Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Hay yarabbim.

Luffy'nin de meyvesi var ne yapalım? Ace'in da var. Ama meyve fizik ve haki olarak copsen ise yaramaz. Bu herif tek yumrukta Ace'in boynunu kiracakti neredeyse. WB'den bisento yedi, kafasına deprem yedi gene de saglamdi.

Shanks geldi, WB'yi uyardı. Teach'in potansiyel tehlike olduğunun farkinda idi. Bak bu Ace'i yer, geri cek Ace'i, senin koltuğunda da gözü var dedi. Aynı Shanks, çocukta kaptanını görüp şapkasını veren adam. Gene kendisine de benzetiyor Luffy'i. Yani potansiyelleri fark edebilen bir adam. Hakikaten de haklı.Teach, WB'nin koltuğunu aldı. Luffy de KK olacak.

Tek tip diyen mi oldu sana bu adamlar için? En iyi savascilar buradan çıkıyor dedik, ornekledik.

Luffy, torpilli :D
@Raiden

Potansiyel dediğin şey seride sana öyle kandan gelen bir şey değil. Bunun en güzel örneği verdiğin Teach'tir. Adam plan üstüne plan yapmış. 2 meyve yemiş. Ki o meyvelerden herhangi biri ile bile Yonkou olunabilecek tarzda meyveler. Sen gelmiş bana potansiyelden bahsediyorsun. Bırakta Yonkou seviyesinde olabilecek biri de WB'nin iki yumruğu ile ölüp gitmesin. Ki WB orda neresinden soluk alıyordu sen de biliyorsun.

O meyvelerle Yonkou oldu diye mi övüyorsunuz adamı? Nerede ezici üstünlük kardeş? Adam kanına yatırım yapmamış. Gitmiş meyveler üzerine plan kurmuş? Nerde kandan gelen güç?

Özel bir güç olacak sadece D.lerin kullanabildiği. Buna birden fazla meyve yemekte dahil olabilir. Bu olay sadece D.lere özgü ise kabul ederim. Ama sadece Teach'e özel ise yine olmaz.:D

Daha D.nin ne olduğunu bilmiyorsunuz. İnşallah sembolik bir şey değildir. :D

Potansiyel dediğin şey seride sana öyle kandan gelen bir şey değil.
Kandan gelen bir şey arkadaşım. Mangayı mı yalanlayacaksın? :/ Luffy-Dragon örneği boş yere verilmedi. Ivankov, Doberman falan boşuna söylemedi bunları. Akainu boşuna tüm işi gücü bırakıp Mf'de Dragon'un oğlu diye diye terör estirmedi. Wb boşuna "Sende de D'nin iradesi varsa göster bana bunu." demedi. Kabul et ya da etme, durum budur. Darlattın yeminle ya. Serinin adının One Piece olup olmadığını tartışıyor gibi hissediyorum kendimi. O derece bariz bir şey bu.

Kandan gelen bir şey arkadaşım. Mangayı mı yalanlayacaksın? :/ Luffy-Dragon örneği boş yere verilmedi. Ivankov, Doberman falan boşuna söylemedi bunları. Akainu boşuna tüm işi gücü bırakıp Mf'de Dragon'un oğlu diye diye terör estirmedi. Wb boşuna "Sende de D'nin iradesi varsa göster bana bunu." demedi. Kabul et ya da etme, durum budur. Darlattın yeminle ya. Serinin adının One Piece olup olmadığını tartışıyor gibi hissediyorum kendimi. O derece bariz bir şey bu.
Asıl siz darlattınız adamı dostum. Luffy-Dragon örneğinden bahsediyorsun da burda bahsedilen şey ile bizim bahsettiğimiz konunun alakası yok. Ben sana mutlak üstünlükten bahsediyorum. Sen bana o bu şu diyorsun. Doberman Dragon'un oğlu onda çıkacağını bilmeliydik diyor. Çünkü o da babasının oğlu o da öyle olabilir anlamında deniliyor. Bunun örneğini bizim dünyamızda Doktor aileden gelen bir çocuğun okumuş biri olarak beklenmesi gibi düşün. Ama o çocuk çalışmadan kendini kanıtlamadan babası gibi olamaz.

Dragon'un oğlu olduğu açıklandığı halde Luffy h.haki salınca neden WB ve Amiral'ler hala daha bu olayın şaşkınlığını yaşıyorlar sen bana bunu açıkla yeter?

Babasının Dragon olduğu bilindiği halde orda bak neler yazılmış. Sengoku aklını kaçırdı resmen. Adam Garp'ın torunu, Dragon'un oğlu olduğunu bildiği halde h.haki salıyor diye niye bu kadar şaşırıyor?

Aokiji'nin yaptığı yorum bu bir tür şaka olmalı oluyor?

WB ne diyor bu aptal çocuk mu?

D.olan biri için D.nin iradesine sahipsen deniliyor? Aynı WB Teach'e sen onlardan değilsin diyor.

Marineford da gerektiği kadar asfalt parçaladı zaten, Garp, Sengoku falan baka kaldı, gereksiz yere bi daha parçalamayı gerek görmedi. :)

Sebebi bolca tartışıldı forumda. Şu an Teach öyle ya da böyle gömer Akainu'yu. İster kol bırakarak, ister bacak bırakarak, ama gömer bir şekilde. Kaldı ki yenilse bile bu durum neyi değiştirir? D. olunca en güçlü olacaksın diye bir kaide mi var? :/

karolla da tutmuş Ace'i, Law'ı örnek vermiş. Ne desem bilemedim...
Ben işin D.liğinde değilim ki amirallerin olduğu güç seviyesinde görülmemesine taktım :/ Hiçbir dövüş sonucu %100 kesin değildir diye Kuma gibi bir şahsiyet bizzat söylemişken BB için kesinlikle akainuyu gömer demek neden? hem de akainu yani diğer amiraller için bile bu kadar net konuşmamalısın bence. İster kol bacak bırakarak olsun en iyi ihtimalle berabere derim BB vs akainu için. Aslında bütün yonkoulara karşı bunu rahatlıkla derim. Kaidoudaki yara bile akainu tarafından yapılmış çıkacak bak buraya yazıyorum.

Asıl siz darlattınız adamı dostum. Luffy-Dragon örneğinden bahsediyorsun da burda bahsedilen şey ile bizim bahsettiğimiz konunun alakası yok. Ben sana mutlak üstünlükten bahsediyorum. Sen bana o bu şu diyorsun. Doberman Dragon'un oğlu onda çıkacağını bilmeliydik diyor. Çünkü o da babasının oğlu o da öyle olabilir anlamında deniliyor. Bunun örneğini bizim dünyamızda Doktor aileden gelen bir çocuğun okumuş biri olarak beklenmesi gibi düşün. Ama o çocuk çalışmadan kendini kanıtlamadan babası gibi olamaz.

Dragon'un oğlu olduğu açıklandığı halde Luffy h.haki salınca neden WB ve Amiral'ler hala daha bu olayın şaşkınlığını yaşıyorlar sen bana bunu açıkla yeter?

Babasının Dragon olduğu bilindiği halde orda bak neler yazılmış. Sengoku aklını kaçırdı resmen. Adam Garp'ın torunu, Dragon'un oğlu olduğunu bildiği halde h.haki salıyor diye niye bu kadar şaşırıyor?

Aokiji'nin yaptığı yorum bu bir tür şaka olmalı oluyor?

WB ne diyor bu aptal çocuk mu?

D.olan biri için D.nin iradesine sahipsen deniliyor? Aynı WB Teach'e sen onlardan değilsin diyor.
Yav işte sana mutlak üstünlükten bahseden yok. Kendi kendine çıkarıyorsun olayı. D demek D'lerin hepsinin en güçlü olması demek değil. 100 kere yazdık şurada.

Hepsi şaşırır? Niye şaşırmasın? Milyonda bir görülen yeteneğin orada görülmesine şaşırmalarından doğal ne var? Bunlar bile böyle şaşırdıysa Doberman ne yaptı? Bayıldı mı acaba? Olayın şoku geçince mantıklı düşünüp "Dragon'un oğlu olduğu için bilmeliydik." diyor.

Daha diyorsun ki çalışmadan babası seviyesine gelemez diye. Biz ayrı bir şey mi dedik? Luffy ile sokaktan geçen birisi aynı şekilde aynı sürede çalışsalar da sokaktaki eleman Luffy gibi güçlenemez diyoruz. Serideki en potansiyelli kişilerden birisi diyoruz. Potansiyelini savunanlardan birisi de sensin, hatta en ateşli savunanlardan birisi sensin. Şimdi de sanki her çalışan Luffy oluyormuş gibi bahsediyorsun.

@Mercury Franky yüzünden de Usopp beter bir hale geldi. Franky nerede ne yapıyor şu an? Luffy bile böyle bir şeyi umursamıyorsa Big Mom'ın hiç umrunda olmaz. Karşılığını da alacağını düşünüyorum ayrıca.

:S D. isen avantajlısındır. Sen olayı yanlış anlamışsın. :D İlla her D. dünyaya çağ atlacak diye bir kaide yok. Ama bir adama D. dendiğinde bu D. ye özellikle dikkat çekiliyorsa vardır bir şeyler değil mi? :/

D.nin iradesi dene bir şey var. Wb bile buna dikkat çekip güveniyor Luffy'ye.

Diğer yandan baya kötü yorumlamışsın. Ace genç yaşta öldü. Tam potansiyeline vardı mı? Hayır. Law ise daha gelişecek. Sırf düşüncene uysun diye eğip bükmüşsün gerçekleri. Neymiş? Ace-Law shichi seviyesindeymiş. Allah iyiliğini versin karolla.

Geriye baktığımızda Roger-Garp-Wb den ikisi D. Daha nasıl anlatsın mangaka sana bunu? :D

Üç kurum ya da oluşum var seride. Biri devrimciler. Başındaki adam bir D. Korsanlar. Kralı bir D. Denizciler. Kahramanları bir D.

Kaldı ki sen bile açıklıyorsun. D. olan ve olmayan diye. Bak bir soy ile o soy dışındakileri kıyaslıyorsun. Daha ne kadar net olabilir ki?

Daha da anlaşamazsak bırakalım. Gerçi biraz erken olacak ama. :/
Franky örneğini vereceğini o kadar iyi biliyordum ki:D Neyse cevap vereyim luffy neden frankyi tayfaya almış.
- Birincisi franky tayfayı kötü biri sanıyordu nasıl olsa başkalarından çalmıştır dedi ve çaldı. Ama bunun etkisi çok değil tabi.
-İkincisi ve en önemli etken franky enies lobbye geldi çapala ile dövüştü yetmedi Lucci ye saldırdı.
-Üçüncüsü geminin yapımına yardım etti. Ve franky Roger in gemisini yapan marongozun öğrencisiydi.
-Franky Luffy'nin önemli bir planını bozmaya çalışmadı. İndirdiği adamda as adam değildi.
-Luffy kötü biri değildi başkası olsa affetmezdi frankyi.
Luffy'nin durumu çok farklı. Bunu sende biliyorsun tek tek yazmama gerek yok. Ha istiyorsan yazarım daha sonra.

Yav işte sana mutlak üstünlükten bahseden yok. Kendi kendine çıkarıyorsun olayı. D demek D'lerin hepsinin en güçlü olması demek değil. 100 kere yazdık şurada.

Hepsi şaşırır? Niye şaşırmasın? Milyonda bir görülen yeteneğin orada görülmesine şaşırmalarından doğal ne var? Bunlar bile böyle şaşırdıysa Doberman ne yaptı? Bayıldı mı acaba? Olayın şoku geçince mantıklı düşünüp "Dragon'un oğlu olduğu için bilmeliydik." diyor.

Daha diyorsun ki çalışmadan babası seviyesine gelemez diye. Biz ayrı bir şey mi dedik? Luffy ile sokaktan geçen birisi aynı şekilde aynı sürede çalışsalar da sokaktaki eleman Luffy gibi güçlenemez diyoruz. Serideki en potansiyelli kişilerden birisi diyoruz. Potansiyelini savunanlardan birisi de sensin, hatta en ateşli savunanlardan birisi sensin. Şimdi de sanki her çalışan Luffy oluyormuş gibi bahsediyorsun.
O zaman nasıl savunuyorsunuz D. üstün ırk diye?

Nasıl şaşırır? Ne güzel de çıktın işin içinden Mustafa. Garp'ın torunu Dragon'un oğlu olan adamın h.haki salmasına niye şaşırıyorlar? Neden ki zaten çıkacaktı adamda? Hani şaşırmalarını geçtim. Aokiji şaka felan olmalı diyor?

Luffy iradesinde başka isim görürsem ona da derim o seviyeye gelebilir diye. Ben burda Lucci'yi de savundum. Coby'i de savunuyorum. Seride kim bahsedilen tarzda iradede ise o adam aşar. Bunun kanın ile alakası yok. Benim seride gördüğüm bu. Ben Luffy'i kanından dolayı savunmuyorum. Gösterilen üzerinde çok durulan iradesi yüzünden o seviyede olacak diyorum.

WB D. olan birisi için neden eğer sen de D.nin iradesine sahipsen onu bana göster desin? Neden Teach'e sen o adamın beklediği kişi değilsin desin?

Franky örneğini vereceğini o kadar iyi biliyordum ki:D Neyse cevap vereyim luffy neden frankyi tayfaya almış.
- Birincisi franky tayfayı kötü biri sanıyordu nasıl olsa başkalarından çalmıştır dedi ve çaldı. Ama bunun etkisi çok değil tabi.
-İkincisi ve en önemli etken franky enies lobbye geldi çapala ile dövüştü yetmedi Lucci ye saldırdı.
-Üçüncüsü geminin yapımına yardım etti. Ve franky Roger in gemisini yapan marongozun öğrencisiydi.
-Franky Luffy'nin önemli bir planını bozmaya çalışmadı. İndirdiği adamda as adam değildi.
-Luffy kötü biri değildi başkası olsa affetmezdi frankyi.
Luffy'nin durumu çok farklı. Bunu sende biliyorsun tek tek yazmama gerek yok. Ha istiyorsan yazarım daha sonra.
Eee bir benzeri de Big Mom-Luffy için geçerli işte. Luffy'de kötü değil. Bana göre Big Mom'da öyle aşırı kötü değil. İyilik meleği demesekte. Bunlar arasında daha önce bir anlaşma sağlandı. Böyle olaylar tekrarlanabiliyor bu evrende. Mesela Bellamy'nin teklenişi. Bon-chan'ın yardımları gibi. Ben Big Mom'ın karşılığını aldığında pasif kalmayı yeğleyebilecek biri olduğunu düşünüyorum. Tıpkı Baadaki gibi.

O zaman nasıl savunuyorsunuz D. üstün ırk diye?

Nasıl şaşırır? Ne güzel de çıktın işin içinden Mustafa. Garp'ın torunu Dragon'un oğlu olan adamın h.haki salmasına niye şaşırıyorlar? Neden ki zaten çıkacaktı adamda? Hani şaşırmalarını geçtim. Aokiji şaka felan olmalı diyor?

Luffy iradesinde başka isim görürsem ona da derim o seviyeye gelebilir diye. Ben burda Lucci'yi de savundum. Coby'i de savunuyorum. Seride kim bahsedilen tarzda iradede ise o adam aşar. Bunun kanın ile alakası yok. Benim seride gördüğüm bu. Ben Luffy'i kanından dolayı savunmuyorum. Gösterilen üzerinde çok durulan iradesi yüzünden o seviyede olacak diyorum.

WB D. olan birisi için neden eğer sen de D.nin iradesine sahipsen onu bana göster desin? Neden Teach'e sen o adamın beklediği kişi değilsin desin?
Hep ne dedik? Ortalama kimse yok, Potansiyelliler... Olay bu. Çalışırlarsa bir yerlere gelme ihtimalleri oldukça yüksek. Dof ailesiyle birlikte kutsal mallarla kalsaydı sümüklünün teki olacaktı. Ama iş başa düşünce çalışmış iyi bir seviyeye gelmiş. Yattığı yerden güçlenme durumu yok yani.

Sonradan dank etme diye bir şey var. Robot değil bunlar, elbet şaşıracaklar. Yine Doberman'ı söylüyorum. Adam şaşırdığı için kendine kızıyor niye şaşırıyoruz diye...

Wb'nin sözünden şu anlaşılıyor. D'ler içinden özel bir isim çıkacak. Yahu adam her şeyin sesini duyuyor, her şeyin sesini. Al sana D'ler içinde bile özel olma sebebi. H.haki ile doğması bile hayatın ona geçtiği torpildir. H.hakinin tanımı da belli manga içinde. "Diğerlerinin üzerinde durma, kral olma potansiyeline sahip."

akainu dediğin adamda o kadar genç değil. Ohara baskınında 33 yaşındaymış WB öldüğünde 53 yaşında demektir. O kadarda genç değil yani. WB'ye saplanan kılıç benim gözümde abartılıyor fanlarca. Luffy midesi delikken croc yenebiliyorsa WB yarı ölü halde BB gibi üst düzey bir dayanıklılığı öldürebiliyorsa-yalvarmasa ölmüştü BB bu yüzden böyle kabul ediyorum- alt tarafı bir kılıç yemiş ne edecek ki performansına? Onlarca kurşun toptan çok daha ağır hasar veren saldırılar döndü one piece'te yine de sonuçlarına bakarsan bunlar dediğin kadar etkili değil. kizarunun lazerleri bile daha çok etki etmiştir WB'ye bence. Aksi gösterilmedikçe amiraller tek yemez kimseden bu çok net.
53 nere 72 nere ya. Aralarında epey fark var. Ayrıca kılıcın hasar verdiği yer çok önemli. Tam kalbine saplanıyor. Mide ile bir değil yani. Ayrıca top hariç dediğin gibi kizaru da epey vurdu onu bunların da etkisi çok. Seride şu an için bu kadar hasar alıp frankyi indirecek kişi yok. (Gücü bilinenlerden bahsediyorum) Çoğu hareket bile edemezdi. Ayrıca bence o kadar büyük konuşma. Kaidou mf deki beyazsakaldan rahat daha güçlüdür. O zaman görürüz amirale tek atabilecek biri varmı yok mu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık