Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu çok sakat bir konu. Dragon tarafı yense "e yonkou kadar güçlüymüş niye hala denizcilere dalmıyor ki?" denir. BB yense "Dragon balon". Beraberlik? hmm:/
Bence BB ile devrimciler işbirliğine girse müthiş bir tat gelirdi seriye. Hatta biraz dövüşüp güçlerinin eşit olduğuna vurgu yaptıktan sonra böyle bir hamle yapsa tadından yenmez.
Devrim ordusu fikir anlamında gerçekten de güçlü. Dragon'un fiziksel, meyve vb. anlamındaki gücünü henüz görmemiş de olsak onun da en az bir amiral seviyesinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. (D. , dünyanın en çok aranan adamı olması, Luffy H.haki kullandığında "ne de olsa Dragon'un oğlu" gibi ifadeler kullanılması vs...)
Fikir anlamında Teach'in öyle bir şey düşündüğünden pek de emin değilim. Karakteri uyuşmuyor gibi. Yani Devrimciler - BB tayfası ittifakı gibi bir durum pek olası gelmedi bana. Olsa olsa düşman sayarlar birbirlerini, yine de savaşmazlar gibi. Devrim ordusunun zaten korsanlarla ne problemi olabilir?

Katılıyorum şu 1 Ziyon beri Jack'i zoro tokat manyağı yaptığı gün ben dediydim diyeceğim :ehe:
Jack çok abartılıyor. Tamam güçlü olmasına güçlü de amiral falan yaptılar adamı.

Teach bireysel güç olarak en güçlü Yonkou olabilir belki ama, tayfası çok zayıf durmuyor mu sizce de? 2 yıl sonra gördüğümüz çekirdek üyelerden Burgess bir Jack'in yarısı bile değildi bence. Canavar korsanları gibi büyük bir orduya veya Bigmom gibi sağlam müttefikleri olduğunu da düşünmüyorum

Devrim ordusu fikir anlamında gerçekten de güçlü. Dragon'un fiziksel, meyve vb. anlamındaki gücünü henüz görmemiş de olsak onun da en az bir amiral seviyesinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. (D. , dünyanın en çok aranan adamı olması, Luffy H.haki kullandığında "ne de olsa Dragon'un oğlu" gibi ifadeler kullanılması vs...)
Fikir anlamında Teach'in öyle bir şey düşündüğünden pek de emin değilim. Karakteri uyuşmuyor gibi. Yani Devrimciler - BB tayfası ittifakı gibi bir durum pek olası gelmedi bana. Olsa olsa düşman sayarlar birbirlerini, yine de savaşmazlar gibi. Devrim ordusunun zaten korsanlarla ne problemi olabilir?
seri dram olduğu için güç seviyeleri senaryoya göre esneyebiliyor. Ancak güç seviyeleri için şu lafımda ısrarcıyım. Güç seviyeleri arttıkça aradaki farklar düşüyor. Yine de mevkiye göre güç artışı yaştan dolayı güçten düşme olmadığı sürece her zaman artıyor. Kısaca amiral seviyesi çok uçuk değil ama bilemiyorum yinede

Aokiji BB ile işbirliği içinde ve kafa olarak devrimcilere en yakın denizci. Böyle bakınca bir anda aklımda parlayan bu fikre daha da ısındım, bence bu yorumumu fava atın:D

Sağ kol=Amiral ne demek sizce ?

Bence kaçırdığınız nokta bu beyler. Sağ kollar amiralle eşdeğer güce sahiplerse ki bence öyleler... Bu adamların zaten bir amirali yenme ihtimali vardır demektir. Çünkü amirallerin hepsinin birbirleri yenme ihtimali vardır. Çünkü bu adamlar bu kadar denktir.

Hımm sağ kol>Amiral denklemi biraz daha net ve iddialı bir denklem olduğu için sıkıntılı bir denklem olarak görülebilir. Ancak sağ kol=amiral demek, sağ kol>Amiral demek anlamına da gelebilir yukarıda yazdıklarımdan ötürü. O yüzden çok takılmayın bu konuya bence. Tabi yine dediğim gibi sağ kol>amiral gibi kesin bir denklem de kurulmamalı. En azından şu ana kadar gördüklerimizden yola çıkarsak...

Teach bireysel güç olarak en güçlü Yonkou olabilir belki ama, tayfası çok zayıf durmuyor mu sizce de? 2 yıl sonra gördüğümüz çekirdek üyelerden Burgess bir Jack'in yarısı bile değildi bence. Canavar korsanları gibi büyük bir orduya veya Bigmom gibi sağlam müttefikleri olduğunu da düşünmüyorum
Ben de öyle düşünüyorum. Olay tamamen Teach'in kendisinde bitiyor. İkinci meyve olayı çok beklenmedik oldu, bu sayede de yonkou oldu adam.

seri dram olduğu için güç seviyeleri senaryoya göre esneyebiliyor. Ancak güç seviyeleri için şu lafımda ısrarcıyım. Güç seviyeleri arttıkça aradaki farklar düşüyor. Yine de mevkiye göre güç artışı yaştan dolayı güçten düşme olmadığı sürece her zaman artıyor. Kısaca amiral seviyesi çok uçuk değil ama bilemiyorum yinede

Aokiji BB ile işbirliği içinde ve kafa olarak devrimcilere en yakın denizci. Böyle bakınca bir anda aklımda parlayan bu fikre daha da ısındım, bence bu yorumumu fava atın:D
Ben zaten BB>Dragon olayına kesinlikle katılmıyorum. Hatta bana kalırsa, Dragon BB'a denk olması gereken bir karakter.
Aokiji konusunda haklısın. Ben onu devrimci olarak görmek isterdim aslında. :( Şuanki amacının ne olduğunu zamanla tamamen öğreniriz herhalde.

100 canavar korsanları. O degilde Kaido'nun korsan tayfasının adı efsane değil mi?Gemisini falan da merak ediyorum ki Jack'in bile özel gemisi var mamut pruvalı falan Kaido'nun ki nasıldır acaba?

Öncelikle bu gibi bir bahaneyi Oda öne sürerek adamları saf dışı bıraktı ya? Bu nasıl bir iştir? Adamlar baba baba derken aradan çıkarıldılar.:S Neyse ki Marco ona rağmen aradan çıkarılamadı.

Kesinlikle üstünlük olayı dediğin gibi Çerlo. Ben zaten üstündür demiyorum. Ben bir sağ kol dengidir diyorum. ( Ama her sağ kol her Amiral'e değil.) Bir sağ kol Amirallerden bazıları ile denk olabilir. Askerlik yasası ile bir sağ kol Amiral olarak atanabilir ve bu sırıtmazda. Bunu da şöyle açıklıyorum. Senin yaptığın senaryo da farkettiysen bir Yonkou fazlasıyla eziliyor. Bİr Yonkou bu şekilde ezilecek ise bu denge oluşturmaz. Ben de bunun için en azından Yonkou Kaptanından başka birinin daha Amiral'i yenebilir dedirtmesi lazım. Sadece Kaptan'a bu konuda bel bağlanılamaz. Çünkü karşı da sadece Yonkou Kaptanının yenebileceği 4 kişi var dersen ve ortada bir dengeden söz edersen, bu olmaz. Ben bu yüzden en azından dengi olabilecek ve duruma göre yenebilecek sağ kolları da olması gerekiyor diyorum.

Fuji öncesinde tanımadığımız bir adamdı. Demek ki bu güçte adamlar çıkabiliyormuş. Bu adamlar bir Yonkou'nun sağ kolu da olabilir. Marco'nun Denizci Karargah'ında alabileceği rütbe ne olurdu? Amiral. Aşağısı da sırıtır. Fark ne burda? Bunu anlamadım. Birisinin ünvanı var ve Amiral ,diğerinin yok. Olay buna geliyor.

Ben de bu Hükümet'ten daha çok Kutsal Ejder'lerden bir şeyler bekliyorum. Bir Yonkou oluşumuna göre oldukça daha baskın olduklarını düşünüyorum. Öyle ki Denizciler'e siz sadece görünen yüzüsünüz ve bu yüz 1 Yonkou oluşumunu yenebilecek güçteyse. Ama 4 Yonkou ayrı bir olay.:D Zaten ben de son boss olarak Kutsal Ejderleri bekliyorum. Hikayenin ana olayı zaten 800 yıl önce olan olaylar ve D.nin iradesi. WB'nin de deyimiyle biri o hazineyi bulacak ve Dünyayı alt üst eecek bir savaş çıkacak. Tarihin bütün yükünü sırtlanacak biri gelecek. Asıl olay da bu.:D
Amirallerin meyveleri hep toplu savaşta işe yarayan şeyler. Ve birbirlerine harbi hasar verebilecek adamlar. Ha Z'de meyve yok ama hakisi nam salmis bir adam o da.

Marco vurunca Kizaru'nun elbisesi tozlaniyor anca. Vista ile ikisi dalıyor Akainu anca ah diyor amirale gel :D Kizaru ile Vista kesse acep sadece ah mi der? Kizaru lazerlerle delse acep Akainu-Aokijk pek etkilenmez mi? Mangaka diğer bir amirali ezmemek için 10 gün dovustuler diyen adam. Akainu'yu da çizmiş, imzasını bırakmış. Ama ayni mangaka saldırı olarak amiralleri pek etkilemeyen bir Marco çiziyor. Yapabildiği amiral tutmak ki bunu da anka ile yapamazsa ölsün zaten.

Yav az gerçekçi olun. Adamın o tekmelerle Kizaru, Akainu gibi adamları indirmesi mümkün değil. Kizaru'dan kan bile gelmiyor la. Luffy, red hawk cakinca Dof kan kusuyor, büklüm büklüm oluyor ama ona bile Law kalıcı hasar birakamadin diyor. Bir de gram kan kusmayan anca takim elbisesi tozlanan Kizaru'yu düşünün. Her tarafını yirtsa gene amiral indiremez Marco. Marco iki kez amiral tekmeledi ıkisinde de adamlar başkaları ile uğraşıyordu, o tekmelerken iyi ama yenilince babası na bakıyordu yiaaaa.

Neyse konu o değil bire birde Marco kolay kolay vuramaz yani.. Kizaru kılıç veya tekme ile bloklar, gene Kizaru'nun uzak saldırı ve hız avantajı var.

Aokiji'yi anlatmaya gerek yok. Magma adami 10 gün tutmuş.

Issho var en zayıf gördüğüm, o bile muazzam. O k.haki ve kılıç becerisi ile kolay kolay darbe yemez ve basınç ile kolayca karşı saldırı yapabilir.

Bu vslerin sonucu belli. Sadece ne zaman biteceği belirsiz. Onu da Marco'nun meyvesinin sınırı belirleyecek. O sınır bitene kadar da kimse yenemez zaten o adamı. Magmaya bile kafa atabiliyor, o magma ki WB'nin kafasını götürmüş.

Marco gibi bir adamı amiral yapmazlar. O mantıkla gitsek Dof da koramiralin çok çok üstünde ona da amiral rütbesi vermek lazım. Ama işte yok, Dof amiral kalibresinde değil. Hepsi üstte ondan.

Dragon en az Yonkou gücündedir. En az. Altı ayıp olur Mangaka'nın utancı olur. Arkadaşın dediği gibi serinin gidişatına göre sonuçlanır eğer kapışırlarsa fakat mangaka ikisini de yedirmez bu kadar erken.
Devrimcilerin yeri belli oldu ve zaten harekete geçmeye karar vermişlerdi. BB dalmaya karar verse bile devrim ordusu komutanları geleceği için vazgeçebilir. Bir anlaşma yapacaklar diyorum ama Sabo istemez. Dragon da akıllı bir adam. BB'ye güvenmez.
Müttefiklik yapsalar bile Teach'e dikkat eder. Müttefiklik ama zor gibi ya. Okuyuculara açıklayamaz mangaka sebebi ne olursa olsun.

İkisinin de birbiriyle dövüşmesi zaten aptalca olur. Güç kaybeder ikisi de. Amaçları zarar görür. Mangaka hiç beklemediğimiz bir şey de yapabilir. Bekleyip görelim en iyisi. Çünkü ne müttefiklik ne de savaş bana mantıklı gelmiyor.
Yalnız Burgess tayfanın en güçsüzlerinden de olabilir. Devrimcilerin sağ koluyla mücadelesinde böyle olması doğal. Zaten hikayeden dolayı olan şeyler bunlar. Sabo'nun şov yapması gerekiyordu o arc. Yaptı işte. Burgess orada ezilir. Sonra ileride bir bakarsın biraz daha güçlüdür o halinden.
Zaten Teach'in meyve çalmaya devam ettiği söylendi. Tayfasına meyve power up'ı da gelir.
Eğer meyvesiz o kadar güçlülerse meyve yiyip uçarlar.
Aokiji gibi müttefikleri var. O canavar ordusunu ve Big Mom'ın müttefiklerini rahat alır mesela. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 40)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık