Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fuji'nin meyveyi kendisinin yediği belli oldu mu?
Nasıl yani anlamadım. Kılıca yedirilmesinden mi bahsediyorsun. Aksi durum belirtilmedi funkfreed gibi. O yüzden Fuji yemiştir diye düşünüyorum.

Zoro konusunda katılamıcam. Herifte o kılıçları öküz gibi savurmasını sağlayacak öküz gibi bir fiziksel güç var. Ama demek istediğin kılıcıyla daha çok ön plana çıkan adamlar ise o konuda haklısın ki bu da onları kılıç ustası yapıyor zaten.
Büyük oranda güç kaybı yaşanır bence. Elbette luffy nin eli yerine kılıç kullanması gibi olmaz ama çok etkiler. Adam üçüncü kılıcı olmadığında dahi zorluk yaşıyor. Stili o sonuçta.

Adaşımsın diye demiyorum,hayatımda gördüğüm en iyi sıralama.Peki sabo olsaydı o nerede olurdu?
Onu bilemedim ya ama Marco'nun altında kalacağı kesin. Wb'nin adamı en özel komutandı. Amirallere kafa tutabilecek tek yonkou adamı bence. Sabo'yu sevmem, Burges'e kin gütmeye biz kin güderiz.

Kakuda da meyve var ama kendini kılıç ustası olarak görüyor. Misal Kinemon'da ateş ile saldırıyor Law tarzı bir kılıç ustasu diyebiiliriz.
Bana göre Fuji,Law vs. karakterler DÜnyanın en iyi kılıç ustasu olabilmesi için Zoro'nun yenmesi gereken karakterler.

Oradaki ince ayrıntı şöyle olur. Misal Kinemon'un ressam tanıdığı vardı samuray bu adamın gücü çizmek ile alakalı bu adamda kılıç olsa bile buna kılıç ustası saymayabiliriz.

Aynı şeşkilde Shanks'te böyle olabilir.
Veyahut Mihawk'ın Hakuba tarzı bir özelliği vardır. Öyle Shanks ile dövüşüyordur yada Shanks ile uzun süredir dövüşmediğinden Mihawk ile Shanks'in denkliği geçmiştede kalmış olabilir.

Zoro konusunda katılamıcam. Herifte o kılıçları öküz gibi savurmasını sağlayacak öküz gibi bir fiziksel güç var. Ama demek istediğin kılıcıyla daha çok ön plana çıkan adamlar ise o konuda haklısın ki bu da onları kılıç ustası yapıyor zaten.

Her şey mangada geçmiyor ki dostum :) Şurada geçen tartışmaların önemli bir bölümü gösterilenlerden yola çıkarak gösterilmeyenleri tartışmamız ve tahmin etmemiz şeklinde geçiyor. Buna göre Mihawk, Zoro, Ryuuma, Shiryuu gibi adamları gördükçe diğerlerinin bunlar gibi olmadığı sonucuna varılıyor zaten.
Demek istediğim kesin bir ayrım olsa Oda efendi belirtirdi. Belirtir miydi? :confused:Güvenemedim şimdi:artiz: Oda bu G4 varken Hody'yi G3 ile dövdüren kişi:D

Ya en iyi kılıç ustası demek mantıken kılıcı en iyi kullanan kişi demektir güzel Türkçe'mize göre.Kılıç taşıyıp en güçlü olan kişi demek değildir. Yoksa ver eline Garp'ın kılıç delik deşik etsin Mihawk'ı.Bunun ne meyveyle nede farklı bir etmenle alakası yok.İyi kılıç kullanan kişi kılıç ustasıdır.O yüzden Mihawk Shanksten daha iyi bir kılıç ustasıdır fakat totalde Shanks daha güçlüdür.
Ha bu demek değil ki Mihawk güçsüz.Adam seride kılıcı en iyi kullanan kişi ve kılıçların serideki yeri çoooooook önemli.En güçlü 5. korsandır bana göre.Kılıçlı gördüğümüz tüm karakterlerden üstündür Shanks dışında.Onlada aralarında dağlar kadar fark yoktur.O yüzden ölümüne kapışmadıkları sürece yenişememeleri doğal.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık