Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Garp, Roger'ı Ölümün Kıyısına Getirdi Mi ?

Ben kendi açımdan olaya şöyle bakıyorum:
Garp bildiğin Luffynin farklı versiyonu.
Adamın çocukluğu bile şöyle çizilmiş.
http://vignette4.wikia.nocookie.net...a_Child.png/revision/latest?cb=20130703114534

Bildiğin Luffy bu adam. Fakat denizci olduğu için korsan kadar rahat veya idealist ve özgürce düşünemiyor.

Garp korsan olsa Roger gibi olurdu. Ne eksik ne fazla.

Fark görünen kadarıyla Roger'e özgü ses duyma felan ama ben Garp'ta da 3 haki olduğunu en az düşünüyorum.

Yani birbirlerine az çok denk adamlar. Roger ve Garp iki zıt kutbu simgeliyor.

Ben kendi açımdan olaya şöyle bakıyorum:
Garp bildiğin Luffynin farklı versiyonu.
Adamın çocukluğu bile şöyle çizilmiş.
http://vignette4.wikia.nocookie.net...a_Child.png/revision/latest?cb=20130703114534

Bildiğin Luffy bu adam. Fakat denizci olduğu için korsan kadar rahat veya idealist ve özgürce düşünemiyor.

Garp korsan olsa Roger gibi olurdu. Ne eksik ne fazla.

Fark görünen kadarıyla Roger'e özgü ses duyma felan ama ben Garp'ta da 3 haki olduğunu en az düşünüyorum.

Yani birbirlerine az çok denk adamlar. Roger ve Garp iki zıt kutbu simgeliyor.
Garp gayet otoriter bir tip, vurdum duymazlıkları dışında Luffy ile pek bir benzerlikleri yok.
Luffy denizci olsaydı; dünya hükümeti kundaktaki bebeleri çatır çatır öldürürken, Ohara'yı havaya uçururken sessiz kalmaz, O WG bayrağını ters bir taraflarına sokardı denizcilerin.
Edit: Ayrıca şunu da eklemem lazım, Luffy denizcileri Shanks'tan dolayı değil, dedesinden ve çevresindekilerden dolayı kötü görüyor. Shanks daha adaya ayak basmamışken başkaldırı halinde zaten. Dedesi ile yaşadığı flashbackler ve abileri ile yaptığı konuşmalara bakarsan görürsün zaten. Daha çocuk halinde hoşnut olmadığı için korsanlık baldan tatlı geliyor pezoya :)

Son düzenleme:
Japonca olandan. Tabi fan çevirisi dersen yapacak bir şey yok. Garp'ı hiç sevmem ama öyle yazıyor.
http://imgim.com/56_189.jpg
Yani, tabii ki VIZ medyanın lisanslı olarak yaptığı japonca çeviriye güvenirim. Fan çevirisi derken insanlar taraflı çeviri yapıyor anlamında söylemiyorum bu arada, fan çevirisi hobi olarak yapılan resmi olmayan çeviriler. Bu işi profesyonelce yapan adam onun ne anlama geldiğini anlayamayacak kadar salak değildir bence, ama eş anlamlı kelimeler ve cümle yapısı önemli burada devreye profesyonel yapılan çeviri farkı giriyor.

Konuyu açan kişinin dediği gibi meyve faktörü wb yi ön plana çıkartıyor işte ü yüzden wb en güçlü kişi ilan ediliyor zaten

Konuyu açan kişinin dediği gibi meyve faktörü wb yi ön plana çıkartıyor işte ü yüzden wb en güçlü kişi ilan ediliyor zaten
Ben meyve faktörü devreye giriyor demedim ki. Sengoku ve Buggy, Garp'a rağmen niye Beyazsakal'ı Roger konusunda tek insan ve en güçlü ilan ettiler, bu Roger'ın lafı ile tezat düşüyor dedim.

Garp Roger'a madem bu kadar denkti, neden en güçlü ünvanı Newgate'de ?

Yıllar geçti hala bu sorunun cevabını verebilen bir babayiğit çıkmadı. En ikna edici cevaplar "denkler işte abi" ya da "ölümün kıyısına getirmiş, boru mu" tarzı cümleler :)

Edit: Konu açıldığından beridir de soruyorum aynı soruyu. Ama bir değişiklik var mı ? Yok tabi ki. Yine cevap yok, yine cevap yok :)

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık