Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ha bir de Luffy'nin novalara göre fiziksel darbelere daha dayanıklı olması normal zaten. Direkt tekme tokat dövüşen birisi Luffy. Law, Hawkins gibi adamlar da meyvesini ve kafasını kullanarak iş bitiriyor. Bizimki ise Allah ne verdiyse dalıyor. Zaten Sabaody'de novaların Kizaru'dan tek yemesi ve Mf'de Kizaru'nun Luffy'ue aynı şekilde çakmasına rağmen savaşa devam etmesinden de bunu anlayabiliriz.
Amiral bile 2 yıl önceki Luffy'i tekleyememiş :T Gerçi o savaşta 3 amiral de vurmuştu.

Gear 4 nasıl yonko seviyesi yahu yapma etme @Monkey D. Luffy Bunun belki Gear 5'i var .Onu geçtim uyanışı var.,onu geçtim H. haki var.Bunla yapılan tek şey çöp bayıltmak değil herhalde :/Öte yandan Luffy süreli Gear 4 ile herhangi bi yonko sağ kolunu da yenemez.Süre uzasın yener.

@Densetsu no Samurai
Zaten ben diyorum ki G4 süresi boyunca dövüşebilir diye. Yarım saat tutabilecek anca sonra pert olacak yere düşecek işte Dof'ta olduğu gibi. Yonkou dengi olmuyor ki böyle. Kendimi ifade edemediğimi düşünmeye başladım. :D
Normalde zaten duramaz karşısında G4 bunu belli bir süre sağlayacak. Fakat doğal olarak o süre yetmeyeceği için perte erecek.

Hakisi zamanla artacağı için G4'te 1 saat yonkou tutabilecek örneğin. Ama bir yonkou'yu 1vs1 yenmesi için 2 saat öyle kalması gerekecek+ meyve uyandırması vs gerekecek. G5+G6 gerekecek belki.
Ama belli bir süre dövüşmesi için G4 yeterli olmalı. Yoksa BM'ye ölmeye gidiyor demek bu. Luffy bu eğitimi ezilmemek için aldıysa G4 süresince dövüşebilmeli.

Shanks ile Kaido dövüşse o dövüş belki 1 ay sürecek der mangaka. Ama Luffy 1 günde bitirecek dövüşü. Amiral vs Amiral 9 gün sürüyor fakat Amiral gücündeki Luffy 1 günde bitirecek. Bu da ayrı bir mevzu. Tahminim tabi bu ama yani ihtimal yüksek. Dof'u yarım saat içinde indirdi sanırım. Dof vs Hancock dövüşse 3-4 gün sürer derdi mangaka bunu biliyoruz. (İsimlere takılma :D)

Neyse bekleyelim bakalım. G4 tekniği boyunca bir yonkou ile dövüşebilecek mi yoksa o teknikte bile tek-çift yiyip perişan mı olacak? :/

Ama şunu söyleyeyim hem sert hem elastik lafı boşuna söylenmedi. O vuruş gücü ve o hız boşuna gösterilmedi. :/
İşte g4 de bir yonkou ile dövüşmek için yetersiz bana kalırsa. Sorun orda :)

Ezilmeme durumuna gelince. Sabaody'de olduğu gibi ezilmez, evet. Ama vurur işlemez, vurur işlemez. En son da dayağı yer. İki yıllık eğitim hatırı sayılır bir süreç. Ancak bu eğitim herhangi bir yonkou ile kısa süreliğine de olsa dövüşebilmek için yeterli değil bence. Çünkü daha sırada amiraller var. Ve amirallerle yonkoular arası güç farkı da gerçekten çok uçuk bana göre.

Bu arada g4'le ilgili olarak genel kanının aksine, ben Luffy'nin hakisinde değil, bedeninde bir sorun olduğunu düşünüyorum. Bedeni haki gücünü kaldıramıyor ve iflas ediyor. Aksi halde, haki gibi ruhla alakalı bir gücün bitiyor olması saçma olurdu. Ruh gücün bitiyor gibi bir şey. Ne alaka abi ? :hoo:

Hee şu olabilir. Nasıl ki g2 hızla, g3 güçle alakalı.. Benzetecek olursak g4 de hızla, sonraki vites de güçle alakalı olabilir. Yani ben Luffy'nin sonraki tekniğinin, g4 içinde farklı bir versiyon olmasını da bekliyorum. G5 tamamen farklı bir şey de olabilir ve ardından meyve uyanışı gelir vs.

Yani Luffy bu versiyonla (g4'ün 2. formu) senin dediğin gibi kısa süreliğine de olsa dövüşebilir bir yonkouyla. Ama g4'ün gördüğümüz şu halini ben yetersiz görüyorum. Hız konusunda başarılı, evet. Ama gücü bir yonkouya etki etmez kanısındayım.

Gear 4 nasıl yonko seviyesi yahu yapma etme @Monkey D. Luffy Bunun belki Gear 5'i var .Onu geçtim uyanışı var.,onu geçtim H. haki var.Bunla yapılan tek şey çöp bayıltmak değil herhalde :/Öte yandan Luffy süreli Gear 4 ile herhangi bi yonko sağ kolunu da yenemez.Süre uzasın yener.
20 dakika süre boyunca yonkou seviyesi yapıyor. Bunda yanlış olan ne? Sıkıntı çıkaran durum ne? O süre boyunca yenemeyeceği zaten bariz. O tekniklere ihtiyaç duyması zaten gerekiyor bu şekilde de.

Verdiği hız Yonkou hızı, verdiği hasar yonkou hasarı, hasar almaması yonkou defansı=G4 süresi boyunca Yonkou gücünde olmasını sağlıyor.
@Densetsu no Samurai
Dof'u adadan adaya savunma yapmasına rağmen uçuran teknikler bence yeterli. Bekleyip görelim çünkü anlaşamayacağız gibi gözüküyor. :/

Bu vuruş Yonkou'ya yetmeli ve yetecek de. Fakat G4'ün süresi yetmeyecek işte.

Hala daha tek yer diyenler var. Yahu Oda bize gerizekalı yerine koyuyordur o zaman. Bak Law ile birlikte Kaido'ya gidcektiler normalde Sanji'nin şu an ki durumu çıkmasa. Hadi yenilgi alacak olsaydılar bile tek yiyecek bir seviyedeyseler Oda bizi kekliyor demektir. Abi bitti o tek davaları. Bundan sonra Luffy'nin tek yememesi gerekiyor. Ne teki isterse 2 vursun,3 vursun olmaz o iş.

20 dakika süre boyunca yonkou seviyesi yapıyor. Bunda yanlış olan ne? Sıkıntı çıkaran durum ne? O süre boyunca yenemeyeceği zaten bariz. O tekniklere ihtiyaç duyması zaten gerekiyor bu şekilde de.

Verdiği hız Yonkou hızı, verdiği hasar yonkou hasarı, hasar almaması yonkou defansı=G4 süresi boyunca Yonkou gücünde olmasını sağlıyor.
Gear4 süresi boyunca yonko seviyesi olması yanlış olan :/ amiral seviyesi yahut üstü (ki bencede öyle) olur gear 4 den.o zaman gear 4ü uzatsın yonko alsın.Senin mantıkla Luffy seri sonunda iki yonkonun kafasını tokuşturacak seviyeye gelecek :) Çünkü daha gelişmesini sağlayacak, üzerinde ustalaşması gereken bi sürü şey var.Tek sorun gear 4 ün süresi değil Luffy'nin başındaki :/

Luffy bir şey saklıyordur. Öyle boş konuşacak biri değil. Şu söz yeterli benim için. Bu saatten sonra Yonkou Amiral farketmez hiçbirinden kaçmayacağım. Bu sözü söyleyecek biri bu adamlardan tek yiyecek seviyede olamaz. Luffy böyle bir sözü 2 yıl öncesinde de söylemedi. Adam 2 yıl öncesinde gördü nasıl bir seviyede Canavarlar var. Ve bu yüzden eğitim almaya razı oldu. Gücünü bilmeyecek boş konuşacak biri değil Luffy, tek yiyecek bir seviyede olduğunu düşünen adam böyle konuşmaz. İsterse WB'nin gençliği olsun.Luffy umursamaz olur Yonkou çakar bir yere uçar. Buna da tek yedi diye bakmam. Aralarında ciddi bir dövüşe başlansın bakalım tek yiyor mu?

Son düzenleme:
Gear4 süresi boyunca yonko seviyesi olması yanlış olan :/ amiral seviyesi yahut üstü (ki bencede öyle) olur gear 4 den.o zaman gear 4ü uzatsın yonko alsın.Senin mantıkla Luffy seri sonunda iki yonkonun kafasını tokuşturacak seviyeye gelecek :) Çünkü daha gelişmesini sağlayacak, üzerinde ustalaşması gereken bi sürü şey var.Tek sorun gear 4 ün süresi değil Luffy'nin başındaki :/
Seri sonundaki dövüşünü BB olarak düşünürsem Luffy artık 1 vs 1'de G4 ile düşmeden dövüşebilecek seviyeye gelecektir.
BM için 3-4 kere gerçekleşir bu düşme olayı. KAido için 1-2 kere. BB için hiç gerçekleşmez.

Bu şekilde düşünmemin içinde bir mantık hatası var mı? Yok. Böyle olma ihtimali %1 bile olsa var mı? Var.
Bu yeterli benim için.

Luffy'nin daha sağlam vurduğu gerçeği. Neyse zaten Garp vs Chinjao ve Luffy vs Chinjao da da bir mesaj vardı da ben o mesajı almayayım. :)

Seri sonundaki dövüşünü BB olarak düşünürsem Luffy artık 1 vs 1'de G4 ile düşmeden dövüşebilecek seviyeye gelecektir.
BM için 3-4 kere gerçekleşir bu düşme olayı. KAido için 1-2 kere. BB için hiç gerçekleşmez.

Bu şekilde düşünmemin içinde bir mantık hatası var mı? Yok. Böyle olma ihtimali %1 bile olsa var mı? Var.
Bu yeterli benim için.

Luffy'nin daha sağlam vurduğu gerçeği. Neyse zaten Garp vs Chinjao ve Luffy vs Chinjao da da bir mesaj vardı da ben o mesajı almayayım. :)
Ben ne demek istediğimi anlatamadım galiba sana :/ Şu soruyu cevapla o zaman :Luffy gear4 ile yonko iken,Uyanışla,açması muhtemel gear 5 ile belki h. hakide Shanks kadar olmasa ustalaşması ile ne seviyeye gelir ? :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 15)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık