Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Dizi Sohbet, Soru, Haber ve Tartışma

E hani bunların biri tuzluk biri ağaç falandı. Onu nasıl anlattılar?
İlk bölümde evi satma muhabbeti sırasında Mecnun o seferlik başka yerde yatmaya başladığı için gölgeler, tuzluklar değişiyor. Sonra yavaş yavaş evi satma kararından dönüldüğü için de her şeyi eskiye dönmeye başlıyor...

Perpetual Grace, LTD. Yorum yapamıyorum bu dizi için, muhteşem bir eser. Oyunculuklar, çekimler, kurgu, kostümler... Her şey on numara, fakat çok noir ve derin bir kara mizah barındırıyor, haliyle herkesin izleyebileceği bir dizi değil. Bu türe özellikle ilginiz yoksa önermem.

Yeni başladığım dizi Showtime isimli kanalda yayınlanan, 2 sezon 26 bölümden oluşan Masters of Horror oldu. Bu aslında tam olarak bir dizi sayılmaz, çünkü tıpkı Black Mirror gibi her bölümünde farklı oyuncular, farklı bir konu ve farklı yönetmenler var. Bölümler arasında herhangi bir bağ yok. Hikayeler Stephen King, H. P. Lovecraft, Clive Barker gibi korku ve gerilim edebiyatının önde gelen isimlerinin kitaplarından alınarak hazırlanmış. Bu tarzı pek sevmememe rağmen ilk bölümü soluksuz izledim, gerçekten başarılı bir bölüm olmuş. Hatta bazı sahneler bayağı rahatsız ediciydi, normalde bu tür şeylerden etkilenmem fakat kafamı çevirdiğim yerler oldu. Yapım bölümlük olduğundan en beğendiğim bölümlerin listesini çıkaracağım, izlemek isteyenler için de güzel bir kaynak olur.

Perpetual Grace, LTD. Yorum yapamıyorum bu dizi için, muhteşem bir eser. Oyunculuklar, çekimler, kurgu, kostümler... Her şey on numara, fakat çok noir ve derin bir kara mizah barındırıyor, haliyle herkesin izleyebileceği bir dizi değil. Bu türe özellikle ilginiz yoksa önermem.
Sonunu kötü bıraktılar keske devamını cekselerdi.
ötenazi için şu green salad’larda falan kullanılan alarmın verilmesi ondan sonra restorana gidip diğer alarmla onu karıştırmaları falan gördüğüm en komik şeylerden biriydi. Şerif karakteri ve astronot detayı da cok hoşuma gitti

Masters of Horror zamanında tv'de yayınlanıyordu, efsane.

Stephen King'in kısa oykulerinin
(nightmares and dreamscapes) uyarlandigi 8 bölümlük bir mini dizide vardı.

Oyuncaklı bölüm degisikti.

Sonunu kötü bıraktılar keske devamını cekselerdi.
ötenazi için şu green salad’larda falan kullanılan alarmın verilmesi ondan sonra restorana gidip diğer alarmla onu karıştırmaları falan gördüğüm en komik şeylerden biriydi. Şerif karakteri ve astronot detayı da cok hoşuma gitti
2 saatlik bir ek bölüm çekerek sonunu bağlayacaklarını söylemişlerdi, ama ses çıkmadı sonra.

Weeds'e başladım, gayet akıcı ilerliyor. 25-30 dakikalık bölümlerden oluşuyor. Yemek falan yerken arada iyi gidiyor.

Çizgi romanını çok sevdiğim bir eser olan Y: The Last Man'in dizisi bugün üç bölüm birden yayınlanarak başladı. Dizi Yorick Brown isimli birinin başından geçenleri anlatıyor. Şimdi bu adamın başına ne gelmiş olabilir diye merak ediyorsunuz, ama seri burada farkını gösteriyor. Şöyle ki, bilinmeyen bir sebepten dolayı dünyadaki tüm erkekler ölüyor. Sadece insan değil, hayvanların da erkekleri ölüyor. Yorick Brown ise hayatta kalan son erkek oluyor. Karakterimizin Avustralya'da yaşayan bir kızla ilişkisi var. Kız ondan ayrılmak istiyor, ancak tam bunu telefonda söyleyecekken bu olay meydana geliyor ve telefon kesiliyor. Yorick de sevgilisi ile buluşmak için Avustralya'ya doğru yola çıkıyor. Dünyada kalan son erkek olduğundan kadınlar arasında onu elde etmek için adeta savaş çıkıyor, Yorick ise sevgilisine sadık olduğundan kaçarak yoluna devam etmeye çalışıyor.

Genel olarak konusu böyle, fazla detaya inip spoiler vermek istemedim. Çizgi romanı oldukça eğlenceli bir seriydi, umarım dizisi de aynı ayarda olur.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 11)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık