Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Diğer söylediklerin kendi düşüncelerin, orası önemli değil de ben sana senin söylediğinin yanlış olduğunu söyledim. Sen diyorsun ki birisine en güçlü demek için herkesi yenmiş olması gerekiyor diye, ben de diyorum ki Wb herkesi yenmiş mi? Bunun cevabını istiyorum ben.

Hele Roger-Wb kıyasın acayip komik olmuş. Wb, Roger'la denk dövüşebilen birisi diye övülüyor, Roger'ı yendi diye değil. Övülme şekli bile Roger'dan nemalanma üzerine. Bir de bir zahmet Wb'den bahsedilsin. Roger dediğimiz adam 20 küsür yıl önce ölmüş gitmiş birisi. Gerçi hoş, ona rağmen kimin korsanlar üzerinde daha çok etki bıraktığı ortada ama neyse artık.

Ben gene belirteyim. Derdim Luffy değil. Derdim senin kurduğun mantık. Demişsin ki BB'yi tek yen en güçlü ol var mı böyle bir şey diye. Ben de diyorum ki BB'yi tek yendiğinde neden öyle bir şey olmasın? 3. meyveyi yemiş bir BB Kaido kadar olamaz mı yani? Onu yenen adam da Kaido'nun üzerine çıkmış olmaz mı diyorum?

Yav neyse işte, sen bildiğin mangada yazılan çizilenleri inkar ediyorsun. Oda kendi elleriyle yazıp çizip anlatmış durumu. KK olacak kişinin amiralleri ve yonkouları aşacak kişi olduğunu söyledi. Benim için tartışma bitmiş oldu böylece.

Not: Wb dediğin adam da ağzından Roger'ı düşürmüyor. Ah yaram vah yaram demeler, ölürken Roger'ı düşünmeler, onun çizdiği yolu diğer korsanlara aktarmaya çalışmalar falan.
Beyazsakal da yaram acıyor velet diyor.Kaptanın yüzünden sana dalasım var gibisinden konuşuyor.Adam ölürken bile Roger diye sayıklıyor.Wb gibi ben beyazsakalım diye kimseyi tanımayan adamı yenmeden bu kadar hayranlığını kazanamazsın.Wb kaybetmedi olayı yalan yani tamamen mit ileride mangada detaylı görürüz.
Filler :),

Adam yirmi küsür sene önce öldüğü için olabilir mi :D, ayrıca övdüğün WB'yi bile "Roger'la denk dövüşebilmiş olduğu" için övüyolardı hatırlatırım ;)..

Hepinizin yanlış algıladığı nokta benim Roger'dan çok Luffy'den bahsetmem aslında. Çünkü Roger'ın kimi ya da kimleri nasıl yendiği belli değil şu anda.

Ayrıca @Raiden Op'un gerçek manasını bilen ya da daha doğrusu, Op'un bilinen hazine anlamı dışında daha önemli bir şey olduğunu bilip bunun peşinde olan insanları çıkardığında Wb'nin mi yoksa Roger'ın mı daha fazla korsanı ve olayı etkilediğini soruyorsan bence Wb daha çok olayı etkilemiştir. Yani şimdilik gözüken bu. Aklımda ileriye yönelik daha farklı şeyler var Roger hakkında. Ve bu şeyler gerçekleşirse Roger öne geçer. Ama şimdilik düşüncem bu.

Roger her şeyi başlatan adam. Fakat bunun genel manada denizlerdeki korsan sayısını artırmaktan çok da bir farkı yok (gerçek manada Op'un peşinde olanlar hariç). Üstelik ömrünün kısa süreli olması çağa etki etme sürecini de kısalttı doğal olarak.

Wb daha uzun yaşamasının etkisiyle olacak Roger'dan sonra çağ kendine kaldı ve o çağa adını verdi. Mf'de o çağı kapattı ve ölümü yeni bir çağ açtı.

Roger büyük korsanlar çağını başlatırken ölüp gitti. Wb ise bahsedilen ''büyük korsanlar'' çağını bizzat yaşayan ve o çağda kimseye papuç bırakmayıp çağa adını veren adam oldu. Üstelik ölümü de başka büyük bir çağ başlattı. Eğer etkiden bahsediyorsak :)

Roger=Wb. Bunun aksini düşünmüyorum şu anda. Ama genel manada, totale vurulduğunda şu son 50 bölümde Wb'ye güç anlamında yapılan vurgu daha fazla. Bundan bahsediyorum ben. Wb>Roger'dan değil.

Edit: @Alpamix bir şeyler yazıyor olsa gerek. Kendisini aylar önce engellediğimi bilmesini ve eğer mesajlarımı alıntılıyor ya da bana hitaben yazıyor ise aramızdaki ilişki durumunun tamamen platonik olduğunu bilmesini isterim :)

Edit 2: @Millennium Wizard

+ sonsuz :D

Son düzenleme:
@Densetsu no Samurai
Wb etliye sütlüye karışmadan kendi oğullarıyla yaşamış ve ölmüş birisi. Bir şeyi etkilediği yoktu. Daha doğrusu Roger kadar etkilediği yoktu. Adamın olayı bu çağın en güçlüsü olmasıydı. Roger'ın kendi kendine yarattığı tahtın önünde durdu sadece, tıpkı Dof'un söylediği gibi.

Ayrıca Roger=Wb diye düşünüyorsan keşke en başından açık şekilde yazsaymışsın :) Senin yazını okuyan 10 kişiden 9'u açık ara Wb>Roger diye düşündüğünü düşünür.

Luffy olayı da çok açık da işte neyse. O konuya girmek istemiyorum. Sadece Roger konusunu açıklığa kavuşturmak istedim kendimce.

Hepinizin yanlış algıladığı nokta benim Roger'dan çok Luffy'den bahsetmem aslında. Çünkü Roger'ın kimi ya da kimleri nasıl yendiği belli değil şu anda.

Ayrıca @Raiden Op'un gerçek manasını bilen ya da daha doğrusu, Op'un bilinen hazine anlamı dışında daha önemli bir şey olduğunu bilip bunun peşinde olan insanları çıkardığında Wb'nin mi yoksa Roger'ın mı daha fazla korsanı ve olayı etkilediğini soruyorsan bence Wb daha çok olayı etkilemiştir. Yani şimdilik gözüken bu. Aklımda ileriye yönelik daha farklı şeyler var Roger hakkında. Ve bu şeyler gerçekleşirse Roger öne geçer. Ama şimdilik düşüncem bu.

Roger her şeyi başlatan adam. Fakat bunun genel manada denizlerdeki korsan sayısını artırmaktan çok da bir farkı yok (gerçek manada Op'un peşinde olanlar hariç). Üstelik ömrünün kısa süreli olması çağa etki etme sürecini de kısalttı doğal olarak.

Wb daha uzun yaşamasının etkisiyle olacak Roger'dan sonra çağ kendine kaldı ve o çağa adını verdi. Mf'de o çağı kapattı ve ölümü yeni bir çağ açtı.

Roger büyük korsanlar çağını başlatırken ölüp gitti. Wb ise bahsedilen ''büyük korsanlar'' çağını bizzat yaşayan ve o çağda kimseye papuç bırakmayıp çağa adını veren adam oldu. Üstelik ölümü de başka büyük bir çağ başlattı. Eğer etkiden bahsediyorsak :)

Roger=Wb. Bunun aksini düşünmüyorum şu anda. Ama genel manada, totale vurulduğunda şu son 50 bölümde Wb'ye güç anlamında yapılan vurgu daha fazla. Bundan bahsediyorum ben. Wb>Roger'dan değil.

Edit: @Alpamix bir şeyler yazıyor olsa gerek. Kendisini aylar önce engellediğimi bilmesini ve eğer mesajlarımı alıntılıyor ya da bana hitaben yazıyor ise aramızdaki ilişki durumunun tamamen platonik olduğunu bilmesini isterim :)

Edit 2: @Millennium Wizard

+ sonsuz :D
Saygısız olduğunu biliyorum zaten de bilerek birisinin adını yanlış yazmak bunu herkese kanıtlıyor. Ciğeri ortada adamsın. Ne için ne yaptıgın ortada. Her şey Zoro için. Bunları görmemen bence de daha iyi.

@Densetsu no Samurai
Wb etliye sütlüye karışmadan kendi oğullarıyla yaşamış ve ölmüş birisi. Bir şeyi etkilediği yoktu. Daha doğrusu Roger kadar etkilediği yoktu. Adamın olayı bu çağın en güçlüsü olmasıydı. Roger'ın kendi kendine yarattığı tahtın önünde durdu sadece, tıpkı Dof'un söylediği gibi.

Ayrıca Roger=Wb diye düşünüyorsan keşke en başından açık şekilde yazsaymışsın :) Senin yazını okuyan 10 kişiden 9'u açık ara Wb>Roger diye düşündüğünü düşünür.

Luffy olayı da çok açık da işte neyse. O konuya girmek istemiyorum. Sadece Roger konusunu açıklığa kavuşturmak istedim kendimce.
Dikkat çekici bir şekilde yazayım dur :)

Eğer Roger Luffy gibiyse Wb ile eşit güçte olsa da Wb gözümde daha saygıdeğer bir karakterdir.

Ki Luffy'nin Roger'la olan benzerliği ve Garp'ın Roger hakkında söylediklerini hesaba katarsak aslında şimdiden öyledir diyebilirim. Ama dediğim gibi, eşit güçte olduklarını mangaka belirtmiş zaten. Gerisi insanların ünvan+ gücü mü yoksa adalet+gücü mü cazip bulduklarına göre şekillenecek olan bir durum :)

Dikkat çekici bir şekilde yazayım dur :)

Eğer Roger Luffy gibiyse Wb ile eşit güçte olsa da Wb gözümde daha saygıdeğer bir karakterdir.

Ki Luffy'nin Roger'la olan benzerliği ve Garp'ın Roger hakkında söylediklerini hesaba katarsak aslında şimdiden öyledir diyebilirim. Ama dediğim gibi, eşit güçte olduklarını mangaka belirtmiş zaten. Gerisi insanların ünvan+ gücü mü yoksa adalet+gücü mü cazip bulduklarına göre şekillenecek olan bir durum :)
Eyvallah. Mangada yazılan şeyleri alenen inkar etmediğin sürece benim için gerisinin önemi yok. Wb ya da bir başkasını daha saygıdeğer bulman ise doğal bir şey. Niye bu kişi değil de o kişi demek bana düşmez, tamamen kişisel bir durum bu.

Wb ve Roger bana göre Narutodaki Hashirama ve Madaradır.Garp da ön planda ama daha bir şeyini görmedik.

İkisi de idealleri için savaşıyor.Birisi gücü diğeri ise sevgiyi istiyordu.İlginçtir ki Madarada kardeşi için inanılmaz bir sevgi Hashiramada ise inanılmaz bir güç vardı.

Roger Wb olayınıda buna benzetiyorum ben tam olarak uymasa da.Roger bildiğimiz ladarı ile Rafteli bulup adaları fethederek gücü arzulamış Wb ise aile kurup özgürce.dolaşmak istemiş.

Gücü bilmem de Wbyi ben daha çok sever ve değer veririm.Çağa etkisi de Roger kadar vardır.Düşünün işte Roger Raftelin önüne Wb yi bırakarak yüzyılın kazığını atmış yeni çağa :D

Wb denk dövüşmüştür ama Roger yenmiştir.Wb hala onun yenilgisini unutamıyordu bir yandan da gördükleri karşısında hayran kalmıştı.Artık ne gördüyse işte.Herşeyin sesini duyan duyduklarına emir bile verebilir.Öyle bir yeteneği varsa tüm dünya aleyhine döner deprem bile olsa fayda etmez.

Wb denk dövüşmüştür ama Roger yenmiştir.Wb hala onun yenilgisini unutamıyordu bir yandan da gördükleri karşısında hayran kalmıştı.Artık ne gördüyse işte.Herşeyin sesini duyan duyduklarına emir bile verebilir.Öyle bir yeteneği varsa tüm dünya aleyhine döner deprem bile olsa fayda etmez.
Yenilse yenildi derlerdi adamın daha neyi kaldı açıklanacak :bilmem:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık