Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kesin bir şey yok zaten o konuda. Çok fazla ihtimal var bence şu an:

Zoro vs. Jack: Tam olarak kılıcı karşılamasa da orak ya da pala gibi bir şey kullanıyor. Hayvan gibi fiziksel gücü var. Zoro'nun kalemi bir rakip.

Zoro vs. X Komutan: Görmediğimiz biri olabilir. Kaido'nun gerçek kılıç ustası olabilir vs.

Zoro - Luffy vs. Kaido: Luffy'nin tek başına yenebileceği adam değil Kaido. Zoro da Wano'da kurtarıcı olarak görülecektir. Önemli bir adamın torunu vs. Bu ikili de yenemez Kaido'yu ama yine de ihtimal dahilinde diyelim.

Zoro vs. Shogun: Benim en fazla gerçekleşmesini beklediğim karşılaşma bu. Çünkü;

• Ülkeye terörü salan da Kaido'yla işbirliği yaparak teröre müsaaede eden de bu adam.
  • Direkt olarak Zoro'nun memleketini tehdit ediyor.
  • Oden'in öldürülmesinde pay sahibi olduğu için tahtı hak eden varis değil.
  • Tahminen elinde nidai kitetsu var. Bu da Zoro'nun rakibi olması için büyük bir neden.
  • Zoro'nun en iyi kılıç ustası olmak istiyorsa Wano gibi bir samuray ülkesinin en iyisini de yenmesi gerekir.

Atımı shoguna oynuyorum yani. Diğer üçünün olma ihtimali de var dediğim gibi. Ama ne şekilde olursa olsun Zoro'nun çok güçlü bir rakiple karşılaşıp kendini aşacağı aşikar. Aslanım benim! Gelsin artık Wano :at:

İl olarak şunu belirtmek isterim şogan zaten tahta geçemez vezir gibi bir konumu var şoganlık kurumunun kralın altında aslen şogan. Ancak kralın otoritesi zayıf ki şogan yönetiyor ülkeyi. Bir diğer nokta Kaido ile Wano'da dövüşüleceğini zannetmiyorum nedense. Şoganla Luffy dövüşür Zoro'da şoganın bir adamını alır. Marco ve Law'da Kaido'nun (eğer varsa) bir komutanını alırlar.

Ancak Kaido ile Wano'da karşılaşılacaksa Luffy - Zoro vs Kaido bana göre de olmaz. Çünkü ittifak ortağı Law ve Marco var onlar varken yanına Zoro'yu koyacağını zannetmiyorum.

Jack vs Inu-Neko olur muhtemelen ona da bundan dolayı pek ihtimal veremedim.

Zoro-Sanji vs X komutan ya da şogan olma ihtimali daha güçlü geliyor bana. Ki şoganla Marco ile beraber Jozu-Vista falan gelirse onlardan birisininkarşılaşma ihtimali de var.

Ha ama Zoro illaki güçlü biriyle karşılaşır ancak zannetmeme sebebimi tekrar dile getireyim. İlk olarak Kaido'yu bu arcda beklemiyorum. İkinci olarak eğer bu arcda Kaido varsa şoganında güçlü olacağını düşününce Zoro'nun önünde Law-Marco-İnu-Neko gibi adamlar olduğundan sıranın Zoroya gelme ihtimalini düşül görüyorum.

:)

Zoro vs. Shogun: Benim en fazla gerçekleşmesini beklediğim karşılaşma bu. Çünkü;

• Ülkeye terörü salan da Kaido'yla işbirliği yaparak teröre müsaaede eden de bu adam.
  • Direkt olarak Zoro'nun memleketini tehdit ediyor.
  • Oden'in öldürülmesinde pay sahibi olduğu için tahtı hak eden varis değil.
Şu ilk 3 maddeye katılıyorum fakat diğer ikisi şu an tahminden öteye gitmiyor
Zamanı gelsin adamlığını gösterir yine. Başkaları şov yapsın diye bekliyor ama onların da bir şey yaptığı yok :artiz:
Sanji'yi kastediyorsun anladığım kadarıyla ben kafadan dört kurtarışını hatırlıyorum reisin :( Birde Zoro gibi her arc boss çizilse ne olur hiç kestiremiyorum Sanji'ye.

İl olarak şunu belirtmek isterim şogan zaten tahta geçemez vezir gibi bir konumu var şoganlık kurumunun kralın altında aslen şogan. Ancak kralın otoritesi zayıf ki şogan yönetiyor ülkeyi. Bir diğer nokta Kaido ile Wano'da dövüşüleceğini zannetmiyorum nedense. Şoganla Luffy dövüşür Zoro'da şoganın bir adamını alır. Marco ve Law'da Kaido'nun (eğer varsa) bir komutanını alırlar.

Ancak Kaido ile Wano'da karşılaşılacaksa Luffy - Zoro vs Kaido bana göre de olmaz. Çünkü ittifak ortağı Law ve Marco var onlar varken yanına Zoro'yu koyacağını zannetmiyorum.

Jack vs Inu-Neko olur muhtemelen ona da bundan dolayı pek ihtimal veremedim.

Zoro-Sanji vs X komutan ya da şogan olma ihtimali daha güçlü geliyor bana. Ki şoganla Marco ile beraber Jozu-Vista falan gelirse onlardan birisininkarşılaşma ihtimali de var.

Ha ama Zoro illaki güçlü biriyle karşılaşır ancak zannetmeme sebebimi tekrar dile getireyim. İlk olarak Kaido'yu bu arcda beklemiyorum. İkinci olarak eğer bu arcda Kaido varsa şoganında güçlü olacağını düşününce Zoro'nun önünde Law-Marco-İnu-Neko gibi adamlar olduğundan sıranın Zoroya gelme ihtimalini düşül görüyorum.

:)
Aynen shogun zaten askeri otorite. Ülke başsız olduğu için shogun=kral gibi anlaşıldı mesajım. Benim hatam pardon.

Aslında benim de bir yanım hemen Wano gelsin istemiyor.. Bunun sebebi bizimkilerin biraz daha güçlenmesi gerektiğini düşünmem. Yani Luffy ve Zoro'dan 2'şer tane olsa yine de yenemezler Kaido'yu. Çok uçuk bir güç Kaido. Öte yandan Zoro'lar Wano'ya gitti bile. Araya ne girecek de güçlenme fırsatı bulacaklar dediğin zaman verecek bir cevap yok. En fazla Mama'nın düşüşünden Sanji p-up alır ki artık bütün evren bunu bekliyoruz... Sonrasında Reverie arcta geçen süre Wano'da ufak çaplı bir eğitim cart-curt olabilir. Bunun dışında araya bir şey girmesi çok zor.

Rakipler konusunda.. Luffy rakiplerini ne kadar yardım alarak yendi ve yenecekse Sanji ve Zoro da o kadar yardım almaksızın, teke tekte yendiler ve yenecekler. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da böyle gider bu. O yüzden mangakanın hem Zoro hem Sanji'ye birer rakip vermemesi bekleyeceğim en son şey ki zaten bunun seride bir örneği yok :) Hele ki Zoro'nun sükse yapacağı arcta.. Olsa olsa nasıl olur ? Shogun amiral üstü bir güçtür (ihtimal vermiyorum da..) o zaman Sanji-Zoro yaptırır. Ama Wano'dan kaçış yoksa burada düşman sayısı çok fazla olacak. Geçenlerde yazmıştım; ilintileyim buraya hemen.

Shogun'lu Wano'yu ve Kaido'yu kaba taslak bir değerlendirelim:

Kaido'nun 5 komutanı olduğunu varsayalım. Çünkü diğer yonkou oluşumlarında da her yonkounun banko 5 tane komutanı oluyor.

İnu-Neko vs. Jack
Marco vs. X Komutan
Sanji vs. X Komutan
Jinbe vs. X Komutan
Law vs. X Komutan

Marco'nun gelmemesi ihtimaline karşı X-Drake bir komutan alabilir :good:

Not: Tayfada geri kalan üyeler de komutanlar dışında kalan güçlülerle karşılaşır. Brulee vs. Chopper-Tavşan gibi..

5 komutanı bir şekilde karşıladık. Kaido'nun 500 zoanlı ordusuna karşılık olarak da tüm Mink kabilesi savaşır. Gelelim shogun tarafına.. Ülkenin aşağı yukarı şu şekilde tasarlandığını varsayarsak:

Kaido'nun 5 komutanı olduğu tahminen söyledik. Yukarıdaki haritaya göre (ki Wano ülkesi Japonya'yı temsil ettiğinden) bu ülkenin bir ada ülkesi olduğunu ve bu adaların yönetimini de ayrı ayrı komutanlara teslim edildiğini varsayarsak SHOGUN tarafında da en az 4 komutan olduğunu düşünebiliriz. En az dört komutan dedim. Çünkü element hesabına göre hava, su, ateş, toprak olmak üzere 4 komutan olmalı. Haritada beşinci olarak gözüken ''ışık'' yine element hesabına göre muallak. Ancak Zoro'nun Skypia'da elementleri sıralarken ''ışık'' tan da bahsetmesini göz önünde bulundurursak 5. komutanın da ışık ülkesinden olması hala ihtimal dahilinde diyebiliriz.

Buradaki vs. ler muallak. Tahmin ettiklerim;

Zoro vs. Shogun
Kinemon vs. X Komutan ya da Kinemon-Kanjuro vs. X Komutan
X vs. X Komutan
X vs. X Komutan
X vs. X Komutan
X vs. X Komutan

Muhtemelen Wano ülkesinde ciddi güçlü olan 1-2 isim ya da bu isimlere sadık güçlü bir ekip ortaya çıkacaktır. Dressrosa'daki Kyros ya da Zou'daki Pedro ve ekibi gibi. Geriye kalan isim ise Kaido. Ufak bir ayrıntı tabi :oleyo: Kaido'nun Luffy'yle teke tek karşılaşması ''meyve uyanışı'' da dahil imkansız. Luffy'nin yüze yüze Raftel'e gitmesi daha olası benim gözümde. İşte bu kısımda neler olur, Ryuma mezarından kalkar da yardım mı eder bilmiyorum :) Ama iki kişiyle dalacağı bence kesin. Ama ikinci kişi kim olur bu konuda aklımda bir fikir yok şu an.

Kaba taslak hesaplarsak.. Wano'da nereden baksan 10 tane rakip var ve bu rakiplerin biri kesinlikle teke tekte yenilmeyecek olan Kaido. Yani kafadan iki adam buna gidiyor. Diğeri İnu ve Neko gibi azmanların daldığı azman+azman Jack. Bunların dövüşü devam etse yine kafadan iki adam Jack'e gidiyor. Kısacası, rakibin 8, bizim 4 adamımız kalıyor. Ee nasıl olacak gerisi ? Demem o ki, Sanji ve Zoro'nun rakiplerini teke tekte alması zorunlu. Başka adam yok çünkü :)

@RocheFelix

Valla 4 kişiyi mi kurtarıyor tüm adayı mı kurtarıyor, ne yaparsa yapsın artık bir an evvel. Eğitimde yatmış bildiğin Sanji. Bir level atlasın da canavar üçlüden biri diyebilelim. Jinbe tokat manyağı yapar şu an Sanji'yi. Ayıp yahu. Jinbe'den güçlü olmasını bekliyorum p-up gelir ise. Bekliyoruz :(

İşte senin ve diğerlerinin anlamadığı anlamak istemediği, anlamamaya direttiği kısım burası.

ADAMIN KK OLMAK GİBİ Bİ AMACI YOK ZATEN. Neyine rakip olacak Roger'a. İlgilenmiyorum diyor adam zaten. Tek gayesi AİLE.
Kk olmak istememesi bir başkasının korsan kral olmasına izin vereceği anlamına gelmiyor.Buyur Roger kk ol demiş o zaman size göre.Baya komik.Niye dövüştü bu adamlar madem aşması gerekmiyor da.Muhtemelen bölge için savaştılar.Roger ben özgürüm istediğimi yaparım diyince izin vermedi bölgesinde artık ne için geldiyse.Yani sonuç olarak beyazsakalı aşması gerekiyor bu adamın.Yonkoları aşmadan kk olamaz mangada açık açık söylendi.

Buggy WB'i överken Roger ile savaşıp hayatta kalan demiş, Shiki Roger öldükten sonra WB'e denizler sana kaldı demiş .

Oyaji-san tartışmasız efsane bir adam ama o bile Roger'in gücünü kabullenmiş. Gücü de Roger üzerinden değerlendiriliyor.

Bu son bölümde birden imajı düştü Roger'in niyeyse.

Adam gelmiş Mom'un adasında kitabeyi okumuş gitmiş krallar gibi.

Buggy WB'i överken Roger ile savaşıp hayatta kalan demiş, Shiki Roger öldükten sonra WB'e denizler sana kaldı demiş .

Oyaji-san tartışmasız efsane bir adam ama o bile Roger'in gücünü kabullenmiş. Gücü de Roger üzerinden değerlendiriliyor.

Bu son bölümde birden imajı düştü Roger'in niyeyse.

Adam gelmiş Mom'un adasında kitabeyi okumuş gitmiş krallar gibi.
Herkesin Roger konusunda kafasındaki imaj aynıymış demek ki :) Vura kıra, pata küte giden bir adam.. Durumun tersi çıkınca düşüş oldu haliyle. Ama bir bilgiyle Roger hakkında fikirler değişiyor ise yarın bir bilgiyle de yine eski itibarını kazanır forum gözünde :)

@Millennium Wizard

Çincao kk olmak için yapman gerekenleri söyledi, evet. Yonkouları aşman gerek dedi. Ancak şunu göz önünde bulundurmuyorsun. Beyazsakal da yonkouları aşmış bir adam. Neden dövüşmüşlerdir ? Roger Beyazsakal'ın bölgesine göz dikmiştir, Beyazsakal da bunu vermemek için dövüşmüştür. Baktılar ki birbirimize denk güçteyiz, Roger ''güçlüsün adamım seni taktir ediyorum'' demiş, yoluna gitmiştir. Beyazsakal'ın bölgesini ele geçiremeden kk olunmuyor mu anasını satıyım :) Köşe kapmaca değil ki bu, en fazla bölgeyi alan kk ilan edilsin.

Roger Korsanlar Kral'ı olmak istediği için mi Korsanlar Kral'ı olarak anıldı? Neymiş WB istemiyormuş zaten, Roger sanki bana Korsanlar Kral'ı diyeceksiniz diye ağlıyordu. Adam hee demek öyle diyorlar haa diyor Korsanlar Kral'ı lafını duyunca. Korsanlar Kral'ı alınan değil, toplumun sana buyurduğu bir ünvandır. Madem tek gayesi aile gitsin çiftlik işletsin o zaman Doğu Mavi'de. Ne işi Yeni Dünya'da? Gayet amaçları olan biri WB, Balıkadamları korumak gibi. Çükü yetmiyor Korsanlar Kral'ı olarak anılmak için, bu kadar basit. Roger'dan sonraki dönemde denizlerin en korkulan insanı oluyor.

Herkesin Roger konusunda kafasındaki imaj aynıymış demek ki :) Vura kıra, pata küte giden bir adam.. Durumun tersi çıkınca düşüş oldu haliyle. Ama bir bilgiyle Roger hakkında fikirler değişiyor ise yarın bir bilgiyle de yine eski itibarını kazanır forum gözünde :)

@Millennium Wizard

Çincao kk olmak için yapman gerekenleri söyledi, evet. Yonkouları aşman gerek dedi. Ancak şunu göz önünde bulundurmuyorsun. Beyazsakal da yonkouları aşmış bir adam. Neden dövüşmüşlerdir ? Roger Beyazsakal'ın bölgesine göz dikmiştir, Beyazsakal da bunu vermemek için dövüşmüştür. Baktılar ki birbirimize denk güçteyiz, Roger ''güçlüsün adamım seni taktir ediyorum'' demiş, yoluna gitmiştir. Beyazsakal'ın bölgesini ele geçiremeden kk olunmuyor mu anasını satıyım :) Köşe kapmaca değil ki bu, en fazla bölgeyi alan kk ilan edilsin.
Olmaz.Adamın birisi kk ilan edilmiş.Korsanların imparatoru yani herşey onun kimse yoluna çıkamaz.Heryeri fethettik diyorlar.Öyle bir durumda bir başkası borusunu öttüremez yani.Sen korsan kralsın ama banane bu bölgeler benim diyemez.Öyle şey mi olur şaşırdım bunu demene. :/ Roger dost olunca kralların lordlara toprak vermesi gibi vermiştir karışmamıştır eski düzenine ama istese def edebilirdi yani zamanında.

Olmaz.Adamın birisi kk ilan edilmiş.Korsanların imparatoru yani herşey onun kimse yoluna çıkamaz.Heryeri fethettik diyorlar.Öyle bir durumda bir başkası borusunu öttüremez yani.Sen korsan kralsın ama banane bu bölgeler benim diyemez.Öyle şey mi olur şaşırdım bunu demene. :/ Roger dost olunca kralların lordlara toprak vermesi gibi vermiştir karışmamıştır eski düzenine ama istese def edebilirdi yani zamanında.
Valla bu konuda ters düştük :) Hele Roger'ın çeyiz niyetine Wb'ye toprak vermesine hiç katılamadım. Hea bak şunu derim ama.. Roger tayfasını işin içine sokmamıştır bu durumda. Yoksa Beyazsakal ölüydü şimdi. Teke tekte kapışmışlardır. Yoksa oluşum olarak Roger daha güçlüydü Wb'den (tayfa olarak). Dürüst adammış ki dövüşüne kimseyi karıştırmayıp Beyazsakal gibi bir adamla karşılaştığı için, bölgelerine gücüne ve kendisine saygı duyduğundan bulaşmamıştır. Böyle düşünüyorum şimdilik.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık