Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Eğer Beach'in mangasında çok ekstrem dövüşler olmadıysa 3 büyükler içindeki en iyi dövüşler Naruto serisine ait. Bu konuda En rezalet manga Op ne yazık ki :(
Haklısın. One Piece'i bu üçlüde en iyi yapan kurgusu ve evren genişliğidir zaten. Dövüş bakımından diğer ikisine kıyasla çok çok geride. Luffy vs Lucci en iyi vslerden biri sayılır ama Naruto'nun eh iştelik dövüşlerinden iyi değildir.

Şu serinin en sevdiğim yönlerinden birisi ana temanın KK olduğu yerde ana karakterin babasının bu konuda fevkalede bir konumu, tabiriyle önceki KK olmamasıdır. Öyle olur genel geçer shounende. Hatta ben seriyi ilk başta izlerken Luffy'i Roger'ın oğlu diye yorumlardım, gerçeğin ileride ortaya çıkacağını falan. Ace ortaya çıktığında bile tatmin olmamıştım tam, hala Luffy'dir diyordum. İkna edememişti çünkü beni Ace, KK potansiyeli konusunda Luffy'den aşağıda kalıyordu. İkna edemeden de öldü zaten.

Şu serinin en sevdiğim yönlerinden birisi ana temanın KK olduğu yerde ana karakterin babasının bu konuda fevkalede bir konumu, tabiriyle önceki KK olmamasıdır. Öyle olur genel geçer shounende. Hatta ben seriyi ilk başta izlerken Luffy'i Roger'ın oğlu diye yorumlardım, gerçeğin ileride ortaya çıkacağını falan. Ace ortaya çıktığında bile tatmin olmamıştım tam, hala Luffy'dir diyordum. İkna edememişti çünkü beni Ace, KK potansiyeli konusunda Luffy'den aşağıda kalıyordu. İkna edemeden de öldü zaten.
İşte bu dediğin tam olmadı. Babası KK değil ama soy olarak aşağı değil. Dedesi KK ile aşık atan bir adam. Babası Devrimcilerin lideri, manevi amcası/dayısı(Shanks) Yonkou, öğretmeni Ray KK'nın sağ kolu. Ayrıca soyu da D. klanından gelme.

Şimdi diğerlerine geçelim. Naruto, babası Hokage. Hedeflenen seviyede bir Shinobi fakat en iyisi değil fakat soy kısmına geçersek dediğin Ashura ve Indra'dan dolayı dediğine hak verebilirim.

Bleach, babası çok da mükemmel ağırlığı olmayan birisi fakat soy meselesinde dediğine yine hak verebilirim.

Hxh Babası önde gelen avcılardan fakat en iyisi olup olmadığı belli değil.(Netero'yu kıstasa almıyorum) Soy kısmında ise herhangi bir şey geçmediğinden pek bir şey söyleyemeyeceğim.

Toriko, babası Acacia en mükemmel insan/yaratık. 3 şeytana sahip, öğretmeni İchi şeytanını kullansa belki hepsinden daha iyi olabilirdi. Midora, Acacia ile savaşabilmiş nadir insanlardan. Toriko'da da dediğine hak verebilirim.

Şimdi karşılaştırınca OP'un da diğerlerinden çok aşağı kalmadığı söyleyebilirim kendi adıma.

İşte bu dediğin tam olmadı. Babası KK değil ama soy olarak aşağı değil. Dedesi KK ile aşık atan bir adam. Babası Devrimcilerin lideri, manevi amcası/dayısı(Shanks) Yonkou, öğretmeni Ray KK'nın sağ kolu. Ayrıca soyu da D. klanından gelme.

Şimdi diğerlerine geçelim. Naruto, babası Hokage. Hedeflenen seviyede bir Shinobi fakat en iyisi değil fakat soy kısmına geçersek dediğin Ashura ve Indra'dan dolayı dediğine hak verebilirim.

Bleach, babası çok da mükemmel ağırlığı olmayan birisi fakat soy meselesinde dediğine yine hak verebilirim.

Hxh Babası önde gelen avcılardan fakat en iyisi olup olmadığı belli değil.(Netero'yu kıstasa almıyorum) Soy kısmında ise herhangi bir şey geçmediğinden pek bir şey söyleyemeyeceğim.

Toriko, babası Acacia en mükemmel insan/yaratık. 3 şeytana sahip, öğretmeni İchi şeytanını kullansa belki hepsinden daha iyi olabilirdi. Midora, Acacia ile savaşabilmiş nadir insanlardan. Toriko'da da dediğine hak verebilirim.

Şimdi karşılaştırınca OP'un da diğerlerinden çok aşağı kalmadığı söyleyebilirim kendi adıma.
Soy olarak tabii ki kuvvetli Luffy'in soyu. Luffy'nin soyunun iyi olmadığını, Ace'e göre düşük kaldığını falan iddia etmedim zaten. Ben temadan bahsediyorum, korsanlar kralı mevzusundan. Diğer shouenen örnekleri de bahsettiğim şeyi açıklıyor.

Soy olarak tabii ki kuvvetli Luffy'in soyu. Luffy'nin soyunun iyi olmadığını, Ace'e göre düşük kaldığını falan iddia etmedim zaten. Ben temadan bahsediyorum, korsanlar kralı mevzusundan. Diğer shouenen örnekleri de bahsettiğim şeyi açıklıyor.
Luffynin babası önceki KK değil ama fevkalade konuma sahip, aynı şey yani. Mangaka hikayeyi genişletmek için Luffynin babasını KK yapmamiş ama dedesini KK ile eşit yapmış. Bahse konu serilerle hiçbir farkı yok, aksine Luffy bugüne kadar çizilmiş bütün şonen başkarakterlerinden daha torpilli sayılır. @RocheFelix bir kısmını saymış zaten o sayı daha da artırılabilir kolaylıkla.

Luffynin babası önceki KK değil ama fevkalade konuma sahip, aynı şey yani. Mangaka hikayeyi genişletmek için Luffynin babasını KK yapmamiş ama dedesini KK ile eşit yapmış. Bahse konu serilerle hiçbir farkı yok, aksine Luffy bugüne kadar çizilmiş bütün şonen başkarakterlerinden daha torpilli sayılır. @RocheFelix bir kısmını saymış zaten o sayı daha da artırılabilir kolaylıkla.
Bu konuda Luffy ne babasından en dedesinden büyük bir yardım aldı. O adamlar başkalarına yaptığının yarısı kadar Luffy'e eğitim verse şu an ki konuşulan şeylerin çoğu konuşulmazdı. Bence o anlamda en büyük torpil ki aslında ben torpil saymam böyle şeyleri Toriko'ya verilmiş. İçindeki şeytanların hepsi ayrı uçuktu.

Hocası İchiryu , babasi Acacia içindeki Beyazda Neo'ya tek atabilecek çapta bir şeydi. Kardeşi Starjun'da ayrı güçlüydü. Food Luck'ı en fazla olan Komatsu'da partneriydi.:D

Şimdi şöyle ki
Şu serinin en sevdiğim yönlerinden birisi ana temanın KK olduğu yerde ana karakterin babasının bu konuda fevkalede bir konumu, tabiriyle önceki KK olmamasıdır.
Cümle bu değil mi?
Tek tek inceleyecek olursak
Altı çizili kelimelere dikkat edelim.
Yani yazar demek istiyor ki konu korsanlar kralı, ana karakter babasının bu konuda yani korsanlar kralı mevzusunda (ki seride tek KK var) bir konumu yok. Tekrar edeceğim, KK ye denklik falan güç mevzusundan bahsetmiyorum ben. Olay Korsanlar Kralına bakış açımızın farklılığından kaynaklanıyor hep. Bazılarına göre KK iradesi, soya göre veya çocukken haki açmakla ölçülecek bir şey. Bazılarına göre de seri başından beri tek KK olan kişiye tanıklık eden insanların gözlemleri ki bunlar Shanks, Rayleigh, Raoul gibi referans diye tabir edeceğimiz kişileri içeriyor.
Korsanlar Kralı olmak bana göre herhangi bir fiziksel veya mental gücün çok ilerisinde olan bir nokta. O yüzden seride ki hiç bir rütbeyle denk göremiyorum.

Sinestram

Gene gelmiş "babası şu,anası bu"cular. Bu seri ne Naruto ne de Bleach. Olay aileden ibaret olsa BigMom'ı tutan olamazdı herhalde New World'de büyüyen 112931239 tane çocuğunu göz önüne alırsak. Roger'ın babası kimdi? Peki Newgate'in? Ryuuma'nınkini duyan oldu mu? AAaah hırsız Rayleigh var bir de...

Bu konuda Luffy ne babasından en dedesinden büyük bir yardım aldı. O adamlar başkalarına yaptığının yarısı kadar Luffy'e eğitim verse şu an ki konuşulan şeylerin çoğu konuşulmazdı. Bence o anlamda en büyük torpil ki aslında ben torpil saymam böyle şeyleri Toriko'ya verilmiş. İçindeki şeytanların hepsi ayrı uçuktu.

Hocası İchiryu , babasi Acacia içindeki Beyazda Neo'ya tek atabilecek çapta bir şeydi. Kardeşi Starjun'da ayrı güçlüydü. Food Luck'ı en fazla olan Komatsu'da partneriydi.:D
Şimdi ayrıntılı olarak yazıyorum dikkat et, kaçırma.

Toriko için;

1-Toriko'nun babası Acacia, insanlığın zirvesidir, Bişokuya Tanrısı olarak bilinir ancak Toriko, Acacia'nın oğlu olduğunu seri sonunda öğreniyor, Acacia'nın Toriko'ya tüm macerasında 1 gram faydası olmamıştır.

2- Toriko'nun anası Frohze'dir, bu hatun da ahçıların zirvesidir ancak Toriko Frohze'yi rüyasında bile görmemiştir.

3- Toriko'nun kardeşi Starjun'dur, eh işte seri sonunda öğrendiler abi kardeş olduklarını, önce Guinnesse, sonra Neo'ya karşı birlikte savaştılar.

4- Toriko'nun genetiğinden gelen potansiyeli dolayısıyla onda konaklayan 3 tane iştah şeytanı var.

5- Toriko'nun hocası İçiryu, onun potansiyelini görerek onu hazırlayan zirvedeki isimdir.

Başka da aklıma gelen bir numarası yok. İlk ikisinden herhangi bir yardım almıyor Toriko, son üçünü avantaj hanesine yazalım.

Luffy için;

1- Luffy'nin dedesi Kahraman Garp'tır, KK ile eşit olduğu söylenen denizcilerin zirvesidir. Bu adam Luffy'nin Water 7'de kaçmasını sağlamıştır. Yine Marineford'da Ace'e ulaşmasını sağlamıştır. Yine bu adamın öğrencisi Kuzan, sırf Garp'ın torunu diye geçip gitmesine izin vermiştir. Gördüğün üzere dededen torpilli bu adam.

2- Luffy'nin babası Devrimci Dragon'dur, seride en çok aranan adamdır, zirve bir bakıma. Bu adam, Luffy'i Smoker'ın elinden bizzat kurtarmıştır. Yine bu adamın sol kolu Kuma, Luffy'yi Thriller Bark'ta ve Sabaody'de kurtarmıştır. Yine bu adamın sağ kolu Ivankov, Luffy'nin ID'den çıkmasını sağlamıştır. Gördüğün üzere babadan da torpilli Luffy.

3- Luffy'nin üvey kardeşlerinden birisi Ace'tir, bu şahıs KK'nın öz, WB'nin de üvey oğlu olması adına zirve karakterlerden biridir ve Luffy'yi Alabastada Smoker'ın elinden kurtarmıştır.

4- Luffy'nin bir diğer üvey kardeşi Sabo'dur, devrim ordusunun 2. adamıdır ve bu eleman da Luffy'yi Dressrosa'da Burgess'in elinden kurtarmıştır.

5- Luffy'nin manevi babası Shanks'tır, Yonko'dur, zirvelerden biridir ve bu adam geçmişte Luffy'yi denizcanavarından kurtarmış, akabinde MF savaşını noktalayarak kaçmasına yardımcı olmuştur.

6- Luffy'nin hocası Rayleigh, KK'nın sağ koludur ve Luffy bu adamdan 1,5 yıl eğitim almıştır.

7- Luffy'nin soyu D.'dir, en çok çekinilen soydur.

8- Luffy, OP evreninin tüm yeteneklerini kendisinde bulundurur. Her şeyin sesini duyma gücüne sahiptir, herkesi etrafında toplama yeteneğine sahiptir, 3 haki tipi bulunur, şeytan meyvesi yemiştir, Bunları ayrı kalemler halinde yazarsam liste uzayacak o yüzden senin için tek kalemde geçtim.

Açıkça göreceğin üzere Luffy her yönden torpilli, bunun lamı cimi yok işte. :)

Anneler Kaido'dan bile güçlü diyerek SBS'de, bence E.oda Kaido'nun OP evreninin en güçlü karakteri olduğunu netlestirdi.

Şakayla karışık direk zirve ismi örneklemiş.

Kaido son boss.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık