede tam olarak? Shogun'un adı bile belli değil. Adamın sadece unvanını biliyoruz. Vs konularına denge getirdik işte. Açmadan önce bir sorun, değerlendirelim, uygunsa açılabilir dedik. Dengeyi neye göre getirebiliriz? Şu karakterler için vs konusu açılmaz mı diyeyim?
Dof ve Mihawk için açılmazsa ben çok sevinirim şahsen

Evet, kısıtlama getirdik. Ben artık açıklama yapmaktan yoruldum. O yüzden sana açıklama yapmayacağım. Sadece ismi geçen adamlar için karşılaşma konusu açılmasından sıkıldım.
Açıklama yapmaktan yoruldum diyorsun ama sen Fujitora vs Kizaru açılabilir diyorken yöneticiler o konuyu kapatıyor. Bence neyin ne olduğu anlaşılmadı. Hakkında vs konusu açılabilen karakterler diye konu açılsa iyi olur.

Getirilmesi uygun olmuş bence. Geçenlerde aklıma forumda açılmadığını düşündüğüm bir vs konusu gelmişti. Heyecanla geçtim bilgisayara, bir baktım onu da açmışlar. :(

Ben yukarıda ne demişim ? Karakterlerin konumları,diğer karakterle olan ilişkileri ya da benzer şeylerden dolayı da bi fikir yürütülebiliyor.Fikrimi söylüyorum sadece ne hemen çıkışıyorsun ? Mesela mihawk konusu.Bu karakterin gücü belli mi ? Değil ama Mihawk'ın seviyesi konusu yüzlerce sayfa tartışılmıştı.Neden ? Karakterin konumuna göre değerlendiren var,görünen gücüne göre değerlendiren var,Shanks'la ilişkisinden dolayı değenlendiren var var da var yani.Herkes başka şekilde değerlendiriyor.Neden bu konuya kısıtlama geliyor ki ? Bırak tartışsın insanlar.Ben kısıtlama getirilmesin demiyorum ama bu kısıtlama da belli bi ölçüde olabilir.Yukarıda shogun demişsin.Mesela onun gibi sadece adını duyduğumuz karakterlerde yasaklama getirilsin sıkıntı değil ama Mihawk gibi fazlaca adını duyduğumuz,azda olsa gücünü gördüğümüz,diğer karakterlerle olan ilişkisini bildiğimiz adam hakkında fikir yürütülebiliyor ve doğal olarak kapanmasın.Mihawk sadece örnekti bu arada.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık