Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kim diyecek nereden bilecekler Roger'ın teslim olacağını. Ayrıca Roger'a Korsan Kral yakıştırmasını halk yapmıştır. Ün Para ve güç deniliyor. Hepsini elde eden adam Roger deniliyor. Anlayacğaın oraya gücü de kat. Bu da Manga'da geçen bir şey.

Aksi ispatlanmış zaten. Roger'a demişler KK WB'ye değil.
Alpa Luffy Roger'a benziyor diye yanına WB'yi yakıştıramıyon :D Daha doğrusu Luffy'i seri sonunda tek düşündüğün için Roger'ı da tek düşünüyorsun ve WB'yi daha alt planda görüyorsun. Oda'nın kendisi manga kapağında yan yana çizmiş ve "2 Kral" demiş kapakta. Daha ne yapsın adam.
Roger istediğine ulaşmış KK olmuş, WB istediğine ulaşmış ailesini oluşturmuş. İkisinede kral demiş mangayı çizen adam.

Alpa Luffy Roger'a benziyor diye yanına WB'yi yakıştıramıyon :D Daha doğrusu Luffy'i seri sonunda tek düşündüğün için Roger'ı da tek düşünüyorsun ve WB'yi daha alt planda görüyorsun. Oda'nın kendisi manga kapağında yan yana çizmiş ve "2 Kral" demiş kapakta. Daha ne yapsın adam.
Roger istediğine ulaşmış KK olmuş, WB istediğine ulaşmış ailesini oluşturmuş. İkisinede kral demiş mangayı çizen adam.
Roger az daha önde duruyor. :/

Benziyorlar ama Luffy daha farklı. Roger anlatılana göre öldürüp geçmiş. Benzeyen şeyleri özgürlük düşünceleri.

Bu arada Roger'ın KK olma gibi bir isteği olduğu nerede geçiyor. Adam yaptıklarından dolayı KK olarak anılmış. Roger'ın da isteği fethetmek felan da değil. Adam özgürlük olayındaymış. Ortada ki en büyük iki korsandan Roger'a bu yakıştırmayı yapmışlar. Bu Manga'da geçen şey.

Valla artık nasıl yorumlarsan olayı. Belki de hiç aydınlanmayacak birşey :D Belkide Marcolar ortaya çıktığında öğrenebileceğimiz bir şey.
öhm E. Oda harbiden yatığı işi ile saygımı kazansa da bu seri onun ekmek teknesi ama ne tekne :S
yani emin olalım, van Pis bitince.
hoppa hemen rogerla ilgili filim mi çıkarır yoksa van pisin öncesini anlatan devam mangası mı bilinmez ama çıkartacaktır, he işte o zaman görecez işte eski WB korsanlarını yoksa Marco filan anlatmaz.
Çıkartmalı da zaten bence

Roger ile savaşmış ve hayatta kalmış demesi bu anlamlara direk gelmeyebilir. Roger için GL'yi fethetti deniyorsa WB'den de üstün olduğunu göstermiştir. WB Shanks'i görünce o adamın açtığı yaralar hala sızlıyor diyordu. Bir de Roger hastaymış ha.:D Birde bu olaya örnek verebileceğimiz bir sürü vs var. İlla dediğiniz çapta gerçekleşmesi gerekmiyor.

@Eserovic

Dostum yok yahu açın gösterin şundan dolayı şurda istediğini yapamadı felan deyin. Bulamazsınız yok çünkü. Handikap WB'nin ki gibidir. Soluğu kesilip yere düşüyordu açık veriyordu. Ayrıca sadece Dof savaşmış yara almış gibi söylüyorsunuz orası da başka olay. Law ile tek savaşaış gibi söylüyorsunuz o da başka bir olay.
Yahu o kadar sayfa varken hala yok çünkü diyorsun. Law içinden geçmiş adamın, efsane 2-3 saldırı yapmış, ki law dediğin adam luffye yakın bir adam. Onları atsak da kabul etmediğin için atmaya gerek yok. Da bu konuda hiçbiryere varamıyoruz senle. :D

Benim o olayda bir teorim var ufak. Bence bundan 20-30 yıl önce beyazsakalın tayfası daha farklıydı. Çünkü en tecrübeli elemanı diyebileceğimiz Marco Shanks'ın akranı. Şimdi o zamanlar Marco'nun Rayleigle falan dövüşebildiğini düşünebiliyor musunuz ? Bence beyazsakalın Ryleighlerle akran bi tayfası vardı ama zamanla onlar emekli vesare oldu ve yerine daha genç üyeler geldi. Tabi bu benim kendim ürettiğim bir teori öyle hiçbir dayanağı yok.
Dediğin olay mantıklı ama ben de şöyle bir şey diyeceğim. Benimde kafamı kurcalıyodu bu durum, en has adamı WB'ye kıyasla küçük kalıyor. Bi Roger tayfası akranlarında değil şeklinde. Şimdi şu sahneyi hatırlarsanız
WB'nin tayfasının toplanma kısmında WB ilk başta şuna benzer bi görünüm gösteriliyor.

Bu tayfanın oluşma sahnesini bulamadım, resim olarak atıyorum.
Bu sahneyi göz önüne alacak olduğumuzda WB'nin ilk tayfası bu gibiymiş gibi geliyor bana. WB daha önceden tek dolaşıyodu Mihawk gibi, o sıralar Roger'la kapışmış olabilir. Yani başka bi tayfası varsa eğer bahsedilmemesi sıkıntı ama yoksa da ortada mantık hatası var.

Yahu o kadar sayfa varken hala yok çünkü diyorsun. Law içinden geçmiş adamın, efsane 2-3 saldırı yapmış, ki law dediğin adam luffye yakın bir adam. Onları atsak da kabul etmediğin için atmaya gerek yok. Da bu konuda hiçbiryere varamıyoruz senle. :D
Dof'a onların büyük ölçüde zararını minumuma indireceği bir güçte vermiş. Mangaka bu şekilde Luffy ile handikaplarını eşitledi. Birbirine söylettiği sözlerden bile anlaşılıyor ikisi arasında bariz bir avantaja sahip olanın olmadığı bunu anlayamıyorsunuz. Dof diyor kardeşim adama güçten düşmüşsün diye. Saldırıların ağırlığını kaybetmiş diye. Bunu Dof'a söylettiren adam Luffy'e de cevap olarak sen de kötüsün Law'ın saldırılarını yedin diye söyletiyor. Bunları göremiyorsunuz malesef.

Son düzenleme:
öhm E. Oda harbiden yatığı işi ile saygımı kazansa da bu seri onun ekmek teknesi ama ne tekne :S
yani emin olalım, van Pis bitince.
hoppa hemen rogerla ilgili filim mi çıkarır yoksa van pisin öncesini anlatan devam mangası mı bilinmez ama çıkartacaktır, he işte o zaman görecez işte eski WB korsanlarını yoksa Marco filan anlatmaz.
Çıkartmalı da zaten bence
Aynen katılıyorum. Yoksa bu tartışmalar bitmez.

Dediğin olay mantıklı ama ben de şöyle bir şey diyeceğim. Benimde kafamı kurcalıyodu bu durum, en has adamı WB'ye kıyasla küçük kalıyor. Bi Roger tayfası akranlarında değil şeklinde. Şimdi şu sahneyi hatırlarsanız
WB'nin tayfasının toplanma kısmında WB ilk başta şuna benzer bi görünüm gösteriliyor.

Bu tayfanın oluşma sahnesini bulamadım, resim olarak atıyorum.
Bu sahneyi göz önüne alacak olduğumuzda WB'nin ilk tayfası bu gibiymiş gibi geliyor bana. WB daha önceden tek dolaşıyodu Mihawk gibi, o sıralar Roger'la kapışmış olabilir. Yani başka bi tayfası varsa eğer bahsedilmemesi sıkıntı ama yoksa da ortada mantık hatası var.
O sahne filler son attığın toplu resim mangada böyle bir sahne yok. Ondan dediğim ileride aydınlanacaktır ve ya hiç aydınlanmayadabilir. :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık