Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Adamı iradesi ve dayanıklılığı tutsa bile ona göre onu ciddi yaraladıysan eskisi gibi vuruşlar yapamaz.2 yumrukta adam gömüp teachi yere seremez öyle.Tamam akainu çok ciddi çoğu kişi için ölümcül hasar verdi ama Wb için vermedi.Ona denk olan bir yonko Wb için bile ciddi bir hasar verirdi aksi takdirde denk olmalarının bir manası kalmıyor.Aynı pozisyonda aynısını beyazsakal da yapamayacak demek oluyor anlatabiliyormuyum ?
Nasıl vermedi? WB'yi öldüren yaralar Akainu'ya aitti.(Başka yaraları da vardı ama ölüm sebebi bence Akainu'nun açtığı yaralar.) Ve WB'nin Akainu'ya vurduğu o yumruklar da tamamen bütün gücüyle vurulan yumruklardır. Oğlunun öldüğü sıra nasıl bir irade ile vurmuştur düşünemiyorum. Hani diyorsunuz Luff iman power işte WB'nin de iman powerı oraydı. Akainu'ya olabildiğince vurdu. Aynı Akainu aşağıdan bir sonraki bölümlerde zemini eriterek geldi. Adam sonrasında da tümenleri kovaladı?

Kesinlikle tam olarak eşit değiller. Birbirlerine tehlike oluşturacak kadar varlıklılar. Ve hepsinin kendi bölgesi var. Big Mom bence Akainu'nun yaptığını da yapamazdı. Akainu'nun gücünü küçümsüyorsunuz hacı. Çok tehlikeli bir gücü var. Big Mom WB'ye büyük hasar verirdi ama ortadan kaldıramazdı. O durumdaki adamın ölmemesi dayanıklıktan çok iradeye bağlıdır. WB irade nedir onu gösterdi MF'de. Ama bedenen bitmişti.

Son düzenleme:
Big Mam ın diğer komutanın görünmesi için bence farklı olaylar olacak. Zaten Kıraker Luffy için gönderilmişti. Smothie de şu anda bir şeyler yapıyor ama Katakuri ne zaman görünecek? Bana kalırsa Begenin yaptığı hainlikten sonra Bege nin içerisinden çıkartacağı şeye göre Katakuri sahneye çıkacak yani düğün günü en olmadı Vinsmokeler ile karşı karşıya görebiliriz.

Adamı iradesi ve dayanıklılığı tutsa bile ona göre onu ciddi yaraladıysan eskisi gibi vuruşlar yapamaz.2 yumrukta adam gömüp teachi yere seremez öyle.Tamam akainu çok ciddi çoğu kişi için ölümcül hasar verdi ama Wb için vermedi.Ona denk olan bir yonko Wb için bile ciddi bir hasar verirdi aksi takdirde denk olmalarının bir manası kalmıyor.Aynı pozisyonda aynısını beyazsakal da yapamayacak demek oluyor anlatabiliyormuyum ?
Bence yanlış değerlendiriyorsun. Bu serideki yetenek ve güç çeşitliliği bu kadar fazlayken, herkesi aynı kefeye koyup, aynı bakış açısıyla değerlendirmemeliyiz. Ben de Akainu'nun WB'ye verdiği hasarın aynısını, tek bir hamlede Mom'ın verebileceğini sanmıyorum. Akainu'nun çok burst bir yeteneği var, o açıdan kıyaslamamalıyız.

Kral hakisine sahip kişiler bu haki çeşidini kullanma yöntemi olarak sadece hedef olarak belirledikleri insanları bayıltmak için mi kullanıyorlar sadece ? Aklıma bir şey takıldığı için bunu sormak istedim.

http://www.mangareader.net/one-piece/782/2

Bu linkteki sahnede Luffy ve Mingo Silahlanma hakisi ile birbirlerine temas ediyorlar ama temas esnasında aynı Kral hakisi kullanıldığında ortaya çıkan efekt çizilmiş. Sadece efekte göre kral hakisi kullanıldığını söylemiyorum, Trebol'da böyle bir cümle kullanıyor.

Silahlanma Hakisi kullanan iki kişi neden aynı zamanda Kral Hakisini de kullanmayı tercih ediyorlar. Bu oldukça yorucu olur kullanan kişi için. Bu yüzden acaba Kral Hakisi kullanma seçeneği ve amacı olarak diğer haki çeşitleri üzerinde bir etkisizleştirme olmasa da bir nevi iradesizleştirme ve sersemletme sağlayarak onların düzgün bir şekilde kullanılamamasını elde etmek isteniyor mudur?

Eğer sadece karşısındaki rakibini bayıltma üzerine kurulu ise bu sadece kendinden zayıf kişiler üzerinde etkili olurken, güç ve irade bakımından kendi dengi insanlar(Kral Hakiye sahip olmayan) üzerinde pek de bir etkisi olmaz gibime geliyor. Bu sebepten ötürü de bu haki çeşidinin kişiler arasında abartılacak kadar bir güç farkı yaratacağını sanmıyorum.

(Kütüphane kısmında haki hakkında verilen bilgiler başlığındaki yorumlarda buna dayalı bir yoruma denk gelmediğim için buraya yazmak istedim. Eğer daha önce değinilmişse bu yorumu silebilirim.)

Son düzenleme:
@Alpamis. Beyazsakalı teach tayfası öldürdü o kadar güçlü adamların dalmasına rağmen zor ölüyor göğüs yarasıyla alakası yok yani.Kafadan bahsediyorsan o ayrı mesele şu anda ondan bahsetmiyoruz.Diz çökünce aldığı yaradan bahsediyoruz.
Bence yanlış değerlendiriyorsun. Bu serideki yetenek ve güç çeşitliliği bu kadar fazlayken, herkesi aynı kefeye koyup, aynı bakış açısıyla değerlendirmemeliyiz. Ben de Akainu'nun WB'ye verdiği hasarın aynısını, tek bir hamlede Mom'ın verebileceğini sanmıyorum. Akainu'nun çok burst bir yeteneği var, o açıdan kıyaslamamalıyız.
Yonko olan kim Mom mu akainu mu ona bir karar ver önce ondan sonra veremez de.Biliyorsun herhalde amiralle olan farkını.Niye veremeyecek desem sanmıyorum dersin sadece çünkü meyvelere çok takılı kalıp abartıyorsunuz magma ve elmas gibi.

@Alpamis. Beyazsakalı teach tayfası öldürdü o kadar güçlü adamların dalmasına rağmen zor ölüyor göğüs yarasıyla alakası yok yani.Kafadan bahsediyorsan o ayrı mesele şu anda ondan bahsetmiyoruz.Diz çökünce aldığı yaradan bahsediyoruz.
Yonko olan kim Mom mu akainu mu ona bir karar ver önce ondan sonra veremez de.Biliyorsun herhalde amiralle olan farkını.
Tamamda kadın bir yonko diye Akainu gibi burst, ani hasar çıkarabilecek bir yeteneğe ya da güce sahip olmak zorunda mı? Ani hasar çıkaramayacak olması onu bir amiralden güçsüz mü yapacak?

Tamamen savunmasız durumdayken birini dövüşe zor devam ettirecek kadar yaralayamıyorsan o adama denk değilsin demektir.Akainu o zaman yonko dengi değildi şimdi güçlendiyse bilemem.Wb kendini frenlediği için denk gözükmüş olabilir.
Kim kime denkmiş hayırdır :)

Akainu ancak Beyazsakal'ın ölü haline denk olabilir zaten :a: Ki o halde bile bitirici vuruşu yapamıyor dediğin gibi. Bu konuda sana katılmamak mümkün değil. Shanks ya da herhangi bir yonkou olsaydı Oyaji'nin işini oracıkta bitirmişti. Bu adamların bir kılıç çarpıştırması yer gök yarıyor.

Tamamda kadın bir yonko diye Akainu gibi burst, ani hasar çıkarabilecek bir yeteneğe ya da güce sahip olmak zorunda mı? Ani hasar çıkaramayacak olması onu bir amiralden güçsüz mü yapacak?
Ani hasarı sadece özel meyve yeteneklerle mi yapabilir sanıyorsun yonko gibi biri.Öyle savunmasız bir durumda mesela kaido tüm gücüyle rokuogan tarzı bir darbe vursa bu göğsün dağlanmasından çok daha etkili olabilir.Bu mom için de geçerli 2 elinde 2 ayrı güç var.Dağlanmaya dayanıp önüne geleni indiriyor adam ama mesela bu şekilde vücudu sınırına gelip zar zor hareket edebilir hale gelebilir.Bu daha bitirici olurdu WB gibi bir yonkoya. @Densetsu no Samurai Anlatmaya uğraşıyorum da foruma ne kadar dil döksen boş bildiğin gibi...

Son düzenleme:
Ani hasarı sadece özel meyve yeteneklerle mi yapabilir sanıyorsun yonko gibi biri.Öyle savunmasız bir durumda mesela kaido rokuogan tarzı bir darbe vursa bu göğsün dağlanmasından çok daha etkili olabilir.Dağlanmaya dayanıp önüne geleni indiriyor adam ama mesela bu şekilde vücudu sınırına gelip zar zor hareket edebilir hale gelebilir.Bu daha bitirici olurdu WB gibi bir yonkoya.
Kaido'nun rokuogan kullanabiliyor olacağı senin tahminin. Ben yonkoların amirallerden güçlü olduğunu kabul etmişimdir her zaman, aksini iddia etmiyorum. Yinede senin dediğin bile Oda'nın kalemine göre değişecek bir şey. Adamın göğsünde delik açıyor kol büyüklüğünde, buna rağmen adam savaşmaya devam ediyor. Sen diyorsun ki rokuogan kullansa göğsün delinmesinden daha etkili olabilir. Dediğim gibi Oda'ya kalmış bir şey bu.

Asıl söylemek istediğim '' kadın yonkou diye tek atmak zorunda '' şeklinde düşünmemeliyiz.

Yahu düz mantıkla değerlendiriyorsunuz.

Sırf Yonkou diye düz yumruğu magmadan güçlü olabilir mı bu tamamen saçmalık.

Adam kolu içeri soktu delik açtı yaktı bildiğin. Ama Mom düz vursa daha etkili olur o Yonkou.

Akainu ikinci vuruşta yüzünü eritiyor ama Shanks kılıçla kesse daha etkili olacak o Yonkou.

Herif dayanıklı , Sengoku bile şaşırdı ölmemesine.

Böyle bir düz mantık olabilir mi. BigMomun vuruşları daha tehlikeli olsa Brook şu an yoktu.

Yüzü erimiş adama Rokugan vursa bile öldüremez Kaido.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık