Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yenilse yenildi derlerdi adamın daha neyi kaldı açıklanacak :bilmem:
Mangaka saklıyor işte neler olduğunu şimdiden söylemesi gizemi ortadan kaldırır.Serinin en çok ekmek yediği kısım gizem olgusu niye açıklasın hemen.Yaradan kendi bahsediyor hemde kötü bir şekilde.Yenilmese bile bence üstün olan taraf belli.

Onu geçtim yonkoları aşacaksın diyor Chinjao.Wb yine yonkodur o zaman onu aşmadan kk olamazsın yani.

Mangaka saklıyor işte neler olduğunu şimdiden söylemesi gizemi ortadan kaldırır.Serinin en çok ekmek yediği kısım gizem olgusu niye açıklasın hemen.Yaradan kendi bahsediyor hemde kötü bir şekilde.Yenilmese bile bence üstün olan taraf belli.

Onu geçtim yonkoları aşacaksın diyor Chinjao.Wb yine yonkodur o zaman onu aşmadan kk olamazsın yani.
Roger yonkouların üstünde ise dediğine göre Wb'nin de üzerindedir. Ama mangaka Roger için Wb ile denk dövüştüler demiş. Bu durumda Wb de o zaman yonkouların üzerinde bir güç oluyor ki son bölümlerde iki yonkunun da Wb'yi kendilerinden ayırmaları bu düşüncenin kuvvetli destekçileri oluyor.

Saygısız olduğunu biliyorum zaten de bilerek birisinin adını yanlış yazmak bunu herkese kanıtlıyor. Ciğeri ortada adamsın. Ne için ne yaptıgın ortada. Her şey Zoro için. Bunları görmemen bence de daha iyi.
O nası tabir la öyle, ilk defa senden duydum. :D
Luffy serinin sonunda en güçlü olucaktır da biz görebilecek miyiz serinin sonunu orası muamma. :a:

O nası tabir la öyle, ilk defa senden duydum. :D
Luffy serinin sonunda en güçlü olucaktır da biz görebilecek miyiz serinin sonunu orası muamma. :a:
Bunu göreceğiz. Belli olmaz. Bunun Roger ile alakası yok bunu diyorum.
Aslında bilindiği gibi söyleyecektim tuttum kendimi. Öyle bir tabir çıktı.:(

Oda ilk dönemlerinde Kenshin mangasında Nobuhiro Watsuki'nin asistanıymış sanırım. Sağlam bir Rurouni Kenshin göndermesi gelecektir, bir Ronin karakteriyle gönderme dahi yapabilir.
Zaten Japonya'nın o döneminde roninler çok önemli rol oynuyorlar. Muhtemlen bir çok ronin Kozuky ailesinin emrine girdi. Oden'nin de devletin dışa kapalı olmasından rahatsız olduğunu biliyoruz. Restorasyondan sonra nasıl Japonya dışa açıldıysa Wano'da aynı şekilde Kaido'nun ve şoganın devrilmesinden sonra dış dünyaya açılacak gibi duruyor. Ancak bir boşluk kalıyor Choshu'nün rolünü Kozuky ailesi aldı varsayarsak Satsuma'nın yerini hangi aile aldı ? Wano'da bir büyük aile daha bizimkilerin ittifakına dahil olabilir bu sebeple, tabi iki daymyoluğu Kozuky ailesinde birleştirmediye.

Konu dışına çok çıktığım için buraya aldım. :D

Zaten Japonya'nın o döneminde roninler çok önemli rol oynuyorlar. Muhtemlen bir çok ronin Kozuky ailesinin emrine girdi. Oden'nin de devletin dışa kapalı olmasından rahatsız olduğunu biliyoruz. Restorasyondan sonra nasıl Japonya dışa açıldıysa Wano'da aynı şekilde Kaido'nun ve şoganın devrilmesinden sonra dış dünyaya açılacak gibi duruyor. Ancak bir boşluk kalıyor Choshu'nün rolünü Kozuky ailesi aldı varsayarsak Satsuma'nın yerini hangi aile aldı ? Wano'da bir büyük aile daha bizimkilerin ittifakına dahil olabilir bu sebeple, tabi iki daymyoluğu Kozuky ailesinde birleştirmediye.

Konu dışına çok çıktığım için buraya aldım. :D
Hem seride ikinci planda görülen kılıç ustalarına iade-i itibar yapacak hem de Op'nin çoğu sırrını Wano da açıklayacak gibi duruyor. Adam kendi ülkesinin tarihini anlatacak sonuçta, Wano'dan sonra kılıç ustaları o ikinci plandan önem verilen konuma geçecektir. Mihawk'ın eziklenmesi de sona erecek gibi gözüküyor.

Hem seride ikinci planda görülen kılıç ustalarına iade-i itibar yapacak hem de Op'nin çoğu sırrını Wano da açıklayacak gibi duruyor. Adam kendi ülkesinin tarihini anlatacak sonuçta, Wano'dan sonra kılıç ustaları o ikinci plandan önem verilen konuma geçecektir. Mihawk'ın eziklenmesi de sona erecek gibi gözüküyor.
Bence sen burdan bir teori çıkarırsın. :at:

Edit: Sonradan aklıma geldi, acaba Wano'da 47 ronin mitinide işler mi ? Japon kültüründe bu mitin önemli bir yeri var diye biliyorum.

Mihawk'ı ezenler çoktan çürütüldü zaten. Son bölümlerle birlikte elimdeki delil sayısı da artmakta. Wano'da bitirici darbeyi vuracağım :at:

Kaido ve Adolf Hitler benzerliği olabilir belki tarihi kişilikler olarak.

Kaido'nun fiziksel olarak göründüğü ilk bölüm 1 Mayıs'ta yayınlanmıştır, bu gün aynı zamanda Kaido'nun doğum günüdür.

Hitler; işgal altındaki Berlin’de, eşi Eva Hitler (Eva Braun) ile yer altı sığınağında 30 Nisan 1945 günü intihar etti. (Nisan 30 çektiği için ertesi gün Mayıs'ın 1'i olur. Oda tarafından biraz nükte amacıyla yapılmış olarak görüyorum bunu.)

Denizciler ve Yonko, onu tam 40 kere idam etmeye çalışmıştır.

Hitler'e 42 kez suikast girişiminde bulunulmuştur.

Şüphesiz Kaido'nun en ilginç özelliği, ölümsüz olmasıdır.

Ölümsüzlük hissi Hitler'in başka bir saplantısıdır. Bu fikre, ondan önce doğan kardeşlerinin ölmüş olması yüzünden kapılmış olabilir. Diğerleri ölürken kendisinin hayatta kalması özel olduğu hissini uyandırmıştır.

Punk Hazard bölümünde Gaz odalarında deneyler yapılıp bu deneylerde bir çok kişi ölmüştür. Ayrıca bu gaz odaları insanları öldürmek için de kullanılmıştır.

Hitler dönemindeki yahudilere yönelik yapılan gaz odalarındaki soykırımlar.

Kaido'nun fiziksel görünüşünden dikkat çekici olanlardan biri oldukça uzun olan bıyıklarıdır.

Hitler'in ise bıyıkları kısadır. (Burada Oda'dan güzel bir ters mantık görmüş olabiliriz ya da ben fazla zorluyorum :) Bilemedim.)

Kaido şu an Wano Krallığıyla iş birliği içerisinde. Wano Krallığı birçoğumuz için bir nevi Japonya'yı akla getiriyor.

Hitler Almanya'sı Mihver Devletleri olarak İtalya ve Japonya ile iş birliği içerisindedir.

Kaido Zoan meyve kullanıcılarından oluşan bir ordu kurma hedefinde. (Zoan dışından başka meyve türü kullanmamasını, Zoan meyve türünü daha üstün olarak düşündüğü şeklinde yorumladım. Bu kısım biraz zorlama oldu, kabul.)

Hitler'in üstün ırk düşüncesi.

Daha fazla şey yazmak istiyorum mesela Germa 66 ile Waffen-SS arasında ilişki olduğunu bir yerde okumuştum ve bu teori aklıma yatmıştı. Waffen-ss, Hitler zamanında kurulan ordudaki kara, hava ve deniz orduları dışında dördüncü ve özel bir ordu olarak geçtiğini okumuştum. Gerisi sizlere emanet. Biraz uzun oldu, devam etmek istesem de edemiyorum çünkü acayip ve tatlı bir şekilde uyku bastırdı. İyi geceler herkese.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık