Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Izuku Midoriya

Iyi de anlaşma dedigin şeyde Mom, diyor ki korsan istediğinden vazgeçmez ancak bu bana atar yapan velet ilgimi çekti, ofkemi adaya değil sana yoneltecem.

Bunun sebebini de hepimiz biliyoruz. Kadın oraya saldıracak olsa bizimkiler korumak için orada kalacaktı, olay başka yerlere gidecekti.

Hadi neyse, kurgu gereği oldu bir kere. Şimdi de diyorsun ki, Luffy'e hesap kesmekten vazgeçecek? Kadının almak istediği diyorsun da almak istediği sey Luffy'nin kafası :D

Orada olay hazine ver işten kurtul değildi. Şimdi ise olay salt Luffy'nin kafasi degil, Sanji evlenecek diyor kadin. Kizi bile karsi cikamazken sen ne olmasını bekliyorsun da hem Sanji hem Luffy olayı hallolacak? Iki kez lafini cignemesini istiyorsun, daha önce kurgu için bir kez çiğnendiği halde.

Söylediğin pek mümkün değil. Hele Cracker düşerse iyice tuzu biberi olur.

Üstad, bu çocuk daha çok toy..
Tamam her geçen gün biraz daha güçleniyor. Müttefik sayısı artıyor, pek çok şey iyi yönde ilerliyor ama bir şeyler eksik. Doflamingo'yu bile yardım almadan yenemeyen birinin, gidip yonkou indirmesi bana pek olası gelmiyor. En azından bireysel olarak yonkou gücünde olsa diyecem ki tamam bu çocuk zaman atlamasına ihtiyaç duymadan kral olabilir ama öyle bir gücü yok şu an için. Yakın zamanda olacağına da pek ihtimal vermiyorum. Yani bu adam kral olacaksa, sürekli birilerinin yardımınamı ihtiyaç duyacak? Tamam kendisi de söylüyor, Amiral yonkou hepsini yenicem... Ama yenecem demeyle de yenilecek adamlar değil ki onlar.

Sonuç olarak, gücünün yetersiz olduğunu düşünüyorum. G4 çok güçlü olsa da sınırlı bir güçle, kral olacağına pek ihtimal vermiyorum. En azından normal hali bir g4 Luffy kadar olmalı..

Bir de Seriinin sadece yonkou'ları aşıp,One Piece'i bulmakla sona ermeyeceğini, tahmin edemediğim, tüm dünya ile ilgili şeylerin olacağını düşünüyorum. Bu kadar olayın da bir kaç yılda olacağına hiç mi hiç ihtimal vermiyorum.
Anladım.

Sanırım serinin içindeki karakterlerle birlikte forumdaki arkadaşlarımız da Luffy kk oluyor havasına girdi yavaş yavaş. Bu düşüncelerinde haksız da sayılmazlar ancak fazla kaptırmamak gerek. İlginç bir örnek olacak ama Kaido sanki bunu reeldeki insanlar için de söylemiş:

''Bunlar iki shici indirdi diye kendilerini bir halt mı zannetmeye başladılar'' diye :)

Geçen de yazdım. Bir zaman atlaması daha olacağını düşünenler Luffy'nin bir yonkouyu teke tekte yeneceğini düşünenler diye. Adam düşünüyor. Lan alamaz bu bir yonkouyu deyip zaman atlaması olacak düşüncesine gidiyor :) Luffy bir yonkouyu teke tekte almayı rüyasında görür şu anki gücüyle. O yüzden dövüş teke tek olmayacak. Teke tek olmayacağı için de zaman atlaması düşüncesi ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Luffy hep yardım alan bir adam demişsin haklı olarak. Bundan sonra da yardım almaya devam edecek. Ben Karasakal'a kadar olan tüm yonkouları yardım alarak yeneceğini iddia ediyorum hatta. Zaman atlaması sebeplerinden biri de bu zati. Hep yardım alıyor vs. Luffy öyle güçlü bir hale gelmeli ki artık kimseden yardım almamalı beklentisi. Bence bu Luffy için Karasakal'a kadar geçerli olmayacak :)

Burda biraz da zaman atlamasının ne amaçla yapıldığını iyi analiz etmek önemli. Bence zaman atlamasındaki amaç; kimsenin yeni dünya standartlarında ezilmemesini sağlayacak kadar güçlenmesi, içlerindeki güçleri keşfetmeleri, kendilerini ve rakiplerini tanımalarıydı. Bundan sonra tayfanın yapacağı şey, 2 yıllık eğitimde yaptıklarının üstüne koymak.. Mangaka da bu güçlerinin üzerine güç koyabilsinler diye Tüm Kek, Wano, Elbaf, Raftel gibi adaları dizayn etmiş ;) Bu adalar aynı zamanda bir zaman atlaması olmayacağının Oda tarafından sunulmuş kanıtları bence. Çünkü bu adaların her biri p-up demek zaten :)

Bir zaman atlaması oldu diyelim. Sence bir zaman atlamasının ardından bizimkiler yukarıda saydığım adalara gitme amacı ne olur ? Daha da güçlenmek mi ?

Bence bu adalara güçlenmek için değil, ancak turistik gezi için giderler :) Çünkü o kadar fazla güçlenirler. Bu da Oda'nın bizimkilerin güçlenmesi için ve hikayenin anlatılması, bağlantıların kurulabilmesi için oluşturulmuş Tüm Kek, Wano, Elbaf ve Raftel adalarının boşuna dizayn edildiği anlamına gelir. O yüzden benim açımdan bir zaman atlamasının olması yukarıda saydığım nedenlerden ötürü imkansız :good:

Bigmom inerse 3-4 kişi dalar, Kaido ineceği sıra en az 2 kişi dalar, en son Teach ineceği zaman da Luffy tek başına dalar. Bu işin temeli budur bana göre. Aksi halde serinin ilerlemesi zor olurdu. Bigmom'ı tek başına indirebilen bir ana karakterin karşısında kimse duramazdı. Bu da saçma olacağı için öyle bir şey göremeyeceğiz.

Karşılığını alacak olması tamamen senin fikrin. Şu an ortada öyle bir durum yok. Ve Big Mom senin dediğin gibi biri olsaydı Luffyi indirmesi için Crackeri yollamazdi yani senin kaidou için verdiğin örnekten çok farklı bir tavır takınmadı. Direk kendisinin dalmaması ise biraz senaryo. Şu ana kadar hemen hemen hiç bir arc bossu arc başında luffye dalmadı. Aynı sebepten Big Mom da luffye dalmadi işte.
Big Mom niye Luffy'ye dalsın adamını yollamak varken. Mantık çerçevesinde de olması gereken bu. Big Mom mal mı kendi adasına izinsiz giren Luffy'ye müdahale etmesin? Luffy de müdahale eder. Yollar Sanji'yi Zoro'yu artık dalanın seviyesine göre.

Big Mom'ın karşılığını almayacak olması da senin fikrin. Bu bir varsayım. Bana göre olması da muhtemel. Öyle bir durum yokmuş :D
@Izuku Midoriya

Iyi de anlaşma dedigin şeyde Mom, diyor ki korsan istediğinden vazgeçmez ancak bu bana atar yapan velet ilgimi çekti, ofkemi adaya değil sana yoneltecem.

Bunun sebebini de hepimiz biliyoruz. Kadın oraya saldıracak olsa bizimkiler korumak için orada kalacaktı, olay başka yerlere gidecekti.

Hadi neyse, kurgu gereği oldu bir kere. Şimdi de diyorsun ki, Luffy'e hesap kesmekten vazgeçecek? Kadının almak istediği diyorsun da almak istediği sey Luffy'nin kafası :D

Orada olay hazine ver işten kurtul değildi. Şimdi ise olay salt Luffy'nin kafasi degil, Sanji evlenecek diyor kadin. Kizi bile karsi cikamazken sen ne olmasını bekliyorsun da hem Sanji hem Luffy olayı hallolacak? Iki kez lafini cignemesini istiyorsun, daha önce kurgu için bir kez çiğnendiği halde.

Söylediğin pek mümkün değil. Hele Cracker düşerse iyice tuzu biberi olur.
Tamam işte İsmail. Mangaka Big Mom'ın lafını çiğnetmeyi göze almış. Ayrıca Big Mom'ı da uzlaşabilir bir yapıda tasarlamış. Benim iddia ettiğim bu.

Amiral örneği ile anlatayım sana. Dof'un karşısına Aokiji ve Fujitora çıkıyor. Ve Dof sağ kurtuluyor. Ama bunların kişilikleri zaten böyle. Dof kurtulsun diye mi normalde asan kesen amiraller böyle oldu? Yok. Onlar zaten böyleydi. Big Mom normalde Luffy'yi dinlemeyecek biriydi de olay başka yerlere kaymasın diye mi peki dedi? Bence tam tersi kadın böyle.

Diğer yandan Balık adam adasında da almak istediği şey şekerlerdi. Ama altına vazgeçti. Benzeri bir kurgu ilerleyeceğini düşünüyorum. Bu sefer ileriye dönük bir anlaşma olabilir örneğin.

Cracker düşüp düşmesinin benim Big Mom'ın tavrını değiştireceğini düşünmüyorum. Dövüştüler sonuçta. Öylesine de değil.

Anladım.

Sanırım serinin içindeki karakterlerle birlikte forumdaki arkadaşlarımız da Luffy kk oluyor havasına girdi yavaş yavaş. Bu düşüncelerinde haksız da sayılmazlar ancak fazla kaptırmamak gerek. İlginç bir örnek olacak ama Kaido sanki bunu reeldeki insanlar için de söylemiş:

''Bunlar iki shici indirdi diye kendilerini bir halt mı zannetmeye başladılar'' diye :)

Geçen de yazdım. Bir zaman atlaması daha olacağını düşünenler Luffy'nin bir yonkouyu teke tekte yeneceğini düşünenler diye. Adam düşünüyor. Lan alamaz bu bir yonkouyu deyip zaman atlaması olacak düşüncesine gidiyor :) Luffy bir yonkouyu teke tekte almayı rüyasında görür şu anki gücüyle. O yüzden dövüş teke tek olmayacak. Teke tek olmayacağı için de zaman atlaması düşüncesi ortadan kalkar diye düşünüyorum.

Luffy hep yardım alan bir adam demişsin haklı olarak. Bundan sonra da yardım almaya devam edecek. Ben Karasakal'a kadar olan tüm yonkouları yardım alarak yeneceğini iddia ediyorum hatta. Zaman atlaması sebeplerinden biri de bu zati. Hep yardım alıyor vs. Luffy öyle güçlü bir hale gelmeli ki artık kimseden yardım almamalı beklentisi. Bence bu Luffy için Karasakal'a kadar geçerli olmayacak :)

Burda biraz da zaman atlamasının ne amaçla yapıldığını iyi analiz etmek önemli. Bence zaman atlamasındaki amaç; kimsenin yeni dünya standartlarında ezilmemesini sağlayacak kadar güçlenmesi, içlerindeki güçleri keşfetmeleri, kendilerini ve rakiplerini tanımalarıydı. Bundan sonra tayfanın yapacağı şey, 2 yıllık eğitimde yaptıklarının üstüne koymak.. Mangaka da bu güçlerinin üzerine güç koyabilsinler diye Tüm Kek, Wano, Elbaf, Raftel gibi adaları dizayn etmiş ;) Bu adalar aynı zamanda bir zaman atlaması olmayacağının Oda tarafından sunulmuş kanıtları bence. Çünkü bu adaların her biri p-up demek zaten :)

Bir zaman atlaması oldu diyelim. Sence bir zaman atlamasının ardından bizimkiler yukarıda saydığım adalara gitme amacı ne olur ? Daha da güçlenmek mi ?

Bence bu adalara güçlenmek için değil, ancak turistik gezi için giderler :) Çünkü o kadar fazla güçlenirler. Bu da Oda'nın bizimkilerin güçlenmesi için ve hikayenin anlatılması, bağlantıların kurulabilmesi için oluşturulmuş Tüm Kek, Wano, Elbaf ve Raftel adalarının boşuna dizayn edildiği anlamına gelir. O yüzden benim açımdan bir zaman atlamasının olması yukarıda saydığım nedenlerden ötürü imkansız :good:
O zaman şöyle bir şey de olabilir. O ada senin, bu savaş benim.. savaşa savaşa yolculuklarına devam ederler, bu şekilde yıllar geçer. Sence bu olabilir mi?

karolla

oda sensei çok iyi korku mangası yazabilir aslında. Gekko moria arkı, caribounun şeytani yüzü, bigmomun dünyaıs, hele o aynı kız, aynayı atıp yerden çıkması falan.

O zaman şöyle bir şey de olabilir. O ada senin, bu savaş benim.. savaşa savaşa yolculuklarına devam ederler, bu şekilde yıllar geçer. Sence bu olabilir mi?
Zaten tayfanın şu an yaptığı şey bir nevi bu. Ama mangaka bunu dediğin gibi ''o ada senin, bu savaş benim'' şeklinde değil de herkesin geçmişinin perdelerini aralayarak yapıyor. Sanji'nin parlayacağı arc, Zoro'nun parlayacağı arc, Usopp'un parlayacağı arc şeklinde olacak bu. Ama yine burda tayfanın hepsi olmasa bile bir kısmı birlikte olacak. Şu anda olduğu gibi.

Kısacası herkes farklı yerlerde farklı zamanlarda güçlenmiş olacaklar ama bu zaman ve mekan ayırımı tayfanın bu zamana kadarki bildiğimiz seviyelerini yine değiştirmeyecek. Herkes neyse o. Sadece geçmişleri, nerden geldiklerini bilmiş ve müttefik toplamış olacağız. Demek istediğin bu muydu tam olarak bilmiyorum ama özel durumlar olmazsa bu şekilde gerçekleşecek bence olaylar.

Senin bu dediğin son savaşta olabilir. Çünkü o zaman Luffy'nin ''mantalite olarak'' diğer yonkoularda olduğu gibi tümen sistemi olacak. Zoro, Jinbei, Sanji ve Usopp tümen komutanları olacak ;

Zoro= Wano Samurayları
Jinbei= Balıkadamlar
Sanji= Germa 66-Vinsmoke Family
Usopp=Elbaf Devleri (8000 adam)
Belki Carrot ve Minkler ???

olmak üzere her birinin altında adamları olacak. Bu noktada son savaşta her tümen kendi adamlarını kullanıp görev dağılımı yapar ve şurayı siz alın gibisinden bir olaya girişebilirler. Bunun dışında yukarıda yazdıklarım gibi düşünüyorum.

Yeri burası mı bilmiyorum ama kumanin ursus Shock tekniğideki ursus latincede ayılar anlamına geliyormuş. Odaya bir kere daha hayran oldum diyebilirim. Adam sırf teknik ismi bulmak için Latinceyi araştırıyormuș.
Animeyi izlediysen zaten ''Ayı şoku'' olarak çeviriliyordu bilmen lazım en azından görmüş olman lazımdı :)

Big Mom niye Luffy'ye dalsın adamını yollamak varken. Mantık çerçevesinde de olması gereken bu. Big Mom mal mı kendi adasına izinsiz giren Luffy'ye müdahale etmesin? Luffy de müdahale eder. Yollar Sanji'yi Zoro'yu artık dalanın seviyesine göre.

Big Mom'ın karşılığını almayacak olması da senin fikrin. Bu bir varsayım. Bana göre olması da muhtemel. Öyle bir durum yokmuş :D

Tamam işte İsmail. Mangaka Big Mom'ın lafını çiğnetmeyi göze almış. Ayrıca Big Mom'ı da uzlaşabilir bir yapıda tasarlamış. Benim iddia ettiğim bu.

Amiral örneği ile anlatayım sana. Dof'un karşısına Aokiji ve Fujitora çıkıyor. Ve Dof sağ kurtuluyor. Ama bunların kişilikleri zaten böyle. Dof kurtulsun diye mi normalde asan kesen amiraller böyle oldu? Yok. Onlar zaten böyleydi. Big Mom normalde Luffy'yi dinlemeyecek biriydi de olay başka yerlere kaymasın diye mi peki dedi? Bence tam tersi kadın böyle.

Diğer yandan Balık adam adasında da almak istediği şey şekerlerdi. Ama altına vazgeçti. Benzeri bir kurgu ilerleyeceğini düşünüyorum. Bu sefer ileriye dönük bir anlaşma olabilir örneğin.

Cracker düşüp düşmesinin benim Big Mom'ın tavrını değiştireceğini düşünmüyorum. Dövüştüler sonuçta. Öylesine de değil.
Hayır, o cümle doğrudan istisnadan bahsediyor. Istediği seker verilmediği zaman normalde adayi yakiyor.

Nerede görülmüş korsanın istediği şeyden vazgeçtiği senin beynin mi yandi Tamago diyor. Ancak diyor bu velet ilgimi çekti. Faturayi adaya degil de sana kesecem hasir sapka. Istisnadan bahsediyor anlayacagin. O istisnada dahi istediği olmayınca fatura kesme mantığını es geçmiyor. Yani orada dahi mesele hazine ver anlas değil. Senin anlaman gereken nokta bu.

Şimdi buna Sanji evliliği de eklendi. Çay partisine gelmeyene dahi kutu içinde sürpriz hediyeler yollayan birisi bu. Kendi kocasını, kizini, oglunu umursamayan biri.

Ha anlasilirsin ama nasıl? Adamın olacağız dersin çok da güzel anlaşılır o zaman.

Hayır, o cümle doğrudan istisnadan bahsediyor. Istediği seker verilmediği zaman normalde adayi yakiyor.

Nerede görülmüş korsanın istediği şeyden vazgeçtiği senin beynin mi yandi Tamago diyor. Ancak diyor bu velet ilgimi çekti. Faturayi adaya degil de sana kesecem hasir sapka. Istisnadan bahsediyor anlayacagin. O istisnada dahi istediği olmayınca fatura kesme mantığını es geçmiyor. Yani orada dahi mesele hazine ver anlas değil. Senin anlaman gereken nokta bu.

Şimdi buna Sanji evliliği de eklendi. Çay partisine gelmeyene dahi kutu içinde sürpriz hediyeler yollayan birisi bu. Kendi kocasını, kizini, oglunu umursamayan biri.

Ha anlasilirsin ama nasıl? Adamın olacağız dersin çok da güzel anlaşılır o zaman.
İstinaden diye okuyorum ne zamandır. :S

Adamı olması gerekmeyecektir. Bunda hemfikirizdir zati.

Ben Big Mom'ı sanıldığı kadar zalim görmüyorum. Şimdi diyeceksin ki o kadar şey var nasıl görmüyorsun?

Linlin 'in bosslar gibi yansıttığını düşünmüyorum ben mangakanın. Mesela Judge'yi çok güzel yansıtıyor. Sanji'nin ağlak suratından, çektiği çileden. Baba baba diye yalvarışından. Judge boss olur demiyorum bu arada. Big Mom oğlunu öldürüyor. (Gerçi o konuda hala şüphelerim var) Ve biz pişmanlık duymuyor diyoruz. Ama biz bunu çıkarım yapıyoruz herhangi bir tepki vermediğinden. Mangaka Luffy'ye rakip olarak belirlese Mom'ı Big Mom'ın oğluna üzülmediğini gözümüze sokardı diye düşünüyorum. Ya da başka karakterler üzerinden bunu dedirtebilirdi.

E. Oda bir karakterin zalimliğini başka bir karakter üzerinden gösteriyor. Mesela Robin dişlerini taşa gerçirip direniyor Spandam'a sövüyorsun. Sanji'yi içeri tıkıyor Judge şeref yoksunu diyebiliyorsun. Dof Riku'ya ülkesini katlettiriyor diyebiliyorsun. BM'den zalimliği aldığım tek sahne rulet sahnesi. Ama onda da Jinbe ve Big Mom'ın kızının konuşması acayip kafamı kurcalıyor.

Kısaca toplayayım. BM'nin zalimliğine yeterince vurgu yapılmıyor. Bence. Bekleyip görelim. Big Mom ile uzlaşılacakmış gibi geliyor bana.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık