Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şaşırtmadın yine.Anlamak istediğini anlayıp gerisini okumamışsın bile.

@Raiden

Mangakanın Yonkouları üstün ve ihtişamlı göstermesi gerekiyor zaten.Seri korsan serisi ve amaç da One Piece i bulmak.One piece in önünde kimler var yonkoular.Op için yonkouları aşmak gerekiyor.O yüzden yonkoular daha bir ihtişamlı ve güçlü.

Krallık vasfı mı yok.Şimdi de buradan mı yürüyorsunuz.Nedir ki krallık vasfı.Güçlü olmak ise hayvan gibi güçlüler zaten.H.haki mi çincao daha mı vasıflı bu adamlardan.Gorduk ki Bm de h.haki var.Yani butun yonkoularda cikacak bu haki türü.Eh diğer zirve güçlerde de beklemek gayet mantıklı.Amiraller bu gücün farkında.Bundan dolayı ven Amirallerde de olduğunu düşünüyorum.Ne yani sırf bir dönem birilerinden emir aldılar diye krallık vasıfları yok ise kusura bakma da çok yanlış düşünüyorsun.Bm ve Teach de olduğunu düşündüğün vasıf bu adamlarda her türlü vardır.
İyi bak kendin demişsin seri korsan serisi diye ve üstüne gerekli açıklamayı da yapmışsın. Daha yorum yapmaya gerek var mı?

Şimdisi falan yok. Sen burada yokken de bunları söylüyordum/söylüyorlardı. :/ Yeni bir söylem değil. Krallık vasfı derken de h.hakiyi düşünmemiştim bile. Kral derken kastettiğim güç, kudret ve ihtişamdı.

MF'de bile h.haki kullanmayan amirallerde h.hakinin olup olmadığını tartışmanın lüzumu yok. Bu gücü bilmelerinin de bir önemi yok. Asıl bilmeselerdi komik olurdu. Robin de biliyor, yeri geliyor sıradan askerler de biliyor. Onlarda da var öyleyse. Neyse, her şeye rağmen ileride görürsek haklısın varmış derim. Lakin o zaman gelene kadar yok öyle bir şey.

İyi bak kendin demişsin seri korsan serisi diye ve üstüne gerekli açıklamayı da yapmışsın. Daha yorum yapmaya gerek var mı?

Şimdisi falan yok. Sen burada yokken de bunları söylüyordum/söylüyorlardı. :/ Yeni bir söylem değil. Krallık vasfı derken de h.hakiyi düşünmemiştim bile. Kral derken kastettiğim güç, kudret ve ihtişamdı.

MF'de bile h.haki kullanmayan amirallerde h.hakinin olup olmadığını tartışmanın lüzumu yok. Bu gücü bilmelerinin de bir önemi yok. Asıl bilmeselerdi komik olurdu. Robin de biliyor, yeri geliyor sıradan askerler de biliyor. Onlarda da var öyleyse. Neyse, her şeye rağmen ileride görürsek haklısın varmış derim. Lakin o zaman gelene kadar yok öyle bir şey.
Seri korsan serisi diye bu adamlar ilah değil.En güçlüsü inmiş iken ve daha yeni toplanmis bir tayfa yeni dünya da adalara çökerken diğer 3 lü ne yapıyordu.Teach e dikkat diyen Şenks dalsaymış ya Teach e.Bu adamlar inecek.Hem de hepsi inecek.Öyle veya böyle.Bu adamlar güçlü.Hatta Amirallerden de güçlü ama herhangi bir yonkounun tayfasını ver bu adamlara diğer yonkoular yine hiç bir şey yapamaz.

Şimdi de görene kadar yok öyle bir şey diyorsun :( buradan yürürsek neler olacağını az çok tahmin ediyorsundur.Yakışmadı sana bu tarz bir yorum.

Seri korsan serisi diye bu adamlar ilah değil.En güçlüsü inmiş iken ve daha yeni toplanmis bir tayfa yeni dünya da adalara çökerken diğer 3 lü ne yapıyordu.Teach e dikkat diyen Şenks dalsaymış ya Teach e.Bu adamlar inecek.Hem de hepsi inecek.Öyle veya böyle.Bu adamlar güçlü.Hatta Amirallerden de güçlü ama herhangi bir yonkounun tayfasını ver bu adamlara diğer yonkoular yine hiç bir şey yapamaz.

Şimdi de görene kadar yok öyle bir şey diyorsun :( buradan yürürsek neler olacağını az çok tahmin ediyorsundur.Yakışmadı sana bu tarz bir yorum.
La niye yakışmasın? :( Olan bir şeyi 3 amiralden 3'ü de mi hiç kullanmaz? Mangaka bunlara böyle bir güç vermiş olsaydı 100 kere kullandırtırdı. Görene kadar yok diyorum çünkü sebebi de senin düşüncene olan saygımdan dolayı açık kapı bırakmak istedim kendimce. Yoksa bana sorarsan zaten h.hakileri yok bu adamların.

Densetsu'ya kızmışsın ama harbiden kurgu. Yeni tayfa toplamış Teach'e bir yonkou çökemez mi istese? Çökerler ve kayıp bile vermezler doğru düzgün. Fakat sen de biliyorsun ki Teach'in yaşaması gerekiyor.

Amirallere aynı tayfayı versek yonkou sıfatını alamazlar demedim hiçbir zaman. Hatta zaman zaman bu tür tartışmalarda ben de aynısını söyledim. Amirale Kaido'nun tayfayı versen 5. yonkou olarak gezebilir denizlerde. Ha kendi başlarına o tayfayı toplayabilecek karakter yeteneğine sahip değiller ama, ya da en azından öyle görünüyor diyeyim. Bu yüzden "Tayfayı versek" diyoruz ya. Luffy kadar olmasa da bu imparatorların hepsi de insanları etrafında toplama gücüne, onlara önderlik etme gücüne sahip. Mangaka bu düşünce yapısını çok vurguladı. Sebebi de h.haki kaynaklı duruyor. H.haki üzerine yapılan açıklamalar bu yönde çünkü.

En basitinden Mama'nın tayfasında +800 ödülü olan 3 kişi var. Bir sürü müttefiki, orta dereceli adamları var.

Kaido'nun amiral konvoyuna saldırıp, Inu ve Neko'yla 5 gün savaşıp Zunisha'dan bahçe hortumu yiyip ölmeyen adamı var ve bu adam yüksek ihtimal sağ kol değil.

Shanks'ın Mf'ye girip savaş bitirdiği bir gücü ve tayfası var.

Bb Shanks'a kendi ağzıyla diyor.. Şu an sizinle boy ölçüşemeyiz. Sonra mangaka gidiyor bu cümlenin altını dolduruyor ve Bb'ye meyve avcılığı yaptırıyor. @Eustass Captain Kidd.. Sen de diyorsun ki diğer yonkoular Teach'e yenemeyecekleri ya da büyük kayıplar vereceği için saldırmadı. Ya da bu senaryo değil. Ee yukarıdaki gerçeklere bak.. Mangakaya mı inanacaz sana mı ? :/

Son düzenleme:
Bir ekleme daha yapayım.
Robin'in sözleri de dikkat çekici. Bugüne kadar 3 amiralle çatışmış olan bir tayfaya Robin'in yonkou için "Bugüne kadar karşılaştıklarımızdan farklı bir seviyede." demesi de ayrı bir ironi olsa gerek. :/

Genel olarak amirallerde şu anki 4 imparator kadar çapları yok diyerekten kaçayım yavaştan. Aksini düşünenlere de saygı duyarım elbette.

Acaba orjinal shichibukailerin(İlk 7li) bir Yonko tayfası karşısında şansı nedir. Bu 7li tayfalarıyla beraber Momun tayfasını alabilir mi?

Bir ekleme daha yapayım.
Robin'in sözleri de dikkat çekici. Bugüne kadar 3 amiralle çatışmış olan bir tayfaya Robin'in yonkou için "Bugüne kadar karşılaştıklarımızdan farklı bir seviyede." demesi de ayrı bir ironi olsa gerek. :/

Genel olarak amirallerde imparator çapı yok diyerekten kaçayım yavaştan. Aksini düşünenenlere de saygı duyarım elbette.

Bir amiralin şansı yok imparator karşısında.Adamlara sağ kolları gidiyor ben yeterim diye.Yeterli de oluyor.

Yine Akainu çok eziliyor muhabbeti yapılmışken söyleyeyim.2 sene önceki akainuyu çok abartıyorlar.Bu adam ile Kuzan arasında bir arpa boyu fark var o kadar.

Ne yani Kuzan da Bb için gidip kaçırtınca hepsini alabilir mi oluyor ?
Yada tüm Wb tayfasına karşı çizilince imparator gücünde mi oluyor hemen.Biz biliyoruz ki tek başına Jozu'yu ancak alabiliyor.Adam imparatorun maşası konumunda şu an ne gücünden bahsediyorlar...
Akainu ile Kuzan'ı yer değiştirip Akainu'yu öyle yorumlamak lazım.O zaman herşey kabak gibi meydana çıkıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık