Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Garp, Roger'ı Ölümün Kıyısına Getirdi Mi ?

Haklı olduğun kısımlar var bende katılıyorum doğrusu. Konunun bu kadar üstünde durmamın sebebi Luffy gibi Dof gibi MF saymazsak eğer(ki o haline rağmen adanın kıyı kısmınını boylu boyuna böldü) WB gibi adamlar hakinin yanında meyvelerini de oldukça iyi kullanabiliyorlar. Mesela Luffy G4 formu haki ve meyveyi bir araya getirip G3 seviyesini aşırı derecede katlıyor.

Bir de şöyle bir durum var WB'yi düşünelim bir deprem çatlağı oluşturuyor, metrelerce Tsunami oluşuyor. Bunu Garp yapabilir miydi? Bunu da geçelim hadi WB'nin Tsunami oluşturmak için harcadığı çabaya 10 birim diyelim. Garp'da hakisiyle bu dalganın hem basıncından hemde vuruş etkisindeki darbeden korunmak için haki kullandırtalım. Şimdi Garp kısmında ne kadar gideceğini bilmediğimden ona birim vermeyeceğim. Sence hangisi daha az efor sarf eder? İşte bu yüzden bir miktar meyvenin de etkisi olacaktır kendi adıma konuşursam.
Öyle bir durumda Wb'nin meyvesini Aqua Laguna gibi düşünürüm ben. Dalganın ne kadar büyük olduğu önemli değil. Sen içinden geçebilecek ya da kendini koruyabilecek kadar bir delik açabiliyorsan, itme gücü oluşturabiliyorsan kafi. Mesela aşağıda videosuna bak. Dalga çok büyük ama içinden geçebilecek kadar güçlü bir saldırı yaptığın zaman sıkıntı yok. Bir de bu dalganın içinden geçen tren. Bunu adam boyutuna indirdiğinde daha az enerji sarf etmiş olursun. Ama o büyüklükte bir dalga oluşturmak da büyük enerji harcar. Yani ya kafa kafaya gibi geldi bana. Yine de kişiden kişiye değişecek bir yorumlama.

Bir de gura gura'nın nasıl işlediği önemli. Eğer meyvenin arkasında fiziksel güç varsa ve bu fiziksel güce bağlı olarak depremin şiddeti de artıyorsa o zaman kolay iş değil. Kullanıcısına sağlam efor sarf ettirebilir. Bilmiyorum da bu meyveyi Usopp kullansa Wb kadar deprem şiddeti oluşturması fikri mantıksız geliyor bana. Fiziksel güç destekliyor muhtemelen meyveyi.

Edit: Diğer çevirinin Roger fanları tarafından yapıldığına nereden eminiz bu arada ? Gerçekten Roger fanı diye mimlenmiş adamlar mı bunlar ? Çeviri konusunda sen ne diyorsun @Master of Puppets ?

Bu konu benim için de hep sürünceme de oldu.Roger >= Wb olduğu bariz ama Garpın seviyesi hakkında bir bilgimiz yok.En azından mangada açık açık bahsedilmedi.

Ucundan bahsedilen bjr.kaç söz var tabi.Water 7 de Garp için Korsan kralı defalarca köşeye sıkıştıran adam dendi.Mf deki flashback te defalarca savaştık sana tayfamdan birine güveneceğim kadar güveniyorum dedi.Burdan çıkarım yapacak olursak Roger kendine eş veya denk görmediği bir adama en büyül hazinesini yani oğlunu bırakır mı ? Rayleigh e de gayet emanet edebilirdi.Adam kaç senedir Shabondy de ama kimse gidip ne ayaksın sen dememiş.

Bir başka örnekte Edd War için.Sengoku savaşa giderken Garpta gitmek istiyor ve Denizciler efsanemiz de mi gidiyor diyor.Momonga da Roger bu boru değil gibi bir laf diyor.Burada hem Roger a hem de Garpa açık şekilde övgü var.

Herkes Chincaoya antreman yaptı diyor da 500 milyonluk adamı tekledi Garp.Sene olarak 20 30 yıl biçersek bu süre için Happo donanmasında Çincaodan güçlü biri gelmemiş.Örnekleme yaparsak Wb Ace veya Luffy e Mf deki hali ile tek atabilir miydi ? Gerçi ödülden gitmek risk barındırıyor ama elde veri olarak bunlar var.Law da 500m ama Wb direk tek atar Law a.

Garp için Korsanlar şeytan sıfatını kullanıyor.Bm ismini duyunca bi dur çekiyor.Çincao ismini duyunca ağlıyor.Mf de harekete geçince korsanlar duruyor denizciler coşuyor.Wb çıkıp açıklama yapıyor.Lav a kafa atan Marco yumruğu yiyince afallıyor.Kong istifalardan sonra Korsan çağının iki efsanesi bırakıyor ha diyor.

Garp asla hafife alınmayacak bir adam o kesin.Roger ve Wb ile kıyaslanır mı bilmem ama güç seviyesi bakımından Sengoku ile beraber bu adamlardan sonra geldiği kesin gibi.

Kafamdaki sıralama Roger>=Wb>Garp şeklinde.Bu sıralamada üstünlük öyle kolay kolay yeneceği anlamına gelmez.Savaştığı adamları öldüren Roger ;Wb ve Garpı öldürememiş.Squardo olayı farklı tabi.

Öyle bir durumda Wb'nin meyvesini Aqua Laguna gibi düşünürüm ben. Dalganın ne kadar büyük olduğu önemli değil. Sen içinden geçebilecek ya da kendini koruyabilecek kadar bir delik açabiliyorsan, itme gücü oluşturabiliyorsan kafi. Mesela aşağıda videosuna bak. Dalga çok büyük ama içinden geçebilecek kadar güçlü bir saldırı yaptığın zaman sıkıntı yok. Bir de bu dalganın içinden geçen tren. Bunu adam boyutuna indirdiğinde daha az enerji sarf etmiş olursun. Ama o büyüklükte bir dalga oluşturmak da büyük enerji harcar. Yani ya kafa kafaya gibi geldi bana. Yine de kişiden kişiye değişecek bir yorumlama.

Bir de gura gura'nın nasıl işlediği önemli. Eğer meyvenin arkasında fiziksel güç varsa ve bu fiziksel güce bağlı olarak depremin şiddeti de artıyorsa o zaman kolay iş değil. Kullanıcısına sağlam efor sarf ettirebilir. Bilmiyorum da bu meyveyi Usopp kullansa Wb kadar deprem şiddeti oluşturması fikri mantıksız geliyor bana. Fiziksel güç destekliyor muhtemelen meyveyi.

Edit: Diğer çevirinin Roger fanları tarafından yapıldığına nereden eminiz bu arada ? Gerçekten Roger fanı diye mimlenmiş adamlar mı bunlar ? Çeviri konusunda sen ne diyorsun @Master of Puppets ?
Güzel bir bakış açısı olmuş açıkçası her iki kısım içinde. Aokiji'nin Partizanlarını durdurmak için meyveyi kullanıyordu malum MF girişinde. O zaman için fiziksel olarak daha güçlü olduğunu düşünürsek sonrasında meyve ile darbeleri durduramamasına sayabiliriz belki de. Şu an kalan tek sıkıntı 2>1 mantığı. Nasıl söylesem WB= Meyve+Haki Garp=Haki
Senin de dediğin gibi Garp sadece hakiyle o açığı kapatıyorsa bir ihtimal doğuyor.

Güzel bir bakış açısı olmuş açıkçası her iki kısım içinde. Aokiji'nin Partizanlarını durdurmak için meyveyi kullanıyordu malum MF girişinde. O zaman için fiziksel olarak daha güçlü olduğunu düşünürsek sonrasında meyve ile darbeleri durduramamasına sayabiliriz belki de. Şu an kalan tek sıkıntı 2>1 mantığı. Nasıl söylesem WB= Meyve+Haki Garp=Haki
Senin de dediğin gibi Garp sadece hakiyle o açığı kapatıyorsa bir ihtimal doğuyor.
Eyvallah.

Sen Wb=Garp diyorsan eğer o zaman bu denklemi oturması epey güç olur. Çünkü bu durumda Garp'ta öyle bir haki olması gerek ki hem Wb'nin hakisini geçicek hem de Wb'nin deprem meyvesi kadar da bir güç ortaya çıkartacak :) Zor yani. İşte o yüzden Wb>Garp diye bağlıyım :D

@Eustass Captain Kidd
Luffy de Smoker ile dengi gibi konuşuyor, Smoker Luffy'nin dengi mi? O iddia baştan hatalı yahu.
Edit: Ayrıca Luffy Chinjao'ya King Kong Gun ile bi' koysa kafasını anüsüne yönlendirir. Çincao dediğimiz adamın gençliği torunu işte. O zamanın ünlü korsanları. Bigmom'ın dur çektiği falan da yok Garp'ın adını duyunca, demek Garp'ın torunusun diyor sadece. Roger'a dur çekmeyen kadın Garp'a mı çekecek?

Eyvallah.

Sen Wb=Garp diyorsan eğer o zaman bu denklemi oturması epey güç olur. Çünkü bu durumda Garp'ta öyle bir haki olması gerek ki hem Wb'nin hakisini geçicek hem de Wb'nin deprem meyvesi kadar da bir güç ortaya çıkartacak :) Zor yani. İşte o yüzden Wb>Garp diye bağlıyım :D
Nasıl söylesem iki tarafta önemli OP evreni için. Genel olarak Luffy için şunun oğlu, şunun torunu ha tarzı vurgulamalar oluyor. Benzer olarak WB için de şeyler mevcut hatta son olarak Mama'nın söylediklerine göre değerlendirirsek baya özel birisi :D

Hadi WB>Garp diyelim Zoro-Sanji arasındaki kadar fark vardır anca :ehe:

Nasıl söylesem iki tarafta önemli OP evreni için. Genel olarak Luffy için şunun oğlu, şunun torunu ha tarzı vurgulamalar oluyor. Benzer olarak WB için de şeyler mevcut hatta son olarak Mama'nın söylediklerine göre değerlendirirsek baya özel birisi :D

Çok yanlış mesaj attın alev alır buralar. Şimdi zoro fanları WB ile Garp arasındaki farkı çok fazla görecekler. :D:D

Buggy korsanlar arasında demiş olabilir. Orada ki sohbet bunun üzerine geçtiğini düşünüyorum.
Denizcilerle kıyaslasa Garp ı da eklerdi diye düşünüyorum.
Savaşta Garp sahneye çıkınca (Marco yu yumrukladığında) tüm askerler amiraller olmasına rağmen Garp ın katıldığını görünce sevinçten uçuyorlar...
Hatta orada WB de bir kaç cümle söylüyordu tam hatırlamıyorum ne dediğini ama hatırlayan varsa paylaşabilir..

:D Yani serideki ağırlığına bakarsak bence Wb yıkıp geçiyor. Her yonkou Wb'den ağzını açıyor baksana.

Garp bir amiralden belirgin derecede güçlüydü gençliğinde. Zaten Roger-Wb amiralin yüzüne bakmaz gençliğinde. Belki bir yonkou gücünde idi. Ama bir Wb olamadı hiçbir zaman. Nitekim mangaka denizlerin kahramanı Garp'a ne dedittiriyor Wb için ''Denizlerin efendisini kızdırdık''. Şu cümlede bile bir ağırlık var yahu :a:

@Eustass Captain Kidd
Luffy de Smoker ile dengi gibi konuşuyor, Smoker Luffy'nin dengi mi? O iddia baştan hatalı yahu.
Edit: Ayrıca Luffy Chinjao'ya King Kong Gun ile bi' koysa kafasını anüsüne yönlendirir. Çincao dediğimiz adamın gençliği torunu işte. O zamanın ünlü korsanları. Bigmom'ın dur çektiği falan da yok Garp'ın adını duyunca, demek Garp'ın torunusun diyor sadece. Roger'a dur çekmeyen kadın Garp'a mı çekecek?
Luffy Smoker ile dengi gibi değil arkadaşıymış gibi konuşuyor.

Kkg belki tek atar ama bunun kesinliği yok.Kafası ile kıta yaran adam Çincao.Yaşlı halindeki çincaoyu anca yeniyor Sai.Gençliği falan değil.Üstelik arenada teke gitti bu adamlar.Luffy çincao dövüşünde.

Karakteri överken ki ince gazlamalar o laflar.Bm tabiki dur çekmedi ama bi ince es verdi orda.Roger konusunda ise bildiğimiz tek şey Bm korsan iken Roger gitmiş kral olmuş.Roger giderin kralını yapmış tüm korsanlara.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık