Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Şimdi ayrıntılı olarak yazıyorum dikkat et, kaçırma.

Toriko için;

1-Toriko'nun babası Acacia, insanlığın zirvesidir, Bişokuya Tanrısı olarak bilinir ancak Toriko, Acacia'nın oğlu olduğunu seri sonunda öğreniyor, Acacia'nın Toriko'ya tüm macerasında 1 gram faydası olmamıştır.

2- Toriko'nun anası Frohze'dir, bu hatun da ahçıların zirvesidir ancak Toriko Frohze'yi rüyasında bile görmemiştir.

3- Toriko'nun kardeşi Starjun'dur, eh işte seri sonunda öğrendiler abi kardeş olduklarını, önce Guinnesse, sonra Neo'ya karşı birlikte savaştılar.

4- Toriko'nun genetiğinden gelen potansiyeli dolayısıyla onda konaklayan 3 tane iştah şeytanı var.

5- Toriko'nun hocası İçiryu, onun potansiyelini görerek onu hazırlayan zirvedeki isimdir.

Başka da aklıma gelen bir numarası yok. İlk ikisinden herhangi bir yardım almıyor Toriko, son üçünü avantaj hanesine yazalım.

Luffy için;

1- Luffy'nin dedesi Kahraman Garp'tır, KK ile eşit olduğu söylenen denizcilerin zirvesidir. Bu adam Luffy'nin Water 7'de kaçmasını sağlamıştır. Yine Marineford'da Ace'e ulaşmasını sağlamıştır. Yine bu adamın öğrencisi Kuzan, sırf Garp'ın torunu diye geçip gitmesine izin vermiştir. Gördüğün üzere dededen torpilli bu adam.

2- Luffy'nin babası Devrimci Dragon'dur, seride en çok aranan adamdır, zirve bir bakıma. Bu adam, Luffy'i Smoker'ın elinden bizzat kurtarmıştır. Yine bu adamın sol kolu Kuma, Luffy'yi Thriller Bark'ta ve Sabaody'de kurtarmıştır. Yine bu adamın sağ kolu Ivankov, Luffy'nin ID'den çıkmasını sağlamıştır. Gördüğün üzere babadan da torpilli Luffy.

3- Luffy'nin üvey kardeşlerinden birisi Ace'tir, bu şahıs KK'nın öz, WB'nin de üvey oğlu olması adına zirve karakterlerden biridir ve Luffy'yi Alabastada Smoker'ın elinden kurtarmıştır.

4- Luffy'nin bir diğer üvey kardeşi Sabo'dur, devrim ordusunun 2. adamıdır ve bu eleman da Luffy'yi Dressrosa'da Burgess'in elinden kurtarmıştır.

5- Luffy'nin manevi babası Shanks'tır, Yonko'dur, zirvelerden biridir ve bu adam geçmişte Luffy'yi denizcanavarından kurtarmış, akabinde MF savaşını noktalayarak kaçmasına yardımcı olmuştur.

6- Luffy'nin hocası Rayleigh, KK'nın sağ koludur ve Luffy bu adamdan 1,5 yıl eğitim almıştır.

7- Luffy'nin soyu D.'dir, en çok çekinilen soydur.

8- Luffy, OP evreninin tüm yeteneklerini kendisinde bulundurur. Her şeyin sesini duyma gücüne sahiptir, herkesi etrafında toplama yeteneğine sahiptir, 3 haki tipi bulunur, şeytan meyvesi yemiştir, Bunları ayrı kalemler halinde yazarsam liste uzayacak o yüzden senin için tek kalemde geçtim.

Açıkça göreceğin üzere Luffy her yönden torpilli, bunun lamı cimi yok işte. :)
Onu bunu görmemiştirle mi oluyor yok sonunda öğrendi felan. Adamın babası Tanrı. Anası ayrı Tanrı. Hocası başka bir tane.:D İçindeki 3 canavardan üçüde ayrı bir seviye. Ama Beyaz da çok ayrı bir seviyede.

Dedesi Garp için balonun teki diyen sendin. Ayrıca kaçmasına yardımcı oldu değil sadece izin vermiştir gibi. Aslında yapacağını da yaptı. Bizim gemi uçamasaydı şu an denizin dibini boylamıştılar.:D Ace'e ulaşmasını felanda sağlamadı. O yolda duruyordu sadece kendisi ona vuramamıştır. Ki bunlar normal şeyler. Öyle Luffy'nin güçlenmesi açısından onu etkileyen şeyler değil.

Babası Dragon için fikir adamı diyen sendin. TB'de bizimkileri kurtarmamıştır. Kurtarılacak durumda değildiler. Sadece hayatta kalmalarına izin vermiştir. Ki onda bile Dragon ile bağlantısından çok Zoro'Nun fedekarlığıyla alakalı bu durum vardı. Shabondy'de harbiden kurtardı bizimkiler katılıyorum. ID'te İvankov'un yardımı olmasa işlerı sıkıntıydı ama olaya diğer taraftanda bak hacı. Luffy'nin çıkardığı karışıklık ve yanına topladığı kişiler sayesinde İvankov'da ordan kurtulabilmiştir.

Diğerlerini açıklamaya gerek yok. Güç anlamında Luffy'nin gücünü artırma bakımından bu adamların Luffy'e sağladığı bir avantaj torpil yok. Benim daha çok savunduğum nokta bu zaten. Rayleigh 1.5 yıl eğitimi güçlenmesini sağlamıştır. Bunun dışında Garp ve Dragon'un eğitim verdikleri Sabo ve Coby'i sen gördün. Bunların yarısı kadar eğitim verse zaten ilk yarıyı rahat geçerdi.:D

Ayrıca kurtarmadan bahsediyorsan Toriko'yu bir sürü kişi kurtardı benim hatırladığım. Onları da sayaydın keşke.

Ayrıca Aokiji sadece Garp'tan dolayı değil Smoker'ı kurtarmasından dolayı da onun geçmesine izin verecekti.

Ayrıca adamların mevkilere bakınca ve güçlerini düşündükten sonra yaptıkları yardımın ne kadar küçük olduğu da göz önündedir.

Shanks olmasa Luffy zaten Dağ Haydutlarını sataşmayacaktı. Diğer taraftan MF'ye de Luffy'i kurtarmak için gelmedi. Luffy'nin orda olduğundan haberi bile oraya geldiğinde olmuştur büyük ihtimal. Çünkü gökten düştüler oraya.

Bu Booney BigMomun kızı olsun , sonra Mom bunu bir kutsal ejderle evlendirmis olsun. Booney evlendikten sonra kaçsın.
Booney 'i yakalayan Akainu da bunun kutsal ejderin karısı olduğunu bildiğinden kaçtığını duyunca şaşırmıştık ama herşey bitti deyişi de anlam kazanır

Hatta Sanjinin elindeki kelepcenin kutsal ejderlere özgü olduğunu da söylemişti Judge. BigMom'un nasil elde ettiği de bu tür şeyleri öğrenilmiş olur.

Bu Booney BigMomun kızı olsun , sonra Mom bunu bir kutsal ejderle evlendirmis olsun. Booney evlendikten sonra kaçsın.
Booney 'i yakalayan Akainu da bunun kutsal ejderin karısı olduğunu bildiğinden kaçtığını duyunca şaşırmıştık ama herşey bitti deyişi de anlam kazanır

Hatta Sanjinin elindeki kelepcenin kutsal ejderlere özgü olduğunu da söylemişti Judge. BigMom'un nasil elde ettiği de bu tür şeyleri öğrenilmiş olur.
Durum böyleyken Kutsal Ejder ile evlendirdiği kızı varken bile Lola'nın evliliğinin nasıl bu kadar ciddi olduğunu anlayamıyorum. Politik açıdan Kutsal Ejderin BM'nin damadı olması çok büyük bir olay.

Çok güçlü bir Krallık ile anlaşma sağlayacaktı. Büyük ihtimalde Elbaf'tı.

Durum böyleyken Kutsal Ejder ile evlendirdiği kızı varken bile Lola'nın evliliğinin nasıl bu kadar ciddi olduğunu anlayamıyorum. Politik açıdan Kutsal Ejderin BM'nin damadı olması çok büyük bir olay.

Çok güçlü bir Krallık ile anlaşma sağlayacaktı. Büyük ihtimalde Elbaf'tı.
Kutsal ejderlerden bir damadının olması Mom'a tüm güç sağlamaz (ordu , amiral gücü vb...), ama hükümete karşı imtiyaz sağlayabilir.

Sonuçta bu kadın korsan. Hükümet kayıtsız şartsız destek sağlamaz.

Lola evliliği ise bence tipik abartı. Doflamingo da ope ope ile ölümsüz olup dünyayı yok etmekten bahsediyordu. Buda bence aynı kapıya çıkıyor.

Wanoda da Kaido tüm dünyayı sarsacak bir savaştan bahsedecek ( hatta az biraz etti bile )

@Jason

Bonney olayı mantıklı ama bence Bonney de Lola gibi kaçmıştır. Evlenmemistir yani. Evlenip kaçsa şu an Mom'un ejderleri mahsus kelepçeyi elde ediyor olması Biraz zor olurdu. Bir de kutsallar öyle birşey ki kendisine yamuk yapana anında sırtını dönüp dışlıyor.

He buna rağmen de Mom'la bağlantıları olabilir. Neticede yonkou kadın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık