Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ya en iyi kılıç ustası demek mantıken kılıcı en iyi kullanan kişi demektir güzel Türkçe'mize göre.Kılıç taşıyıp en güçlü olan kişi demek değildir. Yoksa ver eline Garp'ın kılıç delik deşik etsin Mihawk'ı.Bunun ne meyveyle nede farklı bir etmenle alakası yok.İyi kılıç kullanan kişi kılıç ustasıdır.O yüzden Mihawk Shanksten daha iyi bir kılıç ustasıdır fakat totalde Shanks daha güçlüdür.
Ha bu demek değil ki Mihawk güçsüz.Adam seride kılıcı en iyi kullanan kişi ve kılıçların serideki yeri çoooooook önemli.En güçlü 5. korsandır bana göre.Kılıçlı gördüğümüz tüm karakterlerden üstündür Shanks dışında.Onlada aralarında dağlar kadar fark yoktur.O yüzden ölümüne kapışmadıkları sürece yenişememeleri doğal.
Bu dediğine göre Mihawk top ile en iyi akrobatik hareketleri yapan dünyanın en iyi top cambazı, Shanks ise top ile Mihawk kadar cambazlık yapamayan ama real'de oynayan çok iyi bir futbolcu c.ronaldo.

Bu haki kapatma mitine döner. Elinde kılıç varsa kılıç ustası olursun. İster meyven olsun, ister başka bir gücün. Kimse gücünü kısmaz dövüşte rakibe göre. Tam güç dövüşür bu seviyedeki adamlar :)

Gerçi Neymar ve C.ronaldo dersek mantıklı oluyor sanki senin dediğin :D

Bu dediğine göre Mihawk top ile en iyi akrobatik hareketleri yapan dünyanın en iyi top cambazı, Shanks ise top ile Mihawk kadar cambazlık yapamayan ama real'de oynayan çok iyi bir futbolcu c.ronaldo.

Bu haki kapatma mitine döner. Elinde kılıç varsa kılıç ustası olursun. İster meyven olsun, ister başka bir gücün. Kimse gücünü kısmaz dövüşte rakibe göre. Tam güç dövüşür bu seviyedeki adamlar :)

Gerçi Neymar ve C.ronaldo dersek mantıklı oluyor sanki senin dediğin :D
Hayır yanlış örnek.
Basket oynama=güçlü olma, üçlük atma=kılıç ustalığı olarak varsay.Curry en iyi üçlükçü,fakat lebronda iyi üçlük atıyor. Fakat totalde Lebron Curryden iyi basketçi :D

Edit:
Kuzan>Fuji>Sabo>Luffy>Dof>Jozu=Cracker

Edit2:Aslında örneğin doğruymuş ilk okuduğumda üstünkörü geçmişim üstünden :D

Son düzenleme:
E tabi ki editörün lafına güveneceğim adamlar niye durduk yere ortaya böle bir şey atsınlar ki amaç ne ? Bir de hadi düştü diyelim bu Mam ın Dof kadar değeri yoktur o zaman :(
Değeri yok zaten. Editör de hikaye çıkacak, Oda bu arcı bu kadar kısa sürede geçmez.
Kuzan>=Fujitora>Sabo>Doflamingo >Luffy>Cracker>=Joz
Bence Jozu daha sağlam ya, hem meyvesi olsun hemde Wb'nin tayfasında olmasından dolayı 1 adım önde gibi.

Hayır yanlış örnek.
Basket oynama=güçlü olma, üçlük atma=kılıç ustalığı olarak varsay.Curry en iyi üçlükçü,fakat lebronda iyi üçlük atıyor. Fakat totalde Lebron Curryden iyi basketçi :D

Edit:
Kuzan>Fuji>Sabo>Luffy>Dof>Jozu=Cracker

Edit2:Aslında örneğin doğruymuş ilk okuduğumda üstünkörü geçmişim üstünden :D
Seninki daha doğru olmuş. Curry'i Jordan'la bile kıyaslıyorlardı :p

Ama ben kılıç gücü ile diğer güçleri birbirinden ayırmıyorum. Dediğim oydu aslında. Güç güçtür nereden geldiği önemsiz :D

Değeri yok zaten. Editör de hikaye çıkacak, Oda bu arcı bu kadar kısa sürede geçmez.

Bence Jozu daha sağlam ya, hem meyvesi olsun hemde Wb'nin tayfasında olmasından dolayı 1 adım önde gibi.
Hem Jozu 2. adam Cracker ise şimdilik 3. adam gibi duruyor.Yani Mamın tayfada dengi büyük ihtimalle Smothiedir.
@Riful
Tüm sıkıntı Shanks aslında.Onu çıkartalım her şey hallolacak :D Keşke Oda Shanksin eline balta falan verseydi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık