Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Fitness & Vücut Geliştirme Sohbet

Ömrünüzün sonuna kadar yapmayacaksanız eğer vücut geliştirmek boş bir çaba bence. Çünkü bıraktığınız andan itibaren size çok hızlı ihanet ediyor, ek olarak ülkedeki yaşamsal ve psikolojik sorunların yansımasıda spora ara vermede büyük etkenler arasına girince sezonu gelince “malum konu” için çabalayıp sonra boşverilebiliniyor. Bunun yerine kola,cips, fast food vb şeylerden uzak durup olabildiğince normal yemekler tüketme alışkanlığı kazanılsa sürdürmesi spora kıyasla daha kolay olur diye düşünüyorum şahsen öyle yapıyorum.ıvır zıvır tüketimini bıraktığımdan bu yana enerjim fark edilir derecede arttı ve daha canlı uyanmaya başladım. Yani sağlıklı beslenip bide kardiyo yapsanız spora kıyasla bırakma ihtimaliniz bence daha az olur mevcut ülke şartlarında.

Ömrünüzün sonuna kadar yapmayacaksanız eğer vücut geliştirmek boş bir çaba bence. Çünkü bıraktığınız andan itibaren size çok hızlı ihanet ediyor, ek olarak ülkedeki yaşamsal ve psikolojik sorunların yansımasıda spora ara vermede büyük etkenler arasına girince sezonu gelince “malum konu” için çabalayıp sonra boşverilebiliniyor. Bunun yerine kola,cips, fast food vb şeylerden uzak durup olabildiğince normal yemekler tüketme alışkanlığı kazanılsa sürdürmesi spora kıyasla daha kolay olur diye düşünüyorum şahsen öyle yapıyorum.ıvır zıvır tüketimini bıraktığımdan bu yana enerjim fark edilir derecede arttı ve daha canlı uyanmaya başladım. Yani sağlıklı beslenip bide kardiyo yapsanız spora kıyasla bırakma ihtimaliniz bence daha az olur mevcut ülke şartlarında.
Bu yüzden ömrünün sonuna kadar sürdürebildiğin bir uğraş haline getirmelisin ki kazanımların erimesin.İlaçtan uzak durduğun sürece aslında bu spor uzunca bir süre boyunca sürdürebileceğin bir şey.Kaliteli bir diyetide buna eklersen tam olur.

Biraz da irade işi bu. 7 aydır falan yapıyorum hasta vs olmak dışında bırakmadım ve bırakmayı da düşünmüyorum hastalık vs olmazsa.

Özellikle izole harekletlerde çok ağır çalışmamak lazım.Arkadaşım chest fly yaparken az kalsın pectoral kasını kopartıyordu.
+1.
Bu da makul bir bakış açısı. Özellikle kendi ailesini kurmuş olan insanlar için.

Orta gelirli bir birey için, vücut geliştime felsefesini kendine aşılayıp bunu sürekli sürdürülebilir halde tutması epey çaba isteyecektir ülke şartları malum. Yoksaki vücut geliştirme yapmamak genel olarak bir sebep yok. Yazımda da değindiğim gibi ülke şartları göz önünde bulundurulduğunda her kes için ömür boyu sürdürülebilecek bir uğraş değil. Tabi bunun için fırsat ve imkan oluşturup yapabiliyorsanız bu da bir başarı.

Orta gelirli bir birey için, vücut geliştime felsefesini kendine aşılayıp bunu sürekli sürdürülebilir halde tutması epey çaba isteyecektir ülke şartları malum. Yoksaki vücut geliştirme yapmamak genel olarak bir sebep yok. Yazımda da değindiğim gibi ülke şartları göz önünde bulundurulduğunda her kes için ömür boyu sürdürülebilecek bir uğraş değil. Tabi bunun için fırsat ve imkan oluşturup yapabiliyorsanız bu da bir başarı.
Haklısın ama işin maddi kısmı bir yana 100 kişiye bu sporu yapabilecek maddi imkanı sağlasan bile bunu hayat boyu yapabilecek 10 kişi ya bulursun ya bulamazsın. Bu sporu sürdürülebilir kılan gerçek faktör iradedir. Bunu yapan adamların çelik gibi iradeleri var.

Spor öldürür,Egzersiz yaşatır. Oryantasyonun sonunda fizyoloji dersimize giren hocamızın ilk lafıydı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık