Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
@Millennium Wizard Luffy ve Law ve daha niceleri Dof geliyor diye adadan kaçmadılar mı :) Hazırlık yapalım gelsin keselim bile demediler, @Alpamis'ı bu konuda ikna edebileceğini düşünmüyorum, Roger'in bile şansıyla kral olduğunu söyleten bir manga okuduğunun farkında değil bence :D

Benim söylediklerime bir cevap alabildiğimi düşünmüyorum. Şu an Luffy'nin girdiği yol Roger'ınkinden bile zor olan bir yol. Öncellikle bunu kabullenmelisin.

Kutsal Ejdere vurup vurmamasının Luffy'e katkısı ne? Luffy'nin ne için vurduğunu kimin için vurduğuna bak. Rayleigh'de Shanks'in bahsettiği kişi olmasından çok Müzayede yerinde olanlardan sonra daha bir kanı ısınıyor adama. Hem de kendisinin kurtaran balık adamın hayatını kurtarmak için Kutsal Ejder'i yumrukladığını da biliyor. Geliyor yardım ediyor.

ID'e girmesi zaten başlı başına bir olay. ID'e girdi ne oldu? Luffy'nin yararına bir şey mi oldu? Adamın 10 yıl hayatı gitti? Ne için girdi? Güç kazanmak için mi? Hayır. Kardeşini kurtarmak için. Bu noktada zaten yardım edildi. Yardım etti de. Teach gibi yıllardır ID müdürlüğü yapan biri tarafından gelip panzehir ile kurtarılmadı.

ID'te Ivankov adamın karakterini görüyor. Kendisi çok daha kötü bir durumdayken bile yanında Bon Chan için diyor ki onu kurtar. Kendisi için yalvarmıyor bile. Bunu gören İvankov etkileniyor yardım ediyor. Diğer taraftan Luffy'nin yanına katılıyorlar. Ama sonunda hapishaneden de kaçmalarına sebep olan kişi yine Luffy oluyor. Luffy yardımların hiçbirini öyle karşılıksız almadı. Bahsettiğin şeyler bahsedilmesi gereken şeyler bile değil. Kaç tane yardımını sayarsan say hepsinde Luffy'nin bir fedekarlığı vardır. Ya birisi onu kurtuluş için umut ışığı görmüştür. Ona inanmıştır yanında yer almıştır. Ya da Luffy doğrudan onları kurtardığı onun için savaştığı için ona yardım etmiştir. Durum hep böyle oldu bütün durumlarda.

Diğer komik olan taraf ise Kizaru'Nun gelip bütün Supernovaları tekledikten sonra teklediği bütün Supernovaların hiçbir yardıma gerek kalmadan Yeni Dünya'da varlıklarını sürdürebilmeleri? Hadi bizimkine Rayleigh yardım etti? Bu adamlar yardıma bile gerek kalmadan Kizaru tarafından bırakılmışlar. Apo- Keşiş ve Drake ismini unuttuğum diğer Supernova. Açıkla bakalım nasıl kurtuldular?

Jinbei özellikle Ace'e diyor ki ben çocuk bakıcısı değilim. Saygı duymadığım bir adama yardım etmem. Savaştada söylüyor zaten Luffy sen gerçekten saygımı kazanacak bir adamsın. O yüzden ona yardım ediyor. Luffy'nin o hapishaneyi basması diğer taraftan Jinbei'nin de işine geliyor. Adam hapisten kaçırıyor. Jinbei ile Luffy'nin amacı da ortak. Ortak hedefleri olduğu için ortak hareket ediyorlar.

Sizin anlayamadığınız nokta Luffy'nin her şeyi tek başına başaracak olmasını beklemeniz. Ace'i tek başına WB bile kurtarmaya gelmiyorken, gelebilecek bütün yardımlara adam ellerine açmışken Luffy'nin Ace'i kurtarırken yardım edilmesini Luffy için şans kabul ediyorsunuz. İşin bir diğer trajik kısmı da burası.

Dediklerime de cevap vermemişsin. Kid İttifağının önüne Kaido tek başına düşüyor. Bizim ittifağın önüne düşseydi şanslı derdiniz. Bundan %100 eminim. Ulan o şansa rağmen bu admalar Yonkou Kaptanına tek bulmuşken yenemediyseler bıraksınlar bu işi derdiniz. Ama Kid için şansızlık oluyor... Yenseydiler ne diyecektiniz?

Edit: Şimdi aklıma geldi. Urogue Luffy gibi davranıyor hepsine karşı savaşıyor. Ama Cracker'e yeniliyormuş. Ordan çıkması da mümkün değilmiş. Ama bir bakıyoruz sağ kurtulmuş gökyüzü adasında. Bir de Kaido karşısında? Bu adam şansını nasıl anlatırsın? Her şeyi bakıp öyle değerlendirmek lazım.
İvankov olayı hikaye en fazla iyileştirir bırakırdı. Dragon olayı olunca kaçmaya razı oldu.

Kid ve Kaido konusunu tam görmek lazım. Luffy'lerin önüne düşse evet dediklerini aynen derdik, hatta abartanlar olurdu ama Apo veya diğerleri ihanet ettiyse o iş sıkıntı olmuştur. Law mesela yarın aynı bir durumda ihanet etse ne yapsın Luffy?

İyi hoş Luffy'i kutsala vurdu veya Zoro kesmeye kalktı, bak ben Zoro'cuyum sözde ama yanlışa yanlış diyeceksin. Bunlar ister arkadaşları için ister istedikleri için bir hareket yapıyorsa sonucuna katlanırlar. Bir şey olmaz sıkıntısız yollarına giderlerse taktir görürler ama esir düşerse gömülürler. Tabela hasırşapka için hep olumlu olduğunda oynanan oyuna bakmayalım mı?

Diğer novalar gelince hangisi yeni dünyada tutunabilmiş. Drake, Kaido'nun emrine girmiş. Bege ise Mom'a çalışıyor. Apo en son Kaido sama çekiyordu. Kid ise hali ortada zaten öncesinde bile kol vermiş. Law desen shichi olup köşeye çekilmiş. Uruge hayatının dayağını yemiş belli ki, öldü diye bırakmışlar.

Luffy bir girdi, kayıpsız yürür artık.

@Millennium Wizard Luffy ve Law ve daha niceleri Dof geliyor diye adadan kaçmadılar mı :) Hazırlık yapalım gelsin keselim bile demediler, @Alpamis'ı bu konuda ikna edebileceğini düşünmüyorum, Roger'in bile şansıyla kral olduğu söylenen bir manga okuduğunun farkında değil bence :D
İkna edebileceğiniz bir konu değil. Çünkü haklı olmadığınız bir konu. Sizin Garp gibi bir adama karşı tavrınız bile ortadayken Garp'ın sözlerinden yola çıkmanız ise ayrı bir olay. Garp'ı adam yerine koymayanlar düşüncelerini savunmak için onun söyledikleri üzerinden yola çıkıyor.:D

Kim kaçmış Doflamingo geliyor diye? Bizimkilerin Dof'un geldiğinden haberi bile yoktu öyle hatırlıyorum. Dof orada bizimkiler ile karşı karşıya gelse ne olacağını az çok biliyorsun di mi? :D Patates olurdu. O da Dof'un şansı.

@Daredewill

Sanji ve şu an ki durumdan haberin yok herhalde?

İkna edebileceğiniz bir konu değil. Çünkü haklı olmadığınız bir konu. Sizin Garp gibi bir adama karşı tavrınız bile ortadayken Garp'ın sözlerinden yola çıkmanız ise ayrı bir olay. Garp'ı adam yerine koymayanlar düşüncelerini savunmak için onun söyledikleri üzerinden yola çıkıyor.:D

Kim kaçmış Doflamingo geliyor diye? Bizimkilerin Dof'un geldiğinden haberi bile yoktu öyle hatırlıyorum. Dof orada bizimkiler ile karşı karşıya gelse ne olacağını az çok biliyorsun di mi? :D Patates olurdu. O da Dof'un şansı.
İyi ama sen adam yerine koymuyormusun ? Bana örnek versen derim ben adam yerine koymuyorum çekilirim kenara ama sen diyorsun ki Garp ADAMDIR !!! demiyormusun ?
EEE öyleyse adamdır dediğin ve Roger'in en fazla takıştığı onun zamanında kahraman olmuş Denizcinin sözünü söylüyorum sana.
Adam yerine koymuyorsan bu maldır konuşmuş de haklısın diyeyim.
Adam yerine koyuyorsan Garp'tan iyi bilemeyeceğin için Roger balına kral oldu dediğinde kafanı eğip kabul etmen gerekir :D

İyi ama sen adam yerine koymuyormusun ? Bana örnek versen derim ben adam yerine koymuyorum çekilirim kenara ama sen diyorsun ki Garp ADAMDIR !!! demiyormusun ?
EEE öyleyse adamdır dediğin ve Roger'in en fazla takıştığı onun zamanında kahraman olmuş Denizcinin sözünü söylüyorum sana.
Adam yerine koymuyorsan bu maldır konuşmuş de haklısın diyeyim.
Adam yerine koyuyorsan Garp'tan iyi bilemeyeceğin için Roger balına kral oldu dediğinde kafanı eğip kabul etmen gerekir :D
Garp'ın yorumunu kabul edip etmemek bana kalmış. Sonuçta nesnel bir şeyden bahsetmiyor. Bu noktada Garp'ın her dediğini kabul edip etmemek benim açımdan önemli olan bir şey değil. Ama sizin Garp'ın her hareketine her konuşmasına laf edip sadece tek bir yorumunuz için o sözünüzü kullanmanız sıkıntı.

Garp beni tut yoksa Akainu'yu öldüreceğim dediğinde de buna gülen siz değilsiniz yani?:D

Ben eminim Dof hazırlıksız bir anda Punk Hazard'ta bunların karşısına çıksa Luffy ya da bizim ittifak için şansız demezdin. Hatta baya baya şanslı olduklarını söylerdin. Kendini kandırmana gerek yok bu konuda.

Siz Luffy'den her şeyi tek başına yapmasını bekliyorsunuz. Sıkıntı burada. Roger bile bu konuda nasıldı haberimiz yok. Ki adam 52 yaşında KK olarak kabul edilmiş.

Saydığın adamların hiçbiri ne İvankov ne Jinbei birilerine birisinin oğlu diye yardım edecek kişiler değiller. Jinbei bunu zaten kendi ağzıyla söylüyor. İvankov'da Luffy'nin harbiden Dragon'un oğlu olabileceğine zaten kişiliğini az çok tartıp baktığında karar veriyor. İvankov karşısında farklı bir karakter görse yardım etmeyebilirdi bile.

Haki olayını da açıkladım. Rayleigh'e bile gerek yoktu. Direk Garp bile öğretseydi küçük yaşta Rayleigh'e gerek yoktu. Ya da Kuja gibi hakinin su gibi olduğu bir yerde doğsaydı. Bizimkilerin bu konuda cahil bırakılması bile kötü. Adamların Yeni Dünyada herkes tarafından bilinen bir gücü kullanamaması bile ayrı bir olay. Bunlar irdelemiyorsunuz. Bu gücü öğrenmek için Rayleigh'nin eğtim vermesine takılıyorsunuz.

Law küçük yaşta sırf bunların eğitimi görmüş ona da ballı diyor musun? Dof küçük yaşta bunu eğitimi görmüş çocuk gibi bakılmış, meyvesinden donuna kadar her şeyini adamlar vermiş? Ama o durumda Dof h.haki saldı diye o adamlar onu bakmıştı di mi size göre?

Novaların kurtulması saçmalık. Kizaru resmen tekledi bunları. Nasıl kurtuldukları belli değil. Kendi güçleriyle ordan kurtulamayacakları da belli. Sizin deyiminize göre ya birileri kurtardı ya da Kizaru hasta oldu ilgilenmedi. Yani her türlü şanslıydılar.

Law'ın Rosinan'te ile geçmişse sahip olması da bir şans. Arkadaşı Garp'ın torununa bile sempati beslemeyen Sengoku Rosi yüzünden normalde yakalyacağı Law'ı orda tutuklamıyor. Bu da bir şans.

Oruç reyizi bir komutan ile dövüştükten sonra Cracker ve öfke orudusuna yeniliyor. Ama onunda gökyüzü adasında yaşadığını görüyoruz. O da bir şans. Hatta Kaido gibi deli bir adam bunlara dokunmuyor bile. Ben senin bahsettiğin anlamda herkes için bir şey bulabilirim. Sıkıntı her şeyi tek başına yapmasını beklemenizde. Bu kısımda da zaten çoğu şeyi tek başına üstleniyor zaten.

Kid neden hala yaşıyor acaba? Kaido bunu niye öldürmedi? Nasıl Kid'in ölmemesi için bir sebep bulunuyorsa bu da bir şanssa Luffy'nin de şu an ölmemesi öyle bir şans. O kadar farklı bir konumda değil.

Herşeyi tek başına yapmasını beklemiyoruz.Ama bazılarını tek başına halletmesi lazım.Wb demiyor mu işime karışmayın diye.Wb yardım bile kabul etmez.Luffyde böyle bir durum yok.Şayet kral hamuru varsa olması lazım.

Dedim ya ivankov Ace oğlu diye yardım edecekti.Onun da mı kişiliğini görmüş.Adam daha görmeden karar verip kurtarmaya mfye gitmeye çalışıyor.Yani bunlarla gelme alakası yok.

Haki olayını ben diğer novalarla kıyaslıyorum.Aynı anda shabondye vardılar şartlar eşitti ve onlar da haki bilmiyor ve öyle yerde doğmadılar.Yani luffy bu konuda dezavantajlı değil.

Law eğitim görmüştür herkes elbet belli bir eğitim görmüştür.Garp umursamaz bir adam ancak verdiği eğitim doğruydu.Tamamen doğaya salıp güçlenmesini sağlamak temel eğitimin hası zaten.Denizci yetiştiriyor bilmeyecek hali yok.Ancak rayleighin haki eğitimi bambaşka.Bunu para verse ejderler bile alamaz o eğitimi verecek adam dünyada sayılı.Luffy de sırf Roger'a benziyor onun gibi olabilir diye eğitim aldı.Başka bir nedeni yok.Diğer novalar o kadar şanslı değillerdi.Çünkü hasır şapka takmıyor ve Roger gibi gülmüyorlardı. :)

@RedTeroR

İkna edebileceğimi düşünmesem de yazmaktan kendimi alamıyorum.Zaten forumda kim kimi ikna etmiş bir göster bana. :D

Garp'ın yorumunu kabul edip etmemek bana kalmış. Sonuçta nesnel bir şeyden bahsetmiyor. Bu noktada Garp'ın her dediğini kabul edip etmemek benim açımdan önemli olan bir şey değil. Ama sizin Garp'ın her hareketine her konuşmasına laf edip sadece tek bir yorumunuz için o sözünüzü kullanmanız sıkıntı.

Garp beni tut yoksa Akainu'yu öldüreceğim dediğinde de buna gülen siz değilsiniz yani?:D
İşime gelen yerde sözleri kıymetli işime gelmeyen yerde sözleri değersiz diyorsun yanı :D
Garp bu sitede çok kişiye göre Roger'in en büyük düşmanı ve en yakın dostlarından biri Roger hakkında bunu söylüyorsa en azından Garp'a değer verenlerin bu söz özerinden bir sonuca ulaşmaları gerekir...
Bana göre adam değildir boş konuşan biridir :artiz:

@Millennium Wizard Beni ikna ettin ama fazla sevinme zaten isteriktim :gamyon:

Orada işte eylemi ile sözü çelişiyor. Bunu herkes gördü. 10 kişinin arkasına saklanıp hadi tek gelsene demek gibi.

Wb nasıl Akainu'nun arkasında bitti, Garp ancak konuştu, iş yapacak adam Wb gibi saka'nın arkasında biterdi. İsteyince ne kadar hızlı olduğunu gördük.

@Daredewill

Sanji ve şu an ki durumdan haberin yok herhalde?
Sanji ölsün hatta bu arc bunlardan biri ölsün ya da Nami falan tecavüze uğrasın ben luffy fanı olmazsam adam değilim. Ama biliyoruz ki hiçbirine bir şey olmayacak. Nami esir düşmüş banyo yapmak istiyorum diye bağırıyor. Bu öz güven nereden geliyor?

Nasıl haberi yok ayrıca, Law'a demiyor mu beni bekle diye Dofy? Law zaten Dof'un oraya uçarak geleceğini bildiği için topuk yapıyor. Lufy'nin karakterini az çok gördüğü için laf demeden kaçıyorlar.

Herşeyi tek başına yapmasını beklemiyoruz.Ama bazılarını tek başına halletmesi lazım.Wb demiyor mu işime karışmayın diye.Wb yardım bile kabul etmez.Luffyde böyle bir durum yok.Şayet kral hamuru varsa olması lazım.

Dedim ya ivankov Ace oğlu diye yardım edecekti.Onun da mı kişiliğini görmüş.Adam daha görmeden karar verip kurtarmaya mfye gitmeye çalışıyor.Yani bunlarla gelme alakası yok.

Haki olayını ben diğer novalarla kıyaslıyorum.Aynı anda shabondye vardılar şartlar eşitti ve onlar da haki bilmiyor ve öyle yerde doğmadılar.Yani luffy bu konuda dezavantajlı değil.

Law eğitim görmüştür herkes elbet belli bir eğitim görmüştür.Garp umursamaz bir adam ancak verdiği eğitim doğruydu.Tamamen doğaya salıp güçlenmesini sağlamak temel eğitimin hası zaten.Ancak rayleighin haki eğitimi bambaşka.Bunu para verse ejderler bile alamaz o eğitimi verecek adam dünyada sayılı.Luffy de sırf Roger'a benziyor onun gibi olabilir diye eğitim aldı.Başka bir nedeni yok.Diğer novalar o kadar şanslı değillerdi.Çünkü hasır şapka takmıyor ve Roger gibi gülmüyorlardı. :)
Sonda öleceğini anladı. Çocukları da o öldükten sonra orda öldürüleceğini anladı. En doğru olarak hepsini orada tutup onların kaçmasını istedi. Ordakilerde kaçtı. Luffy bu şekilde ağırlığını ortaya koyan biri. Sanji ile arasındaki meseleye Nami'nin karışmamasını söyledi. Ennies Lobby'de herkesten önce oraya baskın düzenledi. Tayfası ardından geldi.

Ace için oraya gitmedi zaten. Ace eğer Dragon'un oğluysa Dragon buna karşı kayıtsız kalmaz dedi. Luffy'nin ise oğlu olduğuna ikna olması için bile yaptıklarını bir tarttı. Harbiden oğlu olabilir dedi. Bu noktada yardım etti. Bu noktada bu kadarı olsun. Ben sana deminden beri aynı olanların Law için olanını da saydım. Dof'ta Kutsal Ejderdi diye bazı üstünlüklere sahipti. Kutsal Ejder olması Dof ile alakalı bir şey miydi? Kutsal Ejder olması sayesinde sahip olduğu sır Dof ile mi alakalıydı?

Shabondy'dekilerin haki bilip bilmediğini bile bilemezsin. Çünkü Law büyük ihtimal haki gibi bür güçten haberdardı. Adam eğitim görmüş. Yeni Dünya'da ki Bugün WB'nin tayfasını yener dediğiniz Dof Family tarafından?

@RedTeroR

Onu sen yapıyorsun. Sadece hikaye akışı içerisinde bir karakterin kendi yorumuna dayalı öznel bir söz söylemesi üzerinden Roger'ın sadece şansı ile KK oldu sonucuna varmak bugün Roger'ın adı anıldığı zaman herkesin dört köşe olduğu seri için hakaret olur.

Diğer taraftan Roger'a şanslı diyorsunuz. Garp Roger'ı yakalayamadı diyorsunuz. Roger şanslı ise Garp ne yapsın? O zaman neden Garp'ın onu yakalayamaması üzerinden Garp'a giydiriyorsun? :D

Amaç belli. Roger şansla oldu. Garp adam değil. WB hem adam hem en güçlü. İkisini de su da boğar. Yani fanım ben diyorsun.:D

Hepten şansızdı demiyorum. Ama şansı siz foodluck gibi bir şey sanıyorsunuz herhalde bu seri için. Hele bana saydığınız şans olarak söylediğiniz şeyleri ben diğer karakterler içinde sayıyorum size.
@Daredewill

Garp yorumu RedTeror içindi. O işine geleni kullanıyor işine geleni kullanmıyor.

O özgüven sana göre Manga'kadan geliyor galiba. Bu adamların karakterleri böyle. Luffy hele hiçbir şeye güvendiği yok. Adamın fiiliyatında yok yalakalık ya da boyun eğmek.

Ben sana Kid'ten örnek verdim. Adam hayatta şu an? Kaido bu adamı öldürmedi? İleride belkide ona karşı savaşabilecek bir fırsatı yeniden yakalayacak? Aynısı Keşiş için geçerli? Big Mom'a karşı savaştı. Bir adamını indirdi. Sonrasında yenildi. Ama hala yaşıyor. Bunlara cevap verin. Yoksa konu başa sarıyor.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 35)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık