Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kardeş üslubuna dikkat et istersen. Sana bir şeyler açıklamak zorunda hissetmiyorum kendimi.
Bana iki de bir kardeş diye seslenirsen bende bu üslubu takınırım. Millete yanlış bilgilerle bir şeyleri empoze etmeye çalışmaktan vazgeç.

EDİT: Konuyu sapıtacak şeylere girmeyelim. Konuyu tartışalım.

Herhangi bir yonkou eklemesi yapmam gerekirdi; doğru dedin :)
Bak bu daha mantıklı oldu işte :D

Bana iki de bir kardeş diye seslenirsen bende bu üslubu takınırım. Millete yanlış bilgilerle bir şeyleri empoze etmeye çalışmaktan vazgeç.

EDİT: Konuyu sapıtacak şeylere girmeyelim. Konuyu tartışalım.
Tamam haklısın diyorum sana. Şimdiyi konuyu kapattım. Artık alıntılamazsan sevinirim.

Bence Ace için fazla atıp tutuluyor. Daha önce Sabo kadar dedim ama belki de şu sözlere bakılarak yola çıkacak olursak -ki bunun öncesinde de korkunç bir hız ve dikkate değer bir güçle yükseldiğinden bahsediliyor- belki yine çocukluklarında olduğu gibi 26 - 24 'lük bir fark ile önde olurmuş.
Salak diye sevilmiyor ama güçlü biriydi. Şu an ki Sabo'a denk olurdu. Ama Sabo daha eğitimli. Çocukluktan beri haki kasmış .

GAMBIT

Bence Ace için fazla atıp tutuluyor. Daha önce Sabo kadar dedim ama belki de şu sözlere bakılarak yola çıkacak olursak -ki bunun öncesinde de korkunç bir hız ve dikkate değer bir güçle yükseldiğinden bahsediliyor- belki yine çocukluklarında olduğu gibi 26 - 24 'lük bir fark ile önde olurmuş.
Sabo seride daha sonraki aşamalarda tanıtıldığı için Oda mecburen biraz daha güçlü çizdi bence. Mesela Ace zamanları haki çok ön planda bir kavram değildi, Oda da Ace'i haki bilmeyen sadece logia güçlerine güvenen birisi olarak çizdi. Sabo'ysa Dressrosa'da, her gün haki şovları gördüğümüz, en dandik tiplerin bile armament yaptığı bir zamanda tanıtıldı.

Yani bana biraz tanıtılma zamanlarından kaynaklanan farklar varmış gibi geliyor. Oda bu işi daha iyi de yapabilirdi gerçi, Sabo flashbacklerinde 17 yaşında falan haki kullanıyordu bizim Ace 20 yaşında kalas gibi takılıyor.

Öyle olsa ne yazar la? Nasıl sağ çıktı? Roger sıkılıp öff ya bu da ölmedi gitti, sıkıldım bırakıyorum dövüşü mü dedi? Yahut WB, eyvah bu beni öldürecek diyerekten çığlıklar atarak kaçtı mi? Adam kafa kafaya goturmus ki yenilmemis.

Ayrıca WB, o tayfayla nereyi fethetsin? Roger'in tayfa en saglamiydi anlaşılan. 'Roger tayfası' fethetti diye bu Roger bireysel olarak WB'den üstün demek değildir. Üstün olsaydı bukerdi bileğini.

Fetih derken önüne çıkan herkesi indirmişler işte son yolculuklarında. Onu demek istedim. Yoksa o konuda ben de öyle düşünüyorum.

Dostum WB ile Roger'ın eşit olduğunu söylemek istese önceki çevirideki gibi der geçerdi. Bildiğin Roger ile savaşıpta sağ çıkabilen tek kişi demişler WB için. Bunu tarafsız düşün bi. Ayrıca adam Shanks'i görünce diyor ki o adamın açtığı yaralar sızlıyor gibisinden. Bu dövüş dediğiniz gibi gerçekleşmişte olabilir başka türlü de olabilir. Ama Roger'ı WB'den öne koymaya yetiyor her anlamda da.

Ayrıca Roger zamanında ünvan yoktu. Roger'a yaptıklarından dolayı KK demişler. Yoksa ortada alınacak bir ünvan yok. Yani ortada olan korsanlardan ki buna da WB'de dahil. Yaptıklarıyla kendisine KK yakıştırması yapılan kişi Roger olmuş.

WB'nin ünvanı almak ya da almamak istemesi ile bir alakası yok.
Roger yendi demek istese yendi der geçerdi, senin mantığa göre :bilmem:

Roger yendi demek istese yendi der geçerdi, senin mantığa göre :bilmem:
Orada WB'den bahsediliyor ama. Roger'ın herkesi yendiği zaten belli. Adam Korsan Kral olarak anılmış yaptıklarıyla. WB içinde Roger ile savaşıp da canlı kalabilen tek kişi denmiş. Yine WB'nin farkı belli edilmiş. Ama Roger üzerinden böyle övülmesi de bir şeyler anlatıyor bence.

Anlamıyorum ki Wb yi gördükten sonra bile böyle yorumlar atılabiliyorya.Mangaka resmen dememiş çizmiş işte,Wb'yi yenmenin tek yolu öldürmek.Roger öldürebilmiş mi?Cidden Wb'yi diğer karakterler gibi kıvranırken yada yerde yatarken düşünebiliyormusunuz?O kadar handikapta düşmemiş, kıvranmamış adam en sağlam halinde mi kıvranacaktı?Roger birşekilde geçmiş Wb'yi ,irade mi denir yandaş toplama mı denir bilemem.

Anlamıyorum ki Wb yi gördükten sonra bile böyle yorumlar atılabiliyorya.Mangaka resmen dememiş çizmiş işte,Wb'yi yenmenin tek yolu öldürmek.Roger öldürebilmiş mi?Cidden Wb'yi diğer karakterler gibi kıvranırken yada yerde yatarken düşünebiliyormusunuz?O kadar handikapta düşmemiş, kıvranmamış adam en sağlam halinde mi kıvranacaktı?Roger birşekilde geçmiş Wb'yi ,irade mi denir yandaş toplama mı denir bilemem.
Ben de o işi anlamıyorum. Roger öldürememiş ama Wb de öldürememiş. Dövüştükten sonra ikisi de yere mi yıkılmış yoksa dövüşü erteleyelim mi demişler? İkisini de yere yıkılmış halde düşünemiyorum bile.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık