Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Filler bir bölümde Shichibukai oluşumunun otuz yıl önce ortaya çıktığı söyleniyor. Bilginin gerçek olduğu düşünülürse, Roger zamanında da Yonko oluşumunun varlığından söz edilebilir.

Filler bir bölümde Shichibukai oluşumunun otuz yıl önce ortaya çıktığı söyleniyor. Bilginin gerçek olduğu düşünülürse, Roger zamanında da Yonko oluşumunun varlığından söz edilebilir.
Üçlü dengenin varlığından bahsedildiği için mi? Hani ilk bakışta tam olarak alakası olmayabilir. Çünkü Korsanlığın çıktığı zamandan beri Hükümet bu şekilde Korsanları yanında kullanabilirdi. Ama Yonkou olayı daha farklı gibi.

Tabi bahsedilen denge yüzünden böyle diyorsan başka.

Aynen fırsatı bulmuşken öldürecek.

Sadece o değil de adam birnevi denge unsuru olarak iş yapıyor. WB'e tavsiye veriyor. Kaido'yu durduruyor. Bunlar hep ortaya dengesiz bir durum çıkmasın, ortalık karışmasın diye sanki.
Denge unsuru konusunda katılıyorum da şöyle de bir şey var. Shanks gibi herkesin gücünü tartabilecek seviyede olan bir adam Wb'nin Hq'dan canlı çıkamayacağını bilmiyor muydu ? Bence bal gibi biliyordu ama işin içinde başka işler var.

Şu an Kaido'da bir tane yazıt var ve bu yazıt bence Shanks'ın kendisine verdiği yazıt. Aksi halde adamın Kk olmak gibi bir amacı yok eğer bir şey kaçırmadıysam. Tek amacı var o da ölmek gibi bir algı yarattı tavırlarından.

Bence Roger kendisinin yapamadığını bir başkası yapsın diye ona bir zemin hazırladı. Geçen bir arkadaşla tartışıyorduk da uzun uzun yazılacak bir mevzu aslında bu ve bu konuya binaen Roger elbet Wb'nin de sonunun geleceğini ve bu savaşın bazı sonuçlarının yaşanması gerektiğini biliyordu. Bu nedenle Kaido'nun Wb'yi öldürmesi ya da böyle bir savaşta kendisine ölümcül bir yara vermesi Mf'de yaşanacakları değiştireceğinden Shanks buna engel olmak istedi ve Kaido'yu durdurdu. Hatta yukarıda bahsettiğim gibi Shanks'ın Wb'nin yenileceğini bilmesi üzerine Mf'ye gelip savaşı durdurması bunu destekliyor bence. Hem savaşın yaşanması gereken bazı olaylara gebe kalmasına müsaade etti (Kaido'yu durdurarak) hem de Wb korsanlarının tamamen ortadan kalkmasını engellemek, belki de Luffy'nin yaşayıp yaşamadığını kontrol etmek adına Mf'ye geldi.

Kısacası Shanks'ın görevi, öngörülen ve sürekli konuşulan kaderin işleyişini sağlamak ve bu kaderi değiştirmeye yönelik gerçekleşecek olayların önüne geçmek (Kaido olayında olduğu gibi).

Yalnız merak ettiğim bir şey var. Bir yonkou neden raftele gitmek ister? Neden korsanlar kralı olmak ister? Yapabiliyorlarsa diğer yonkouların adalarını alıp Raftel hariç tüm Grand Line'ı fethetmek daha kolay değil mi? Neden ponelerle falan uğraşıyorlar ki? Roger'ın hazinesi için olduğunu falan sanmıyorum. Kayıp yüzyıl vs. İlgilerini çekiyor desem o da değil. Neden korsanlar kralı olmak istediklerini çözemedim gitti.

Yalnız merak ettiğim bir şey var. Bir yonkou neden raftele gitmek ister? Neden korsanlar kralı olmak ister? Yapabiliyorlarsa diğer yonkouların adalarını alıp Raftel hariç tüm Grand Line'ı fethetmek daha kolay değil mi? Neden ponelerle falan uğraşıyorlar ki? Roger'ın hazinesi için olduğunu falan sanmıyorum. Kayıp yüzyıl vs. İlgilerini çekiyor desem o da değil. Neden korsanlar kralı olmak istediklerini çözemedim gitti.
Beni de bu kadar sistematik bir şekilde adaların geçilmesi ve son ada muhabbeti düşündürüyor. Bir tuhaf. Sağlam temellere oturtulabilir mi acaba.

Beni de bu kadar sistematik bir şekilde adaların geçilmesi ve son ada muhabbeti düşündürüyor. Bir tuhaf. Sağlam temellere oturtulabilir mi acaba.
Umarım altından Roger'ın hazinesini istiyorlar veya kayıp yüzyılı merak ediyorlardan daha iyi bir şey çıkar. Ki çıkacak bence. Ama bu bölümle beraber Roger'ın neden poneleri çaldığını, onları neden raftele götürdüğünü falan da merak etmeye başladım. Roger dan önce başka bir korsanlar kralı falan mı vardı acaba? Yada Roger ve yonkoular bizim bilmediğimiz bir şeyler mi biliyor? Neyse bunları düşüneceğime derslerimi düşünmem daha iyi olur sanırım benim için:)

Umarım altından Roger'ın hazinesini istiyorlar veya kayıp yüzyılı merak ediyorlardan daha iyi bir şey çıkar. Ki çıkacak bence. Ama bu bölümle beraber Roger'ın neden poneleri çaldığını, onları neden raftele götürdüğünü falan da merak etmeye başladım. Roger dan önce başka bir korsanlar kralı falan mı vardı acaba? Yada Roger ve yonkoular bizim bilmediğimiz bir şeyler mi biliyor? Neyse bunları düşüneceğime derslerimi düşünmem daha iyi olur sanırım benim için:)
Sadece bir tahmin. Belki de zamanında Roger'ın elinde olan antik silahı istiyorlardır. O silah da Raftel'dedir. Ek olarak büyük bir hazine ve daha da önemlisi büyük bir ego kaynağı da Raftel'de imparatorları beklediğine göre, o adaya gitmek istemeleri gayet normal duruyor.

Sadece bir tahmin. Belki de zamanında Roger'ın elinde olan antik silahı istiyorlardır. O silah da Raftel'dedir.
Olabilitesi var:) Her şey olabilir hemen hemen. Yani tahmin edip tutturma olasılığımız baya düşük. Ama benim beklentim yüksek. Baya havalı bir sebep çıkacak gibi geliyor bana.

Üçlü dengenin varlığından bahsedildiği için mi? Hani ilk bakışta tam olarak alakası olmayabilir. Çünkü Korsanlığın çıktığı zamandan beri Hükümet bu şekilde Korsanları yanında kullanabilirdi. Ama Yonkou olayı daha farklı gibi.

Tabi bahsedilen denge yüzünden böyle diyorsan başka.
Korsanlar çok eskiden beri varlar. Böyle bir uygulama olsa, otuz yıldan daha öncesine uzanırdı tarihi.

Korsanlar çok eskiden beri varlar. Böyle bir uygulama olsa, otuz yıldan daha öncesine uzanırdı tarihi.
Aynen ama önemli olan ne kadar varlık gösterebildikleriydi. Hani önceden de olabilir ama belki sayısı tehdit olabilecek kadar değildir. Yine de dediğin mantıklı olmayacak şey değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık