Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Heh işte bu. Sonunda beni anlayan birisi çıktı. Bi insana en güçlü denilince her anlamda en güçlü anlamı çıkıyor. Oysa güç kavramını bir çok etmen oluşturuyor. Hız, haki, dayanıklılık, hırs, inanç, saf güç, meyve gücü. İnsanlara bunu anlatmak bi hayli zor :( seninle aynı düşüncelerde olduğumuzu telefonla konuştumuzda anlamıştım zaten :D
:D Aynı seviyede denilen iki adamın her özelliği bire bir aynı olmak zorunda değil elbette. Bir de yanlış anlamış olabilirim diye yine de sorayım. Mesela Wb'nin unvanı dünyanın en güçlü adamı ya hani, buradaki en güçlüden sadece fiziksel olarak en güçlüdür anlamını çıkarmıyorsun değil mi? Eğer öyleyse biraz farklı düşüncelere sahibiz demektir aslında. :/

:D Aynı seviyede denilen iki adamın her özelliği bire bir aynı olmak zorunda değil elbette. Bir de yanlış anlamış olabilirim diye yine de sorayım. Mesela Wb'nin unvanı dünyanın en güçlü adamı ya hani, buradaki en güçlüden sadece fiziksel olarak en güçlüdür anlamını çıkarmıyorsun değil mi? Eğer öyleyse biraz farklı düşüncelere sahibiz demektir aslında. :/
Dünyanın en güçlü adamı derken; Safi güç, meyve gücü, fiziksel güç, dayanıklılık bunlarda zirve. Fakat haki kullanma ve haki seviyesi konusunda bi Garp değil, hız konusunda bi Garp değil. Hakisi nasıl Garp'tan ax olur dersen, hemen hemen aynı seviyenin adamları birisi hakisiyle yumruğuyla buraya gelmiş diğeri meyve gücü fiziksel güç dayanıklılığıyla.

Mesela şu zamanda;
En güçlü haki kullanıcısı: Shanks
En güçlü meyve kullanıcısı: BB
En dayanıklı, fiziksel güce sahip kişi: Kaido
Gibi gibi.

Dünyanın en güçlü adamı derken; Safi güç, meyve gücü, fiziksel güç, dayanıklılık bunlarda zirve. Fakat haki kullanma ve haki seviyesi konusunda bi Garp değil, hız konusunda bi Garp değil. Hakisi nasıl Garp'tan ax olur dersen, hemen hemen aynı seviyenin adamları birisi hakisiyle yumruğuyla buraya gelmiş diğeri meyve gücü fiziksel güç dayanıklılığıyla.

Mesela şu zamanda;
En güçlü haki kullanıcısı: Shanks
En güçlü meyve kullanıcısı: BB
En dayanıklı, fiziksel güce sahip kişi: Kaido
Gibi gibi.
Dünyanın en güçlü adamı unvanından anladığım; onu yenebilecek kimsenin olmadığıdır. En güçlü derken bunu söylüyor aslında mangaka. Bir ara Wb'nin sadece fiziksel olarak en güçlü olduğunu, yani bu unvandan dolayı Wb'nin herkesi yeneceği anlamını çıkaramayacağımızı söyleyen birisi vardı. O geldi aklıma. :/ O yüzden sordum.

Ha Garp örneğine falan katılıyorum elbette. Garp da aşağı yukarı o seviyenin adamı. Wb'nin korkunç bir meyvesi vardı mesela. Garp'ın da o meyveve direnebilmesi için müthiş bir hakisinin ve fiziksel kuvvetinin olması gerekiyor doğal olarak.

Şöyle bir örnek vereyim. Mangaka da belirttiği için Kaido>Akainu diyebiliyorum gönül rahatlığıyla. Yani dövüşseler kazanan Kaido olur. Lakin bu demek değildir ki Kaido'nun yumruğu>Akainu'nun lavı. Tersi de olabilir yani. Gördüğümüz kadarıyla Akainu'daki bitiricilik çok üst düzeyde. Ya da Shanks. Adamdaki haki dillere destan. Bu konuda en iyisi olduğu kesin gibi ama Kaido'yu yenebilir diyemiyoruz.

Uzun zamandan beri Wb'nin diğer yonkoulardan farklı bir seviyede olduğunu düşünmüyordum. Daha doğrusu yonkounun üzerinde bir seviye olduğunu düşünmüyordum. Son zamanlarda her yonkounun Wb'ye bakış açısının farklı olması ve ağzını açan yonkounun Wb demesi sebebiyle bu düşüncem yıkılmaya başladı sanki :hoo:

Uzun zamandan beri Wb'nin diğer yonkoulardan farklı bir seviyede olduğunu düşünmüyordum. Daha doğrusu yonkounun üzerinde bir seviye olduğunu düşünmüyordum. Son zamanlarda her yonkounun Wb'ye bakış açısının farklı olması ve ağzını açan yonkounun Wb demesi sebebiyle bu düşüncem yıkılmaya başladı sanki :hoo:
Bence farklı bir seviyede olduğu çok belliydi. :D Önceden de yazdığım denizlerin efendisi, çağın zirvesi gibi söylemlerin yanında bir de adamı anarken besmele çekiyor hepsi de. :/

Dünyanın en güçlü adamı unvanından anladığım; onu yenebilecek kimsenin olmadığıdır. En güçlü derken bunu söylüyor aslında mangaka. Bir ara Wb'nin sadece fiziksel olarak en güçlü olduğunu, yani bu unvandan dolayı Wb'nin herkesi yeneceği anlamını çıkaramayacağımızı söyleyen birisi vardı. O geldi aklıma. :/ O yüzden sordum.

Ha Garp örneğine falan katılıyorum elbette. Garp da aşağı yukarı o seviyenin adamı. Wb'nin korkunç bir meyvesi vardı mesela. Garp'ın da o meyveve direnebilmesi için müthiş bir hakisinin ve fiziksel kuvvetinin olması gerekiyor doğal olarak.

Şöyle bir örnek vereyim. Mangaka da belirttiği için Kaido>Akainu diyebiliyorum gönül rahatlığıyla. Yani dövüşseler kazanan Kaido olur. Lakin bu demek değildir ki Kaido'nun yumruğu>Akainu'nun lavı. Tersi de olabilir yani. Gördüğümüz kadarıyla Akainu'daki bitiricilik çok üst düzeyde.
Sadece Sakazuki açısından bakmamak lazım. Mesela Aokiji'nin meyve daha tehlikeli. Kaido gibi bi adama daha ters meyve. Ha yenebilir mi Kaido'yu zor gibi görünüyor ama şansı var. Sakazuki'nin yıkıcılığı muazzam Aokiji'ninse bitiriciliği. Buza dönüştürdüğünde savunmanı aşarsa teke gidiyorsun net. Yani Kuzan ile savaşıyorsan açık vermeden her daim max konsantre ile savaşman gerek yoksa işini bitirir. Wb ve Garp konusunda aynı şeyi düşünüyoruz. Mesela Jozu'nun meyveyi Garp'a ver ortada ne Wb ne Roger kalır. Kan alır hepsinden. Cidden hayalcilik değil alır ciddi ciddi. D.faktörü hız dayanıklılık yumruk hepsi var birde en dayanıklı meyveyi verdiğini düşün bu adama. Korsan diye bir şey bırakmaz ortada :D

Yok gençliği farklı seviyede. Ama MF'de ki hali bence üstün değildi. Özellikle Kaido ve Shanks'ten.

Bence farklı bir seviyede olduğu çok belliydi. :D Önceden de yazdığım denizlerin efendisi, çağın zirvesi gibi söylemlerin yanında bir de adamı anarken besmele çekiyor hepsi de. :/
Ben her yonkounun kk olabileceğini düşündüğüm için ki hala aynı düşünüyorum bu konuda, yonkoudan da üstte bir seviye olmasına ihtimal vermiyordum ama ikimizin de dediği gibi Wb'nin tüm yonkouların ağzında sakız olması gibi sebeplerden ötürü şu an öyle bir seviye olabilir gözüyle bakıyorum :) Hem Mihawk'ın ''onunla aramdaki güç farkını görmek istiyorum'' cümlesi de böylelikle anlam bulabilir. Shanks'ın geldiği seviyeyi bilen bir adam neden Shanks'la değil de Wb'yle arasındaki güç seviyesini ölçüyor değil mi ? :D

İlerleyen zamanlarda bu konuya mutlaka değinir zaten mangaka. Somut olarak elde bazı veriler oluşmaya başladı. Bunun devamı da gelirse düşüncem kesinleşecek. Bakalım.

WB'nin ilk göründüğü hali tüm yonkolara üstün gelir. Direkt mangaka bilgi vermiş, Mihawk'ın kılıç tutan herkesi şamarlayacağı bilgisi gibi ;) WB herkesi birebirde alır demiş. Shanks'a boşuna velet demiyor.

WB'nin ilk göründüğü hali tüm yonkolara üstün gelir. Direkt mangaka bilgi vermiş, Mihawk'ın kılıç tutan herkesi şamarlayacağı bilgisi gibi ;) WB herkesi birebirde alır demiş. Shanks'a boşuna velet demiyor.
Aynen bu Mihawk Shanks'a denk teorisine göre neden farkı görmek istediğini de açıklıyor. :D Taşlar tam yerine oturuyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık