Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
B.haki kendi vücudunu dokunulmaz yapmıyor galiba :S Dokunulmaz değilsen etkilenirsin güçten. Fakat b.haki yi vücudun biraz daha dışına itebiliyorsan. Zoro gibi taşırıyorabiliyorsan :oleyo: belki o zaman meyve güçlerine karşı daha üstün olabilirsin.
Luffy koka sayesinde Ceasar'ın silahından korunmuştu, hatta kokalı bölüm katılaşmıştı. Buradan zarar almadan çıktığına göre koka sayesinde vücudu dokunulmazdır desek yanlış olmaz sanirsam.

@Densetsu no Samurai
Sen de bir yerde haklısın ama Yonkou'dan tek yiyecek durumdaysa Luffy, o zaman Yonkou'ya harbiden çok uzun yıllar var demektir. Fakat gördüğümüz kadarıyla o kadar sürmeyecek gibi duruyor.
Ben şahsen Luffy'nin herhangi bir yonkou ile teke tekte dövüşeceğini düşünmüyorum. Düşünen var ise yazdıklarım tabi ki ters gelebilir. Ancak senin de dediğin gibi Luffy'nin alacağı çok power up var daha. Bu power uplar kapıda beklerken Luffy'nin şu anki halinin bir yonkouyla denk dövüşebilmesi mümkün değil. Mümkün değilini de geçtim imkansız :)

Zaten g4'ten yarım saat dayak yiyen bir Doflamingo (hem de sağlam olmayan bir Doflamingo) bu kadar dayanıklıysa yonkoular Mingo'yu solda 0 edecek kadar dayanıklı. Mingo'yu 1 km uçuran saldırı herhangi bir yonkouyu 10 metreden fazla oynatmaz bana göre.

@Monkey D. Luffy

Sebebini yukarda belirttim ya işte ? Bir amirali ölmek üzereyken iki yumrukta sündüren bir adam, sağlam ve genç iken ki bu tanıma Shanks ve Kaido giriyor (Mom yaşlı biraz daha)... Luffy'ye hayatında hiç tatmadığı duygular yaşatır :) @Raiden'e yazdığım cümle sana da gelsin:

''Luffy'nin alacağı çok power up var daha. Bu power uplar kapıda beklerken Luffy'nin şu anki halinin bir yonkouyla denk dövüşebilmesi mümkün değil.''

Eğer Luffy şu an bir yonkou ile teke tekte kapışabilecek güçte ve çapta olsa, bu adamın g5'i çıktığında, meyve uyanışı ve kral hakisi çıktığında dünyaya tek atması gerekir. Dediğiniz şey güç dengeleri açısından mantıksız. Yonkou dediğimiz insanlar koskoca dünyada 4 tane. Bu adamların hepsi birer ''EN''. Op dünyasında ne kadar güçlü insanlar ve oluşumlar olduğunu gün geçtikçe görüyoruz. Daha şimdiden Vinsmoke'lar gibi güçlü olan en az iki oluşum daha var (muhtemelen daha da güçlü):

- Wano Samurayları
- Elbaf Devleri

Yonkoular tüm bunların ötesinde bir oluşum. Yahu 1 milyarlık mamutu yere çalan kedi var :D Ve o kedi gibi 1 azmanla daha 5 gün gece gündüz dövüşen azman oğlu azmanlar....

Kısacası Kaido ya da herhangi bir yonkou söz konusu olduğunda adamların diyeceği şey şu:

Jack'e, Beckman'a, Bobbin'e, Marco'ya söyleyin; lastiği pataklasın.

İleriki süreçte Luffy'nin geleceği maksimum yer yonkou 1. adamıdır. Bu da bir amiral seviyesidir zaten benim gözümde. Her şey sırayla. Önce Luffy amiral seviyesinde olacak, ondan sonra yonkou karşısına çıksın ;)

Wb uyurken Ace'i farkediyordu. Eğer bir tehdit varsa kendiliğinden hissediyor olabilirsin.
Bir karşı koyma ihtimali olmalı böyle bir şeyin.

WB'ye Mihawk ile Kizaru saldırıyor adam kıpırdamıyor. Marco ile Jozu'nun araya gireceğini biliyor.
Hep açık olmayabilir fakat bu tarz şeyleri farketmene yarıyor olmalı.

Yani WB halkın arasında dolanıyor. K.haki açık değil. Fakat birisi ona hamle yaptı mı ya da yapmaya hazırlandı mı uyarı geliyor olmalı.

Luffy Mihawk'a tam saldırırken saldırının sonucunda kolunun kesileceğini görüyordu.
WB gibi adamlar da Sugar'ı gördüğünde oyuncuğa döneceğini görüyordur.
Aynı Luffy Usopp olmasa oyuncak olacaktı belki de ve aynı Wb Squardo'dan kılıç yiyor bu gözlem hakisini anlayamadım hiç Luffy 3d2y'den sonra lazerlere çok yavaş diyerek şekil yaptı ama sonraki çoğu savaşında düşmanının yaptığı hareketleri göremedi ya gerçekten çok odaklanmak gerekiyor ya da dövüşlerde aksiyonu azaltacağından biraz seviyesi kısıldı.

@Densetsu no Samurai
P-up'la birlikte saldırı gücü artıyor ama dayanıklılık biraz farklı bir şey. Atıyorum birkaç arc sonra Luffy G5 açtı diyelim. Bununla beraber saldırı gücü artacaktır fakat dayanıklılık? Şu anda neyse ileride de aşağı yukarı öyle olacaktır. Bundan dolayı tek yeme olayı mantıksız geliyor bana. Yoksa Luffy gitsin kumda oynasın Yonkou yanında. Aradaki seviye farkı çok fazla, buna itirazım olamaz.

Aynı Luffy Usopp olmasa oyuncak olacaktı belki de ve aynı Wb Squardo'dan kılıç yiyor bu gözlem hakisini anlayamadım hiç Luffy 3d2y'den sonra lazerlere çok yavaş diyerek şekil yaptı ama sonraki çoğu savaşında düşmanının yaptığı hareketleri göremedi ya gerçekten çok odaklanmak gerekiyor ya da dövüşlerde aksiyonu azaltacağından biraz seviyesi kısıldı.
Serinin akışı işte ya. Usopp'un Luffy'yi kurtarması ve haki açması, WB'nin de kılıcı yemesi gerekiyordu. Bunların olması gerekmese Luffy ve WB görecekti. Biraz işler mangakanın çizdiği doğrultusunda gidiyor. K.haki bozuk gibi arada çalışıyor arada çalışmıyor. Mangaka çizmiyor olabilir dediğin gibi.
@Densetsu no Samurai
Zaten ben diyorum ki G4 süresi boyunca dövüşebilir diye. Yarım saat tutabilecek anca sonra pert olacak yere düşecek işte Dof'ta olduğu gibi. Yonkou dengi olmuyor ki böyle. Kendimi ifade edemediğimi düşünmeye başladım. :D
Normalde zaten duramaz karşısında G4 bunu belli bir süre sağlayacak. Fakat doğal olarak o süre yetmeyeceği için perte erecek.

Hakisi zamanla artacağı için G4'te 1 saat yonkou tutabilecek örneğin. Ama bir yonkou'yu 1vs1 yenmesi için 2 saat öyle kalması gerekecek+ meyve uyandırması vs gerekecek. G5+G6 gerekecek belki.
Ama belli bir süre dövüşmesi için G4 yeterli olmalı. Yoksa BM'ye ölmeye gidiyor demek bu. Luffy bu eğitimi ezilmemek için aldıysa G4 süresince dövüşebilmeli.

Shanks ile Kaido dövüşse o dövüş belki 1 ay sürecek der mangaka. Ama Luffy 1 günde bitirecek dövüşü. Amiral vs Amiral 9 gün sürüyor fakat Amiral gücündeki Luffy 1 günde bitirecek. Bu da ayrı bir mevzu. Tahminim tabi bu ama yani ihtimal yüksek. Dof'u yarım saat içinde indirdi sanırım. Dof vs Hancock dövüşse 3-4 gün sürer derdi mangaka bunu biliyoruz. (İsimlere takılma :D)

Neyse bekleyelim bakalım. G4 tekniği boyunca bir yonkou ile dövüşebilecek mi yoksa o teknikte bile tek-çift yiyip perişan mı olacak? :/

Ama şunu söyleyeyim hem sert hem elastik lafı boşuna söylenmedi. O vuruş gücü ve o hız boşuna gösterilmedi. :/

Luffy koka sayesinde Ceasar'ın silahından korunmuştu, hatta kokalı bölüm katılaşmıştı. Buradan zarar almadan çıktığına göre koka sayesinde vücudu dokunulmazdır desek yanlış olmaz sanirsam.
O gaz genelde bireyin etrafını sarıp tüm vücudu taşa çeviriyordu. Fakat Luffy'nin G3'ündeki yumruğu zaten Brownbeard kadar :S Sonrasında ellerindeki havayı boşaltınca o tabakanın kırılması normal ki Kinemon'u yere düşürünce bile kırılan birşey. İçinde kalan bireyi belki felç ettiği için içeride buna maruz kalan birey taşı kırmaya kalkışamıyordur. Fakat Luffy zaten pek çok zehire bağışıklık kazandığı için bundan da etkilenmemiş olabilir o_O

@Densetsu no Samurai
P-up'la birlikte saldırı gücü artıyor ama dayanıklılık biraz farklı bir şey. Atıyorum birkaç arc sonra Luffy G5 açtı diyelim. Bununla beraber saldırı gücü artacaktır fakat dayanıklılık? Şu anda neyse ileride de aşağı yukarı öyle olacaktır. Bundan dolayı tek yeme olayı mantıksız geliyor bana. Yoksa Luffy gitsin kumda oynasın Yonkou yanında. Aradaki seviye farkı çok fazla, buna itirazım olamaz.
Valla hacito.. İşin aslı şu ki;

Ölü yonkou + iki hamle = PESTİL olmuş bir amiral
Sağlam yonkou
+ tek hamle = Henüz amiral gücünde olmayan biri

Basit bir denklem bu. Şu denkleme bakıldığında Luffy tek yer mi ? Bakıyım. Valla yer :)

Olaya Luffy olarak değil, denklem olarak bakarsak cevap basit bence. Luffy yerine kimi koysan sonuç aynı olacak çünkü.

Yine de yok abi tek yemez diyorsan diyecek bir şey yok :)

@Densetsu no Samurai
Yanlız ben oradaki Wb'yi ölü olarak değil, dünyanın en güçlü adamının, en güçlü paramecia ile iman power açarak vurması gözüyle bakıyorum. :/ O anki o saldırının gücüne şu an yaşayan hiçbir canlı ulaşamaz düşüncesindeyim. O saldırıyı Luffy yeseydi iptal olurdu zaten.

Şöyle bir şey var. Atlanan nokta bu forumda. Tüm supernovaların ve diğer karakterlerin fiziksel özelliklerini düşünün.
Not: Hiçbir şey görmedik ki ya nerden biliyon muhabbetini geçin başka bir şey anlatmak istiyorum.
Law-Kid-Drake-Bege-Hawkins-Luffy ve diğerleri.
Luffy'nin normalde bunlardan daha az fiziksel özelliklere sahip olduğunu söyleyebilir misiniz? Zor.
G2 sayesinde Luffy hızını ve vuruş gücünü artırabiliyor. Diğer karakterler? Aralarında bir kaç tane vardır. Oruç ve Drake'in artma ihtimali var meyvelerinden dolayı. Hawkins'in kukla formu da gücünü artırıyor olabilir. Neyse en azından Law'ın artırmadığını biliyoruz. En güçlülerinden biri olan adam artıramıyor.
G3 inanılmaz hasar vurmasını sağlıyor. Fuji kılıcıyla karşılamıştı ama rahat karşıladığını söyleyemez kimse. Bu kadar gücünü artırabilecek karakter var mı? Oruç-Bege ve Kid böyle vurabilir gibi.
Hah işte üstüne G4 var.
G2+G3'e Dof gülüyor. G4'e şok oluyor. Rakip olamıyor.

Başka hangi karakterde böyle bir power up var? Kimsede yok şuan.
Dof vs Jack olsa Jack Dof'a böyle üstün gelebilir mi? Sanmam. Marco ve Beckman bu kadar üstün gelebilir mi? Sanmam.

G4 ise böyle bir gücü belli bir süre verebiliyor. Karşılığında dövüşü o sürede bitiremezsen yenilmiş oluyorsun.

Özet:G4'ü ezmeyin. Eminim ki Yonkou dengi güç veren bir teknik. Fakat süresi sıkıntı çıkarıyor.

@Densetsu no Samurai
Hala tek yer diyorsun ona sinirleniyorum. ://
Hem sert hem elastik adam, lastik meyvesine sahip, türlü karakterden fazla iradeye sahip ve dayanıklılığa sahip karakter nasıl tek yiyecek? :/
Allah aşkına yapma :/

Ha bir de Luffy'nin novalara göre fiziksel darbelere daha dayanıklı olması normal zaten. Direkt tekme tokat dövüşen birisi Luffy. Law, Hawkins gibi adamlar da meyvesini ve kafasını kullanarak iş bitiriyor. Bizimki ise Allah ne verdiyse dalıyor. Zaten Sabaody'de novaların Kizaru'dan tek yemesi ve Mf'de Kizaru'nun Luffy'ue aynı şekilde çakmasına rağmen savaşa devam etmesinden de bunu anlayabiliriz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık