Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
"Sakon boni bırokmo Sengoku, yokso bu aşoğolok Sakazuki'yi gebortocom!"

Hadi emanet Ace'in, hadi torunun Luffy'nin gözünün önünde öldürülmeye çalışılmasını geçtim ( malum korsanlar,) Coby de mi korsan? O nefret ettiğin Shanks olmasa neredeydi şuan Coby? Denizci ve öğrencin olan Coby hani.

Garp adamsa Spandam da adamdır. :artiz:

Yani insanlar eğitildiği kişilerin kopyalarıdır?
Ok.
Ahlaksız insanların ana babaları hep ahlaksızdır zaten, ahlaklı insanların da keza öyle. Bir çizgide ilerliyoruz.
Mesela Garp ne güzel eğitmiş Luffy'i bebe iken, tam bir denizci kahramanı

Edit: Helmeppo'yu da Garp eğitmişti değil mi? Bak bir kanıt daha.
Yoo ama bilinçli veya bilinçsiz benzerlikler olur. Robin'e yardım etmesi Ace olayına benziyor. Ace masum bi bebe diye Garp ele vermiyor. Korsan, kiminin gözünde şeytan, kiminin gözünde kahraman olan Roger'ı da dostu olarak görüyor, o da var tabi. Robin masum bi çocuk diye Aokiji yakalamıyor veya öldürmüyor. Adalet anlayışının Garp sayesinde biraz olsa da şekillenmediğini varsayamayız.

Aynı şekilde Coby vardı eğitimi altındaki. Garp korsanlara mutlak kötü gözüyle bakmıyor ki Coby de korsanlara mutlak kötü gözüyle bakmıyor Luffyler sayesinde. Ya bu adam kendine benzer kişileri eğitiyor yada denk geliyor ama denk gelme ihtimali :/

Garp kendi ağzıyla doğru olduğuna inandığı yolu gösterdiğini söylüyor ama Luffyler iplemiyor. Fakat kahraman olma konusunda Luffy ve Ace bişeyler kapmış. Ace gidip Marine gemisinidekileri kurtarıyor. Luffy de gittiği her yerdeki insanların kahramanı oluyor...

Ben imam osurursa cemaat sıçar kafasında bakmıyorum. Bir kalıba da uydurmuyorum fakat ortada bir kalıp varsa aynı veya aksi yönde ondan birşeyler kapmaman imkansız.

edit: Garp çok da umrumda değil. Hakkında iki kelam ettik diye beni savunucusu sanmayın :(

Yoo ama bilinçli veya bilinçsiz benzerlikler olur. Robin'e yardım etmesi Ace olayına benziyor. Ace masum bi bebe diye Garp ele vermiyor. Korsan, kiminin gözünde şeytan, kiminin gözünde kahraman olan Roger'ı da dostu olarak görüyor, o da var tabi. Robin masum bi çocuk diye Aokiji yakalamıyor veya öldürmüyor. Adalet anlayışının Garp sayesinde biraz olsa da şekillenmediğini varsayamayız.

Aynı şekilde Coby vardı eğitimi altındaki. Garp korsanlara mutlak kötü gözüyle bakmıyor ki Coby de korsanlara mutlak kötü gözüyle bakmıyor Luffyler sayesinde. Ya bu adam kendine benzer kişileri eğitiyor yada denk geliyor ama denk gelme ihtimali :/

Garp kendi ağzıyla doğru olduğuna inandığı yolu gösterdiğini söylüyor ama Luffyler iplemiyor. Fakat kahraman olma konusunda Luffy ve Ace bişeyler kapmış. Ace gidip Marine gemisinidekileri kurtarıyor. Luffy de gittiği her yerdeki insanların kahramanı oluyor...

Ben imam osurursa cemaat sıçar kafasında bakmıyorum. Bir kalıba da uydurmuyorum fakat ortada bir kalıp varsa aynı veya aksi yönde ondan birşeyler kapmaman imkansız.

edit: Garp çok da umrumda değil. Hakkında iki kelam ettik diye beni savunucusu sanmayın :(
Kahraman olmayı nasıl Garp'la ilişkilendirdin ? Shanks'ın bire bir kopyalığı o davranışlar :artiz:

@F.M. Dostoyevski o hızla gitse serinin sonuna kadar anca varırdı Akainu'ya :hhh:

Huhaha :D

Senin amiral üstü gücün olsun itle çakallarla yat kalk. Hani olay sadece güç de değil. Güçsüz olsan bile savaş. Arabasta'da kuyu kazan dede kadar adamlığı yok bunun. Zate lakabı da ona göre:

Gavat the First (İlk gavat) :fool:
Sırf Luffy'nin dedesi olduğu için sevilen bir karakter olduğunu düşünüyorum. Ben ise bu sebepten sevmiyorum. İyiki Luffy dedesine çekmemiş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık